Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:38:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je Bog?  (Pročitano 26009 puta)
19. Apr 2006, 22:06:07
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1046
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N70
Moja predstava Boga izgleda ovako:
Za mene je Bog (ako vec postoji!) jedno bice koje ne nalazi ni u vremenu, ni u prostoru! Kako i zasto,sad cu vam reci! Svako tijelo, svaka povrsina se sastoji od beskonacno mnog tacaka. Neka kao primjer uzmemo pravu: Prava se sastoji od mnogo tacaka, ona ima svoj intenzitet,odnosno duzinu! Da bi se preslo sa jednog na drugog kraja treba odredjeno vrijeme i prostor. Ako zamislimo NESTO koje se krece beskonacnom brzinom(ne beskonacno velikom,nego beskonacnom brzinom),onda ne bi za to NESTO ne bi postojalo vrijeme za prelaz sa jednog kraja prave na drugi,tj. NIJE U VREMENU,A NI U PROSTORU! Znaci da se to NESTO svuda oko nas nalazi,tj. ne postoji mjesto gdje se ne nalazi.U ovoj mojoj teoriji sam iskljucio zakone fizike, to da tijelo koje tezi ka beskonacnoj velikoj brzini dobija beskonacno veliku masu, a to zahtjeva beskonacnu veliku energiju, koja ne postoji u NASOJ prirodi,zato sam naveo AKO BOG POSTOJI! Ja duboko vjerujem u to nesto nadmocno, zato sam i ovo napisao! Zelim da cujem vase misljenje i kritikeo ovom mom razmatranju. Ne vjerujem u postojane Bog po crkvenoj teoriji, jer je poznato da je crkva hiljadama godina bila vlast, a na vlastu su bili LJUDI, pa prema tome je kreirana je vjera prema potrebama pojedinaca u datom momentu,a sve zbog INTERESA. Vjerujem kao hriscanin u krst kao simbol duhovnosti,a ne kao predmet crkvene politike. Vjerujem u postojanje dobrog i zla, kao ravnoteza tog beskonacnog nesta! Obavezno mi napisite vase misljenje o tome, nekakvu vasu predstavu Boga i naravno kritike! Hvala na citanju, pozdravljam! Smile
« Poslednja izmena: 08. Maj 2006, 20:12:25 od Liquid_Snake »
IP sačuvana
social share
* Every puzzle has its pieces
* Every piece has a puzzle
* How much blood would you shed to stay alive?
* Live or die? Make your choice
 

[SIZE="3"]You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...[/SIZE]
"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia Lumia 1020
Citat
Sta je Bog?
Uteha onima koji u njega veruju...
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Moja predstava Boga izgleda ovako:
Za mene je Bog (ako vec postoji!) jedno bice koje ne nalazi ni u vremenu, ni u prostoru! Kako i zasto,sad cu vam reci! Svako tijelo, svaka povrsina se sastoji od beskonacno mnog tacaka. Neka kao primjer uzmemo pravu: Prava se sastoji od mnogo tacaka, ona ima svoj intenzitet,odnosno duzinu! Da bi se preslo sa jednog na drugog kraja treba odredjeno vrijeme i prostor. Ako zamislimo NESTO koje se krece beskonacnom brzinom(ne beskonacno velikom,nego beskonacnom brzinom),onda ne bi za to NESTO ne bi postojalo vrijeme za prelaz sa jednog kraja prave na drugi,tj. NIJE U VREMENU,A NI U PROSTORU! Znaci da se to NESTO svuda oko nas nalazi,tj. ne postoji mjesto gdje se ne nalazi.U ovoj mojoj teoriji sam iskljucio zakone fizike, to da tijelo koje tezi ka beskonacnoj velikoj brzini dobija beskonacno veliku masu, a to zahtjeva beskonacnu veliku energiju, koja ne postoji u NASOJ prirodi,zato sam naveo AKO BOG POSTOJI! Ja duboko vjerujem u to nesto nadmocno, zato sam i ovo napisao! Zelim da cujem vase misljenje i kritikeo ovom mom razmatranju. Ne vjerujem u postojane Bog po crkvenoj teoriji, jer je poznato da je crkva hiljadama godina bila vlast, a na vlastu su bili LJUDI, pa prema tome je kreirana je vjera prema potrebama pojedinaca u datom momentu,a sve zbog INTERESA. Vjerujem kao hriscanin u krst kao simbol duhovnosti,a ne kao predmet crkvene politike. Vjerujem u postojanje dobrog i zla, kao ravnoteza tog beskonacnog nesta! Obavezno mi napisite vase misljenje o tome, nekakvu vasu predstavu Boga i naravno kritike! Hvala na citanju, pozdravljam! Smile

