Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:29:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Riba i plodovi mora  (Pročitano 10481 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bakalar


za 10 osoba
1 suvi bakalar
4 kg krompira
0,5 kg svežeg paradajza
0,05 kg koncetrata paradajza
0,4 l maslinovog ulja
0,5 kg crnog luka
glavica belog luka
vezica peršuna
so i biber
 
Bakalar skuvati i očistiti, pa ga isitniti. Ocistiti krompir, oguliti ga i narezati na kolutove debljine oko 3 mm. Crni luk i paradajz sitno naseckati i prodinstati na maslinovom ulju uz dodatak belog luka i peršuna. U posudu slagati sloj krompira, sloj bakalara i na to deo dinstanog luka i paradajza. Tako slagati slojeve i voditi računa da poslednji sloj bude krompir. Zaliti hladnom vodom i pristaviti kuvati na laganoj vatri 5-6 sati uz povremeno protresanje posude (nikako ne mešati). Posoliti i pobiberiti po ukusu. Poslužiti vruće.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Jednostavne lignje


Vrijeme pripreme: 30 min.
 
Sastojci:

1 kg lignji
1 dl maslinovog ulja
2 žlice nasjeckanog peršina
3 režnja češnjaka
brašno, sol, papar, limun
 
 
Priprema:

Očistite lignje, ogulite im kožicu, isperite i dobro ih posušite. Ako su male ostavite ih cijele, a veće razrežite na pola. Uvaljajte u brašno i protresite u cjedilu da otpadne višak brašna.
Ispržite na zagrijanom maslinovom ulju.
Pečene posolite, popaprite, pomiješajte s peršinom i nasjeckanim češnjakom.
Poslužite s limunom. 
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Punjene lignje na istarski način (glavno jelo)


Sastojci:

Za 4 osobe:
80 dg liganja
80 dg pršuta
8 dg sira Pekorelo
2 dl maslinova ulja
50 dg rajčica
1 vezica peršina
20 dg riže
1 glavica luka
6 režnjeva češnjaka
2 dl vina
2 lovorova lista
sol i papar
1 žlica brašna


Opis:

Lignje očistiti tako da im tijelo ostane cijelo, dobro ih oprati i posušiti. Krakove narezati na sitne kockice. Pršut narezati na kockice, sir naribati. Na tri žlice ulja popržiti sitno isjeckani luk, dodati krakove, popržiti, a zatim dodati rižu. Pirjati dok riža ne omekša, dolijevajući povremeno toplu vodu. Skinuti s vatre, dodati pršut i sir, malo isjeckanog peršina i češnjaka i sve dobro izmiješati. Tom smjesom nadjenuti lignje, zatvoriti ih štapićima, uvaljati ih u brašno i popržiti sa svih strana na zagrijanom ulju. Kad porumene, izvaditi ih na tanjur. Na istom ulju popržiti preostali isjeckani češnjak i peršin, dodati oguljenu i narezanu rajčicu, a kad prokuha uliti bijelo vino. Ubaciti pržene lignje, poklopiti i na laganoj vatri pirjati dvadesetak minuta, povremeno protresajući posudu. Kad se umak zgusne, skinuti s vatre i poslužiti. Kao prilog se može poslužiti kuhana rža, palenta ili istarski fuži.
Osim s pršutom i sirom, lignje se na isti način mogu nadijevati dagnjama, škampima ili gljivama.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Zapečene lignje s krompirom


Vrijeme pripreme: 90 min.
 
Sastojci:

2 kg lignji
1,5 kg krumpira
2 čepa bijelog vina
maslinovo ulje
češnjak
peršin
sol
papar
 
 
Priprema:

Oguliti krumpir, narezati na kockice i staviti ga peći u pećnicu u protvan namazan uljem na 180°C. Maslinovog ulja mora biti dosta kako se krumpir ne bi zapekao odmah. Možete dodati i malo vode i pomiješati maslinovo ulje s običnim. Posoliti.

Lignje očistiti, odijeliti krakove od tijela, te sve zajedno pomiješati s maslinovim uljem i češnjakom. Malo posoliti i popapriti (po želji dodajte neke druge začine). Dobro promiješati.

