Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Katolicki svestenik pokatolicuje Srbe u Prizrenu!  (Pročitano 15632 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Pa sad... ako je u tvojim rukama moc, to i ne znam da li bi i koliko bilo ruzno Smile. Smiley)
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Ova tema nije izvorno bila u religiji, no kad je već premještena, da odgovorim. Da bi se nekoga moglo " pokatoličiti" prvo što treba imati je njegovu privolu i želju, a budući da ni jednog ni drugog nije bilo, nema bojazni da je netko " pokatoličen". Da odmah na početku objasnimo. U kršćanstvo se ulazi krštenjem, a potpun ulazak, nazovimo to tako, događa se sakramentima inicijacije, tj. krštenjem, potvrdom i Euharistijom, Svetom pričešću, a budući da su i pravoslavni i katolici kršćani već su kršteni, a ovisno o dobi, u pravoslavlju i potvrđeni, što čini svaki " normalan" obred pokrštavanja suvišnim. To što je netko bio na katoličkoj misi i pričešćen je Tijelom Kristovim, nikako ne znači da je " pokatoličen", no dovodi do drugog pitanja, tj. shvaćanja kršćanstva, vjere, Euharistije i konačno Tijela Kristova.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Тема није нигде премештена него сам је у старту поставио овде где је и сада.

И није ту битно да ли је неко формално покатоличен или није, битна је сама природа поступка католичког свештеника који је злоупотребио тешко психофизичко стање тих људи, трагедију коју су доживели и то што тренутно нису имали могућност да нађу друго уточиште него су били проморани да буду у тој просторији у којој је он без икаквог позиа или изражене жеље са њихове стране служио мису. Kада се на то дода да је православним свештеницима био забрањен приступ намера је више него очигледна.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dok god ih ne primoravaju bukvalno na tako nesto, u principu i nije strasno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dok god ih ne primoravaju bukvalno na tako nesto, u principu i nije strasno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Nista se ti ne sekiraj, doci ce cas kada ce primoravati "jeretike" ili im oduzimati zivot. Pise u Otkrivenju, a Rec Bozja se uvek i neizostavno ispuni.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Tebe ako krste protiv tvoje volje, to nevazi, to jest ti "krsteni srbi" ako su prihvatili katolicku crkvu bice katolici, ako nisu ostace kao pravoslavci. A to sto ovi nepustaju nase popove u bazu nije nista strasno, ako srbi nisu isli 50 godina u crkvu, par meseci vise ili manje nece im nista naskoditi.
Drugo, ako za 500 godina turci nisu uspeli da promene nasu veru u njihovu i koja nema veze sa hriscanstvom, manje ce imati mogucnosti da taj ebeni svestenik prekrsti srbe u katolicku veru, koja je slicna nasoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sve vise insistira rim na ujedinjenu crkava... tako da... izlgleda da nece imati neke narocite veze uskoro
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Volim pisati u ovom dijelu foruma, religiji, prvo kao vjernik, a drugo kao teolog, pa se osječam pozvanim odgovoriti na neke postove, a kao moderatoru baš ovog dijela, mislim da mi je i dužnost. Zato ću odgovoriti na neke postove, koji možda i nisu upućeni meni, a ako netko ne želi da odgovorim, neka to kaže i neću odgovarati.
1. Već sam rekao da tko je jednom pravovaljano kršten, a i Pravoslavna i Katolička crkva uzajamno prihvaćaju  krštenje kao pravovaljano, više ne može biti kršten.
2. Kad govorimo o krštenju, treba znati kojim činima i kojim riječima se podjeljuje taj sakrament, tako da ne bismo nekakvo " držanje svijeće" proglasili krštenjem.
3. Slažem se s SF-om da dok nekoga fizički ne prisiljavaju dobro je, u toj mjeri da čovjek ima slobodu izbora. A i kad je čovjek prisiljen trebao bi vidjeti što mu je važno. Nekad su ljudi odlazili u smrt radi svoje vjere i to su najljepši i najveći primjeri kršćanstva, a mi danas nismo sposobni ni za najmanje žrtve. Ovdje mislim na sve kršćane i na njihovu vjeru, tj. važnosti te vjere za kršćanina.
4. @Sasha1 Kad pročitam tvoj post i kad uzmem u obzir smisao teme, čini mi se da misliš da će Katolička crkva ' primoravati " jeretike" ili im oduzimati život', pa ti kažem da mi više ne živimo u srednjem vijeku već u 21. stoljeću i da shvaćamo na koji način širiti svoju vjeru i vrijednost svoje poruke. Ovo " svoje" treba shvatiti uvjetno, jer mi nismo vlasnici te riječi i poruke, nego samo njezini službenici. Zato te pozivam, a i sve ostale, da Crkvu gledate u sadašnjem vremenu, a ne da ju fiksirate u određeno vrijeme, zato jer to odgovara napadima i raznim teorijama urote i tumačenja Pisma na bojovni način. Što se tiče Otkrivenja, Katolička crkva je uvijek oprezna, čak najopreznija, glede tumačenja takvih knjiga i poruka i ne shvaća svaki poziv i nalog doslovno.
5. I najvažnije. I ja osuđujem postupak tog svećenika, ukoliko se sve dogodilo kako je pisano i mislim da je načinio veliku pastoralnu pogrešku, no mogu razumijeti želju da pomogne ljudima u nevolji, ako je to bila nakana, i gdje se ponovno vraćamo na shvaćanje vjere, Euharistije i Tijela Kristova, no da sve objašnjavam bilo bi predugačko.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
SF, potpuno si u pravu. Uskoro vise nece imati nikakve veze.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.