Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Михајловић: У Србији смо учили о Андрићу, не о Ани Франк  (Pročitano 9170 puta)
28. Okt 2017, 13:02:54
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Михајловић: У Србији смо учили о Андрићу, не о Ани Франк

Михајловић: У Србији смо учили о Андрићу, не о Ани Франк Извор: ГИУСЕППЕ ЦАЦАЦЕ/АФП
Аутор текста:

Тренер Торина Синиша Михајловић изазвао је бројне реакције када је рекао да не зна ко је била Ана Франк, након што су навијачи Лација користили њен лик као средство за антисемитске увреде.

 После пораза од Фиорентине поново је пркоментарисао ту ситуацију.

„Желим нешто да разјасним. Јуче сам рекао да не читам новине, па су ме питали о Андреи Белотију, а онда и о Ани Франк. То је прескакање са теме на тему. Био сам збуњен и нисам разумео контекст. Нисам знао шта су навијачи Лација урадили“, рекао је Михајловић и додао:

„Ја сам против свих врста расизма, а сваке недеље добијам увреде на стадионима. Нас су у школи у Србији учили о Иви Андрићу, не о Ани Франк. Не видим због чега је толики проблем ако не знам много о њој“, додао је тренер Торина који признаје да може да добије отказ.

„Веома сам љут, али не могу да вичем сваки пут. Резултати ме љуте. Можда и мој став треба променити. Могу да преокренем ствари. Ово није демократија, ја наређујем. Када нема резултата, тренер је увек на удару. Док год сам ове даваћу свој максимум.“

http://rs.n1info.com/a337638/Sport-Klub/Fudbal/Mihajlovic-U-Srbiji-smo-ucili-o-Andricu-ne-o-Ani-Frank.html

Михајловић се обрукао: Ко је Ана Франк?
Тренер Торина Синиша Михајловић изјавио је да да не зна ко је била Ана Франк, чији су лик искористили навијачи Лација за антисемитске увреде.

ИЗВОР: Б92, ИЗВОР: ТАЊУГ СРЕДА, 25.10.2017. | 11:11 -> 11:25


Фото: Геттy имагес
Србин од 100 милиона € – Сергеј Милинковић-Савић
Фото: YоуТубе сцреенсхот
Свилар побрао аплаузе, Спортинг победио из офсајда
Пхото бy Алеx Гримм/Бонгартс/Геттy Имагес
Мијат играо у ремију, Јовић и Медојевић на клупи
* Торино вечерас у ванредном колу Серије А гостује Фиорентини, а квота на победу екипе Синише Михајловића је чак 4,80. Погледајте и остале квоте кладионице МОЗЗАРТ за овај меч.
Лацијали су изазвали буру јер су користили налепнице са ликом Ане Франк у дресу ривала Роме, после чега је Фудбалски савез Италије одлучио да у наредном колу све утакмице крену минутом ћутања и читањем одломака њеног дневника.

"Навијачи Лација напали су Ану Франк са Роминим дресом? Не знам ништа о томе, ко је Ана Франк?", изјавио је Михајловић на конференцији за медије пред дуел Торина и Фиорентине, а преноси Фудбал Италија.

Када му је италијански новинар објаснио да је она била јеврејска девојчица која је писала дневник о свом скривању од Нациста током Другог светског рата у Амстердаму, пре него што је убијена у концентрационон логору, Михајловић је изненадио све речима да није чуо за њу.

"Стварно не знам, нисам упућен у ту тему, извините", додао је збуњени Михајловић.

Римски Лацио, за кога је играо Михајловић у периоду од 1998. до 2004. године, одлучио је да због испада својих навијача сваке године у логор у Аушвиц пошаље 200 младих присталица клуба како би се едуковали на лицу места.

Иначе, навијачи Лација познати су као припадници политичке "деснице", често пропагирајући фашизам на трибини стадиона Олимпико.

Прати Б92 СПОРТ на

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2017&mm=10&dd=25&nav_id=1318018

Па где нађе тог исламофоба цццццц
« Poslednja izmena: 28. Okt 2017, 13:04:05 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Nije taj ucio ni o Ivi Andricu vec samo cuo za istog. A mislim da je "Dnevik Ane Frank" lektira za osmi razred. Sto pokazuje da je samo glupi fudbalercic bez trunke skole i nekog znanja iz iste i da su ga verovatno pustali iz iste kako bi igrao fudbal.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Зна он добро ко је Ана Франк, направио се мутав да не би коментарисао навијаче.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
zna djoku.
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Игро је у Лацију.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Nije taj ucio ni o Ivi Andricu vec samo cuo za istog. A mislim da je "Dnevik Ane Frank" lektira za osmi razred. Sto pokazuje da je samo glupi fudbalercic bez trunke skole i nekog znanja iz iste i da su ga verovatno pustali iz iste kako bi igrao fudbal.
Слобина, жута и ова Вучићева омладина сигурно не читају лектиру СУБНОРа.


Зна он добро ко је Ана Франк, направио се мутав да не би коментарисао навијаче.
Можда зна можда не зна, али сумњиво је то што се крије иза Андрића, а знамо да је одрастао у хардкор титоизму, тако да Андрић јесте био лектира, али не и највећи приоритет.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ma kakav hard kor titoizam.

Kako se ne davimo u komunistima ako je tako bilo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Па не давимо се више имали смо довољно времена да очистимо то зло.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
E moj ti. Nije to bila revolucija nego evolucija.
Komunisti su prodali veru za veceru i gle nas sad
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 544
Iz kog razloga je obavezno da se zna ko je bila Ana Frank?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.