Hmm...svega si pomesao i panteizma, i deizma, i agnosticizma, i hriscanstva....Panteizma, jer verujes da postoji dobro i zlo kao balans ovog sveta, deizma jer na razuman nacin pokusavas da objasnis sta je i ko je Bog, i agnosticizma jer zvucis kao neko ko misli da je Boga ne moguce spoznati. Trazio si da kazemo nase misljenje, pa eto ovo je mala kritika od mene, meni se ne svidja sto si pomesao drugih filozofija u tom svom razmatranju Boga.

Sta je Crkva mozes procitati ovde, ako te kao hriscanina ne mrzi, kako bi razbio predrasude koje mnogi ljudi imaju o Crkvi kao ljudskoj oragnizaciji. Ne malo njih se naziva hriscanima, a smatraju Crkvu kao nesto zlo.

A sta je Bog? Vec dosta je receno i na forumu, i kada bi se prelistalo malo unazad bilo bi dosta tema posvecnih pitanju Boga, a opet bi se sve to svelo na isprazno diskutovanje u kome niko nikoga nije u nista ubedio, niti kome sta razjasnio.

Zato cu samo kratko reci, Bog nije nesto ili neko koga treba izmeriti, izanalizirati i onda to lepo staviti crno na belo i pokazivati ljudima, evo vam sta je Bog. Covek ne moze spoznati Boga nikakvim fizickim, niti hemijskim, niti bilo kojim drugim naucnim metodama, niti svojim metafizickim mudrovanjem, nego iskljucivo samo ako se Bog pokaze coveku, i posvedoci o sebi kao Bogu. A to se desilo pre 2006 godina u Palestini, kada se drugo lice jednosusne Trojice ovaplotilo u liku Gospoda Isusa Hrista. To je bio jedini nacin da ljudi spoznaju Boga, da Bog licno dodje medju ljude. I kroz Hrista ljudi su Boga spoznali kao ljubav, kao Oca, i kao dobrog pastira.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1046
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N70
Sa te strane si u pravu, to ja mislim! Ja sam to razmatranje napisao jer se cesto Bog smatra kao NESTO sto postoji,tj. da ima oblik.Zato sam to napisao! Iskreno, ja se ne razumijem u religiji, zato ne zelim da puno pametujem, ali jedino u cemu se sigurno svi mi slazemo, jeste da je cilj VJERE da covjek nadje sebe, i da nadje svoj mir i da nauci da voli! Pozdrav
IP sačuvana
social share
* Every puzzle has its pieces
* Every piece has a puzzle
* How much blood would you shed to stay alive?
* Live or die? Make your choice
 

