Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 211 212 214 215 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 579320 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
mob
Samsung Galaxy S3
Ako plaćaš sve u kešu onda ti je najlakša opcija da to pokupuješ kod "mađara" na KP.
Monitor nemoj ići ispod nekog od 24 inča sa 180/180 uglovima gledanja i barem HDMI konekcijom.
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Pocetak

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 378
Hvala Veljo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3407
mob
Samsung Galaxy S7
Pozdrav, razmisljam o kupovini ultrabook-a. Gledao sam razne review-ove po jutubu i generalno netu, ali sam tako uvek skeptican, jer nikad ne znam jel su placeni da pricaju lepo ili to rade iskreno. U sustini treba mi sledece:
Bavim se front-end developmentom, tako da sa poslovne strane mi ne treba nista astronomski jako, igram samo WoW tako da sam se pomirio sa tim da to necu igrati, ali nije mi ni bitno. Generalno mi laptop ni nece trebati toliko za posao nego vise da mogu da ga koristim kad me mrzi da sedim za kompom, i kad odem kod mojih na vikend, da imam dobru masinu za zabavu ili eventualno posao. Mozda nista od stvari za koje ce mi trebati ni ne zahteva jacinu koju sam odabrao, ali opet, ne zelim nesto losije, samo da bih ustedeo koji dinar.
U sustini najvaznije mi je da mu je baterija jaka, da moze da izdrzi lepo dobar deo dana na jednom punjenu (najradije ceo, ali kontam da tu samo macbook moze da parira), i da je lagan. Uredjaji koje sam gledao i koji su mi zapali za oko su sledeci:
http://www.itsvet.com/laptop_asus_zenbook_3_ux390ua-gs048r-pdaa1-18.i?id=20914
http://www.itsvet.com/laptop_hewlett_packard_spectre_x360_13_4101nn_p3l16ea/13_4105dx-pdaa1-18.i?id=18198
http://www.itsvet.com/laptop_dell_xps_13_9360_not10117-pdaa1-18.i?id=21241
http://www.itsvet.com/laptop_apple_macbook_pro_13_retina_mf840cr/a-pdaa1-18.i?id=17414
http://www.itsvet.com/laptop_apple_macbook_12_2016_mlhc2-pdaa1-18.i?id=20724
http://www.itsvet.com/laptop_apple_macbook_pro_13_mll42cr/a/mll42ze/a/mluq2cr/a/mluq2ze/a-pdaa1-18.i?id=20813

Mane/vrline navedenih uredjaja su i vise nego dobrodosle, ili ako imate predlog za neki drugi u ovom rangu.

Puno hvala svima!  Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2017, 22:05:20 od žmuci »
IP sačuvana
social share
....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Pozdrav, interesuje me koliko bi realno stajala ovakva konfiguracija i zbog cega? (tipa zbog cega ne vredi puno i/ili sta je bas dobro na njoj na cemu moze da se pravda veca cena).  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

AMDRadeon.jpg
(162.6 KB, 645x960)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Pozdrav, interesuje me koliko bi realno stajala ovakva konfiguracija i zbog cega? (tipa zbog cega ne vredi puno i/ili sta je bas dobro na njoj na cemu moze da se pravda veca cena).  Smile

Uf...prodajes ili kupujes?  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Iskreno, kupio bih.
Kopka me to sto nije bas jeftina za polovnu a kupljena je 2014.

Sad mi treba opravdanje sebi ako bih je uzeo za te novce ili razlog da bar malo spustim cenu ili jednostavno da me odvrati od kupovine.

Stedim novac za novu mahinu, ovo je nekako iznenadna iskrslo od poznanika i sad se prelamam jer ili da cekam jos na tamo... ili da presecem i kupim ovo da mi traji naredne 4-5 godine. (ili koliko vec traji neka dobra konfa u novije vreme pod zubom napretka tehnologije).

Radio bih uglavnom video/audo editing (po recima prodavca za to je i koriscena) i neki 3d modeling tu i tamo ako iskrsne (sekundarna aktivnost). Neka dobra igra (Skyrim ili withcer) bi bili plus, ali nista pod obavezno. (nisam igrao nista naprednije od stalkera vec godinama  Smile )



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I choose not to choose

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1017
mob
Nokia 
Nigde nisi napisao koliko para ili ja ne vidim ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Nisam, jer mi treba procena po komponentama.
Ovako moze da bude, pa to je to, toliko se krece, mnogo, malo i sl.  Smile
Treba mi realno koliko bi stajala takva konfiguracija. (odnosno koliko bi neko od vas iskusnijih bio voljan da da za tako nesto)

Sad ce neko reci mozda i kad vec skupljas nastavi sa skupljanjem, ali kad pogledam da se ovde nude konfigracije i oko 1000e, razmisljam da ili cu da odvajam narednih godinu dana ili mogu da uzmem nesto prilicno dobro (ako gore nabrojano spada pod dobro) sad jer je isksrla takva situacija.

