Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:46:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta jesti posle treninga?  (Pročitano 5706 puta)
01. Apr 2013, 23:07:13
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
Browser
Chrome 26.0.1410.43
Posle dugih zimskih dana, i velikih kolichina masnih naslaga koje su se stvorile u medjuvremenu, krenula sam u teretanu i reshila da se malo bacim na zdraviji zivot. Vec par sati trazim po netu shta i kako jesti posle treninga, svuda pishu o proteinima i ugljenim hidratima. Ja kao laik po pitanju hemije, kao da chitam na stranom jeziku. Zato zelim da mi neko objasni, kao laiku (ili vam malom detetu), shta ja smem jesti nakon treninga, shta moram izbaciti, shta nikako ne smem kombinovati sa chim, a opet trebam unositi u organizam, a da se pritom ne koriste gore navedeni termini, vec primeri hrane... Hvala
« Poslednja izmena: 03. Apr 2013, 20:23:45 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
SonyEricsson W800i
" Sta jesi posle treninga? "
Zategnut i umoran lik.
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
To što se spominje (proteini, ugljeni hidrati) nije hemija (to jest, ne misli se na hemiju, iako takva hemija postoji), već osnovne grupe namirnica po tome kakav je njihov sastav i kako deluju u organizmu shodno tome od čega se sastoje. (edit: možda si mislila na hemiju kao nauku... ne brini, ne treba ti tu poznavanje hemije, srećom Smile).

Proteini su meso, soja, lešnici... ugljeni-hidrati pirinač, krompir (to su dobri UH, imaš i loše, recimo slatkiši, beli hleb)... jako su bitna i vlakna (povrće, voće) i žitarice. Pa onda imaš i masti - dobre masti, loše masti, čuda božja. Guglaj malo o tome šta je šta u ishrani, ne možeš očekivati da ti neko sad napiše kompletan jelovnik.

Nisi napisala u koje doba dana treniraš. Neke generalne preporuke za ishranu koja te neće gojiti je što manje UH i što više proteina, posebno ako treniraš. Naravno, to ne znači da treba da ih izbaciš! Ovde ima puno ljudi koji se u to razumeju bolje od mene pa će ti oni najbolje objasniti kako i šta kombinovati.

Mogu ti reći na svom primeru: ja treniram obično predveče, posle toga večeram (kad se pridržavam pravila, što nije baš uvek Smile) piletinu sa integralnim pirinčem, tunjevinu sa nemasnim jogurtom ili smućkam nešto sa integralnom testeninom (iseckano povrće, opet tunjevinu, Ela sir) itd.

U principu, ako nemaš većih problema sa kilažom, treba da nastaviš da treniraš (za kilažu pomaže samo kardio trening, dakle - skakanje, vožnja bajsa, trčanje - sve što ubrzava puls), nemoj da preteruješ sa slatkišima, sokovima (to je ionako sve čisto sranje), smanji testo i sve što je masno, previše začinjeno, veštačko, pojačaj sveže voće i povrće, ne jedi kasno uveče i sa tim tempom ne moraš ni da znaš šta su proteini i UH, eto ti zdravog života. Wink
« Poslednja izmena: 01. Apr 2013, 23:35:17 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
Da, hemiju kao nauku... Smile
Dobro, realno, nisam ni ochekivala kompletan jelovnik, ali bar neki hint, shta i kako... jer realno nikad nisam ni vodila rachuna o tome shta jedem i koliko jedem, jer se ranije nije primecivalo. Sad je pochelo da se javlja samo u vidu stomachica i "spojlerchica", za koje svi kazu da je potrebno truda, ulaganja i odricanja da bi nestali, zato sam i pitala...
Inache treniram u zavisnosti od obaveza, ili prepodne 9-11, ili predveche 4-6...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
Inache, hvala na odgovoru i savetu, i izvinjavam se zbog typo u naslovu, a ne da mi da promenim...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Pa da, tako ti je to, pretpostavljam da si ušla u rane dvadesete i da više ne možeš da jedeš šta i kad hoćeš, kao nekada... Smile Isti slučaj je bio i kod mene. Još ako se gojiš prvo u stomak i oko struka, eto tebi zabave. Zavidim onim ženama što im prvo ide u guzu i noge, pa kad nabace i po 5 kila, imaju struk kao osice... proklete bile. Smile Smile

