Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:06:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Promena graficke u integrisanu  (Pročitano 3479 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
stavis graficku u rernu, upalis na 150 stepeni i pustis 10 minuta. znaci vecina komponenti preuzme temperaturu na sebe i temperatura je visa od 100 stepeni. kad se ohladi sve normalno radi. ali kad bi kartica dostigla temperatutu od 150 pri radu (sto je nemoguce ali u teoriji) sagorila bi odmah jer tu temperaturu pravi sama svojom frekvencijom.

posto vidim da si dosta neiskusan (spanish eyes) sto se tice hardvera nemoj mnogo cackati oko racunara ako ti je stalo do njega nego nosi nekom provjereno iskusnijem. nije tesko to sto ti hoces da uradis ali problem vjerovatno postoji i trebas ga otkloniti.
nemas dva procesora nego dva jezgra u procesoru ali ok (mozda i imas plocu sa 2 odvojena procesora ali onda pitam se cime se bavis).

Moja struka je sasvim nesto drugacije Smiley Ja sam ti za komp.operisan!Gledao sam tutorijal kako da izbacim graficku i prebacim na integrisanu kad ono udjem u sistem da podesim kako sve treba ono covek koji mi radi komp. stavio sifru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
svako je majstor svog zanata. ili bi bar trebao da bude.
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
mozes i moras da izvadis graficku ako je ta temperatura. mislim da imas losa ocitavanja temperature jer 100 stepeni celsiusa graficka ne moze da izdrzi a preko 100 stepeni bi vec imao dim u kucistu.
ventilator ako zuji znaci da mu je otisao lezaj ali on i dalje vrti nekom brzinom i hladi grafiku.
naravno da bi trebao zamijeniti ventilator ali moras i produvati rashladno tijelo (one tanke limove izmedju kojih se nahvata prasina).
reci nam koja ti je ploca marka i model i reci nam to isto za graficku kartu koja zuji.
O cemu pricas? Neke Atijeve kartice se iskljucuju tek na 120C. Za svaku karticu se moze naci na net-u kolika joj je max temperatura na kojoj se iskljuci.


stavis graficku u rernu, upalis na 150 stepeni i pustis 10 minuta. znaci vecina komponenti preuzme temperaturu na sebe i temperatura je visa od 100 stepeni. kad se ohladi sve normalno radi. ali kad bi kartica dostigla temperatutu od 150 pri radu (sto je nemoguce ali u teoriji) sagorila bi odmah jer tu temperaturu pravi sama svojom frekvencijom.

posto vidim da si dosta neiskusan (spanish eyes) sto se tice hardvera nemoj mnogo cackati oko racunara ako ti je stalo do njega nego nosi nekom provjereno iskusnijem. nije tesko to sto ti hoces da uradis ali problem vjerovatno postoji i trebas ga otkloniti.
nemas dva procesora nego dva jezgra u procesoru ali ok (mozda i imas plocu sa 2 odvojena procesora ali onda pitam se cime se bavis).

Na koliko se tinol topi? Uobicajeno je od 200 -350C. Neki tipovi tinola idu i sa nizom temperaturom. Neki sa visom od 350C. Kako znas koji je tinol koriscen pri lemljenju u fabrici? I zasto se prilikom lemljenja drzi na kratko vrh lemilice na nekom delu? Znas li da ako se drze RoHS standarda i koriste tinol bez olova, tacka topljenja je oko 217C. Sta ce onda uciniti sa 150C? Tinol sa olovom ima nizu tacku topljenja od 200C.

Sta ce se desiti sa plasticnim delovima? Takvi delovi se nakon lemljenja postavljaju. Iako dosta plastike moze izdrzati tu temperatutu, sta sa onom koja ne moze?

Vi bi u kucnoj varijanti da odradite Reflow. Za to je potreban fen, poseban.

Kako to pravi temperatutu svojom frekfencom? Bas me zanima. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
opa, strucnjak!!!
svaka cast.
ovo za tinol moze da bude istina, evo priznajem da nisam majstor na tom polju. rijetko kad da zalemim nesto, poneki kondenzator ili slab spoj i to je sve.
sto se tice ovoga za rernu to je potpuno tacno, stari fazon lijecenja pojedinih komponenti hardvera (oko 50% uspjesno). ako ne vjerujes, probaj. ako cemo nekom logikom onda ti moram reci da se na taj nacin ne zeli postici da se kalaj potpuno istopi jer bi u tom slucaju nastao potpuni haos na ploci.

pitas me kako graficka kartica pravi temperaturu. hajde malo proguglaj ili samo malo razmisli zasto se hardverske komponente zagrijavaju. ne racunajuci hard disk i napajanje koji se zagrijavaju zbog drugih razloga.
sta to overklokeri podizu na procesoru pa se i temperatura podize? a, sta mislis?
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
HTC Sensation
sta to overklokeri podizu na procesoru pa se i temperatura podize? a, sta mislis?
Mogu ja? Mogu ja?...
Mozda napon?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
hehe
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
Povecanje napona iziskuje se zbog povecanja potrosnje energije koja se zahteva od elemenata. Kako to po tvojoj logici stari procesori radili na vecem naponu a imali nize frekfence? Smiley Zasto se tezi danas, za smanjivanjem napona a time i temperaturne disipacije elementa. Po tome sta kazes, smanjila bi se frekfenca a ne bila veca kao kod danasnjih proceva.

P=UI je formula za snagu. Gde je P snaga, U napon, I jacina struje. Nema nigde frekfencije. Frekfenca je broj perioda u jedinici vremena. Da bi procesoru povecao frekfencu ti povecavas mnozilac takta. A povecanjem mnozioca zahtevas vise rada. Zahtevom za vise rada povecavas potraznju za energijom. Sto u elektronskim komponentama rezultira i vecom temperaturnom disipacijom.

Sam takt, onaj osnocni, je takt ploce. Dok procesori imaju svoj unutrasnji takt, koji je na puno visoj frekfenciji. A od broja elemenata, tranzistora u procesoru zavisi i potrosnja energije. Zahtevom da taj elemenat radi vise, potrazujes vecu snagu, zahtevas i povecanje napona. Jer kroz povecan broj mnozioca trazis da vise puta u jedinici vremena odradi odredjeni posao. Ako hoces veci broj obrtaja motora, moras dati gas, dodati energiju. Sto znaci da povecanjem mnozioca zahtevas i vise rada. A za vise rada je potrebno i vise energije.

Nemam sada vremena, drugi put cemo o tim stvarima. Da i ljudima budu jasnije neke stvari.

Ziv bio.  Smile

« Poslednja izmena: 07. Nov 2012, 15:11:04 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
 Smile
lijepo si objasnio ali da sam laik i pocetnik u ovome samo par stvari bih shvatio.
vidi se da imas znanje, svaka cast, samo naprijed.
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:06:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.