Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: dual boot win 81. pro 64 i linux 64 bit?  (Pročitano 1315 puta)
08. Feb 2015, 11:38:59
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ako imam recimo na laptopu instaliran win 8.1 pro 64 bit i napravim novu particiju i instaliram linux da li onda laptop random ulazi u win ili linux prilikom svakog podizanja sistema pa se mora instalirati program grub ili se to moze podesiti sistemski bez instaliranja programa?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Linux
Browser
Chrome 40.0.2214.111
Prvo dobro se informisi oko particionisanja. Najbolje da ti neko pokaze i uputi. Trebaju ti Particije sa oznakom "/" to je root zatim " /home" i jos jedna od svega nekoliko Gb kao swap. Neznam koji ces Linux da instaliras ali on ce ti sam instalirati grab i po dizanju sistema imaces opciju da izaberes koji ces sistem da podignes. Za to ces imati oko 10 sekundi. Uglavnoim po standardu ide Linux i on ce se podici ako ne izaberes Win. Kasnije moze u grab da se menja koji ce sistem biti prvi na listi podizanja sistema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
imam dosta iskustva sa racunarima, nego citao sam da swap mora da ima onoliko gb koliko imam rama ili tako nesto, a jer ima opcija kod ubunta 14.4 da ja samo odaberem jednu particju a on sve instalira na tu particiju(root,swap,home))
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Linux
Browser
Chrome 40.0.2214.111
Ranije je bilo da koliko rama toliko ide i swap danas kompjuteri imaju uglavnom dosta rama pa i nema potreba za tolikim swapom, a ti kako hoces. Da imas opciju u Ubuntu da izaberes recimo particiju i on ce sam da sve odradi .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.