Stomak je najteže skinuti. Tu pomažu jedino ishrana (dakle, slatko i testo i ta čuda zaboravi ako bi da imaš ravan stomak) i kardio treninzi. Ako kreneš samo da radiš trbušnjake, onda ćeš napraviti još veći belaj, jer će ti se mišići uvećati i onda će stomak izgledati još deblje. Smile Dakle, ili prvo kardio ili kardio + trbušnjaci i, naravno, prokleta ishrana. Nema drugog leka. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.43
Posle iscrpnog treninga imam obicaj da se pocastim. Velika pizza, Coca Cola (ili Pepsi) i palacinci sa eurokremom i plazmom. Fuck yeah  Smile
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Pravi se da nisi pročitala ovo prethodno  Smile

Pica, palačinke i gazirani pa ni bistri voćni sokovi ti ne trebaju uopšte. Plazma je hranljiva za bebe i ok je da se ubaci povremeno kod osoba koje rade na dobijanju mišićne mase kao delikates uz mleko ali ne i za dijetu. Ako hoćeš da se zasladiš, a svakome je potrebno nešto slatko, jedi voće i potrudi se da totalno izbaciš sve slatke proizvode. Toliko ima voća sa divnim ukusom i mnogo koristi za organizam. Ali oprezno i sa voćom jer dijetalna voćka ne postoji. Najbolje ti je da ga jedeš pre fizičke aktivnosti kao užinu. Najpopularnije voćke za fizički aktivne osobe su grejp i avokado.

Jedan loš obrok ili užina te neći učiniti debljom baš kao što te ni jedan dobar obrok neće učiniti mršavijom. Nemoj da juriš dijete koje imaju "rok upotrebe" već se potrubi da vremenom uklopiš u svoj jelovnik zdrave namrinice koje ćeš moći da jedeš celog života.

Piletina, tunjevina, jaja sa žumancem jer mnooooogo više koristi ima od njega nego "štete", dosta raznolikog povrća su namirnice za posle treninga. Nije greota ni pojesti malo mlečnih proizvoda.

Ugljene hidrate (kao što ti je rekla bambina) slatki krompir, integralni pirinač, hleb ili testenine, ovsene pahuljice sa mlekom nikako ne treba izbacivati jer bez njih nećeš imati snage za treninge pa čak ni mozak i organizam ne mogu da funkcionišu normalno. Njih jedi za doručak. Možeš malo hleba i za ručak a za večeru izbegavaj.

Potrudi se da raspodeliš dnevni unos hrane na bar 4-6 manjih obroka ili 3 glavna sa bar jednom užinom pa kasnije dodaj još jednu.

Dolazi lepše vreme (valjda  Smile) pa se kreći više. kad već ideš u teretanu nemoj da izbegavaš vežbe sa tegovima (manjim težinama naravno). Neće od tebe napraviti muškarca već lepo izvajanu žensku figuru i samom izgradnjom malo mišića ubrzaćeš svoj metabolizam i lakše trošiti unešenu hranu. Kao  kod žumanca i voća, mnogo više koristi nego "štete".

Nemoj odustati posle 2-3 nedelje ako ne primetiš neke rezultate jer će oni doći sporije ali će tu ostati dosta dugo (do recimo trudnoće) ako se pridržavaš zdravog režima života i ishrane.

Zaboravi na vagu jer će te samo zavaravati i vrlo verovatno deprimirati već se osloni isključivo na ogledalo i odeću prema čemu ćeš jedino zaista moći da uvidiš promene na sebi jer ćeš možda dobiti 2-3 kg mišića i istopiti isto toliko sala a vaga će pokazivati istu cifru iako ti izgledaš dosta lepše.. Čak ti je i najbolje da se slikaš nedeljno i tako pratiš.

