Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rijaliti šou u svemiru: Holanđani planiraju kolonizaciju Marsa  (Pročitano 9735 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
Koliko dugo? Neka bude i sto godina, mada je to nemoguće, a te priče o novootkrivenim nalazištima su pre za smirivanje javnosti, nego što su rezultat ozbiljnih istraživanja. Jasno je nove količine fosilnih goriva ne nastaju i da će se postojeće potrošiti jednog dana.

Da je za smirivanje javnosti, to bi bilo na naslovnim stranicama a ne na zadnjim stranicama i to vrlo decentno. Nafte ima al nije interes da se to javlja na sva zvona vec se objavljuju uvek na sav glas vesti o "krizama" u svetu koje uticu na poskupljenje nafte jer nisu naftne kompanije glupe da gube zaradu...

Citat
I ti si kontradiktoran, u jednoj rečenici kažeš da su čiste tehnologije privid i glupost, a u grugoj da su preseljeni pogoni koji zagađuju u druge zemlje. Pa ako je to zagađenje glupost, zašto su pogoni preseljeni? U Aziji se i dan danas truju kao u Evropi i SAD osamdesetih godina...

Hteo sam da kazem kako velike kompanije prikazuju "ciste" proizvode. Evropa i Amerika su danas cistije usled prebacivanja prljave industrije u zemlje kao Kina i Indija, ali planeta nije postala nimalo cistija, nego naprotiv, razvojem zemalja kao Kina i Indija podstaknuta je i upotreba industrijskih proizvoda u tim zemljama pa sa time imamo i vecu proizvodnju i upotrebu proizvoda a sa time i vece zagadjivanje planete.

Citat
Nema više solarnih panela, sada se radi sa ogledalima koja zagrevaju jeftine supstance, poput vode. Efikasnost je manja nego kada se radi sa uljima visokog toplotnog kapaciteta, ali je energija tako znatno jeftinija, jer su troškovi ulaganja manji. A uz nove materijale, vek postrojenja je znatno produžen. Međutim, još uvek postoje tehnički problemi, kako energiju skladištiti kada se ne koristi (najbolje je koristiti je za hidrolizu vode i izdvajanje vodonika koji će kasnije biti upotrebljen u gorivim ćelijama kao struja). Međutim-problem: vodonik je eksplozivan, treba ga sigurno skladištiti, elektrode i membrane u gorivim ćelijama se još uvek istražuju, nedovoljno jeftine, nedovoljno efikasne... rešenje: istraživanje i pronalazak rešenja.

Slazem se i sam da je proizvodnja solarne energije bez bez upotrebe solarnih panela jednostavnija i bolja za okolinu, medjutim, profit je ipak manji. Skladistenje energije sa vodonikom je problematicno jer je vodonik tesko drzati izolovan, posto on polako istice kroz skoro svaku membranu, mada u podmornicama radi bez problema ali u rezervoarima sa duplim omotacem gde se iz medjuprostora opet pumpa nazad tako da ono sto procuri opet zavrsi u glavnom rezervoaru.

Citat
jer Amerikanci i EU truju svet sumpor heksa fluoridom i azot suboksidom koji ispuštaju upravo rakete koje šalju na Mars iz motora u procesu sagoravanja, Rusi metanom koji isto povećava temp.

Zagadjenje iz raketa je zanemarljivo malo ukoliko bi se samo uporedilo sa avionskim saobracajem (bez brodskog, automobila, idnustrije itd.)

Citat
Dobro, ti kažeš da je recimo prestanak upotrebe freona koji pravi ozonske rupe, zatim izbacivanje tetra etil olova iz benzina, prestanak pravljenja baterija sa živom i kadmijumom, prestanak upotrebe polihlorovanih bifenila i DDT-a i izbacivanje mnogih drugih zagađivača iz upotrebe glupost? Da se nije prestalo sa upotrebom nekih pesticida, sada bismo padali kao mušice. U stvari još uvek nisu ni uništene sve količine...

