Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izbrisana particija! Potrebna pomog hitno!  (Pročitano 4837 puta)
19. Nov 2010, 05:21:44
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Na laptopu se ispostavilo da ima bed sektore i da je instalacija kocila i nije mogla da se zavrsi. hdd laptopa je od 250gb....od kojih je 165gb bilo druga particija sa svim vaznim podacima....i kada sam brisao C particiju i napravio jednu od 15gb gde su odprilike bed sektori....i onda napravio jos jednu od 55gb....izbrisao sam ovu od 15gb particiju. I pokusao da instaliram windows medjutim ispostavilo se da su bed sektori mnogo dublje.. i onda sam izbrisao i tu particiju od 55gb i hteo da napravim novu particiju od 30gb za bed sektore...medjutim to nisam vise mogao...pisalo mi da je ta particija od 55gb extended i nije htelo od nje da se napravi nova particija ni da se izbrise ni nista pisalo kao nesto da nema mesta ma koliko da stavim no to nije bitno sada...Onda sam na ovu jedinu particiju koja mi ostala od 165gb resio da instaliram ponovo windows 7. To sam i uspeo iz prve i posle isprobavao iz windowsa i preko disk managmenta da napravim nekako onih zaostalih 55gb sto nije htelo. I preko jednog programa Partition Wizard mi pisalo samo da ima kao jednu particiju od 232gb i ja pokusao od toga da napravim 30gb particiju za bed sektore i ono mi izgleda izbrisalo sve i onu drugu particiju od 165gb sto sam imao i napravilo novu od 30gb. Ovo cak i nije moj lap top trebao sam bratu da uradim samo reinstalaciju windowsa koja se kasnije toliko iskomplikovala sa tim bed sektorima da sam mu sad obrisao sve te podatke.
Jel zna neko kako sada mogu da vratim te podatke mnogo je vazno?
Skinuo sam neki program Active Partition Recovery, mada imam tu opciju i preko ovog partition wizzarda sa koga sam izbrisao da vratim, samo sto ne znam ja kako bi to mogao sad da izvedem na lap topu? Dal bi morao da instaliram ponovo  windows na njega ili sta? Ja hocu samo da vratim one podatke i da ne upropastim ovo jos vise instalacijom novog windowsa odozgo. Neka napise neko ako zna sta trebam da uradim da bih vratio te podatke. Hvala!
« Poslednja izmena: 19. Nov 2010, 05:42:17 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
pa daj neka odgovori neko, potrebna mi je stvarno hitna pomoc oko ovoga Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Evo ovako, najbolje i najmanje bolno resenje bi bilo ovo. Dakle otrci do neke prodavnice racunarske opreme i kupi taj adapter.

Nakaci na tvoju desktop masinu taj hdd. Prvo vidi da li uopste mozes da pristupis hdd-u, ako mozes, odmah prebacuj sve sto se prebaciti moze.

Instaliraj neki od programa koji sluze za povracaj fajlova, koristio sam Stellar phoenix windows data recovery, meni je u nekoliko navrata pomogao. Imaj u vidu da kad pocnes skeniranje i povracaj fajlova, imeas jedan hdd od 250 gb minimum. Na taj hdd prebacuj te fajlove prilikom povracaja.

Racunaj da ce da ti skenira taj HDD veoma dugo, ajde da kazemo jedno 24 sata.

Otezavajuce okolnosti su ako si nekoliko puta formatirao particije/hdd, brisao, pravio nove particije, itd.


[Edit:]
Levo oko mi je ispalo dok sam procitao tvoj prvi post, daj malo onih interpunkcijskih znakova.

