Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Doktora zemunskog klana traže u Kanadi  (Pročitano 1383 puta)
22. Feb 2010, 09:56:32
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Pretkrivični postupak protiv Miroslava Risovića
Doktora zemunskog klana traže u Kanadi
Vuk Z. Cvijić | 22. 02. 2010. - 00:02h | Foto: Z. Šafar, B. Puljević | Komentara: 19

Kanadske vlasti pokušaće da lociraju anesteziologa Miroslava Risovića za koga su optuženi i svedoci na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića tvrdili da je ubijao za zemunski klan, saznaje „Blic“.

Snežana Malović sa ministrom pravde kanade Robom Nikolsonom i Vladimirom Vukčevićem prilikom susreta u Otavi
 
- Obavestila sam kanadske kolege da je protiv Risovića pokrenut pretkrivični postupak u Srbiji, zbog sumnji da je bio saradnik zemunskog klana i da je prema saznanjima naših istražnih organa on došao u Kandu 2004. Dobila sam uveravanja da će, ukoliko se još nalazi u Kanadi, biti lociran i da će nas obavestiti o tome - kaže za „Blic“ ministarka pravde Srbije Snežana Malović.

Risović je uhapšen u toku akcije „Sablja“ na radnom mestu u Urgentnom centru zbog sumnji da je saradnik zemunskog klana. Kod njega je pronađen pištolj, bez dozvole, ali je ubrzo pušten iz pritvora nakon čega je otišao kod supruge u Kanadu sa hrvatskim pasošem. Protiv njega nije bio pokrenut krivični postupak, ali su policija i tužilaštvo nastavili da skupljaju dokaze, naročito posle nekih svedočenja.


Svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi je svedočio da se Risović čuo telefonom sa Miloradom Ulemekom Legijom, kada je ubijen premijer Zoran Đinđić i da je bio zadužen da dokrajči žrtve zemunskog klana, koje su preživele napad.
- Tog 12. marta, kada je pucano na premijera Đinđića, anesteziju je radila doktorka Popoviæ, a krv je na svom telu grejao, od svih doktora, baš Risoviæ. Posle toga, kada je uhapšen, dobili smo informaciju da je non-stop bio na telefonskoj vezi sa Legijom - rekao je još 2. decembra 2006. za „Blic“ dr Ðorðe Bajec, sadašnji direktor Kliničkog centra.
Dr Bajec je tada naveo da je za vreme tri operacije Milana Veruoviæa, ranjenog šefa obezbeðenja premijera, Risoviæ insistirao da pravi vizite i odreðuje terapije. Veruović je svedočio kako je video Risovića pored premijera, kada je doveden u Urgentni centar.
- Risović je pokušavao da dođe i u moju sobu da me pregleda, ali moja supruga i momci iz obezbeđenja to nisu dozvolili - svedočio je Veruović.
Dr Bajec je ranije rekao da se Risoviæ uvek pojavljivao u Urgentnom centru baš onih dana kada su dovožene žrtve obračuna.
- Mnogi od takvih pacijenata su umirali i pored uspešnih operacija u smenama Risoviæa. Tada nismo sumnjali, mislili smo da je čovek prosto maler. Kad god bi se pojavio u timu kao anesteziolog, uvek je dolazilo do neobjašnjivih komplikacija kod pacijenata - kazao je dr Bajec.
Zaštićeni svedok Milenković optužio je Risovića da je odgovoran za smrt Veselina Božovića i Dragana Živkovića, jednog od braće Fiškala, kao i da je nabavio otrov, kojim je otrovan Ljubiša Buha Čume.
Ratomir Živković, otac pokojnog Dragana, javno je optuživao Risovića da je u bolnici dokrajčio njegovog sina. Okrivljeni pripadnik zemunskog klana Milomir Kaličanin, na suđenju je rekao da je bio u Urgentnom centru kada je Risović prihvatio da usmrti jednog od braće Fiškal i da je zato dobio velike pare od Spasojevića.
O nagradi, novom crvenom „golfu“ koji je dobio Risović od Dušana Spasojevića, govorili su dr Bajec i Milenković. Dr Bajec je napomenuo kako se Risović hvalio da je „golf“ dobio od Spasojevića.3

 

Legija štitio Risovića
Dr Đorđe Bajec pretučen je januara 2003, kako se kanije ispostavilo i po priznanjima samih pripadnika klana, po naređenju Dušana Spasojevića i Milorada Ulemeka, jer je kritikovao Miroslava Risovića.
- Šest meseci pre nego što sam pretuèen, Legija me je pozvao na mobilni telefon. Rekao je: „Legija ovde, ostavi doktore Risoviæa na miru.“ Odgovorio sam mu: „Zamislite da se vaši vojnici ponašaju prema vama kao da su oni vama starešine, a ne obrnuto.“ On je rekao: „Da ne ulazimo u prièu, vi ovo shvatite kako god hoæete“ i spustio slušalicu - ispričao je ranije dr Bajec.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.