Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:12:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PC nece da se upali!  (Pročitano 14716 puta)
15. Feb 2011, 21:23:25
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 6303
Imam problem sa paljenjem racunara!

Upali se uvek i rade svi ventilatori, hard. . .
Nekad se cuje beep,beep. . . kao da nesto nije u redu,a nekad se nista ne cuje, jednostavno nece da se upali.  Nekad se cuje samo jednom beep i normalno se ukljuci i radi bez problema.

Konfiguracija je sledeca:

CPU: AMD Athlon II X4 640 3. 0GHz - kupio sam ga novog pre neki dan i sigurno je ispravan;
RAM: 2GB Transcend (2X1GB) - Testirao sam ih i ispravne su;
Hard: 250GB WD - ispravan;
Graficka: ATI Radeon HD 4850 1GB - testirana i ispravna;
Napajanje: Frontier ATX-550W - testirano na drugom kompu, ispravno;
Ploca: ASUS M4N78 SE - pod garancijom, mislim da ona pravi problem.

Kada se desi da hoce da se pokrene to se desi ili bez CMOS baterije ili ako 5-6 puta resetujem bios.  
Ne znam sta je problem ako neko moze da pomogne!

Hvala!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG T385
izvadi ram malo ga ocisti,kao i graf karticu...posle toga uzmi testiraj napajanje Smiley imas krs testova,googlaj malo Smiley
ako ti to mrsko il nejasno uzmi prosto drugo neko,pozajmi pa nek ti neko ili ti sam ubaci pa probaj Smiley ili to ili probaj da odneses kod drugog pC,mozda imas problema sa kucnom instalacijom Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S9+
Pa ako si testirao grafiku i napajanje i ram onda je sigurno ploca......Nema puno dileme.Takvi problemi obicno su ploca u najvise slucaja a u manje slucaja su napajanje i grafika.Moze naravno da bude i ram.E sad ne znam dal si ti bas sve dobro testirao.Sto se tice harda njega i optiku nema sta da testiras iz razloga sto oni nemaju veze sa time.To kad svi kuleri rade a sliku ne daje u vecini slucaja je problem ploca a ako imas srece onda je napajanje.Meni je na primer napajanje pravilo problem taj.Naravno i grafika ako ne radi moze da pravi problem.Ako oces bas da budes siguran nadji nekog drugara pa mu daj tvoju grafiku, napajanje i ram a on tebi svoju.I ako ti brljavi sa tvojim njegovim napajanjem , grafikom i ram-om onda je ploca 100%.To ti je najsigurniji i najbolji test.Posto imas garanciju boli te klinac i nemas razloga za brigu.Sto se tice napajanja imas taj budjavi frontier tako da i ako je ono to nije skupo.E sad dok pisem imam jos 1 dilemu.To napajanje mozda nije jako.Imas dosta jaku grafiku a taj frontier je tesko djubre.Zato ti za svaki slucaj uzmi od druga neko jace napajanje i plus grafiku i ram i probaj.Jer zavisi sve kako si napajanje probao.Na primer ja na poslu imam tester koji kaze napajanje je dobro a ubacim u masinu i ne valja.Znaci ni tester nije 100%.Takodje napajanje je jako vazno dal radi pod opterecenjem.Moguce da radi na nekoj slaboj masini a kod tebe brljavi.Jer to sto pricas lako moze biti i taj problem da napajanje je kilavo a moze biti i da ploca zajebava kao sto mislis.Da bi bio siguran uradi to sto sam ti rekao.Ako se ispostavi da i tebi i njemu ne brljavi onda je napajanje problem.Frontier je najvece govno od napajanja.Pored zita i rex power ne postoji gore napajanje.Meni je izgorelo posle 2 nedelje i menjao sam za codegen koje sljaka preko godinu dana.Ali sva ta najajanja su golo govno.Eto na primer ja sam menja kuler na napajanju vec posle 10 meseci jer je zujao kao nezdrav.A i to codegen je sranje i planiram da ga menjam u buducnosti.U  svakom slucaju sta god da se ispostavi da ti je problem znaj sigurno da taj frontier nije dobro za tu grafiku koju imas.Moguce i da ti lose napajanje sjebalo tu plocu.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 6303
Verovatno da je napajanje problem.  Znam da je Frontier govno, ali meni sljaka vec skoro 3 godine.  Ranije sam imao dual-core procesor na istoj konfiguraciji i radilo je sve bez problema.  Prodao sam ga pre nekih mesec dana da bih kupio Quad-core.  Sad mozda zeza stvar sto ovaj procesor trosi 89W (mislim da je dual-core trosio oko 50), inace kada ukljucim  neku igricu da igram na high napajanje se dosta greje, ali nije se desilo da se iskljuci (ne znam da li je moguce uopste da se napajnje iskljuci samo od sebe).  Tacno je da sam ga testirao na dosta slaboj masini (inace radi sa 200w napajanjem).  Grafiku sam testirao u svom drugom kompu, a RAM kod druga i rade obe kartice OK.  Ako bih uzimao napajanje, sta mislis o Cooler Master GX 550W? I opet voleo bih da budem siguran da je napajanje u pitanju (da ne bacim 60e bez razloga).  Sad sam uspeo da upalim ovaj komp i OK radi.  Ako ima neko jos neki savet neka kaze. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S9+
Napisao sam ti sta da uradis.Nemoj nista da kupujes sve dok ne vidis sta je problem.Probaj od prijatelja uzmi napajanje i vidi dal ti radi.Ali nemoj da uzmes neku kantu od napajanja.Uzmi neko normalno ili pak nek je i frontier ali da je bar novo.Napajanje svako tokom godina slabi.Sto slabija masina to joj treba manje struje.Znaci da na primer moguce da ti napajanje je oslabilo tokom vremena ali da je bilo dovoljno za tu masinu.Kad si mu zakuvao malo jaci hardver on je krepao.Mozes takodje da otvoris napajanje i da vidis dal su ti kondenzatori OK.Moraju biti svi OK i ne sme ni 1 da bude naduven.Ja sam na primer imao napajanje cooler master koje na testovima je OK i masina radi ali se gasi......Jednostavno to je ta prica.Oslabilo je i brljavi.Ali proveri pre nego sto kupis.Nemoj ni slucajno da kupujes novo dok ne utvrdis.Ako ispadne da jeste onda kupi to koje si rekao.To je dobro napajanje koje ce 100% zadovoljiti tvoje potrebe.Cooler master je ozbiljna firma i njihovih 550W nije kao kod Kineza.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