Na treningu daj sve od sebe jer to je samo 30-60 minuta koji ti mogu pružiti dosta zadovoljstva i tog dana a još više na duže staze. Četiri puta nedeljno bi trebao da bude neki minimum mada je svaki dan pravi dan za vežbanje i fizičku aktivnost Smile U svakom slučaju ni 30 treninga mesečno neće biti dovoljno ako ishrana nije ispravna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ja dok sam nekad bio mlad..i lijep...i dok sam trenirao...nekih  25 godina...je to trajalo... Smile
pocesto sam u malo stariujoj dobi...od 18 godina pa nadalje...
posle treninga jeo voce....bogato tecnoscu...i nakon sat vremena...
sam jeo....veliku porciju pecenja....i malo hljeba....okrajak.i tu negdje oko 700 g teletine....
ili telece jetrice....sa komadom kuvane junetine....sir....mladi..obavezno..i pio sirutku....redovno...

tijelo pri umoru trosi i topi masti..ai stvara mlijecnu kiselinu..ako nema masti dovoljno da je razblaze...
ona  razvaljuje organizam...
ko ne unos masnoce..moze lako da najebe..a da ni ne zna za to....
tijelo topi masnoce iz sebe...svoje prirodne masnoce..pada imunoloski sustav..i lako se oboljeva...

naravno pricam o treninzima..iz nekih svojih sportova...
i o teretani koja je uglavnom dobra ako uz nju treniras nesto...aktivno treniras...

sad kad sam samo lijep..i nisam vise mlad..sad ne treniram....
dva tri puta semicno odvalim po 100 sklekova...100 trbusnjaka..i 100 zgibova na vratilu...u par serija...
i uglavnom setnja...po prirodi...i njenim bogatstvima..malo seksa...za kojis e zna i malo onog za koji se ne bi trebalo saznati,,,, Smile Smile Smile da ne bi bio krezav ..u cvetu mladosti i ljepote  Smile Smile Smile
i jednom mjesecno sala...malo se pofatam i polupam sa psihopatamam malmi..malo vrece...
i tu shvatim koliko sam omatorio..da me 15 minuta pretvori u golu vodu....ali mogu jos da udaram ali necu...žjer onda necu moci da uzivam u vaginalnim blazenstvima kako ja zelim  Smile Smile Smile i to je to....

i nisam se nikad u zivotu bolje osjecao..imam oko 95 kilograma...
moja neka tezina je od 85 do 88..mada sam bio i nize do 81-2 kilograma ali tad sam radio napolju...
sa vojskom....i ostalim slicnim kadrovima... Smile
i tad sam bio ko ninja  Smile mogo sam 45 minuta - sat vremena... hodat na rukama... Smile
sa pauzama..naravno od par minuta....un uspravnom stavu..na nogama...
a to je ko da cijeli dan provedes u teretani.... Smile

teretana..za mene je to gubljenje vremena i zdravlja....uvijek bilo...
vise stete nego koristi....

trenerkica..trcakaranje..i neki kursic nekog borilackog sporta....rekreativnoo..nista ambiciozno...
15-20  minuta opustenog udaranja u vrecu..i dvadeset minuta voznje bajsa....dva puta po sat trckaranja.i setnje .sedmicno..
i to je sve sto treba rekreativcu da normalno izgleda..a da jede sve sto voli..
naravno..normalno da jede a ne ko stoka... Smile svakih po sata da nesto zvace...
takvom samo robija i vojska...moze skinut kilograme..to su poguzije....i najebu gdje god dodju..
inace alavce ne volim...prokleti su u svemu...samo daj meni ...daj meniiii  Smile
sve bi ja njih dotjero i napravio ljude od njih...cizma u guzici i kundak u plecki.vjesanje na drvo za noge...
da visi cijelu noc pizda mu materina....prokleta... Smile
i trcanje u krug sa 25-50  kila tereta  i milioni sklekova....cuda cine.... Smile
i najveci olos tu postane co'jek.... Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2013, 15:14:34 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
Hvala na savetu insideman, cenim da ce biti od velike koristi...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:46:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.