Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grebovanje preko TV TUNER-a  (Pročitano 15058 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa sta pravis kuci, arhivu ko filmske novosti Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Da, da ... Nemam mnogo ... oko 14 sati videa ... Smile
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jes... pa to i nije tako mnogo... imao sam i ja nekad 60gb divx-a Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Citat: eXPerience
@zoran
A sad konacna preporuka: Nabavi svhs kabl i njime povezi video i tjuner ... Skini najnoviji vdub i divx codec, podesi kompresiju pa probaj tako (ako se odlucis za ovo, napisacu ti tacno kakao da podesis) ... Minut divx videa u 704x576, sa 25fps i 200kbps sa zvukom u mp3 formatu (128kbps) ti zauzima oko 10mb ... a dobijena slika je skoro potpuno verna orginalu ...


Nema nista od svhs kabla, izgleda da moja kartica podrzava samo video out, a ne i vidoe in preko svhs ili je nesto durgo u pitanju, uglavnom ne radi. Sve u svemu nema veze. Nego ajde sada mi tacno reci koje paramtere bi trebao da koristim da bi dobio najbolji kvalitet a da najmanje zauzima? Posto prebacujem delom snimke snimane starom VHS kamerom, a delom snimke snimane SONY-jevim kamkorderom koji koristi super8 kasete, koja je maksimalna rezolucija originala jedne odnosno druge kamere, kako nebih uzimao vecu rezoluciju od potrebne prilikom pralvjenja divx-a i samim tim bespotrebno povecavao velicinu file-a? Do sada sam koristio najvecu rezoluciju 720x576 medjutim mislim da je to mozda previse i vise nego sto je sam original, pa povecavam velicinu file-a a ne mogu da iskoristim tu rezoluciju.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Definitivno si naporan sa time, pa jbt imas oci pa sam vidi da li ti ok izgleda divx ili ti treba mpeg2. Zoki ti je napisao ono sto je najbolja solucija, koristi to, ako ti se ne svidja eksperimentisi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Interesuje me koja je rezolucija VHS snimka, posto bih hteo da iskoristim sto je manje mogucu rezoluciju za sam mpeg2 file u koji prvobitno kompresujem, kako bih sto vise dobio na velicini, jer ovo sto ja sada radim zauzima toliko da na jedan cd moze da stane u mpeg2 formatu oko 20 minuta, odnosno oko 30-40 u divx formatu, sto je malo. Znaci treba mi da mi neko kaze egzaktan podatak rezolucije vhs videa, koja je ja mislim oko 300x400 kao i FPS neophodan da bi slika izgledala kao original, a da opet ne bude vise nego sto je potrebno.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Nisam siguran koja je VHS rezolucija, ali zar je to vazno? Lepo ugrebuj 10-ak sekundi u 10 razlicitih formata / varijanti i vidi koji ti najvise odgovara ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa moracu onda tako nesto da uradim. Jer znas nesto oko bitrate-a? Koliko je bitrate potreban a da nebude prevelik, opet zbog velicine?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
E to vec ne znam... jednostavno isprobavaj ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Sto se divx-a tice, instaliraj 5.0.5 verziju (5.11 baguje), ali nadji bundle verziju tj. registrovanu ... Divx podesavanja: multipass, nth pass, encoding bitrate 1300 kbps, max keyframe interval 10 frames, performance/quality probaj na slowest, a ako ne radi onda medium ... Sto se tice zvuka skini lame mp3 codec ver 3.96 (instalira se tako sto kliknes na lameacm.inf, pa install) i podesavanja: 44.1khz, 128kbps CBR stereo ... A rezolucija vhs-a je valja kao i tv-a, znaci pal rezolucija 704x576, a ja obicno snimam u duplo manjoj rezoluciji ... Ako radis u vdub-u fps ostavi 'as source', a inace mislim da je 25fps dovoljno ...

Po meni ovo je najbolja varijanta ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.