Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:03:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astrologija je gatanje!  (Pročitano 6474 puta)
19. Okt 2005, 03:59:36
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 26
Danas svak se bavi astrologijom i gatanjem

Smesno mi je kako se mnogi pale na astrologiju, kako ih astrolog moze lako ubjediti jer su naivni i lakoverni. No, vise bih rekla da su nestabilnog karaktera, koji nemaju svoje dostojanstvo. Dok je takvih ljudi, astrolozi ce laepo zaradjivati na "lakoverne i nestabilne"!

Nisu mi jasni takvi ljudi koji ne gledaju "realno", koji ne vide da astrolozi (gatari) uzimaju pare i lupataju gluposti a da sami astrolozi - gatari zive krajnje nemoralno i ne kriscanski.

U Bibliji je lepo pise da je to gatanje po zvezdama

Kakva je njihova duhovnost i zasto ni jedan astrolog ne moze da "argumentujte" da u Bibliji pise da se treba baviti astrologijom. Zasto ni jedan astrolog ne uzvice pasus iz Biblije, vec samo lupetanje: rekla-kazala.

Pogledajte samo kako su naduveni i prepotentni astrolozi a zar je to "duhovnost"?

Treba svak da se uvjeri u njihove lazi, kako izmisljaju i pricaju gluposti.

Evo, ja sam Skorpija - Strijelac i ako citam karakteristike Ovna, Bika, Blizanca svud se pronadjem, pa, naravno, kada svak ima dobre i lose osobine.

Voljela bih da vidim tog astrologa koji ce nekome gledati bez para, koji ce nastojiti da pomogne i da dokaze nesto.

Osobito sam bila kod jednog astrologa koji se reklamira i koji sebe hvalise da je "najbolji" al kada sam otisla iz radoznalosti napricao mi je gluposti gde nije bilo tri ciste, a kada sam mu rekla da nista od toga nije tocno, vadio se kako moj cas nije tocan. Zanimljivo je to, da je moj cas rodjenja tocan, covjek me ubjedjivao da mi on izradii cas rodjenja. Sve mi je to bilo smijesno i pristala sam cisto da vidim sto ce uraditi. kada je izradio cas rodjenja ponovo sam dosla kod njega na tumacenje. Joj covjek je tek tada pricao buloze da sam ustala u svasta mu rekla.

Ne znam kakvi su to ljudi koji lazu i varaju a koji se pretvaraju da su od Boga poslati, kada se zna da Krist i Bog osudjuje gatarstvo.

Danas sam se tek regristovala  na ovaj forum i voljela bih da porazgovaramo i da razmenimo misljenje.

Svak vracar prica kako je to nauka, al ko je priznao?

[Edit by SerbianFighter: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 19. Okt 2005, 04:08:08 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Vera je, pak, tvrdo čekanje onog čemu se nadamo, i dokazivanje onog što ne vidimo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Citao sam mnogo napada na astrologiju, i vecina ih jeste bila prilicno tupava, neargumentovana, i ogranicena -- bas kao i LjupkaDin, ali nepismeniji odavno nisam procitao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 26


Tralalalala, dali Ti, to mene smatras "nepismenom"?  Smile

Ne znam, kako netko moze da bude ubedjem da netko moze da mu prorekne, sta ce sutra biti? To, nitko ne zna a prepostavljati  moze svak i da slucajno pogodii, zar je onda taj "sveznalica" koji je na osnovu zvijezda video.

Mnogi astrolozi - gatari sebe smatraju da su "najpametniji" gde su vrlo uobrazeni a moze im se, jer uvjek postoje lakovernih koji nasjedaju na njihove lazi, a kada se pogleda bolje, svi imaju tu korist, lakovjerni budu ubedjeni da ce im zvijezde doneti uspjeha a astrolozi tapsu po novcaniku i smijese se. l

Od pamti vijeka je uvjek tako bilo, da gatari varaju.


« Poslednja izmena: 19. Okt 2005, 18:46:33 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Vera je, pak, tvrdo čekanje onog čemu se nadamo, i dokazivanje onog što ne vidimo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Postoji jedan osnovni problem, ti o astrologiji ne znas apsolutno nista a uzela si da se raspravljas, pritom nisi u stanju razluciti prosto prosirenu recenicu koju ti covek kao odgovor napise... to je jako zanimljivo.
Takodje.. temeljenje bilo cega egzaktnog na Bibliji.. u najmanju ruku cudno.
Ne znam ni ja, niti me nesto preterano zanima, ali se bar ne raspravljam sa ljudima.
« Poslednja izmena: 19. Okt 2005, 12:05:43 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ajde, idemo .. akcija "Spalimo vestice"
Necu da se upustam u raspravu, ali moram nesto da kazem..
Dajte, ljudi.. odrastite.. ako neko hoce da veruje u to da je Zemlja ravna ploca koja lezi na ledjima slonova, a svi djuture na oklopu kornjace koja plovi po svemiru (Pracet ~ Disksvet), nek veruje.. To nije vas problem..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 26
Postoji jedan osnovni problem, ti o astrologiji ne znas apsolutno nista a uzela si da se raspravljas, pritom nisi u stanju razluciti prosto prosirenu recenicu koju ti covek kao odgovor napise... to je jako zanimljivo.
Takodje.. temeljenje bilo cega egzaktnog na Bibliji.. u najmanju ruku cudno.
Ne znam ni ja, niti me nesto preterano zanima, ali se bar ne raspravljam sa ljudima.

vrlo gresis ali ajde imas pravo na svoje osobito misljenje, mada ne vidim zasto reagiras kao da je tebe neko napao?

