Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Glasanje
Pitanje: hdd -softwer  koji moze  sakriti  bad sectore
hdd regenerator
100%  (1)
zero fill
0%  (0)
Ukupno glasova: 1
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: hdd -softwer koji moze sakriti bad sectore  (Pročitano 8801 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
HTC 
Dzaba se arcis oko toga, nema njemu spasa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Sve sam sigurniji u to.

Sinoc krenem da ga skeniram i do 0.57% nije nasao nijedan bad sector ali je zato nasao 999 delay-ova

kad je nasao hiljaditi prsao program  Smile

Interesantno da kad se instalira svez OS na taj hard on neko vreme radi savrseno normalno. Kad sam mu radio prescan sa hdd regeneratorom svi problemi sa hardom su bili na pocetku i na kraju dok je sredina bila savrseno u redu. Moja pretpostavka je da novi OS radi kako treba dok mu neki sistemski fajlovi ne zavrse u tim sektorima sa sporim odzivom.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2011, 15:01:29 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Filozofija...
Hard Disk - Cvrsti Disk. Sta je to onda meki disk?  Smile
Povrsina HDD-a gde se nalaze podatci je magnetna ploca. Posto sve ima svoj vek trajanja...

Testiranje HDD-a na te tkz. bad sectors kod svakog proizvodjaca postoji i njihov alat koji vrsi proveru na HDD-a.
Te alate je najbolje pokretati van OS-ma.

Popravka tih losih sektora je uglavnom iskljucivanje iz upotrebe neispravnog i
ukljucenje rezervnog sektora za upis podatka.
E to je ono sto rade razni HDD regeneratori .

> Najbolji alat za testiranje hard diska je MHDD.

Sa ovim programom je mozes uraditi kompletan test diska.
Mozes videti u kom se stanju nalazi magnetna ploca na HDD-u, uraditi "popravku" bed sektora.

Mozes jos probati LowLeverFormat. Ja bih to uradio da sam na tvom mestu. To ti najbolja pomoc ka produzetku zivota HDD-a. Ako to ne pomogne...odmah sutra kupi novi HDD.


Ako zelis da testiras HDD sa MHD-om evo kako to radis.

Preuzmi MHDD program.
Raspakuj i narezi ga kao ISO, znaci da je bootabilan


Ubaci i bootuj sa diska
Kad se ucitaju fajlovi izaberi opciju 1
Kad se pojavi meni izaberi disk koji ces skenirati
Ukucaj scan pa enter
U sledecem meniju klikni F4
Pocece skeniranje
Ukoliko se pojavi vise od 3 upisa u delu X UNC: disk ti je fizicki octecen.





« Poslednja izmena: 17. Nov 2011, 15:52:29 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Hard Disk - Cvrsti Disk. Sta je to onda meki disk?  Smile

Soft disk  Smile
Ofc not, flopi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Mislim da mu ne radi ni dvd

Video sam sinoc da se pominje tahj mhdd. Nadam se da moze da skenira iz wina jer sam sad uspeo da upalim sedmicu sa onim temp profilom. Ako ne iz win-a valjda ce moci sa flesa.

Hard se cuje ko trabant ali sve kao funkcionise kad udjem u ovaj temp profil. 

Skoro izvesno ce ovde ici novi hard ali pokusavam nesto da uradim cisto da ne bi trosili kintu ako bas nije neophodno Smiley

Citat
Raspakuj i narezi ga kao ISO, znaci da je bootabilan

Ako ga stavim na flesku kao ISO hocu li moci da ga pokrenem sa fleske bez pokretanja win-a?

Mogu li nekako da ga pokrenem iz WIN-a posto sam sad konacno ulogovan? (u temp nalog)

Nisam uspeo da pokrenem toshibin alat za dijagnostiku. Prepozna mi hard ali mi ne da da ga selektujem da bi poceo test  Smile


edit: sad mi je zet dao instrukcije kako da se dokopam normalnog win-a pa to pokusavam

iz onog temp profila sam mu zakazao check disk kod sledeceg restarta sa stikliranom opcijom da popravljda greske. Navodno posle toga ulazi u normalan win
« Poslednja izmena: 17. Nov 2011, 16:27:54 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
ok ovako po mojoj nekoj logici ti trebas  prvo uraditi  zero fill proizvodjaci diskova daju  taj  alat  a i ne moras koristiti  od proizvodjaca  spin rite npr,   ili bilo koji hirrens ima tih alata za zero fill. zero fill bi trebao resiti taj tvoj problem  starenje hdd doalzi do  demagnetizacije ploce zero fill radi  principom  pisi brisi  ali  uvek kotra od naelektrisanja na ploci  da ne davim  moj ti je savet da uradis dva puta zero fill min. ispeglace disk   pravo i neces imati ta zakasnjenja  jer zakasnjenje se javlja  hamo reci laicki  kao da se zaprlja ploca  i glava se  muci da iscita  nezna sta je pozitivno sta negativno .
PS. ovo vazi  za diskove koji nisu  bas puno stari ali puno puno stati  srecno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Hvala Smiley

Zero fill je ustvari neka vrsta formata? obrisao bi sve podatke (ipak ima na njemu stvari koje jos nisu bekapovane)

edit: vidim da bi zero fill obrisao sve podatke. Predlozicu to zetu ako hoce da pokusa pre kupovine novog harda

trenutno mu je u toku popravka sa chkdsk-om i nije ni cudo da se nije butovao normalno

windows replaced bad clusters in file ntuser.dat
win...     explorer.exe

jos nekih desetak fajlova (za sada) ali ovi su kljucni

Citat
PS. ovo vazi  za diskove koji nisu  bas puno stari

neke 3 godine


Verovatno je moj trogodinji sestric sredio hard. Dete se raduje kad pocnu crtaci, lupa po tastaturi i eto belaja Smiley

edit: check disk ga je sredio i butovao se normalno. Steta jedino sto normalan rad verovatno nece dugo trajatii...

skeniracu ga veceras sa MHDD-om ako bude hteo da se pokrene sa flesa. Verovatno cu probati i ovaj zero fill kad mu bekapujem podatke i ako ni to ne pomogne kraj price-novi hard

« Poslednja izmena: 17. Nov 2011, 17:58:08 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
HTC 
Tesko ce ti pomoci i LowLevelFormat. Ako se odlucis na to pusti ga da radi preko noci, to zna da tera dok ti **** ne otpadnu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Kad do sad nisu otpala...  Smile


u principu sam ga osposobio. Butuje se normalno ali umeju procesi da odu u not responding (ne precesto)

instaliranje softvera definitivno traje duze nego sto bi trebalo. Pretpostavljam da tu dolaze do izrazaja silni delay sektori.

Vracam sutra laptop zetu da ga testira nekoliko dana. Najverovatnije uskoro ide novi hard.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Dugo je radio... Sad odjednom opet nece da se butuje.

Sad cu da nadjem neki alat da mu odradim zero fill. Pretpostavljam da ssa hirens boot cd-om mogu da napravim butabilnu flesku pa da ga onda filujem?

edit: nasao sam ovo

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk
« Poslednja izmena: 18. Nov 2011, 19:32:55 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.