[SIZE="3"]You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...[/SIZE]
"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Opet kada kazes oblik, to je u nekom nasem ovozemaljskom poimanju stvari. Zato lepo sveti oci Pravoslavlja da bi razbili sve druge iluzije koje su ljud stvorili o bogovima, su lepo ucili da je sustina Bozija nedostizna i nerazumljiva, tj ne mozemo reci ima li Bog oblik ili ne, i je li tu, ili tamo, ili vamo, i kako Bog moze biti sam sebi dovoljan...itd, nego mozemo razumeti ono sto nama Bog daje, a to je nestvorena Bozanska energija ili blagodat. Blagodat Bozija je ljubav Bozija(oganj), mir Boziji, i zivot vecni. I zato cilj vere je uputiti coveka na put, na kome se sticu ljubav, mir i zivot vecni. Dakle ne mozemo mi sebe pronaci, dok Bog nas prvo ne pronadje, niti mozemo naci svoj mir, dok nam Bog ne da Njegov mir, koji je i jedini mir, niti mozemo nauciti voliti, dok Bog prvo nas ne zavoli. A Bog nas upravo nadje kroz patrijarhe i proroke Starog Zaveta i uputi nas na malena uska vrata Istine koja se pokaza u Hristu Gospodu, i zavoli nas i predade svog Jedinorodnog Sina na iskupljenje greha provrodnog, i zrtvu ljubavi, jer nema vece ljubavi nego poloziti svoj zivot za prijatelja. Zato onaj ko sebe pronadje, i ko oseti mir kroz blagodat Duha Svetoga, i nauci da voli, ne treba na tome stati, nego upravo to da mu bude odskocna daska da stekne ljubav Boziju, celokupan mir, i zivot vecni vec ovde na zemlji, jer sustina postojanja coveka je upravo vecnom zivotu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ne postoji ama bas ni jedan jedini razlog da se pretpostavi da postoji samo jedan bog.

Naprotiv, takva ideja je potpuno suprotna citavom univerzumu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
tja... cas je razumljiva, cas je nerazumljiva... sustina bozja,
kakvo koketiranje sa religioznim postulatima...
lov u mutnom, kako odgovara potrebama tako se i lovi... cas je saran a cas som
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nekada sam mislio i verovao kao ti. Delimično. Imao sam i još neke ideje koje sam praktikovao
kao odraz mog verovanja. Moje gluposti.

Sada verujem u Boga i imam poverenja u Njega.
Drago mi je da je Hristos Isus dao obećanja da se za njih držimo (da 'Ga držimo za Reč').
Sve je to pitanje ličnog, realnog i praktičnog iskustva.

Ako sa poverenjem pristupiš Bogu - videćeš Boga u Njegovoj Slavi. I Ljubavi. Ako nećeš - ne moraš.

A što se tiče crkve, jako dugo sam stajao po strani (znajući istoriju i pojedince) i nisam hteo da imam ništa sa njima.
Predugo, da bih mogao tebi da kažem bilo kakvu kritiku po tom pitanju.

Čovek od poverenja mi je rekao: "Idi pa vidi"! I tako.... pođoh ja u crkvu, među vernike... i žao mi je što to ne uradih ranije!
Ali, to sam ja; ti radi kako ti hoćeš.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Ne postoji ama bas ni jedan jedini razlog da se pretpostavi da postoji samo jedan bog.

Naprotiv, takva ideja je potpuno suprotna citavom univerzumu.

Jedini smisao svega sto postoji je da je to postalo od jednog Boga, kao apsolutnog i licnog bica. Postojanje vise apsolutnih bica, bi iskljucilo jedno drugo. Mirijade drugih bogova kao licnosti kada bi postojali, takvi bogovi ne bi bili ni apsolutni ni savrseni, a onda svako verovanje u takve bogove gubi svaki smisao.

No nije pitanje toga sta je suprotno sa univerzumom, nego kakav Bog se ljudima pokazao, a jednosusna Trojica, jedan Bog koji ima tri lica, se pokazao ljudima vise puta, a najpoznatije je na Isusovom krstenju na Jordanu.

tja... cas je razumljiva, cas je nerazumljiva... sustina bozja,
kakvo koketiranje sa religioznim postulatima...
lov u mutnom, kako odgovara potrebama tako se i lovi... cas je saran a cas som

Ovo za Boziju sustinu si sama zakljucila, nisi nigde procitala niti je neko rekao da je sustina Bozija dostizna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
@nemam pojma
A sto "Hristos Isus"a ne obrnuto.Mislim,vec sam vidjao da si tako pisao i ranije pa mi prosto nije jasno.Nikakva kritika vec,sto bi rek'o moj drug,nedouma... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:38:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.