Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:59:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju: Tomislav Nikolić ~ A sad - SRS!  (Pročitano 8028 puta)
27. Jun 2006, 16:20:49
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Zapadne diplomate ovih dana traže da razgovaraju sa mnom. Svesni su da će srpski radikali na izborima osvojiti vlast, pa nam ispipavaju puls

BEOGRAD - Srpska radikalna stranka dolazi na vlast u Srbiji i tu činjenicu je napokon prihvatio i Zapad, čije diplomate poslednjih dana opipavaju puls čelnih ljudi SRS, kaže Tomislav Nikolić, zamenik predsednika ove stranke. On u razgovoru za Kurir otkriva i da radikali više neće slati svoju delegaciju u parlamente Saveta Evrope i OEBS jer predsednik Narodne skupštine Predrag Marković "nezakonito i samovoljno određuje poslanike Srbije u međunarodnim parlamentima nakon raspada državne zajednice".

Priča se da ste se poslednjih dana sastajali sa nekim zapadnim diplomatama. O čemu ste razgovarali?
- Da, sastajao sam se. Oni su svesni da radikali dolaze na vlast, pa ispipavaju puls. Ja uvek u takvim situacijama iznesem jasne stavove SRS da je Kosovo sastavni deo Srbije i da radikali ni na šta drugo neće pristati.

Da li je tačno da ste se nedavno sastali i sa jednim visokim američkim diplomatom?
- Na molbu predstavnika ruske ambasade, sastao sam se sa američkim diplomatom koji je sada predstavnik za Kosovo.

I? Šta je tražio od vas?
- Ništa.

Znači li to da radikali više nisu mrski američkoj administraciji?

- Koliko ja znam, što smo im bili mrskiji mi smo više napredovali.

Svesni ste da ćete morati da uvažite međunarodne zvaničnike ako dođete na vlast?
- Kako smo počeli da ostvarujemo kontakte, imaćemo saradnju sa dve trećine čovečanstva. Ne bojte se za taj prelaz, niti da će naš dolazak na vlast značiti zaustavljanje Srbije, ali radikali će graditi nove odnose sa svetom.

Šta to znači?
- Prijateljski, na obostranu korist, uz nemešanje u sopstvene poslove. Ako nam Evropska unija uzme Kosovo i Metohiju, nećemo biti njen član. Ali, ako nam bude garantovala teritorijalnu celovitost, pridružićemo im se.

S obzirom na to da prema poslednjim istraživanjima imate podršku ubedljive većine birača, koga ćete posle izbora uzeti za partnere u Vladi? Koštunicu ili socijaliste?
- Zar vi mislite da će socijalisti biti u parlamentu nakon što su izabrali Ivanu Dulić-Marković? Na vlasti će biti ili nova NATO koalicija ili srpski radikali.

Zašto juče niste otputovali u Strazbur na zasedanje Parlamentarne skupštine Saveta Evrope?
- Zato što Narodna skupština nije izabrala predstavnike Srbije u tom telu. Predrag Marković je na svoju ruku proglasio delegaciju. Ranije smo bili birani u Skupštini SCG, a sada je to morala da učini republička skupština. Od delegacije koju je sastavio Marković, ja sam još jedini legitimni član formalno izabran u saveznoj skupštini, svi ostali nisu bili članovi parlamenta Saveta Evrope. Ko je izabrao Miloša Aligrudića da predvodi srpske poslanike? Peđa Marković lično. Pa ne mogu tako da idem pred svet, sramota me je!

Ali, Marković je rekao da je on odredio skupštinsku delegaciju za parlament Saveta Evrope zato što Poslovnik Narodne skupštine ne predviđa takav izbor?
- Ako nema takve odredbe u Poslovniku, onda nema ni delegacije! Poslovnik je trebalo u tom slučaju bar izmeniti. Zna se kako se biraju predstavnici za parlamente Saveta Evrope i OEBS.

Zbog optužbi da širi govor mržnje, Zoran Krasić neće prisustvovati parlamentarnoj skupštini OEBS?
- Zoran Krasić je izabran za mog zamenika u tom telu i samo stranka može da odluči ko će ići, a ne Peđa Marković, koji je podlegao medijskoj harangi njegove bivše stranke G17 plus i Demokratske stranke. On je, ni pet, ni šest odlučio da idem ja kao da je to naša stranačka odluka. Marković nema ta prava. Na stranu što i tu imamo formalni razlog, jer ni delegaciju za skupštinu OEBS nije odabrao republički parlament.

