Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Internet konekcija ADSL jenjava(gubis se) pri pocetku surfovanja  (Pročitano 1300 puta)
04. Maj 2010, 17:17:08
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 6230
Imam sledeci problem:
Imam ADSL konekciju. Imam laptop i stoni racunar. Laptop, stariji Sony Vayo, a ovaj drugi neki sa 1,6Gb procesorom.
Desava se da pri statovanju internet konekcije na velikom racunaru konekcija traje oko minut i polako se gasi. Ostaje signal da je kompjuter u mrezi.Ali sa ugasenim treptajima u status baru.
Kada ukljucim laptop, on radi normalno. No medjutim ima slbu ram memoriju za danasnje potrebe, a i ekran mu je mali.
Trazio sam podrsku i od njih mrka kapa, jer ocigledno je da svaljuju sve na racunar, u stilu, jao mi smo sjajni vidi sta ces s tvojim klepetalom.
Recimo jedan mi trazi da ukucam ipcofig, u RUN frejmu, a ne da otvorim prozor commandera preko cmd.
Kad sam mu rekao da se prozor pojavljuje i nestaje, odmah mi je rekao: to je znak da je do vaseg racunara.
Nisam se hvatao sa njim, jer sam shvatio da tako otkacuju ljude
Kad sam posle otvorio cmd i ukucao 'ipconfig', on normalno pokazuje podatke o IP i ostale pod adrese.
Drugi iz podrske me svatuje da nadjem svoje drajvere i da reinstaliram LAN.
Progutao sam knedlu i zahvalio se. Covek otkacinje tako, jer jednostavno i sami znate da je LAN u windows programu kao komponenta.
Ipak sam sve reinstalirao, ali problem ostaje.
Imao sam faxmodem ugradjen, kojeg sam skinuo, no medjutim on radi na laptop-u. Mislio sam mozda zbog njega jenjava protok.
Ne znam da li sam dosta objasnio, ali eto to bi bilo to.
Ako neko moze pomoci, bio bih mu zahvalan.
Inace podrsku mozes dobiti jednom, pa posle svichuju na : svi zauzeti, zovite kasnije.


Samo jos da dodam da se ista stvar desava i pri USB konekciji i pri telefonskom prikljucku.
« Poslednja izmena: 04. Maj 2010, 17:53:49 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
Koji je model modema, ajde pojasni to "jenjava" nakon par minuta ti ne radi net?
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG Nexus 5
Proveri preko LAN-a na desktop masini. Ne preko USB-a. Opisi malo bolje kako ti se konekcija "gasi"? Otvaranje stranica ide dobro ali posle minut ne mozes nista da otvoris?

To lako moze da bude neka sandjama koja blokira konekcije. Ukoliko si u mogucnosti, skini program what is running i postavi ovde screen sa brojem konekcija ili samo navedi broj, kako hoces.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 6230
Koji je model modema, ajde pojasni to "jenjava" nakon par minuta ti ne radi net?
Evo ADSL SmartAx MT8220

Kada startujem internet konekciju on radi normalno, otvorim par stranica i pocinje da smanjuje brzinu. Zatim se ugasi skroz. Kada proverim na properties, daje mi da je 'connected'. Posle mi se pojavi: Your connection is limited to some parts of net or disabled. Tako nesto.

Dakle ukljucen na net, ali ne reaguje.
Na racunaru je sada LAN telefonska konekcija. Sada radim na USB sa laptop-om. Na laptop idu obe konekcije.

Kada pokusam da popravim, kaze da ne moze da promeni IP adresu.Proverio sam, DHCP server je instaliran preko samog windowsa.(mislim na software za vezu sa DHCP.)
Na kraju ide: contact your network administrator.

Dakle radi, a ne radi. Mislim da nije u samom PC-u neki otrpor koji na startu dozvoljava konekciju pa posle je gusi.
Tipicno elektricni neki varistor da tako kazem, ako sam jasan za ove koji su hardverasi.

Odgovor je za obojicu i za @Crowc.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 6230
Proveri preko LAN-a na desktop masini. Ne preko USB-a. Opisi malo bolje kako ti se konekcija "gasi"? Otvaranje stranica ide dobro ali posle minut ne mozes nista da otvoris?

To lako moze da bude neka sandjama koja blokira konekcije. Ukoliko si u mogucnosti, skini program what is running i postavi ovde screen sa brojem konekcija ili samo navedi broj, kako hoces.
Super ti je ovaj program. Probacu na dekstop. Cisto sumnjam da ce toliko izdrzati, ali evo cim ugasim lap.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.