Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grebovanje preko TV TUNER-a  (Pročitano 15042 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kako ti uspeva srece ti da ti staje 20 mpeg 2 a 30-40 divx-a?ti ko da ne kompresujes to uopste.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
@eXPerience

E hvala ti, genije si. Upravo skidam divx 5.0.5, posto imam 5.11 koji i meni pravi probleme, pa cu onda step-by-step da uradim kao sto si mi rekao i da vidim kakvi su rezultati.

@SF

To i mene jako nervira. Znam da ima divx filmova u odlicnom kvaloitetu koji su dugacki oko sat ipo i koji staju na jedan cd, a ja ne mogu da stavim vise od 30-40 minuta i to u nekom sugavom kvalitetu. Do sada sam provalio jednu sovju gresku, a to je da nisam stavljao kompresiju za zvuk, tako da je zvuk ostao uncompressed. Bas sam sinoc probao da kompresujem zvuk u mpeg layer 3 i vec se dosta dobija time, a sada cu probati ovo sto mi je eXPerience rekao, pa cemo da vidimo kakvi su rezultati.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
E ovo je stvarno da covek poludi. Vdub mi kao ni pre NE RADI. Kada pokusam da otvorim MPEG2 file koji sam snimio, dobijam ovu poruku sa slike. Drugi program FlasKOut koji je inace odlican programcic i koji je do sada prepoznavao sve moje instalirane codec-e, nudeci mi koji od nih zelim da upotrebim za komresovanje u divx format, sada nakon instalacije divx codec-a 5.0.5 nece da mi ponudi taj codec kao jedan od mogucih, sto mozete videti sa slike. Moze li mi neko objaniti u cemu je sada problem?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

vdub.jpg
(110.74 KB, 764x520)
codecs.jpg
(203.47 KB, 712x430)
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
E pa ja nisam razumeo da ti hoces mpeg u divx ... Vdub nece da radi sa nekim mpeg fajlovima ... Probaj program FlaskMpeg - meni je otvorio sve mpeg fajlove, podrzava divx 505 codec, ali ne i lame (umesto njega skini radium fhg mp3 codec pro, to ti je hackovana verzija mpeg layer3 codeca) ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Da, meni je nekako najbolja varijanta da prvobitno snimim file u mpeg2 foramt, posto je to nekako najbezbolnije resenje, posto je kvalitet dobar, a zauzima mnogo manje od nekompresovanog avi file-a, a to mi je veoma vazno posto nemam toliko veliki hard disk, odnosno dovoljno prostora na njemu da mogu da snimim bar sat vremena nekompresovanog avi-ja.

Ja sam upravo i koristio SlasMpeg, samo sam greskom napisao FlaskOut, posto se file koji ovaj program napravi zove upravo tako. Opet taj program mi pravi ovaj problem sa codec-om, odnosno i ako sam ga instalirao na listi ceodec-a koje mi nudi nema 5.0.5, odnosno nema ni jedno divx codec-a, ima samo xvid od meni poznatih codec-a. Mislim da je mozda u pitanju sam codec, posto sam probao da isntaliram i 5.0.2 koji je ranije bio instaliran i koga je upravo taj program FLashMpeg ranije prepoznavao, ali sada nece ni njega. Sada program prepoznaje samo najnoviji codec odnosno 5.11. Sve ostale starije nece da vidi. Mislim da bi nekako morao da ocistim registry od svih codec-a i da bi onda radilo. Registry sam cistio preko regedit-a, a kao kljucnu rec sam koristio rec divx a to nije pomoglo. Sta mislis kako ovo da izvedem?

Jos nesto, kako i gde da dodjem do opcija koje si mi naveo u vezi podesavanja divx codec-a?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Receno ti je 100 puta da stavis mp3 kvalitet zvuka i to najcesce 128kbit...

Ja cim dodjem kod nekog ACE Mega CoDecS Pack Pro Edition 5.95 beta 2 .. lepo instalira sve kodeke koje mozes pozeleti i ne razmisljas Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Izbrisi sve divx codece, pa instaliraj samo 5.05 bundle ... Ako nece, skini XMpeg (5.0), solidan program ... ima i hrvatski prevod ...

Divx codec u principu podesavas u programu u kom ga koristis ... Npr. u vdub-u: video > compression > divx 5 > configure ...

Nemoj da instaliras ove pakete codeca jer cesto umeju da prave probleme, a i puni su gluposti koje ti netrebaju (antifriz i sl.) ... Instaliraj divx5 i lame mp3 i radice ti svi filmovi ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nece... u tome i jeste problem... ja sam popizdeo par puta kad sam video u cemu su mi bili divx-evi... a ace je proverena stvar...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Problem je sto kada uninstaliram codec i instaliram samo 5.0.5 flashmpeg mi ga ne vidi kao jedan od codec-a. Samo kada instlairam 5.11 on ga vidi. Pretpostavljam da je zatos to je 5.11 najnoviji pa ne moze da prikaze starije zbog nekog zaostalog dela u registry-ju ili tome slicno. Sve u svemu ne znam kako da se resim postojecih cedec-a odnosno kako da iscistim registry od njih? Radio sam to rpeko kljucnih reci codec i divx, ali toga nakon instlacije nema.

Skinucu ovo sto mi kaze SF, mada ni ja ne volim bas preterano te all in one codec-e, ali posto on garantuje za to probacu.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Video sam par kompova sa tim codec-ima u paketu gde pri pustanju nekih divx fajlova windows pukne ... Onda ja lepo izbrisem sve codece i install samo 505 i lame i sve lepo radi ...

@bh
Stvarno nemam pojma kako to da resis ... Probao sam kod mene flask prepoznaje obe verzije bez problema ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.