Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:58:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vrednost zivota  (Pročitano 11667 puta)
Hronicar svakodnevice


... I see You on The Dark Side of The Moon...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 819
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Da ali jesi li primetila da i kad pronadjemo to zadovoljstvo nas drzi jedno vreme i onda grizemo opet jos vise...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


442 do Beograda,gume shkripe bluz...

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 435
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Da to je tachno,ali nije li lepota zivota u otkrivanju,u upoznavanju,u trazenju novog...
NIKADA ne treba stati...
Uvek treba videti dalje...
Pokushati...
Traziti...
ZIVETI!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


... I see You on The Dark Side of The Moon...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 819
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Da, to je tacno promene nam upotpunjavaju zivot... Ostavljaju secanja... Bilo kakva promena je bolja od stondiranog zivota (dorucak, ucenje, rucak, skola, vecera, krevet...), one promene na dobro nam daju nove vidike, a one na lose nam daju da popravimo to... Ali kako iskoristiti zivot do maximuma?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


442 do Beograda,gume shkripe bluz...

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 435
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Da, to je tacno promene nam upotpunjavaju zivot... Ostavljaju secanja... Bilo kakva promena je bolja od stondiranog zivota (dorucak, ucenje, rucak, skola, vecera, krevet...), one promene na dobro nam daju nove vidike, a one na lose nam daju da popravimo to... Ali kako iskoristiti zivot do maximuma?
Ne znam da li je to ikada moguce...Na zalost... Smile
Ali mozemo bar pokushati,probati da zivimo sada,u ovom trenutku,nasmejani,da nam se svaka prilika uchini vredna trudom,da pruzimo ljubav,pomoc onima kojima je potrebno,da zanemarimo rekla-kazala,da se osvrnemo jedino kada nas "srce" zaboli...
Da se smejemo,volimo,budemo shto prirodniji,SVOJI,i mozda tada uspemo,bar delicem jednim malenim da iskoristimo ove trenutke udisaja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


... I see You on The Dark Side of The Moon...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 819
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Da sto znaci nemojmo dzabe visiti na Burek forumu... Vec ajmo da zivimo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


442 do Beograda,gume shkripe bluz...

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 435
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Da sto znaci nemojmo dzabe visiti na Burek forumu... Vec ajmo da zivimo...
Ali meni vishenje na ovom forumu prichinjava zadovoljstvo i smeh,tako da...Tu sam ponekad... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ako je zivot poklon onda ga cuvaj samo za sebe

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2192
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D900
zivot je najvrednija stavka ljudskog postojanja. Ljudski zivot je vredniji od svih nepoktetnosti ovoga sveta.Zivot je jedan zato ga treba odziveti na pravi nacin,biti srecan, zadovoljan,i zdrav. samo tako zivot ce imati  pravi smisao. Cenite svoj zivot ali i tudje zivote.
IP sačuvana
social share
A tako sam ga volela

Edit by SerbianFighter: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@boba1989

Ako ces verovati modernoj filozofiji i kvazinauci, onda svakako mi svi poticemo iz nekakvog haosa, bezlicna smo materija, sasvim smo slucajno nastali, i tezimo opet prema haosu, jer ce sva ova nasa planeta biti sprzena nakon sto Sunce zavrsi supernovu u najmanju ruku ili razorena nekim asteroidom koji bi mogao pogoditi zemlju. I od ljudi nece ostati ni traga ni glasa vise. Prema tome nema neke vrednosti zivota. A kada bi se uspelo pobeci sa spaceshutle-oim onda bi se zivot sveo samo na puko bezanje. Dakle, zivot je vredan onoliko koliko sebi prigrabis za nasladjivanje dok mozes. Zato je jedino pravilo nema pravila, satri sve sto ti je na putu. Covek je samo najpametnija zivotinja. Jaci pobedjuje, prirodna slekcija kaze Darwin. Nemamo slobodnu volju kaze Hawking, pa prema tome nema i ni prave vrednosti zivota.

Ako ces verovati veri, u ovom kontekstu pravoslavnoj, onda smo mi stvoreni po slici i prilici Bozijoj, stvoreni za vecni zivot i suzivot sa Bogom u svoj slavi Njegovoj. Nosimo u sebi Bozanske obrise, i zato mozemo da volimo, da osetimo ljubav prema Bogu i drugim ljudima, da imamo rec-moc govora, da imamo osecaj za lepotu, da imamo osecaj za pravdu, da razlikujemo dobro od zla, da oprastamo...Prema tome covek je daleko znacajniji nego sva bezelicna materija i tvorevina i sve zvezde i sve planete. Zivot je vredan onoliko koliko se zadobije blagodat Bozija, zivot vredi onoliko koliko smo odskrinuli srce da se u njega moze useliti Hristos, ka smisao svega. Dakle zivot se ne vrednuje kolima, ni zgradama ni kompjuterima ni znanjem ni novcem, nego ljubavlju, smirenjem, krotoscu, mirotvorstvu i cistotm srca.

Sve sto je ograniceno to je i prolazno. Sve sto je prolazno to ce proci i zatrnuti za vek vekova. Znanje je prolazno, i nista ne vredi sabirati znanje. Zivot vrednovan znanjem, nije nikakav zivot. Zato se mnogi razocaraju u znanje i ovozemaljsko nasladjivanje.

