Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:16:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je ovo na Mesecu?  (Pročitano 11724 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
vec sam kacio deo ovog ali evo ovde je sasvim na mestu:

Seansa 8a, 26.01.1981.

Ispitivač: Tu je deo materijala od juče koji ću pročitati. Rekli ste: „Izvedena su neka sletanja. Neka od njih su izveli vaši ljudi; neka grupa poznata kao Orionska grupa. Moje prvo pitanje je šta ste mislili pod time da su neka sletanja izveli naši ljudi?

Ra: Ja sam Ra. Vaši ljudi u sadašnjem vremenu/prostoru poseduju tehnološko znanje, ako ćete to tako nazvati, koje im omogućava da konstruišu modele i tipove aviona, poznate među vama kao neidentifikovani leteći objekti. Na žalost po vibracionu frekvenciju socijalno-memorijske grupe vaših ljudi, ovi izumi nemaju namenu da služe čovečanstvu, već za potencijalno destruktivne svrhe. To dalje unosi pometnju u vibraciju vaše socijalno-memorijske grupe, uzrokujući situaciju u kojoj ni oni orijentisani prema sebi, ni oni orijentisani prema drugima ne mogu da dođu do energije/moći potrebne da bi se otvorila vrata ka inteligentnoj beskonačnosti za socijalno-memorijsku grupu. To zatim prouzrokuje da žetva bude mala.

Ispitivač: Da li su brodovi naših ljudi sa, kako mi to zovemo planova, koji ne pripadaju inkarnaciji u ovom vremenu? Gde su oni smešteni?

Ra: Ja sam Ra. Oni o kojima smo govorili su sa trećeg denziteta i deo su takozvanog militarističkog kompleksa iz različitih društvenih delova ili struktura.
..........................

Kasiopeja?
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Sad nesto razmisljam... mnogo smo bre ispirali usta sa tim vanzemaljcima i UFO-ima, mnogo godina, a nista od svega toga. Prosto poverujem da smo sami od sebe odlepili, i establishmenti, koji ako i nesto postoji, to kriju, tako i ljudi koji u svemu vide vanzemaljsku letilicu, bazu itd.
Uz svu salu i zajebanciju, ipak mi ostaje gorak ukus sveopsteg ludila i gluposti. A vanzemaljci ako posteje i ako su tu, nek se i oni nose u p.m. jer i oni se pnda sumanuto ponasaju - "nit da stisnu nit da prdnu" da prostite. Il' se pokazi il' ne pravi pometnju. Jednom recju sve mi ide na ganglije i bilo bi super da se pojave neki pravi "baje", oni najmocniji pa da popale svu ovu zemaljsko-vanzemaljsku bulumentu, miniraju i sprze planetu, ako ne i ceo suncev sistem, nek ide sve u vrazju mater! Smile
Izgleda da ustadoh na levu nogu, a kasno sam i lego'. Ajd', evo uzavrela mi voda za kaficu! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Kasiopeja?

to smece ne bih citao ni da mi platis...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Apple iPhone SE 2020
Smile Smile Smile


Ja sam uvek tvrdila da u SF knjigama ima vise istine nego o tim pseudopricama o posetama vanzemaljaca...

« Poslednja izmena: 29. Okt 2012, 15:18:06 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Kasiopeja?

to smece ne bih citao ni da mi platis...


Licilo mi je na to.
Onda je taj entitet Ra glavna faca za komunikaciju sa nama kada se u svim transkriptima pominje. Smile Smile

Hvala Light.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Mislim da se grohotom smeju na tvoju konstataciju... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
To je i bio cilj. Oni cene intelekt i zdrav humor. A jedno bez drugog ne ide. Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung GT-S7580
Otkrivena tajna: Amerikanci hteli da raznesu Mesec

SAD planirale da 1959. gađaju Zemljin satelit nuklearnom bombom kako bi uplašile SSSR i odvratili ga od svemirskog programa.



Američka vojska je na vrhuncu Hladnog rata 1959. planirala da nuklearnom bombom raznese Zemljin prirodni satelit Mesec, ali u poslednjem trenutku je odustala. Tajni plan SAD nosio je ime “projekat A119”, a cilj je bio da uplaše Sovjete kako bi odustali od razvijanja svemirskog programa.

Idejni tvorac ambiciozne misije bio je pokojni astronom Karl Sagan, a detalji njegovog projekta pojavili su se u njegovoj biografiji, koju je napisao američki fizičar Leonard Rajfel (85).

Naime, SSSR je 4. oktobra 1957. lansirao prvi veštački satelit u Zemljinu orbitu - “Sputnjik”. Tako je počela svemirska trka između Sovjeta i SAD, u kojoj je SSSR poveo. Kako bi vratili samopouzdanje, Amerikanci su nameravali da izvedu prvu eksploziju na Mesecu, a niko nije mogao ni da pretpostavi šta bi se u tom slučaju dogodilo.

Prvobitno su razmišljali da upotrebe hidrogensku bombu, ali od te ideje su odustali jer je ona mnogo teška i raketa ne bi mogla da je ponese do Meseca. Tako su osmislili da eksploziju izvedu lakšom, atomskom bombom.

Prema planu misije, malu atomku trebalo je da nosi interkontinentalna raketa, koja bi bila lansirana iz SAD. Raketa bi nakon 383.000 kilometara pogodila Zemljin satelit, a atomska bomba bi eksplodirala pri udaru i podigla veliki oblak prašine i kamenja u svemir. Sovjeti bi videli veliko razaranje Meseca i odustali od planiranih svemirskih projekata.

Rajfel u Saganovoj biografiji tvrdi da je “projekat A119” mogao da se izvede bez problema, ali da se od toga odustalo zbog opasnosti po ljude na Zemlji. Naime, postojala je bojazan da raketa neće stići do Meseca, a u tom slučaju bi bomba eksplodirala blizu Zemljine atmosfere. Takođe, za plan SAD saznala je i obaveštajna služba SSSR, pa je to bio još jedan razlog za odustajanje od misije.

Nakon što su SAD odustale od misije, Sovjeti su u septembru 1959. lansirali prvi veštački satelit koji je pogodio površinu Meseca.




U trci dugo vodili Rusi

1957 - SSSR lansirao prvi veštački satelit u Zemljinu orbitu - “Sputnjik”
1957 - ruski “Sputnjik 2” poneo psa Lajku u orbitu Zemlje
1959 - SSSR veštačkim satelitom “Mesec 2” pogodio Mesec
1961 - ruski “Vostok 1” poneo Jurija Gagarina, prvog čoveka u orbiti Zemlje
1968 - američki “Apolo 8” postao prva letelica s ljudskom posadom koja je obišla Mesec i vratila se na Zemlju
1969 - američki “Apolo 11” sleteo na Mesec, a Nil Armstrong postao prvi čovek koji je koračao površinom Zemljinog prirodnog satelita

Svemirska trka duga pola veka

Svemirska trka između tadašnje dve supersile, SSSR i SAD, počela je nakon završetka Drugog svetskog rata. Ona se naročito ubrzala kad su posle pada Hitlerove Nemačke Rusi i Amerikanci došli do raketnog programa nacističkih naučnika. Trka je trajala sve do 1991, kad je padom berlinskog zida označen kraj Hladnog rata.


Kurir
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
Otkrivena tajna: Amerikanci hteli da raznesu Mesec

Super tajna koju otkrio Kurir  Smile
O tome sam davno citao, a Amerikanci su izvrsili i eksploziju 1962 u orbiti zemlje, jesu atomske jake al sada da raznesu citav Mesec...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:16:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.