I’d like to help u out. Which way did u come in?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 83
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 8310
Kad ga upalis, mozes li da pristupis BIOS-u? Ako mozes, pronadji opcije za Boot, postavi HDD na prvo mesto, pretpostavljam da je kod tebe trenutno Floppy, snimi podesavanja i restartuj.  Ako ne mozes da dodjes do BIOS-a, vrsnula ja maticna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 6303
Problem je sto vecina ima plocu i napajanje sa 20 pin-ova, a meni treba 24. Jedan ima extra Cooler Master, ali nece da otvara komp! Ne znam da li bi odgovaralo MS napajanje 400W? To je najjace sto trenutno mogu da pozajmim. Najverovatnije cu kupiti Cooler Master jer sam to i planirao da uradim, ali malo kasnije. Jel postoji neki nacin da se uverim da nije ploca u pitanju? Mislim da si upravu Boro da graicka vuce dosta struje, sto napajanje ne moze da pokrpi. Probao sam da nakacim konektore za napajnje graficke i hard diska na drugo napajnje, a samo ploca je ostala na ovom i problem je isti. Po beep codovima, nekad pisti da nije graficka u redu, nekad RAM, a nekad kao da je problem sa tastaturom? Ako bi odgovaralo to napajanje od 400W, onda mogu da proverim.


Ne mogu da dodjem do BIOSA,tj. nekada mogu, ako se ukljuci komp uopste, ali nije to problem, namesteno je na HDD. Najverovatnije je ploca...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Siemens C55
probaj sa tim MS-om nije lose napajanje ja ga koristim vec 5 godina bez problema doduse na krsu od konfiguracije... probaj da nadjes neko bolje da se uveris ubijas dve muve jednim udarcem ako ti radi normalno sa drugim napajanjem kupi cooler master(sto preporucijujem u svakom slucaju cak i ako nije do napajanja frontier je krs) iako sam oduvek bio pristalica chieftec-a... a ako ti ne radi ni sa boljim napajanjem plocu u servis koristi garanciju Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Prstao sam da kupujem napajanja pojedinacno.. uzimam po 10... ne isplati se svaki put voziti...
Mislim da je do njega, jer generalno, nisam primetio u dosadasnjem radu da ostali uredjaji hoce tako da se ponasaju...
Ploca kad crkne, crkla je... Graficka ili radi uvek ok (bar kad je hladna, tj. neopterecena) ili ne radi uopste kako treba...
Napajanja vole tako da zajebavaju... ako su kvalitetna radice godinama ok, ali ova losija u kombinaciji sa nasom strujom... to se stvarno menja svakih par meseci...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 6303
Kod mene je ploca otisla sigurno nece vise uopste da se ukljuci, samo zuje ventilator. Ne daje nikakve znake zivota. Posto je pod garancijom nosim je u utorak, sredu u servis, pa cu da vidim sta je. Moguce da je napajanje sprzilo, ali sad napajanje normalno radi na slicnoj konfiguraciji tako da nije ono problem. Kad mi vrate plocu sa servisa uzecu Cooler Master GX 550W. Da ne rizikujem! Hvala svima na pomoci!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:12:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.