Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Identifikovanje sa Religijom bez Religiousne Vjere u Nju  (Pročitano 5088 puta)
19. Avg 2012, 05:25:41
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
Browser
Chrome 21.0.1180.79
  Moj je stav da bog ne postoji ali istovremeno ja se jako identifikujem sa Pravoslavjem. Ne upotrebljujem rijec "ateist" da opisem sebe i ne iznjasnjavam se tako i ako sam nevjernik. Ponosno se iznjasnjavam kao Pravoslavac, slavim Pravoslavne praznike, nosim Pravoslavni krst, idem u crkvu 3,4 puta godisnje (i ako je to veoma malo) i dajem pomalo financiske podrske jednoj lokalnoj crkvi.

Jeli iko drugi sebe nalazi u slicnu situaciju? Nevjernik koji se jako identifikuje sa nekom religijom?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
Код мене је обрнуто. Ја знам да Бог очигледно постоји, а не идентификујем се ни са једном религијском организацијом.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
androidNepoznat
Browser
Mozilla Firefox 10.0.4
ti postujes ali nisi fanatican, volis obicaje i zelis da verujes u nesto a u nedostatku icega na planeti sto bi bilo visa sila koja utice na nase zelje i molbe, ti si prihvatio pravoslavlje i to je ok.. verovatno ga i nisi prihvatio vec si nasledio taj obicaj i odlucio da ga nastavis, usvojio ga.

poenta je da zelis da verujees u nesto a religija ti ne daje odgovore koji odgovaraju tvojim pitanjima i to je sasvim prirodno i  logicno jeer i ne daje.

ne bih ja tu nista dirala ako postizss unutrasnji mir svojim postovanjem nekih crkvenih tradicija, ili se bar i bez obzira na to trudis da zivis u vrlini, tad je totalno nevazno u sta verujes i kako verujes.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Nazalost ili srecu to je po meni najcesca varijanta religioznosti na Balkanskim podnebljima ali je malo ljudi koji to priznaju - samim tim pobratime svaka ti cas na iskrenosti. Ima tome 1001 razlog ali za tebe licno oni su nebitni - veruj u ono sto rezonuje sa tobom i tvojim licnim uverenjem tako ces najlakse i najbrze naci put do istine. Sve ostalo se nevazno.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
 Hvala svima za odgovore i za lijepe rijeci. Ali trebo sam da raznjasnim, nebi rekao da bas trazim u nesto da vjerujem zato sto sam sasvim zadovoljan vjerujuci da bog ili nesto slicno vece od nas ne postoji. Nikad neznas, mozda cu neki dan biti vjernik Pravoslavac ali za sad tako stvari sa mnom stoje i prilicno sam ubjeden u moju nevjeru.

I da MunkaZe upravu si, Pravoslavje sam nasledio ili usvojio od roditelja i predaka sto mije veoma drago. Kao sto se nadam da ce moja dijeca tu tradiciju naslediti od mene jedan dan. I da decky999, upravu si da ovakav stav je veoma cest na Balkanu. To je zato sto Balkanci (ukljucujuci i mene) u generalno dozivljavaju pripadnost religiji kao nesto slacno kao nacionalnost. To znaci da neko moze biti izuzetno ponosan Katolik, Pravoslavac, Musliman i nadalje a istovremeno ubjedeni nevjernik. I jesam iskren o mojem stavu ako ko pita ili ako tema o kojoj se prica je vjera, ali ne napadam ili ismijavam Pravoslavnu vijeru ili bilo koju drugu vijeru do duse. Samo kritikujem crkvu ako vidim nesto diskutabilno u njenoj nastupu ali to je istina za i vjernike ili barem bi trebalo da bude. bjbojan, jeli bi rekao da si deista?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Zbog toga sto se identifikujemo sa religijom i izjednacavamo je sa nacionalnom pripadnoscu zato se i koljemo zadnjih 100 godina a da nista iz tog mora krvi nismo naucili.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Samsung S7
Meni ovo lici na ono: cale i keva su mi vrhunski zubari, imaju velike prihode pa sam i ja upisao stomatoloski faks. Svima pricam kako cu da budem stomatolog iako me to apsolutno ne dotice, tj ne verujem da su stomatolozi cool ljudi, samo uzimaju novac, a zubi i dalje pokvareni, ali nema veze to je nasa tradicija, ja cu da busim zube, iako mi to nista ne znaci. Ustvari ja bih da budem __{popuni}__, mada nemam muda da ocu i kevi kazem to, slomicu im srce.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Pa moglo bi i tako da se gleda
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Ти једноствно желиш да будеш прихваћен члан групе. У супротном, био би тешки ауткест, а мислим да то не желиш  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
da, radi to iz straha a ne iz ljubavi.
klasika...
lako je biti prepisivac, mnogo teze autenticno ljudsko bice.
odvojenost je iluzija i ima svoju svrhu...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.