Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:13:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Batina je iz Raja izasla ?  (Pročitano 38614 puta)
14. Avg 2010, 21:47:06
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Roditelji ne smiju tući svoju djecu...

U Danskoj je zakonom zabranjeno tući svoje dijete. Danska Narodna Skupština je 1997. godine usvojila zakon po kojem roditelji ne smiju više tući svoju djecu. U zakonu piše:

Barnet har ret til omsorg og tryghed. Det skal behandles med respekt for sin person om må ikke udsættes for legemlig afstraffelse eller anden krænkende behandling.

Lov nr. 416 af 10. juni 1997 om forældremyndighed og samvær, § 2, stk. 2.

Prevedeno s danskog:

Dijete ima pravo na njegu i sigurnost. Prema njemu se mora postupati s poštivanjem njegove ličnosti i ono se ne smije izlagati tjelesnom kažnjavanju ili nekom drugom povredljivom postupku.

Zakon br. 416 od 10. januara 1997. o roditeljskom pravu i pravu roditelja bez roditeljskog prava na viđanje svog djeteta, § 2, članak 2.

U prošlim vremenima je bilo uobičajeno koristiti fizičko kažnjavanje u odgoju djece. Svakodnevno kažnjavanje odraslih osoba je također bilo normalna stvar. Fizičko kažnjavanje je sada nezakonito.

Jedan pogled natrag u historiju pokazuje:

1911:  Kažnjavanje šibanjem je zabranjeno u zatvorima
1920:  Muškarac ne smije više tući svoju ženu i sluge
1967:  Učitelji ne smiju tući učenike
1997:  Roditelji ne smiju tući svoju djecu

S novim zakonom djeca dobijaju ista prava na zaštitu protiv fizičkog kažnjavanja koja su odrasle osobe dobile kroz historiju.
Zašto odgajati bez udaranja?

Kao roditelji mi volimo našu djecu i želimo učiniti sve najbolje za njih. Ako ih kao roditelji tučemo to je možda zbog toga jer mi to promatramo kao dio djetetovog odgoja. Tako je za neke roditelje korištenje fizičkog kažnjavanja prirodna stvar, dok je za druge to nešto strano. U svakodnevnom stresu i trci možda je upotreba sile krajnja nužda, a može biti da mi tučemo dijete jer bi mu željeli pokazati ko odlučuje.
Djeca bivaju povrijeđena od udaranja. Ako fizičko kažnjavanje postane prirodni dio odgoja, onda ono može dovesti do toga da dijete dobije velike probleme sa samopoštovanjem ili pak da dijete tuče druge. Ako majka ili otac - osobe koje dijete najviše poštuje - koriste fizičko kažnjavanje to može djelovati uništavajuće na međusobno povjerenje i na odnos između roditelja i djeteta. Dijete, isto kao i odrasle osobe, ima isto tako veliko pravo da živi u sigurnosti - i slobodno od fizičkog kažnjavanja.
Obostrano poštovanje izrasta iz ljubavi, bliskosti i dijaloga.

Moguće je kao roditelj odgajati bez korištenja sile, a s novim zakonodavstvom je to i nužno. Premda je sada zabranjeno tući, može se na druge načine pokazati djetetu ko odlučuje. Ako roditelj želi postići obostrano poštovanje u odnosu sa svojom djecom, tada se najdalje može doći korištenjem riječi, ljubavi i bliskosti, a ne upotrebom sile.
Porazgovarajte o odgoju

Ako imate pitanja u vezi novog zakona ili imate potrebu za razgovorom o odgoju tada možete razgovarati s patronažnom sestrom, pedagogom u jaslicama ili dječijem vrtiću, razrednim nastavnikom ili Vašim liječnikom. Vi također imate pravo na anonimno savjetovanje kod Socijalne službe ili kod školskog psihologa.

Možete, također, nazvati Roditeljski telefon (Forældre-telefonen, Børns Vilkår). Tlf. br.: 35 55 55 57

Informaciona kampanja "NE udaranju" vodi se u suradnji Dječijeg savjetovališta , organizacije Dječiji Uslovi i Sekretarijata Ministarskog odbora za koordinaciju vladinog zalaganja protiv nasilja.

Konvencija o pravima djeteta

finfo.dk



Bila rodbina , prosli godisnji odmori , odveli svoju raspustenu decu .
Jesu moji ali ona cuda sto dovedose retko ko bi u svoju kucu primio , ko *ebe mene sto ja to moram da trpim .
Dakle , Englezi nikako ne smeju da viknu na dete , ako doktor na nekom obicnom pregledu vidi neku masnicu bez ikakvog pitanja roditelja pozove socijalnu sluzbu , ako se dete slucajno u vrticu ili skoli pozali kako ga tuku momentalno zovu sluzbu .
Ima simpaticna prica o nasima tamo. Mali je hteo da osveti caletu sto mu nije kupio neko najnovije sranje tehnologije i rekao u skoli kako ga matori vosti .Odvela ga socijalna sluzba . Kad je mali skontao da je djavo odneo salu brze bolje povukao svoje reci .E onda ga cale Srbin navostio kao vola u kupusu a mali ni da zucne  Smile

Kanadjani , isto tako. Dele im neke prirucnike . Ne konzumiraju alkohol pred decom . Cak ni ono omiljeno pivo uz rostilj.

