Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:14:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jezik simbola  (Pročitano 15314 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Ne znam, mnogi govore o raketi. Drugi pak ako se usredsredis na desnu stranu, da je odatle gledas, govore o ruci. Samo sta ce ruka okacena na nesto. Svako ima svoju viziju i misljenje. Obzirom kako su druge stvari nacrtane, tesko je reci da je greska onog ko je to crtao. Kako to da nigde drugde nije pogresio. Tako da se u mnogim napisima uzima kao raketa, pa cak i onih koji umeju da citaju te zapise. Sto opet povlaci pitanja za sobom.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Al mi je propala tema  Smile

Evo jednog zanimljivog pitanja.

Svi znamo da je "pička" simbol koja može dao označava i karakternu osobinu, kukavičluk,..........., međutim zašto je ženski polni organ izabran da simbolizuje najgore ljudske osobine  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
mob
Nokia Luvmya 520
Al mi je propala tema  Smile

Evo jednog zanimljivog pitanja.

 Svi znamo da je "pička" simbol koja može dao označava i karakternu osobinu, kukavičluk,..........., međutim zašto je ženski polni organ izabran da simbolizuje najgore ljudske osobine  Smile
Nije uopste propala tema, zanimljiva je ali ne dovoljno da se mnogi u nju ukljuce.
Termin, a ne simbol koji si napomenuo koriste muskarci da bi drugom muskarcu ukazali da nema musko ponasanje, nadam se da te nece cuti coolrunner koji organski ne podnosi da se zene smatraju slabijim polom.

Mene zanima deo u kojem si naveo da simboli imaju svojstvo pokretaca, posto bi rekao da u nama postoji nesto sto pokrece nas interes za prepoznavanje simbola. Simboli su izvan nas a sve sto nas pokrece je u nama. Najveci pokretac coveka je ideja a ona ne zavisi od reci ili bilo kog drugog oblika simbola.
Tako da bih rekao da simboli imaju veoma simbolican znacaj u onome sto se coveku desava.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Ne misli se uvek na najgore osobine. Taj termin kada je upotrebljen na ženi obično znači da ona dobro izgleda. Pošto tada obično seks bude na umu razumljiva je asocijacija na ženski polni organ.

Kada pomenuti termin koristimo za određivanje karakterinih osobina muškarca (ređe žena) onda se ovom pojmu pridaju druga značenja. Polni organi simboliziraju stid i sramotu (tako su se Adam i Eva osećali kada su jeli sa jabuke i shvatili da su goli), otud se nazivi muških i zenskih polnih organa koriste da bi se naglasile neke osobine koih se dotični treba stideti.
Korišćenje popularnog naziva ženskog polnog organa osim ovoga ima za cilj da ukaže na ponašanje koje nije dostojno muškarca. Tradicionalno gledano muškarci trebaju biti hrabri, jaki, muževni, neposedovanje tih osobina povlači pomenuti epitet.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
 Da tako je , prvo sam mislio da je samo naš narod koristi taj termin da što kaže Eyefeel predoči drugom muškarcu da nema dovoljno hrabrosti za nešto, ali sam se setio engleskog:

Cunt is a vulgarism, generally referring to the female genitalia

Znači ta uvreda postoji i u drugim jezicima ,.......

Međutim mene je to asociralo na drugo , na vezu ženskog ponašanja sa terminom "pička"

Šta je to "pičkasto" u ženama , da se muškarci časte ovom uvredom. I ovde ne mislim na nedostatak fizičke snage već na žensku prepredenost i "femkanje".

Pička je vulgarizam to se svi slažemo, ali zmija je simbol tu nema dvojbe. Da li su autori svetih knjiga bili šovinisti bez razloga ili ipak tu postoji nešto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
mob
Nokia Luvmya 520
Da tako je , prvo sam mislio da je samo naš narod koristi taj termin da što kaže Eyefeel predoči drugom muškarcu da nema dovoljno hrabrosti za nešto, ali sam se setio engleskog:

Cunt is a vulgarism, generally referring to the female genitalia

Znači ta uvreda postoji i u drugim jezicima ,.......

Međutim mene je to asociralo na drugo , na vezu ženskog ponašanja sa terminom "pička"

 Šta je to "pičkasto" u ženama , da se muškarci časte ovom uvredom. I ovde ne mislim na nedostatak fizičke snage već na žensku prepredenost i "femkanje".

Pička je vulgarizam to se svi slažemo, ali zmija je simbol tu nema dvojbe. Da li su autori svetih knjiga bili šovinisti bez razloga ili ipak tu postoji nešto.
U razlicitim kulturama ima razlicitu konotaciju, jedan je opis kada ameri kazu " Don't be a pussy " sto se koristi
da se ukaze na slabosti, drugi je kad englezi kazu "you fucking cunt" sto povlaci mnogo ozbiljnije konsekvence ako se ne radi o prijateljima/poznanicima.
Sto se tice price o Adamu i Evi i ko je koga tu zeznuo, treba se uzeti u obzir da je Mojsije vec ziveo u drustvu u kojem je zena bila u podredjenom polozaju i imala mnogo manje prava nego muskarac, tako da je logicno zasto se ta prica koju je napisao tako odvijala i zasto je zena povezivana sa zmijom.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Citat
Šta je to "pičkasto" u ženama , da se muškarci časte ovom uvredom. I ovde ne mislim na nedostatak fizičke snage već na žensku prepredenost i "femkanje".
Ženska je "pička" i nudi ti saftnu mirišljavu i zdravu vaginu.
Muškarac je "pička" i nudi ti šupak pun govana.
Bukvalno ili alegorijski.
A ko ne uočava tu bitnu razliku sretno mu bilo.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
 Smile

Stavite da provri mleko sa 1,5 dl I vode, kockicama putera i malo soli. Dodajte prosejano brašno i mešajte dok masa ne počne da se odvaja od ivica šerpe. Kuvajte još 2 minuta, sklonite s vatre, pa umutite jedno po jedno jaje u krem i promešajte da dobijete svilenkastu masu. Sipajte krem u poslastičarski špric sa zvezdastim nastavkom i na plehu obloženom papirom za pečenje istisnite štapiće dužine 8 cm. Pecite na 200C oko 25 minuta. Ohladite.

Na pari istopite 200gr čokolade s pavlakom i ostavite sa strane. U drugoj posudi umutite žumanca sa 2 kašike šećera, pa sipajte vino i vanilu i mutite još 2 minuta. Kuvajte na pari ovaj krem sve dok se ne zgusne i dodajte ga u čokoladu. Kad se prohladi, umešajte sneg od belanca. Eklere napunite smesom i dekorišite preostalom istopljenom čokoladom.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2010, 19:25:10 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
I bas se za :
Citat
"pička"
uhvatiste. Nema drugih simbola ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:14:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.