Ne mislite li da time što otkazujete prisustvo u evropskim institucijama nanosite veću štetu?
- Baš me zanima kako će vlast objasniti odsustvo opozicione i najjače stranke u Srbiji. Ja se tim parlamentima neću žaliti na ovo što sprovodi predsednik Skupštine Peđa Marković.

SAD mire Tadića i Koštunicu

- Kondoliza Rajs, američki državni sekretar, pozvala je Tadića i Koštunicu na sastanak u Vašington zato što su počeli da se prepucavaju bez pitanja. Da im kaže da su deca bila nestašna. Gotovo je, izbori su na vidiku, a Tadić i Koštunica počeli su da cepaju biračko telo i Amerika hoće da ih sastavi.

Ja sam pravi legalista

- Ja sam zaista legalista, dok Koštunica svakodnevno dokazuje da ne mari ni za Ustav ni za zakone. Bezbroj je primera. Evo uzmite samo poslednji, u njegovoj vladi sede ministri Vuk Drašković i Zoran Stanković bez položene zakletve, bez izbora. Imamo ministarstva bez nadležnih skupštinskih odbora za kontrolu istih. Koštunica i legalizam, hajte, molim vas...


Izvor: Kurir / SMILJANA VIDIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54


Svesni ste da ćete morati da uvažite međunarodne zvaničnike ako dođete na vlast?

- Kako smo počeli da ostvarujemo kontakte, imaćemo saradnju sa dve trećine čovečanstva. Ne bojte se za taj prelaz, niti da će naš dolazak na vlast značiti zaustavljanje Srbije, ali radikali će graditi nove odnose sa svetom.

Šta to znači?

- Prijateljski, na obostranu korist, uz nemešanje u sopstvene poslove. Ako nam Evropska unija uzme Kosovo i Metohiju, nećemo biti njen član. Ali, ako nam bude garantovala teritorijalnu celovitost, pridružićemo im se.



Srbija u izolaciji ako ne prihvati neovisno Kosovo
Piše: Nataša Magdalenić-Bantić

Blair će od Koštunice osim prihvaćanja odcijepljenja Kosova tražiti i izručenja Haagu

LONDON - Srpski premijer Vojislav Koštunica sutra dolazi u London, gdje mu domaćin, britanski premijer Tony Blair, priprema prilično oštru dobrodošlicu.

Prema tvrdnjama Financial Timesa (FT), Blair će Koštunicu upozoriti da Srbija mora prihvatiti “drukčiju viziju” budućeg izgleda jugoistočne Europe jer joj u protivnom slijedi potpuna izolacija s gotovo nikakvim nadama o bližim odnosima s Europskom unijom.

Prijetnje egzodusom

Drugim riječima, Blair se srpskog premijera sprema pristisnuti da prihvati neminovnost odcjepljenja Kosova od Srbije, i to do kraja ove godine. Osim pitanja Kosova, Blair namjerava ozbiljno postaviti pitanje srpskog izručivanja haaških traženika i podsjetiti ga da se Srbija obvezala surađivati s Tribunalom u Haagu. Prema FT-u, ipak se čini da će naglasak današnjeg susreta biti na Kosovu. Na šest susreta u Beču nije se dobio nikakav odgovor na pitanje o osnovnom statusu te pokrajine jer srpska strana “zbog iznimnog domaćeg pritiska” nudi sve osim odcjepljenja, što, pak, Sjedinjene Američke Države, Velika Britanija i Ujedinjeni narodi guraju kao “najmanje problematično” rješenje.

Kako piše list, 100.000 kosovskih Srba upozorilo je vladu u Beogradu da će ponovno spakirati sve stvari i izbjeći u središnju Srbiju ako prijelazna UN-ova administracija ne pronađe ubojicu 68-godišnjeg povratnika na Kosovo Dragana Popovića, koji je prošli tjedan ubijen na vratima svojeg doma. UN-ova administracija navodi kako još nema dokaza da je riječ o etnički motiviranom ubojstvu i Srbe upozorava da ne počinju formirati paravojne organizacije.