IP sačuvana
social share
Vera je, pak, tvrdo čekanje onog čemu se nadamo, i dokazivanje onog što ne vidimo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Konkretnim cinjenicama .. u vezi cega grsim?
U vezi toga da ne znas nista o astrologiji? Ne znas.
U vezi toga da nisi u stanju razluciti prostoprosirenu recenicu? Mozda, mada me nisi uverila da gresim svojom izjavom odozgo.
U vezi toga da Biblija nije stvar koje se treba drzati u ozbiljnim - ne religijskim diskusijama? Ne gresim.
Ti ne znas kako ja odgovaram ljudima koji me napadnu Smile
Ja samo branim pravo svih da veruju u sta god zele.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 26
Konkretnim cinjenicama .. u vezi cega grsim?
U vezi toga da ne znas nista o astrologiji? Ne znas.
U vezi toga da nisi u stanju razluciti prostoprosirenu recenicu? Mozda, mada me nisi uverila da gresim svojom izjavom odozgo.
U vezi toga da Biblija nije stvar koje se treba drzati u ozbiljnim - ne religijskim diskusijama? Ne gresim.
Ti ne znas kako ja odgovaram ljudima koji me napadnu Smile
Ja samo branim pravo svih da veruju u sta god zele.

Zanimljivo kako reagiras  Smile ne mozes samo Ti drzato "monolog", ako branis pravo "SVIH", sto ocito nije "TOCNO", onda si duzan braniti i moje misljenje, zar ne?

Ja imam pravo imati svoje osobito misljenje i to misljenje razmeniti sa drugima, nekima ce se svidjeti a nekima kao tebi ne i svak bude u pravu, zar ne, ali se mora postovati .

Tebe niko nije napao i ne znam cemu vrijednje sa tvoje strane. Za tebe ne znam ali za druge cu znati i ujedno rameniti svoja iskustva.
IP sačuvana
social share
Vera je, pak, tvrdo čekanje onog čemu se nadamo, i dokazivanje onog što ne vidimo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Misljenje podrazumeva odredjeni umni proces. Misljenje o necemu, podrazumeva makar elementarno znanje o toj materiji. Ovo je cista gomila besmislica.
Gde ja tebi konkretno branim da sama verujes u sta hoces? Nigde. Dakle ti i ja nemamo o cemu pricati. Da li ces ti da verujes u Isusa, Alaha ili Svetu kravu sa ljubicastim tufnama , mene apsolutno ne zanima, do onog trenutka dok ne krenes da to nabijas drugima na nos ili da se sa drugima raspravljas u vezi onoga u sta oni veruju a o cemu ti 3 blage nemas. Da imas, ne bih se umesao, u tom slucaju to je stvar za one koji se u astrologiju razumeju i koje ona zanima.
Da, ja tebi branim da neosnovnao pljujes po bilo cemu. Bila to astrologija, homeopatija, islam ili bilo sta drugo, uopste nije bitno.
I tu nema diskusije ili rasprave, bar ne prave, jer ti o tome ne znas nista, pa mozes samo ko papagaj da ponavljas gornje besmislice. A iako mozda tu ima nesto da se razume i shvati (u sta ne ulazim jer me astrologija ne zanima) ti to neces biti u stanju jer u startu imas konzerviran stav o tome koji neces promeniti pa taman ti cinjenice neko na silu ubacivao u glavu jer cinjenice (ako ih ima) ne mogu biti plod diskusije koja pocinje kao ova. Nema konkretne optuzbe - nema konkretnih dokaza - nema trunke konkretnog poznavanja materije, samo 20ak redova prazne price.
Dakle, konkretnim cinjenicama, kad, kako i u vezi cega gresim kad si ti u pitanju.
Ovim prethodnim odgovorom, samo si potvrdila stavku 2.
« Poslednja izmena: 20. Okt 2005, 02:52:24 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
ljupkaD:

Svako ima pravo na svoje misljenje, pa i oni koji nista ne znaju o npr. medicini, a odluce da je napadaju i da nikad ne idu kod lekara i da svoju decu tamo ne salju itd.

I medicinska sluzba ima prava da im kaze da su primitivni, neuki, i da ih tuzi sudu jer ne vakcinisu dete.


I ja isto tako imam prava da ti kazem da si nepismena -- jer za to su dokaz svi do jednog tvoji nesuvisli tekstovi u kojima ima ukupno 2 recenice bez pravopisne, gramaticke ili druge jezicke greske -- o besmislici tvojih tvrdnji da i ne govorim.

Ti, naravno, mozes da se argumentovano raspravljas i da napises da si imala lose iskustvo sa astrologom -- i da je on bio potpuni diletant -- i da te je to navelo da posumnjas da su i drugi takvi, ali nemas prava da okarakterises citavu grupu ljudi koju ne poznajes na osnovu jedne osobe kao iskljucivo i neizbezno nekakve (ovakve ili onakve), jer je to u najmanju ruku neprihvatljivo, a obicno je i znak psihickih bolesti tipa paranoje i drugih manija.


To ne znaci da ja kazem da si ti nesumnjivo psihicki bolesna, nego da mnogi ljudi koji se ponasaju na nacin na koji ti to cinis -- jesu.

A mislim da ti vlasnik sajta kaze da je on usvojio nekakav kodeks koji ce primenjivati svidjalo se to tebi ili ne.

Ja licno nisam kao on, i nije mi problem da se pichkaram preko blogova i sajtova ako ocenim da sagovornik ne zasluzuje visi nivo. Ali Fajteru to smeta i on to nece dozvoliti i verovatno ce zakljucati ovu temu ako budes isla u kolektivne neosnovane i besmislene uvredljive kvalifikacije.

A to onda nece pospesiti "dijalog" o smislenosti astorlogije za koji ti tvrdis da ti je namera.

Capisci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:03:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.