Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: originalni sistemi dali mogu da se skinu  (Pročitano 3269 puta)
12. Mar 2012, 10:42:19
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
pozzz,  malo poglupo pitanje a li  sta cu kao sto sam vec naglasio imam seriske brojeve ali nemam  dvd, dali na microsoft stranici  postoji da se skine cist sistem a da se naknadno ubaci  broj i da se registruje.
Posto je  hdd crko a na njemu je bila particija recovery .
nisam u toku uopste oko ovih legalnih sofwera  moze li neko da objasniti npr. sta je  oem verzija... i uopste na koji nacin moze da se iskoristi nalepnica licence  naravno da znam da trebam skinuti bas sistem koji je bio  home premium, profesional....u pitanju je  sedmica . znaci interesuje me  dvd  preinstalaciski dali mora da se kupi , kao sto znamo dosta toga dolazi na hdd-u sto i nije neko resenje  za mene  crko hdd.
puno mi je lakse raditi  sa piratima, ali vreme namece svoja pravila ...
i jos jedno pitanje  kako se pokrece instalacija  sa  hdd-a koji u sebi vec ima sve  one nebuloze  i reklame  od sistema  dali svaki brend ima  poseban  macin  tj kombinacije tipki  ili je to univerzalno kazem nisam u toku a moram to skontati unapred zahvalan
« Poslednja izmena: 12. Mar 2012, 10:53:32 od badgonzzoo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia N-shurnaest
OEM licenca je ona koju dobijes uz nove racunare ,tipa pazaris komp koga je sastavio DELL oni kao Original Equipment Manufacurer ti ponude miscrosoft sofware sa je l' OEM licencom, tj instalacioni medij zasticen hologramom, ugovorom o koriscenju i  onim Sertifikatom o autenticnosti. To bi bila ona "bumper" nalapnica koju nalepis na komp, kao one od procesora "Intel inside" i te zeze. Uz taj sertifikat dobijes i instalacioni broj od 25 cifara.
Instaliran software sa OEM licencom kao ne moze da se prebaci na drugi komp (as if  Smile ) , tj. "nije legalno" je bolji izraz. OEM licenca je uglavnom znatno povoljnija.

Retail ti je maloprodajna licenca, sta drugo. Skuplja, dobijes iste zeza kao i sa OEM , samo sto je Sertifikat na samoj kutiji u kome si dobio software pa bi trebalo tu kutiju da cuvas , eto, mozda ti zatreba u odredjenim situacijama. Software sa reatail mozes prebaciti na drugi komp, legalno je... bla bla.

Kad kupis Software , samo od tog instalacionog koda zavisi koja verzija softwera ce se instalirati. Sve edicije su vec na disku. Ako je instalacija x64 onda nema Starter edicije. Ovo sto skines sa neta je ista ta fora.
A kako bi ti mogao da proveris koje edicije su na disku, koga si skinuo ili sta vec...
Odes do /sources foldera na disku, ISO-u sta god. Trazis fajlove sa .clg extenzijama tj. kataloge svih edicija koje mogu da se instaliraju. Npr. HomeBasic.clg, HomePremium.clg, Professional.clg, Ultimate.clg. (kao sto rekoh x86 vezija instalacija ima jos Starter.
Takodje, postoji jedan fajl na istoj lokaciji /sources, ei.cfg u kome stoji koja licenca ce se uneti  i koja edicija ce se instalirati.

[EditionID]
Ultimate
[Channel]
Retail
[VL]
0

Ako hoces instalacioni disk koji instalira Home Premium recimo, tamo gde stoji Ultimate upises Home Premium, sacuvas fajl, i narezes novi instalacioni disk koji posle ove izmene instalira Home Premium-retail. Pri aktivaciji uneses licencu koja se slaze sa izmenom.
Sta ti je DVD preinstalacijski?! Postoji WinPE disk , njega mozes da napravis od bilo kog diska sa Windows instlacijom od boot.wim imidza. On se koristi za razna scenarija gde treba dodatno razunar da se setapuje. Tipa, pravis referentni racunar sa instalacijom Windowsa koju treba da umnozis na 30 racunara, pravis backup postojeceg sistema na .VHD i svasta nesto.

i jos jedno pitanje  kako se pokrece instalacija  sa  hdd-a koji u sebi vec ima sve  one nebuloze  i reklame  od sistema  dali svaki brend ima  poseban  macin  tj kombinacije tipki  ili je to univerzalno kazem nisam u toku a moram to skontati unapred zahvalan

Ne bas najjasnije ali..
Bootas sa cd-a.
"Kombinacija tipki" zavisi od keyboard layered drivera tj. full ili partialy localized language pack-a koji se instalira, jezika tastature koji izaberes ...

IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
na citat sam mislio sistemi koji dolaze na hdd-u posebna particija  npr kod della se pokrece sa  f11 tipkom ako se ne varam znaci bez cd  tj boot-a sa hdd-a dirktno  svoju instalaciju sa svim driverima i nepotrebnim softwerom na to sam mislio  u tom slucaju  ne dobijas nikakv dvd ili cd sem  neki maunual od laptopa ...
uglavnom dosta si mi  pomogao  tj. otvorio si mi oci, donekle.
kao sto sam upisao u predhodnoj recenici ja imam takav problem  imam  licencu  nalepljenu na laptopu tj. ispod laptopa ali nemam cd ili dvd  recoveri jer  je bila particija  sa recovery podacima na hdd-u koji je crko, sada moj problem je  hocu da instaliram  win 7 profesional jer za njega je ona nalepnica sa brojevima tj  tako je kupljen laptop, naravno zelim da iskoristim  tu licencu  na taj laptop  legalno , to sam pokusaovao da kazem u predhodnom postu  a nemam nikakv dvd sa win 7 systemom a da nije  pirat , moram li kupiti  sada opet oem ili retail dvd ? nadam se da sam sada jasan nije problem instalirati nelegalan  win za mene ali zelim  i buducnosti da znam kako to seta  legalno , ps.  ja znaci nemam nikakav dvd  legalan ni oem ni retail medij nosac sistema , lep pozdrav i hvala na objasnjenju
« Poslednja izmena: 12. Mar 2012, 13:30:34 od badgonzzoo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia N-shurnaest
Isto se intsalira kao i na ostalim racunarima bes OEM particija. Boot sa cd-a. Alternativno; ako je prisutna OEM particija, pri pokretanju obicno ima jos jedna instanca sa koje te instlacioni GUI (ili non gui screen) promptuje da potvrdis tu instalaciju tog i tog sistema tako sto stisnes "any key" i slicne zeze. To batalis, reparticionises hard (formatiras OEM particiju). Posto ti vise nemas tih problema jer ti je hard crko, neces imati problema sa OEM particijama tj. tim defaultnim instlacijama, dakle sve ostalo je isto, nema specijalnih podesavanja jer je samo scripta ili install wizard sa OEM particije radio tu intsalaciju.

Ne postoji legalan nacin da skines Windows 7 OS bez da ga i kupis. Ono sto ti mozes da uradis je da kontaktiras tvog OEM-a i da zatrazis recovery OS-a jer si ovog izbubio ili sta god.
Detaljnije na ovom linku:
http://support.microsoft.com/kb/326246

Sa tog linka tebe bi zanimao ovaj deo:

Replacement OEM or system builder software media
In most cases, you should contact the OEM (original equipment manufacturer) or the system builder directly to replace Microsoft software that was distributed with your computer. However, an exception is made for operating system service pack media*, for which you can contact us directly.

    For computer manufacturer contact information, visit the following Microsoft Web site:
    http://support.microsoft.com/default.aspx?pr=oemphone
    If the product was distributed by an OEM or by a system builder, the product ID will contain the letters "OEM." Visit the following Microsoft Web site, select the appropriate product family, and then follow the steps to locate the product ID:
    http://support.microsoft.com/default.aspx?pr=notsureoem
    For OEM software, the Certificate of Authenticity (COA) lists the computer manufacturer's name under the software version name. For more information about the COA, visit the following Microsoft Web site:
    http://www.microsoft.com/resources/howtotell/ww/faq.mspx#1
    If you have system builder software, the COA lists "OEM Software" or "OEM Product" under the software version name.


IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
naravno moja sumnja se i  ostvarila, havla na odgovoru, veliki bed kod nas  daju oem verziju uz laptop kad kups tj. naplate ti je u ceni laptopa ali cd -dvd  malo sutra dobijes dobijes samo nalepnicu i pri prvom paljenju laptopa  step by step  vodi te  instalira sistem na jednoj partciciji  tj. ni ne pravi particiju nego citav disk sistem, ove ostale dve particije  su skrivene  tj.jedna sistemska win7 100mb, a ova druga je oem, tako sam ja dobio laptop bez recovery dvd only  use will dell laptop  lupam ...
hvala ti jos jednom skonto sam  legalno je zajebano dobro trebas da se informises sta placas  ziveo pirat -smrt acti-sopa-pipa   o ostalim djakonijama 
« Poslednja izmena: 12. Mar 2012, 17:02:13 od badgonzzoo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Nisam pratio temu i ne znam tacno sta je sve receno, ali koliko ja znam sledece je tacno:
- Microsoft dozvoljava downgrade. To znaci da mozes da instaliras bilo koji Windows koji je po ceni <= od cene onoga koji si platio.
- Ako imas fiskalni racun i OEM nalepnicu, mozes da instaliras piratski Windows bez ikakvog problema ako zadovoljavas prethodnu stavku.
- Skines sa torenta piratski Windows, uneses svoj key prilikom instalacije i on nije piratski. Nije sadrzaj diska ono sto ga cini piratskim ili legalnim, vec je taj key.
- Razlika izmedju OEM i retail - za retail ti MS daje support, a za OEM onaj proizvodjac od koga si kupio. Windows kao Windows je identican. Jedino ako kupis OEM i zoves Microsoft tehnicku podrsku, oni nisu duzni da ti je pruze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia N-shurnaest
Nisam pratio temu i ne znam tacno sta je sve receno, ali koliko ja znam sledece je tacno:
- Microsoft dozvoljava downgrade. To znaci da mozes da instaliras bilo koji Windows koji je po ceni <= od cene onoga koji si platio.
- Ako imas fiskalni racun i OEM nalepnicu, mozes da instaliras piratski Windows bez ikakvog problema ako zadovoljavas prethodnu stavku.
- Skines sa torenta piratski Windows, uneses svoj key prilikom instalacije i on nije piratski. Nije sadrzaj diska ono sto ga cini piratskim ili legalnim, vec je taj key.
- Razlika izmedju OEM i retail - za retail ti MS daje support, a za OEM onaj proizvodjac od koga si kupio. Windows kao Windows je identican. Jedino ako kupis OEM i zoves Microsoft tehnicku podrsku, oni nisu duzni da ti je pruze.

Windows sa torrenta nije isti software kao i legalni. Ti uvek mozes da instaliras legalan kljuc na torrent wndows ali postoji verovatnoca da je doticni windows prekrojen fino tako da je ubacen i kod koji omogucava odredjene radjnje, odnosto ostavlja vezane backdoor-ove za razne svrhe, krekovan ili ne. Takodje, na glasu je da cesce krashuje, BSOD-uje se. Tako da, ima svasta, tj ne mozes znati da li je software identican.
Ali da ce da prodje kao validan, verovatno hoce. Kako ce da radi...

Za service pack, recimo, MS pruza support bez obzira da li je OEM ili retail.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
Motorola 
Badgonzzoo,mogu se naći apsolutno čiste i nedirnute verzije na Digital River-serverima (proveri ime kompanije da vidiš o čemu se radi).Ako je frka,mogu te uputiti gde i kako...

Citiram :

" Are these illegally cracked downloads ?

Downloading the files from Digital River is absolutely legal and completely free of charge. Since this is an official download channel, you can also be sure to receive a disk image free of viruses and malware. Without a legally obtained product key however, any Windows 7 installation will only run for 30 days. Afterwards, it needs to be activated, or the evaluation timer be reset.

You can verify Digital River's status as an official vendor from this Microsoft press release, and the integrity of the download domain digitalrivercontent.net from the Network Solutions Whois Server. "
« Poslednja izmena: 13. Mar 2012, 00:58:18 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
hvala  puno svima na odgovorima dosta mi je jasnije  a probbacu i riva servere  jos jednom hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.