Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:25:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Blokira i ni makac dalje!  (Pročitano 2886 puta)
18. Mar 2010, 13:34:07
Zvezda u usponu


You are a legend in your own mind

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2193
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple Iphone 4s
Situacija je sledeca: Imam instaliran Xp.Juče normalno startujem komp,pocne nesto da mrljavi i stigne do provere konfiguracije kompa i tu zakoci i prikaze crni ekran od BIOS-a.Restartujem ga na dugmence  i on zaglavi,ne ucitava,ne dođe ni do onog xp logo-a,pokusam sa safe mod nece ni on,tastatura ne reaguje na komande.Napajanje i memoriju sam stavio gotovo u isto vreme,pre manje od godinu dana (Chieftec 550w i Kingston 2x1GB).Znači zakuca na prvom crnom ekranu gde piše verzija i proizvođač BIOS-a i ni makac dalje.

Molim vas za pomoc!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Sta si zadnje dirao/instalirao jel imas antivirus?Jel ti u biosu prepoznaje hdd?Cuje li se hdd kad ti stoji crna slika?(zuji i krci)Ako ne propoznaje hdd,otvori kuciste i pogledaj kabalove od hdd,i provjeri jel dobro uboden kabal od napajanja. Smile Nzn sta vise da te pitam,jel ti hdd stavljen kao first boot device?(da nemas neki cd u citacu,jer meni nekad nece komp da se pomakne od onog ucitavanja windowsa kad je cd u njega Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You are a legend in your own mind

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2193
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple Iphone 4s
Sta si zadnje dirao/instalirao jel imas antivirus?Jel ti u biosu prepoznaje hdd?Cuje li se hdd kad ti stoji crna slika?(zuji i krci)Ako ne propoznaje hdd,otvori kuciste i pogledaj kabalove od hdd,i provjeri jel dobro uboden kabal od napajanja. Smile Nzn sta vise da te pitam,jel ti hdd stavljen kao first boot device?(da nemas neki cd u citacu,jer meni nekad nece komp da se pomakne od onog ucitavanja windowsa kad je cd u njega Smile )
Antivirus je NOD32,regularno sam ga pazario.HDD se ne čuje,samo ventilatori iz kućišta (od grafike,procesora i još jedan veći na zadnjoj strani kućišta),poslednje što sam instalirao je neka dečija igrica za klinca(original) ,što se tiče crne slike zabode odmah na prvoj strani,tamo gde piše proizvođač BIOS-a.Proverio sam tri puta sve kablove i OK su.HDD jeste stavljen kao first boot device ali retko kada mi se desi da zaboravim da izvadim CD pre gašenja kompa.
Ne znam da li da sklonim bateriju sa ploče i time resetujem BIOS.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2010, 14:25:59 od vucko2004 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Jel se cuje pistanje? Po tome bi mogao da vidis sta pravi problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Jel se cuje pistanje? Po tome bi mogao da vidis sta pravi problem.
Dal ti je prikovcan onaj mali zvucnik na maticnu?Hdd se ne cuje?Stavi ga na uvo i vidi zuji li.Jel prepoznaje hdd u biosu Smile Smile
Iskljuci komp i kabal iz napajanja,skini bateriju 30s i vrati je,javi sta je bilo mada cisto sumljam da je do  toga Smile

Edit:Napisao sam stavi ga na uvo i vidi zuji li  Smile Smile
« Poslednja izmena: 18. Mar 2010, 14:42:40 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You are a legend in your own mind

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2193
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple Iphone 4s
Probao sam sinoć akciju sa hardom i nije se čuo,nikakav zvuk iz njega nije dolazio,ako je hard onda sam stvarno u zajebanoj sutuaciji,skoro sve slike malog od rođenja su mi na njemu,valjda nije hard j...ga.
Probaću sa baterijom pa javljam!
Može još neka ideja ako se setite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Probao sam sinoć akciju sa hardom i nije se čuo,nikakav zvuk iz njega nije dolazio,ako je hard onda sam stvarno u zajebanoj sutuaciji,skoro sve slike malog od rođenja su mi na njemu,valjda nije hard j...ga.
Probaću sa baterijom pa javljam!
Može još neka ideja ako se setite.

Ja mislim da nije hard, jer ako sam te dobro razumeo ne prođe ni testeiranje memorije. U krajnjem slučaju ako imaš CD sa operativnim sistemom ubaci ga u drajv, bez obzira da li je postavljen kao prvi, mislim da će ga naći ako je do harda.

A ubuduće ako su ti važni podaci na računaru, bar jednom mesečno back-up. Za računar koji služi za igrice relativno nije problem, instaliraju se ponovo i ide dalje. Ali na računaru gde se nešto nalazi obazno back-up. Da ja nisam radio back-up propalo bi mi oko 2100 stranica gusto kucanih podataka samo zbog nestanka struje. Ovako mi je propalo "samo" 100.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2010, 15:25:17 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You are a legend in your own mind

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2193
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple Iphone 4s
Hvala svima na pomoći!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1036
mob
Samsung i9000 Galaxy S
Moguce da je BIOS "otisao". Probaj resetovanje Parametara BIOS-a , sa jumperima na ploci, imas vjerovatno u upustvu za plocu. AKo ne pali nista od navedenog moraces mijenjati plocu vjerovatno BIOS ne valja. Da nisi mozda flashovao BIOS prethodno?! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
Citat
Sta si zadnje dirao/instalirao jel imas antivirus?

pobratime, on u tom stadijumu ne vidi ni OS a kamoli Av.. I prestani da pises nesto tek da bi napisao i da se smejes samom sebi.


Elem. Hard prikaci e kod nekog druga pa vidi jel radi, tj jel su citljivi podaci.
Memoriju testiraj.Takodje i hard. Prosetaj forumom pricalo se dosta o programima za testiranje hardvera.
Promeni bateriju.Ionako je dzabe(oko 300 din.)

Jel pise nesto na tom crnom ekranu.?


Edit:

Sto da menja plocu?  Smile  u krajnjoj meri nek fleshuje bios. mada je najbolje da odenes ti to u servis. U 80% slucajeva sam protiv nosenja u servis al kad su ovakve situacije, mozda je to najpametnije resenje..Bolje da ti uzmu koju crvenu nego da sravnis maticnu sa zemljom, zbog neuspelog fleshovanja.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2010, 15:59:56 od diarno »
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:25:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.