Sve sto je neograniceno to je i neprolazno. Sve sto je neprolazno ostaje u vek vekova. Vera je neprolazna, i sve vredi sabirati veru i utvrdjivati se. Zivot vrednovan verom, je sveukupan zivot.Zato se niko ne razocara u veru kada spozna Istinu.

Nismo mi nikakva masina. Vreme samo po sebi ne postoji, nego je samo ogranak vecnosti, rukavac vecnosti. Rukvac se iz matice ponovo vraca u maticu. Nas zivot se obiljezen iz vecnosti u vreme zapecacuje iz vremena u vecnost. Proslost je obiljezena Hristovim dolaskom, buducnost ce biti zapcecanja ponovnim dolaskom. Zato ako se zivot vrednuje truleznim i prloaznim blagom ovozemaljskim, sreca se moze uciniti dobrom, ali je sreca varljiva u takvim slucajevim i vrlo brzo sledi razocarenje, a ako se vrednuje neprolaznim i nekvarljivim blagom nebeskim, sreca je neogranicena i stalna. Naveo sam sta je zemaljsko blago (kola, zgrade, kompjuteri, telefoni..novac, tj svi osecaji koji nastaju ako se ove stvari koriste iz strastvenih pobuda), nebesko (smirenost, krotost, mirotvorstvo, milostivost, trpljenje i cistota srca).

Sad sta znaci iskoristiti zivot do maksimuma? U kom smislu iskoristiti? Sad je tu pitanje koje blago skupljati! Ali se moze zakljuciti da ako se sakuplja materijalno blago ne moze se ispuniti ni minimum. Zato zivot jednog prostog seljaka, iz neke gudure vernog Bogu, moze biti vredniji nego onih koji misle da poseduju sva blaga ovog sveta, a nevernih Bogu.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2006, 14:08:09 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ako bi ti iskreno tako mislio, e onda bi potrcao da budes seljacic rumenih obrascica. Onda bi i politicar potrcao da postane seljacic rumenih obrascica. I naucnik. I filozof. I ovaj. I onaj.

Dragi moj, to ti je prica za malu decu. Ni tamo vise ne moze proci.

Aj sad da te ne pitam ono:
ko si ti pa da to znas,
kako si dosao do tih zakljucaka,
ko si ti da se predstavljas kao izaslanik boga,
ko te je ovlastio za takvo predstavljanje,
zasto ti mislis da si upoznat sa bozjom voljom,
imas li materijalne koristi dok se predstavljas bozjim izaslanikom,
da li to rjesava tvoju egzistenciju,
bi li se trudio oko istog kada to ne bi islo na tvoju materijalnu korist
itd.

Samo kod neznalice moze proci ona teorija koja ne odgovori na ova pitanja.
Ova, i sijaset slicnih. Srodnih.Na pitanje, sta je istina, ona daju odgovore! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Naravno to sto je vredno u seljacicu je u dusi sto ne znaci da ne moze biti bogatih ljudi koji su takodjer cistih srca. Primer je bio za poredjenje onima koji misleda je spoljasni izgled vazan, i materijalno stanje. Naravno da mozes imati i politicara i naucnika i cistog srca. Imas za primer svetorodnu dinastiju Nemanjica! Bili su bogati jer su bili kraljevi, ali su bili zaduzbinari, i sav svoj novac nisu cuvali na nekim bankovnim racunima, nego su gradili drzavu, i hranili narod.

Zar neces pre izabrati kvrgavo drvo, ali sa dobrom sredinom za neku dasku, ili ces izabrati lepo i ravno spolja, a trulo unutra?

ko si ti pa da to znas, - Sta da znam? Ne znam nista, nego verujem. Vera je iznad znanja.
kako si dosao do tih zakljucaka, - Verom
[i]ko si ti da se predstavljas kao izaslanik boga, ko te je ovlastio za takvo predstavljanje,
- Gde sam to naveo da se predstavljam kao Boziji izaslanik? Ovo si bas lupio!

zasto ti mislis da si upoznat sa bozjom voljom, - Bozija volja je otrkivena preko Hrista, ja sam samo hvala Bogu poverovao u tu volju i zelim da je ispunim. Bozija volja je i slobodna volja. Nema druge volje, sve ostalo je robovanje.

imas li materijalne koristi dok se predstavljas bozjim izaslanikom,da li to rjesava tvoju egzistenciju - Nije me nikakva materijalna korist navela. Spontano sam poceo da verujem. Nakon mnogo oklonosti i iskusenja koja sam prosao, haval Bogu kockice su se konacno poslozile u meni. Previse si opterecen s tim zakljucima da se od vere stice materijalna korist. Onda bi svestenici bili najbogatiji ljudi na svetu, a ne biznismeni.

bi li se trudio oko istog kada to ne bi islo na tvoju materijalnu korist. - Naravno. Zemaljsko dobro je propadljivo, a ono za sta se ja trudim i pokusavam da zadobijem, Nebesko dobro je vecno. Pa sad razluci sam za sta se bolje boriti.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2006, 18:01:18 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:58:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.