Norvezani jos gori . Prijavice te komsija koji ce dobiti neki kes za to. Jadno ali istinito .

Kaze moj brat da je njegov divni sin ugrizao malenu staru 2 meseca tako jako da je odigao od krevetica . Na pitanje sta je uradio rekao je da je proveo 2 sata zakljucan u sobi , gde je iz besa razbio preko 100 DVD crtaca , a kad su videli da na njega ta kazna ne utice 2 sata su razgovarali sa njim Smile...mislim sa detetom od 2 godine razgovarati 2 sata , ma daj  Smile

Da se razumemo svako zlostavljanje deteta je za mene smrtni greh vredan godina i godina kinesko-turko-talibanskog mucenja na mestu slicno Golom Otoku .
Ali zar dobri stari odmereni samar nije dobra vaspitna mera ? Naravno ima dece koja ni to ne zasluze dok su ziva ali eto da se ogradim , da ne bude posle da nesto generalisem . Samo da budemo na cisto.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
dobar stari samar... ili pljeska po guzici ... moji zivci nisu beskonacni  Smile a trebace mi ... kad porastu pa pocnu da se ponasaju kao jos veci idioti  Smile

da dodam .. ja bez problema samaram i tudju decu ...  Smile   Smile   spalite me... slobodno  Smile
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 21:51:39 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Alcatel One Touch
Za"beskonačnost"tvojih nerava deca nisu nimalo kriva... Smile   A,ovo drugo...    Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
 Smile  znam, kao sto rekoh ... za mene je batina vrlo adekvatan nacin da problem prestane.. odmah.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Citat
da dodam .. ja bez problema samaram i tudju decu ...

nisam nikada udarila tudje dete ali mi je doslo nekoliko puta. pogotovo ako je starije i maltretira moje . ali sam zato sina naucila staroj vestini "sutni starijeg i jaceg u jaja imaces kad da pobegnes" koju je mene moj tata naucio  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 77
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ma, gluposti. Ko meni moze zabraniti da udarim ono sto JA gajim i hranim. Ne kazem da treba mlaviti decu, ali po koji samar i jedne batine "za pamcenje" nisu na odmet.
IP sačuvana
social share
"Sa svakom zenom razgovaraj kao da je volis, a sa svakim muskarcem kao da ti je dosadan" - Oskar Vajld

"Oni koji znaju da govore, govore kratko" - Dostojevski

"Ne ocekujte, ako cinite dobro, da ce vam se kamenje micati s puta, vec ocekujte da ce ga biti jos vise"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Ma, gluposti. Ko meni moze zabraniti da udarim ono sto JA gajim i hranim. Ne kazem da treba mlaviti decu, ali po koji samar i jedne batine "za pamcenje" nisu na odmet.

pa..... ako idemo ka evropi vazice za nas i evropski zakoni i standardi  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
meni drugarice ostave decu i kazu mi lepo: ako krene da pravi sranja samaraj po guzici .. i to je to.. dva puta objasnim, lepo, razgovetno, normalno... ali deca su deca... namerno ti tera inat  Smile   pre par nedelja drugaricin mali vuce kera za rep i vuce i vuceeeeee... ja kazem jednom nemoj, drugi put mu objasnim nemoj zato sto... bla bla... treci put mu kazem : ako jos jednom povuces psa za rep udaricu ti samar i on namerno  Smile  al je puko samar... i odma vriska  Smile  vristi ko sirena za uzbunu  Smile  Smile  Smile ja ignorisem... posle dva minuta prestaje vriska, nesto drugo je zanimljivo i otrci  Smile  i posle kazem drugarici reko popio je samar samo da te obavestim, a ona: jel vuko Stanisu (pas) za rep opet?  Smile  Smile  Smile  Smile kaze tukli su ga deset puta zbog sirotog Stanise i ne vredi  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Alcatel One Touch
Smile  znam, kao sto rekoh ... za mene je batina vrlo adekvatan nacin da problem prestane.. odmah.  Smile
 Aaaa...el pre "toga"vičeš? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
ma kod nas je to jos sve i smesno . "preko" je to jebada nevidjena umesaju se 16 sluzbi i odmah tebe u miliciju, propitivanje, jos samo CIA fali  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:13:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.