Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto je Stiv Džobs uvek nosio crnu rolku i Levis 501 farmerke?  (Pročitano 4924 puta)
17. Jan 2014, 12:52:51
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Zašto je Stiv Džobs uvek nosio crnu rolku i Levis 501 farmerke?
Autor: kolektiv.me/Foto: Reuters 16.01.2014. - 18:48
Stiv Džobs podjednako je bio poznat po svojim računarima, ajpodovima, ajpedovima koliko i po svom izgledu koji su sačinjavali crna rolka i Levis 501 farmerke. To je bila njegova uniforma. Pa u čemu je tajna crne rolke Stiva Džobsa?


Stiv Džobs | Foto: Reuters


Svako jutro Stiv Džobs bi otvorio svoj orman i uzeo crnu rolku sa gomile crnih rolki. Po navici, bez razmišljanja i bez potrebe da donosi odluku. Ovo je navika efektnih lidera.
 
E sad zamislite nekog ko svakog jutra bira majicu, košulju, majicu dugih rukava, pa uklapa boje sa farmerkama ili pantalona, pa onda ukapira da napolju ipak nije toliko hladno, pa menja sve. A da, imaću sastanak na kraju dana, moram ipak košulju, samo da odlučim koju kravatu danas.
 
Do trenutka kada si spreman za posao, kognitivni budžet je načet i to sa desetak odluka koje su morale biti donete. Stiv Džobs je u prednosti za deset odluka koje može iskoristiti na poslu.
 
Navike uspešnih ljudi su tu da smanje kognitivno opterećenje na manje važne stvari. One daju mogućnost da se budžet potroši na nešto drugo. Oni najbolji koriste ovaj budžet za najvažnije ciljeve.



Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
zasto smo svi nosili keca i crne rolke...zato sto nista nije kao to....

ja bi sve dao da sad mogu jedne nove varteksove navuci i staru onu dobru rolku....i konversice....duboke...
i vijetnamku onu staru....orginalnu..sa nepoderivim platnom...
ili fajericu,.... .

to su vremena bila....pretreses dzepove...i sve stekove...da nadjes lovu..
ako nema..kod ujaka. ili bilo koga....flasicu vina....stekic..gitara...drugarice....

e sad umrem od smjeha kad gledam slike neke stare..pa ne mogu da vjerujem kaki smo bili..
posebno cure... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Ma jeste... Koliko se gluposti i mitova vezuje za ovog pajsera.  Smile

Nosio je uvek istu odeću jer je bio klošar bez ukusa u nekom svom svetu. Čovek je uvek bio aljkav, neuredan i smrdljiv. I to je cela filozofija.

Jbt... Sledeće na redu je ''Zašto je Stiv Mobs srao dva puta na dan? - Zato što sranje dva puta na dan odlikuje ljude koji su spremni da se liše prošlosti i teraju napred u budućnost.''

I ne bi me čudilo da upravo toalet papir 24sata bude prvi koji će to da objavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.76
Citat
Svako jutro Stiv Džobs bi otvorio svoj orman i uzeo crnu rolku sa gomile crnih rolki. Po navici, bez razmišljanja i bez potrebe da donosi odluku.
e to mi se sviđa. nema razmišljanja, nema smaranja. radio sam slično, ali su palančani doneli odluku da se nikada ne presvlačim.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Citat
Svako jutro Stiv Džobs bi otvorio svoj orman i uzeo crnu rolku sa gomile crnih rolki. Po navici, bez razmišljanja i bez potrebe da donosi odluku.

ako je nekad nekome bilo dosadno pa je kao klinac citao pisane romena... ninja.... Smile

ovako isto  dramaticno i neizvjesno je uvod radjen...kad ustane ujutru.... Smile

sto se ovog tice...dzaba mu sad sve....a i nije kapirao car u tome...da se bavi jednostavnim i svakodnevnim stvarima...kao sto je jebeno ceskanje po glavi i jajima i samopitanje a u picku materinu sta sad da obucem... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung XYZ1004
Ma jeste... Koliko se gluposti i mitova vezuje za ovog pajsera.  Smile

Nosio je uvek istu odeću jer je bio klošar bez ukusa u nekom svom svetu. Čovek je uvek bio aljkav, neuredan i smrdljiv. I to je cela filozofija.

Jbt... Sledeće na redu je ''Zašto je Stiv Mobs srao dva puta na dan? - Zato što sranje dva puta na dan odlikuje ljude koji su spremni da se liše prošlosti i teraju napred u budućnost.''

I ne bi me čudilo da upravo toalet papir 24sata bude prvi koji će to da objavi.