Krumpiru, prije nego što se ispeče, dodati lignje i vino, pa peći još 20-ak minuta. Po potrebi još začiniti. 
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Punjene lignje "My love"


Sastojci za 4 porcije

- 1 kg. liganja,
- 1 dl. maslinovog ulja,
- 1 dl. belog vina,
- seckani peršun, so, biber
za punjenje:
- 1/2 šoljice pirinča,
- 1 dl. vina,
- 1 dl. vode,
- 1 glavica crnog luka,
- 3 čena belog luka,
- jedno jaje
za umak:
- ljuti kečap od paprika,
- 3 kašike majoneza,
- ½ dl belog vina


Priprema

Dobro oprane lignje očistimo od utrobe i providne kosti, zatim odsecemo glave sa pipcima. Opet dobro isperemo pod mlazom hladne vode.

Sitno iseckamo crni luk, glave sa pipcima, pa ispržimo na maslinovom ulju. Dodamo dobro oprani pirinač, začine i seckani peršun. Još malo sve zajedno propržimo pa dodamo vodu i vino. Dinstamo dok sve lepo ne omekša.
Pripremljenim filom punimo lignje i svaku zatvorimo čačkalicom.
Posle ovoga lignje možemo pripremini na dva načina:

I način:

punjene lignje pržimo na maslinovom ulju sa svih strana da dobiju braonkastu boju.
Ispržene lignje prelijemo belim vinom i vodom pa sve dinstamo dok ne budu mekane.

II način:

punjene lignje poređamo u podmazanu vatrostalnu činiju i pečemo u zagrejanoj rerni na 180 °C 15-20 minuta, povremeno prelivajući sokom koji ispuste.
Napravimo umak od pomenutih sastojaka i ponudimo odvojeno.

Takođe, lignje možeš samo pržiti u ulju. Znaš ono sve dobro opereš, dobro ocediš i osušis papirom. Lignje isečeš na kolutove uvaljaš u brašno u koje si dodao soli pa ispržiš na vrelom ulju - pazi nemoj da dozvoliš da se ulje puši, dim neće odgovarati ni tebi a ni lignjama:)

Tako ispržene lignje možeš služiti uz razne sosove ili povrće. Ne zaboravi limun jer bez njega bude malo «tužno»:)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pastrmka sa bademom


Sastojci:

4-5 pastrmki, 150 gr. badema, limun, ulje, brasno, so, obaren krompir kao dodatak, persun, zacin C.


Priprema:

Ociscene I oprane pastrmke osusiti, nakapati limunovim sokom, uvaljati u brasno I zacin C I isprziti pa ih poredjati u oval na toplom. Badem oljustiti I iseci na polutke, spustiti u zagrejan margarin, kratko proprziti I preliti preko pecenih pastrmki. Okolo poredjati kuvani krompir skuvan u slanoj vodi I posut persunom, kao I kriskama limuna.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Musaka od oslica

Potrebno je:

 1/2 kg fileta oslića, 2 veze blitve, 1/2 limuna, 100 gr maslina bez koštica, 1 dl piva, 150 gr brašna, 200 gr prezle, vegeta, so i ulje


Priprema:

Filete oprati, osušiti, posoliti i izrezati na trake širine 5 cm.
Blitvu prokuvati u slanoj vodi, ocediti, iseckati i začiniti vegetom, maslinovim uljem i sokom od pola limuna. Masline iseći na kolutiće i dodati blitvi.
Od brašna, kašike ulja, piva i soli zamesiti masu za pohovanje. Komade ribe valjati u brašno, pa u masu za pohovanje i na kraju u prezlu. Musaku slagati na dno nauljene vatrostalne posude, prvo staviti red riba, preko ribe preliti fil od blitve i maslina, pa ponovo red riba. Peći 20 minuta na 200 stepeni.
Služiti sa posnim majonezom.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pasteta od pastrmke

Testo:

350 gr brasna
125 gr maslaca
1 zumance i 1/2 kasikice soli
4-8 kasika ledene vode

Nadev:

6 svezih filea pastrmke (3 cele pastrmke)
2 glavice luka
1 kasika maslaca
2 jajeta
4 kasike slatke pavlake
2 kasike mrvica
1/2 kasikice soli
malo sveze samlevenog bibera i sveze narendanog muskatnog oraha
3 fileta dimljene pastrmke
1 svezanj mirodjije
1 jaje
maslac za kalup

Brasno staviti u plitku posudu i u sredini napraviti udubljenje oko kojeg poredjati maslac narezan na listice. U udubljenje staviti zumance, so i vodu, pa hladnim rukama brzo zamesiti testo. Oblikovati ga u kuglu, pokriti i drzati na hladnom najmanje 5 sati ili, jos bolje, celu noc.
Filee pastrmke oprati, obrisati i iseci na tanke rezance. Luk vrlo sitno iseckati i staklasto proprziti na maslacu. Ostaviti da se ohladi. Ribe narezane na rezance samleti na najsitniju sajbnu ili mikserom napraviti pire. U to dodati jaja, pavlaku, mrvice, luk i zaciniti solju, biberom i muskatnim orascetom.
Rernu zagrejati na 200 stepeni. Duboki duguljasti kalup namazati maslacem. Rashladjeno testo staviti na radnu povrsinu posutu brasnom, razvaljajte, pa narezite na 2 pravougaonika velicine kalupa. Jedan staviti na dno kalupa, a stranice obloziti preostalim testom. Pritisnuti komade testa tamo gde se dodiruju. Polovinu nadeva od ribe staviti u kalup, pa po tome staviti filee dimljene pastrmke. Kopar sitno naseckati i posuti po dimljenoj pastrmki. Pokriti preostalim nadevom od ribe. U testu kojim ce se pokriti pasteta izrezati rupice. Testom pokriti nadev. Ivice cvrsto stisnuti. Od preostalog testa napraviti ukrase po pasteti. Jaje podeliti na zumance i belance.
Belance umutiti i njime prilepiti ukrase od testa. Umucenim zumancetom premazati celu pastetu.
Peci pastetu 80 min. na donjoj precki rerne. Pasteta se moze sluziti i topla i hladna. Uz toplu sluziti zelena salata.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Peceni rakovi

1 kg rakova
3 kashike prezli
1 struk pershunovog lista
3 chena belog luka
so
biber
6 kashika maslinovog ulja
zelena salata
kuvana jaja

Rakove oprati u nekoliko voda, poloziti na vrucu plotnu shporeta, peci po par minuta sa jedne i sa druge strane. Pazljivo ih proseci duzinom repa i ledja.
Posebno napraviti smesu od prezli, pershuna, naseckanog belog luka, naseckanog lista pershuna, bibera, soli i maslinovog ulja. Dobro izmeshanom masom puniti prosechena mesta, sloziti rakove jedan uz drugi u posudu za pechenje. Peci 10 minuta u rerni na umerenoj temperaturi.
Pechene rakove sloziti na tanjir za posluzivanje, preko listova zelene salate, a odozgo ih ukrasiti nasechenim kuvanim jajima.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Riblje cufte

500 gr ochishcene morske ribe
2 jajeta
prezle po potrebi
so
biber
brashno
maslinovo ulje

Sos

1 glavica crnog luka
maslinovo ulje
2 chena belog luka
malo brashna
1 dcl belog vina
malo vode
badem
pershun

Ochistiti ribu. Propasirati ili samleti. Dodati jaja, so i biber. Oblikovati cufte i uvaljati u malo brashna. Pazljivo proprziti na zagrejanom ulju, sa svih strana oko 10 minuta, na niskoj temperaturi. Po potrebi naliti vode.
Na maslinovom ulju prziti na listice naseckan crni luk oko 8 minuta, dodati sitno iseckan beli luk. Dinstati uz dodatak kashike brashna, belog vina i malo vode. Kada sos bude dovoljne gustine umeshati malo naseckanog badema.
Pripremljene cufte poredjati na topao tanjir za posluzivanje, sosom ih preliti i dekorisati pershunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:29:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.