Tadić protiv neovisnosti

Srpske vladine novine nedavno su otkrile da UN ima pripremljen plan za “novi srpski egzodus” (do 70.000 ljudi) ako Kosovo dobije neovisnost. Srbijanski predsjednik Boris Tadić izjavio je jučer na Cetinju, tijekom prvog službenog posjeta Crnoj Gori od obnove njezine neovisnosti, da se Srbija protivi kosovskoj neovisnosti ne samo zbog te zemlje nego i zbog regije, u kojoj bi moglo doći do destabilizacije.

- Neovisnost Kosova mogla bi biti uzrok destabilizacije, ne samo balkanskih, nego i nekih drugih država - rekao je Tadić. - Srbija na Kosovu brani svoja legitimna, demokratska i međunarodna prava i nitko ne može posredovati da bi ih se ona odrekla - naglasio je Tadić.   


kome vjerovat?
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Tu pricu o tome kako je Bler od Koshtunija trazio da prihvati nezavisnost Kosova je danas demantovao Forin Ofis. A sto se Nikolica tice, koji je ovo po redu njegov intervju gde on popmezno najavljuje dolazak na vlast? Smile Daj bre pa vise ne moze ni klinca da zajebe svojom demagogijom. pa ajde da ih vidimo, neka pobede! Nijedne bre izbore nisu dobili i formirali vlast! Samo seru i seru i seru....Smesni su.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 213
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia n80
Joj neko sa njima trazi da razgovaraju joj kako umisljaju budale ja mislim da treba da im stave svima lek za lepru i pravac kod slobe
IP sačuvana
social share
hjkjkjkjk
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
slazem se da treba svima staviti lek za lepru da se takva govna vise nikad ne pojave u srbiji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
A vase govno na stakama ne smrdi, jel da ?
Sta ako se Tadici njemu pridruzi.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
A vase govno na stakama ne smrdi, jel da ?
Sta ako se Tadici njemu pridruzi.
Ovo sve govori o vama. Koliko god ne podnosio radikale nikada mi napamet nije padalo da pozelim smrt nekom politickom protivniku. Jadni ste, zato nikada nista i necete biti. Dno dna...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
To nije moj stil, ali morao sam da odgovorim ovoj dvojici sto boluju od lepre i uvek cu istom merom odgovarati na provokacije, da li si ti uopste procitao sta su tvoje "demokrate" napisale.

Da li to znaci kada vi nekome zelite smrt da je to demokratski, valjda zato sto ste na demokratski nacin spalili skupstinu i na demokratski nacin prebili Milanovica, a da za to NIKO nije odgovarao.
Da li je to demokratija ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 
majmune, izbori su pokradeni...to je dokazano.
pa kako da dodje do pravde???on je vise puta pokrao izbore, i mogao je jos 100 puta i da sam sebe proglasi dozivotnim predsednikom...likvidirao politicke protivnike, prebijao protestante..
demokratija je postovanje zakona, a onaj koji ne postuje zakon....NA VRBE Smiley  ili u hag...dodje mu na isto   Smile
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
To nije moj stil, ali morao sam da odgovorim ovoj dvojici sto boluju od lepre i uvek cu istom merom odgovarati na provokacije, da li si ti uopste procitao sta su tvoje "demokrate" napisale.

Da li to znaci kada vi nekome zelite smrt da je to demokratski, valjda zato sto ste na demokratski nacin spalili skupstinu i na demokratski nacin prebili Milanovica, a da za to NIKO nije odgovarao.
Da li je to demokratija ?

Vidis, Vrhovni sud Srbije (da dobro si procitao NAJVISA SUDSKA INSTANCA U ZEMLJI) je presudila rezimu Slobe Milosevica i bilo kakvo prebijanje je u najmanju ruku neumesno porediti sa recimo smrcu bivseg predsednika u negasenom krecu! Treba da shvatis da je rezim pre 2000 godine ubijao politicke protivnike i to je dokazano. Belebetanje na forumu je smesno jer ova dvojica su to rekla ali niko od demokratskih snaga to i nije sproveo u delo. Ja sam prvi bio protiv revansizma 2000 godine i takav stav sam imao sve do ubistva premijera Djindjica. Posle tog ubistva mi je zao sto vojska nije roknula onaj kamp DB-a kod Kule. Brate Legija i njemu slicni su primali plate od srpskih poreskih obveznika da bi iste te ljude ubijali?! Decko, ako ti mislis da je u redu da tako funkcionise drzava onda sa tobom definitivno nesto nije u redu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:59:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.