Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:07:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da uklonim virus  (Pročitano 8994 puta)
05. Apr 2010, 14:03:51
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Imam problem,kad skeniram malware-om,nadje mi 2 virusa(vidi se na slici),koja ne mogu da uklonim,jer kad idem na remove i obrise ih,posle kad ih skeniram opet su tu.Izgleda da su mi virusi blokirali i Kaspersky,jer nemam ikonicu u sistray-u.Skenirao sam sa HijackThis i okacio log,pa ako moze neko da mi pomogne kako da uklonim viruse?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

untitled2.JPG
(86.68 KB, 1600x1024)
*
hijackthis.txt (3.92 KB)
« Poslednja izmena: 05. Apr 2010, 14:14:39 od zlatnooki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
HTC 
Skini Program DDS http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/dds.scr
Dvoklikom pokreni DDS
Sacekaj malo, izbacice ti dva loga
Kopiraj mi log DDS.txt
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@ivicaspas
evo loga

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
DDS.txt (9.53 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
HTC 
Pobratime zakacio si Sality virus, zeznut je do daske. Pokusacemo da ga dezinfikujemo sledecim alatom, ali skeniranje moze da potraje nekoliko sati da znas.

Skini ovaj alat ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe na desktop
Restartujte kompjuter u Safe Mode.
Dvoklikom pokrenite launch.exe, nakon čega će se pojaviti uvodni prozor - kliknite Start
Pojaviće se obaveštenje o započinjanju uvodnog skeniranja - kliknite OK
Sačekajte 10 do 15 minuta minuta da Dr.Web CureIt izvrši Express Scan; ukoliko malware bude pronađen, klikom na taster Yes to All u prozoru koji se pojavi dozvolite programu da izvrši dezinfekciju
Kliknite Options > Change settings; u prozoru koji će se otvoriti, dečekiraj opciju Heuristic Analysis a zatim kliknite OK .
U glavnom prozoru obeležiti opciju Complete scan a zatim kliknuti na dugme u obliku simbola play i Dr.Web CureIt će započeti skeniranje
Ukoliko malware bude pronađen, klikom na taster Yes to All u prozoru koji se pojavi dozvoliti programu da izvrši dezinfekciju .
Kada skeniranje bude završeno, kliknuti Select all taster (ukoliko je dostupan), a zatim kliknite Cure i,
u meniju koji se otvori, kliknite Cure ili Move[ukoliko su incurable).

Javi rezultat.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@ivicaspas
jeste Sality virus,vidi ovo probao sam da pokrenem iz Safe Moda ali se restartuje komp(valjda mu virus ne da)tako da nisam mogao iz Safe Moda,ali sam ga pokrenuo iz Windowsa i odradio onako kako si mi napisao,nasao mi je malware isao sam na Yes to All,tu mi je nasao i 3 virusa  Probably Win 32 HLLW Auto -Moved na E,F,G disku,i jos 8 virusa na D disku WIN32 sector 9-Cured.Sada mi skenira opciju Complete scan vidim da je i tu nasao dosta virusa,ovo ce malo duze potrajati pa cu javiti.
Kako da pobrisem na kraju sve viruse na kliknuti Select all taster (ukoliko je dostupan), a zatim kliknite Cure i,
u meniju koji se otvori, kliknite Cure ili Move[ukoliko su incurable)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
HTC 
Obavezno skeniraj jos jednom, probaj posle iz safe mode ili skini drWeb live CD http://www.freedrweb.com/livecd/
Narezi kao ISO i skeniraj sa njim.
Taj virus se siri na sve particije i inficira sve exe fajlove. Ako ne moze da dezinfikuje brisi, pa ces posle da instaliras programe koji ne rade. Vazno da ne rusis sistem.

Citat
kliknuti Select all taster (ukoliko je dostupan), a zatim kliknite Cure i,
u meniju koji se otvori, kliknite Cure ili Move[ukoliko su incurable)

Ovo ce ponuditi ukoliko je moguce lecenje (dezinfekcija), ukoliko nije brisi.

Imaces ovakve opcije, nadam se da ti je sada jasnije

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Noname.jpg
(4.75 KB, 230x59)
« Poslednja izmena: 05. Apr 2010, 22:15:10 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Jel mislis rucno da ih brisem?Kada bih ti rekao da sam reinstal.sistem misleci da ce mi to pomoci,ali ne vredi,virusi napali.Koristim Kasperskim AV ali od njega izgleda slaba vajda,jesam skidao u poslednja 3-4 meseca dosta sa neta,ali da cu da se napunim virusa toliko... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
HTC 
Vidi sliku gore.
Vidi kad podignes novi sistem ne smes nikako da kliknes na neku od particija D, E, F. Odmah se virus prebaci i dzabe si obarao.
Instaliras drajvere za maticnu sa diska. Skines AV sa neta na Desktop  i odmah pustis full scan. Sality odma prvo zarazi Antivirus i onesposobi ga, bilo koji da je.
Ovako kad si ga skinuo na desktop, instalirao i pustio full scan ocisti ga kao od sale. Avast je zahvalan sto se tice ove gamadi, jer ima boot scan i ocisti ga kao od sale, provereno. Verovatno moze i Kaspersky, ali ti si napravio gresku u koracima jer si otvarao druge particije posle instalacije sistema i gotovo.
Nadam se da sam ti objasnio sta i kako da yradis ukoliko ne uspe ovo sa CureIt-om.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Nisam expert,ali...nedavno sam fasovao neku gamad,koja je,sto rece Ivica,napala sve exe fajlove...znaci podigne sistem,i ...to je to..Ni da mrdnes..Nasao sam neki Kaspersky Rescue Disk u iso obliku(reda velicine 140MB,i jos jednu malu Linuxovu aplikaciju (bem li ga,zaboravih ime),uz pomoc koje sam napravio bootabilan flash,i...izlecio se... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
HTC 
Sve zavisi koliko je sistem ostecen, desava se da posle ciscenja ne moze da se podigne windows. CureIt je odlican program jer moze da dezinfikuje fajlove, ali nije svemoguc kao ni jedan program.
Sad recimo ukoliko bi odneo HD kod drugara i prikacio ga na njegovu plocu da ga skeniras, ukoliko je njemu ukljucen autoplay gotov je i njegov sistem.
Sve ostale gamadi su zajebancija u odnosu na virus.
« Poslednja izmena: 05. Apr 2010, 22:33:57 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:07:32
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.153 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.