Kada radis neciji laptop, racunaj na starog, dobrog Marfija. Ako nesto treba da podje po zlu, uvek ce poci. Radio si napamet ili nisi znao kako i sad polako, jbg, sta da ti kazem.
« Poslednja izmena: 20. Nov 2010, 04:53:45 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
Ja sam kupio adaptere za sve vrste hdd-a nije preterano skupo ako se bavis popravkom i ako ce ti koristiti  oko 2500 din i za sata i za ata i za lap i za desk , jedino resenje ti je kao sto je u  prethodnom postu napisano i moli boga da nisi vecinu podataka pregazio sa instalacijom win-a, ako iscupas podatke sa svog kkompa uradi format kompletnog harda i odradi testove, napravi particije pa probaj ponovo sa instalacijom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
A ako uzmem kuciste sa eksternim hard diskom i spojim preko usb, da bootujem windows sa externog hard diska? Jel moze tako bez tog adaptera da kupujem? Posto od komsije mogu da uzmem vec externi hard disk sa kucistem?
« Poslednja izmena: 20. Nov 2010, 17:48:10 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
trebalo bi da moze ali moras na tom eksternom da kada ga prikljucis na lap top i na njemu da podignes sistem da bi pokupio komponente lap topa, ne da vec postoji sistem na njemu pa samo da ga prikljucis, bar ja tako mislim, ako si iz Bg-a pozajmicu ti ja adaptere ili da svratis do mene sa tim eksternim hardom pa da probamo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Pa ja sam mislio da spojim externi hard disk preko usb na laptop i sad da instaliram windows na taj externi hard disk sa laptopa. Trebalo bi da mogu posto sam video da laptop ima opciju u boot external device? A iz Krusevca sam nisam iz BG Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Daleko bilo sta mi se desava! uzeo sam hirenes boot i odatle sam pokrenuo program Active Partition Recovery. I kada sam skenirao naslo mi tu izgubljenu particiju od 165gb i uspeo sam da je povratim sa svim podacima i nakon toga restartujem comp ono podize mi i windows sa te D particije i prodje 20 minuta odk ako ga dize i na kraju restartuje comp i ja opet kao repair ono tako radi 2 sata i nista...Mnogo usporeno pocelo da radi, cak i mini live xp mi ucitavalo 10-15 minuta i kad sam podigao ga nije videlo tu particiju od 165gb. Ubacim Windows 7 disk za instalaciju i tamo kad sam dosao do dela da biram gde cu da mi instalira ono pisalo da imam 232gb unllocated partition cela prazna. Sad ponovo ukljucim ovaj program Active Partittion Recovery i ono na njega sada samo vidi tu jednu od 232 unllocated partition. Stavio sam da je skenira ali evo vec je proslo sat vremena i dalje stoji u mesto a hdd kao ucitava... Prvo skeniranje je trajalo samo 20 min. Sta da radim sad?
Samo da dodam nesto, preko TestDiska iz hierens boota uspeo sam da skeniram celu particiju i da prekopiram podatke na flesku....ostala je jos samo muzika koju cu morati na eksterni hard disk. Ali ovako dizanje minixp-a live podize ga 20 minuta bukvalno, dok prebacivanje podataka je bilo brzo. Ovako minixp ne vidi tu particiju...svi sada vide to kao unllocated partition ceo hard disk 232gb....jedino taj testdisk mogao da mu nadje te particije. Sad verovatno to sto usporeni dize je zbog tih bedsektora, nadam se da ce uspeti da se popravi kada budem napravio nove particije i odvojio jedno 40gb bed sektora u unllocated partition...
« Poslednja izmena: 22. Nov 2010, 07:40:26 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Tebisedesavajednasimpaticnastv ar...Tojeono"nejebemnikogani5%isjebavamstvari".Samosezakopavassvedubljei dublje.

Drugim recima, radi i dalje po svom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Pa izvini ali nije mi se davalo 2500 dinara koliko si mi ti preporucio za novi adapter kad sam nasao drugo resenje bez njega. A prvo forum i za to sluze da se vidi svacije misljenje a ne da nekom kaze moras tako da uradis. Ja sam svaki vas odgovor shvatio kao predlog i ovo nije jedino mesto gde sam postavio pitanje, ako oces bas...najbolji odogvor sam dobio na yahoo answers za photorec i testdisk preko kojeg sam uspeo ovo da uradim! A ti nemoj mnogo da se ponasas kao neko dete da mi tu uzvracas sastavljenim recenicama zbog mojih zareza. Odrasti malo! Pisem kako stignem!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.