Ne bi se bas slozio sa tobom.
Vidis, Stiv Dzobs je bio psihopata, ludak, poremecen.....ali zaista!
Medjutim....
Ti sigurno znas, a i snimano je puno filmova na tu temu  Smile kako psihopate (koje su vrlo cesto izuzetno inteligentni ljudi) su potpuno posvecene, fokusirane i samo razmisljaju o tome kako ce nekog ubiti, iskasapiti, silovati i nemaju vremena ni za oblacenje, ni za kupanje ni za socijalni zivot, ni za neke "normalne" stvari u zivotu jer su konstatno usmerene i posvecene na svoju ludost i citav spektar zlocina koji nameravaju d anaprave Smile
Stiv je bio isti takav, samo sto njegova ludost nije bila usmerena na destrukciju, vec je on zadovoljenje svog ludila video u rkeiranju ultra zajebanih proizovda. I njega uopste nije niti interesovalo, niti je imao vremena da se bavi bilo cim drugim osim kreiranjem svojih prozivoda i svakodnevnom borbom da budu sto kvalitetniji, konkurentniji, bolji....to je zadovoljavalo njegovo ludilo kao sto gore pomenutog ludaka zadovoljava da radi sve ono sto se prikazuje u opasnim filmovima Smile
Sve u svemu, on je zaista smatrao da je gubljenje vremena odlucivati sta da obuce, jer bi donosenje te odluke bilo oduzimanje vremena koje je hteo da potrosi na kreiranje svojih proizovda, odnosno zadovoljenje svog ludila  Smile

jednom recju, bio je genije.....drugom recju, bio je lud!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
zato sto je bio clan iluminata
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
mob
Samsung 111111
Hkj objasnio decko i mene pocinju da smaraju tim glupostima koje vezuju za dzobsa i gejtsa
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
mob
Samsung GT-S7580
Зато што је потајно хтео да буде поп.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
I PosleMeneJaa - druže,slažem se ja i ne sporim da je on bio fenomenalan i predak radnik. Međutim,jedno je biti sjajan radnik,a drugo biti drkadžija i idiot u svemu ostalom. Al,aj, dobro,to je njegovo pravo da bude kakav želi. No... ono što ja neću dozvoliti je da mi neko prosipa gluposti,da ga predstavlja tu kao nekog sveca i proroka na koga treba da se ugledamo.

Nosio istu smrdljivu odeću jer je bio odlučan čovek... Aaaalo bre! Pa koga bre vi zajebavate? (pričam generalno)  Smile U redu je ceniti ga zbog te pomenute predanosti i truda. Ali ajde da se napokon razgraniči to šta je kod njega bilo pozitivno i za svaku hvalu,a šta ne. Šta sad,neko običan batali faks bez reči - on je budala. Stiv Džbos batali faks i to pod detinjastim  izgovorom da ga ne vole ili ne kapiraju profe - on je mesija. Neko obuče dva dana isto - on je klošar. Stiv ne promeni odeću ceo život - on je genije,oličenje odlučnosti. Stiv Džobs se izdrka na 5000 Kineza koji već rade za smešne pare - on je bog!


Mislim manite me tih sranja.  Smile  Kao što ne volim da menjam priču i mišljenje o nekome kad umre,već ono što bih mu rekao na ovom,reći ću mu i na onom svetu... Tako isto ne volim da slušam kako je nešto loše kada to radi jedna osoba,a dobro kada to radi druga. A sva ta fama i sektašenje oko Džobsa i Apple-a,koja traje i tri godine nakon što je umro,samo dokazuje koliko su ljudi 1) licemerni - ''čim Stiv radi to,znači da tako treba'' 2) glupi - ''Stiv Džobs nas voli'' (boli ga patka za sve vas)  3) skloni pravljenju idola - ''Stiv Džobs je radio to i to zato što je bio genije i Bog''  Kao što rekoh,da je objavio da je kenjao dvaput na dan,onda bi i u tome našli neku epiku i simboliku.  Smile

To je ono što mene iritiralo kod cele te priče sa Stivom Džobsom još dok je bio živ. I svaki put ću reći isto,jer mi je draže da budem surov ili drzak ali iskren,nego da se uvijam kao Smigol pred nekim samo zato što ga par debila smatra bogom. Ili pak da budem od one druge grupe,koja ga pljuje dok je živ,a onda preko noći postaju njegovi zaštitnici.

Hkj objasnio decko i mene pocinju da smaraju tim glupostima koje vezuju za dzobsa i gejtsa

Hvala batice.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Jan 2014, 23:01:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.