Sto se tice toga, kao i industrija, u zemljama zapada je to ukinuto ali u Kini i Indiji i dalje nastavljaju kroz razne oblike sa tim a ima slucajeva gde razna hemija iz Kine opet dodje u Evropu, nesto direktno kao pesticidi, naravno drugacije deklarisano, a dosta toga indirektno, kroz proizvode kontaminirane hemijom koja je odavno u Evropi i Americi zabranjena.
Stvar je u tome sto postoji i razvija se ogroman broj konzumenata u Aziji pa polako i u Africi koji zele automobil, elektroniku, mobilne i slicno. A Kina mora i dalje da proizvodi jer oni nemaju gde da proteraju prljavu industriju.
Al da se vratimo na Mars. Razvojem svemirskih programa u buducnosti je mozda i moguce ukinuti zagadjivanje planete. Jednostavno eksploatacijom ruda i gradnjom industrije u svemiru. Mozda danas izgleda iluzorno danas ali mnoge stvari pre samo sto godina su postojale samo u naucnoj fantastici. Jedno od resenja je eksploatacija asteroidskog pojasa gde ima bukvalno ciste rude i gde dobijanje iste bas ni malo ne zagadjuje prirodu. Uslovi idealni, nema nikakvih propisa o zastiti okoline, rude sa velikim procentom cistoce, minimalna gravitacija, dosta jeftin transport, energija ili od sunca ili nuklearna (koga briga ako reaktor procuri par miliona km od zemlje na nekom asteroidu).
Jedini problem je tehnologija. Sa druge strane, kroz razvoj brodske plovidbe pre vise vekova odjednom su proizvodi sa drugih kontinenata postali dostupni po pristupacnim cenama, jednostavno, ulozeno je dosta truda u razvoj brodova u to vreme. A danas smo na pocetku doba gde se vec vide konture medjuplanetarnih putovanja. Znaci, potreban je razvoj tehnologije u tom pravcu, sad, klasicni pogoni kao danas nisu nesto mnogo efikasni ali i brodove na jedra smo u jednom trenutku zamenuli sa brodovima na parni pogon a zaprege zeleznicom...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
lepa zamisao, ne verujem da ce se ikada ostvariti u ovakvoj reziji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Dakle, guzice današnjih generacija će biti opskrbljene foslinom energijom još nekoliko decenija, ali neki od nas možda dožive vreme iz Mad Max-a, ukoliko se pre toga ne ispečemo, jer Amerikanci i EU truju svet sumpor heksa fluoridom i azot suboksidom koji ispuštaju upravo rakete koje šalju na Mars iz motora u procesu sagoravanja, Rusi metanom koji isto povećava temp.
Сви ћемо умрети..

То си хтео да кажеш..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
HTC m9
vao prevazisli smo big brother i suvirvor
a od ovoga nema nista  Smile
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
mob
Samsung GT-S7580
Pa, pošto sam primetio da imamo više tema, izabrah najstariju, čini mi se.




Više od 100.000 prijavljenih za jednosmerni odlazak na Mars


Privatni projekat "Mars 1", čije je sedište u Holandiji, predlaže da odabir grupe od 40 potencijalnih astronauta bude obavljen ove godine, sa ciljem da četvoro njih pošalje 2022. godine na put u jednom smeru ka Crvenoj planeti.

Više od 100.000 ljudi širom svijeta prijavilo se za jednosmjerni odlazak na Mars, saopštili su danas organizatori misije.

Američka medijska kuća "Si-En-En" podseća da su brojni stručnjaci stavili pod znak pitanja praktičnu i finansijsku izvodljivost misije putovanja na Mars, ali da to nije sprečilo ljude da se prijavljuju, uključujući 30.000 Amerikanaca.
 
Prema preliminarnim procenama, misija bi koštala šest milijardi dolara.
 
Organizatori projekta "Mars 1" nadaju se da će skupiti ta sredstva preko sponzora i prodavanjem prava na emitovanje projekta kolonizacije Marsa medijskim kompanijama, uključujući i rijaliti šou.
 
Druga grupa od četiri osobe ka Marsu bi krenula nekoliko godina nakon prve. Niko od njih se neće vratiti na Zemlju, već bi tamo ostali.
 
Pre polaska astronauti bi završili osmogodišnju obuku, uključujući savladavanje medicine i veštinu preživljavanja.

Izvor:Blic




Koliko sam primetio oglašavaju se svaka dva do tri meseca, uglavnom sve je isto, ali se zato broj učeniska povećava. To je izgleda odlučujuće.  Smile

Čisto zavlačenje javnosti, ništa novo. Mnogo nelogičnosti tu ima.

Na primer ova.

Pretpostavljam da je sam problem kako im strpati toliku količinu hrane da imaju do kraja života, a o ostalom da ne pričam. Zračenja, bolesti, tumori koji mogu nastati. Smrt. Koji debili ili junaci su se ovde prijavili, ja ne znam.

IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Citat
Pretpostavljam da je sam problem kako im strpati toliku količinu hrane da imaju do kraja života,

Ima na njihovom sajtu plan, pa pogledaj ako te interesuje, tj. ovde: http://www.mars-one.com/en/roadmap2011i . Ne planiraju samo to, vec ce da uzgajaju sami (kad/ako dodje do toga), a i pre toga planiraju da posalju dosta toga.

Inace:

Citat
Anyone 18 or older may apply, but the fee depends on a user's nationality. For Americans, it's $38; if you're in Mexico, however, it's a mere $15.

Citat
Zračenja, bolesti, tumori koji mogu nastati. Smrt. Koji debili ili junaci su se ovde prijavili, ja ne znam.

Pa smrt, bolest, i slicna sranja bi cekala ih i ovde. Umro ovde, umro tamo, dodje ti na isto. Al' zato dok su zivi imaju sansu da vide i kroce gde niko nije (barem ljudi nisu), i da zive tu. Nije kao da ce da idu sami pa da polude, isto bi im bilo i ovde, osim sto mogu da izadju napolje (a verujem i tamo ce moci), itd. Dobro, nece biti toliko ljudi kao ovde, al' sta ce im. Rado bih se prijavio, ali znam da ne bih prosao, tako da necu ni da pokusavam.

I znas kako kazu, No Risk = No Profit. Ima ljudi koji su sanjali (i jos uvek to rade) da idu u svemir, i sta sve ne. Ih, samo zbog tog puta se vredi prijaviti, a tek Mars, ovo-ono... ih... Smile

Imace pristup par njima omiljenim internet stranama (koje bi trebalo biti stalno updatovane), a sve drugo cemu hoce da pristupe trebace 10-20 minuta (nesto tako sam procitao bio). Plus ce imati priliku da pobegnu od dobre vecine ljudske svakodnevne drame, ih, milina. Ovde to jedino mogu ako odu u neku vukojebinu Smile

Evo, ima dvoje i iz Srbije: http://applicants.mars-one.com/?sex=&minimumAge=&maximumAge=&country=RS&language=&rating=

Citat
predlaže da odabir grupe od 40 potencijalnih astronauta bude obavljen ove godine

Aha... ne. To ce biti tek tamo 2015-e, i tad ce se znati da li je jedna velika obmana, ili ne (iskreno, ne znam sta da mislim).
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Pa smrt, bolest, i slicna sranja bi cekala ih i ovde. Umro ovde, umro tamo, dodje ti na isto.

To sam napisao zbog one teme o zračenju. Jeste, mogu oni i ovde da umru, ali su im šanse na Marsu sigurno povećane, da uzmemo u obzir samo to zračenje, a onda i to da je čovek prilagođen Zemlji. Doduše je Mars sličan Zemlji, šta znam.

Citat
Ne planiraju samo to, vec ce da uzgajaju sami

Gled'o sam zanimljivu epizodu o tome u Doctor Who-u. Čak i u toj seriji, koja izmišlja, preteruje, ali i zabavlja, pre 2059. nismo otišli na Mars. A i kad su neki otišli, krepali su, zbog nekog virusa.  Smile

Jedino što mislim da nije primamljivo u ovome je ta karta u jednom pravcu.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Citat
To sam napisao zbog one teme o zračenju. Jeste, mogu oni i ovde da umru, ali su im šanse na Marsu sigurno povećane, da uzmemo u obzir samo to zračenje, a onda i to da je čovek prilagođen Zemlji. Doduše je Mars sličan Zemlji, šta znam.

Naravno. Ima objasnjeno ovde: http://www.mars-one.com/en/faq-en/19-faq-health/185-will-the-astronauts-suffer-from-radiation

Sto se drugog dela tice, ima ovde: http://www.mars-one.com/en/faq-en/20-faq-sustainability/253-will-the-astronauts-have-enough-water-food-and-oxygen

Citat
Jedino što mislim da nije primamljivo u ovome je ta karta u jednom pravcu.

Kako kome Smile Naravno da bi bilo jos vise ljudi da moze da idu napred i nazad, ali ko ce ga znati... ako ovo uspeju, ko to zna sta ce biti za 40-50 godina... mislim, verovatno nece biti u mogucnosti da se vrate, ali ko ce ga znati.
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
E jesu se naduvali.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Čisto sumljam da će odlazak na Mars... bar prvi, da bude projekat jedne firme... čak i jedne nacije.
Inače Lazo, ako je karta u jednom pravcu. U planu je da tamo ostave potomke. Tako da, koliko god hrane budu poneli, u jednom trenutku će morati sami da proizvode.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.