Procena mi treba jer bih onda sve sto sam skupljao za komp do sada dao za ovu konfu. I ne bih da se zaletim ako tako nesto nece da sljaka bar jos narednih 4-5 godina za vec navedenu upotrebu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Pazi...polovna roba vredi onoliko koliko si ti spreman da je platis...
On moze za onu konfiguraciju da trazi i 500 eur, ako ih ti nemas, cena nije realna.
Ako ti imas, i spreman si da das...onda moze da se trguje. Ko ce u toj trgovini koga namagarciti, i ko ce bolje proci...to ostaje da se vidi.
E sada...diplomatija na stranu, ono gore nije nista specijalna konfiguracija, i nicime se ne istice posebno.
Prosecan procesor, prosecna grafika, prosecno rama i hd...
Nista specijalno u njoj nema da bi posebno dizao cenu.
Cena koju bi ja dao za to...plafon 150-200 eur.
Problem je sto ti ne znas koliko je to polovno, koliko je radilo i kako.
I da znas...tri godine su sasvim dovoljno da se stvari drasticno promenu.

Audio i video obrada...da, ali na nekom pocetnom nivou. Nemoj ocekivati da radis neke prezahtevne renderinge.
Igre...takodje se ne zaleci sa istima, nije ta grafika nesto preterano dobra da bi mogao novije naslove igrati tako lako. Mozda na losim podesavanjima...

Sve u svemu licno ne bih isao vise od 200 eur za tu konfiguraciju (ne bi iskreno ni toliko, jer ja to gledam kao delove, i u toj prici ne vredi ni tih 200), ali i ako je uzmes, nemoj misliti da si miran narednih 4-5 godina sa istom  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Upravo zbog toga sam i hteo da se konsultujem sa iskusnijima.
Meni se zuri sa time da nabavim masinu za te stvari, ali ne toliko da bih ulozio sada pa onda opet skupljanje za naredno ulaganje vec za sledecu ili onu tamo godinu. (zurba iz razloga da radim te stvari mukotrpno na 10 godina starom kompu, takodje pocetnicki level, bez igara kao sto pomenuh).

Lik je posteno rekao da je masinu koristio za te stvari (sto me je ohrabrilo) i ponudio mi je cenu koja se uklapa u budzet koji sam trenutno sakupio. Ali kao sto rekoh, bolje da budem strpljiviji i uzmem nesto jache na duze staze, nego da se polakomim zato sto se vremenski uklapa u ono sto mi treba pa potrosim celu ustedjeveni za nesto sto bi moglo da bude trecina/polovina nove konfe.

E sada...diplomatija na stranu, ono gore nije nista specijalna konfiguracija, i nicime se ne istice posebno.
Prosecan procesor, prosecna grafika, prosecno rama i hd...
Nista specijalno u njoj nema da bi posebno dizao cenu.
Cena koju bi ja dao za to...plafon 150-200 eur.
Problem je sto ti ne znas koliko je to polovno, koliko je radilo i kako.
I da znas...tri godine su sasvim dovoljno da se stvari drasticno promenu.

Audio i video obrada...da, ali na nekom pocetnom nivou. Nemoj ocekivati da radis neke prezahtevne renderinge.
Igre...takodje se ne zaleci sa istima, nije ta grafika nesto preterano dobra da bi mogao novije naslove igrati tako lako. Mozda na losim podesavanjima...

Sve u svemu licno ne bih isao vise od 200 eur za tu konfiguraciju (ne bi iskreno ni toliko, jer ja to gledam kao delove, i u toj prici ne vredi ni tih 200), ali i ako je uzmes, nemoj misliti da si miran narednih 4-5 godina sa istom  Smile

Ovakav savet mi je bio potreban jer mi ova ponudjena konfiguracija deluje kao zmaj za moju postojecu i posto nisam bas u toku sa tekucim standardima min/high performasi, ovakav sud kao iz citiranog komentara mi daje kompletniju sliku sta bih platio.

Vec ako za primarne potrebe (audio/vido) izvlachim prosek, i ako za sekundarne (igre) ne mogu ni prosek nego min, takva konfiguracija mi ne treba ni za mnogo nize od onoga sto trazi, (a trazi mnogo vise od gore navednih vrednosti).

Narocito sto bih tim nekim jachim ulaganjem voleo da budem miran bar tih 4-5 godina (racunam ga bar upola nego mojom trenutnom mahinom jer ajde druga su vremena, brzo se zivi  Smile ) ali vidim da je realno gledati da je on od tih godina verovatno prilicno dobro amortizovao te tri u njegovom posedu.

U svakom slucaju, hvala na pomoci chelavi, ustedeo si mi dobru kintu za josh bolji racunar nadam se  Smile Cucemo se tamo krajem godine ako se ne ozenim dotle i ne budem uslovljen da ulazem u garnituru i/ili tome slichno  Smile

Pozdrav  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 211 212 214 215 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.