Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:06:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Air Live WL-5460 AP  (Pročitano 9493 puta)
12. Jan 2010, 22:19:36
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 330
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 5800 XM
E ovako, imam problem sa pomenutim access pointom, dakle, kada ga ukljucim stalno mi gori crvena lampica od statusa, i ne mogu da pristupim access pointu. Pokusavao sam sa resetom ali ne ide, jel neko imao slican problem, ili jel ima neki nacin da apdejtam frimware bez pristupa acces pointu ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Privo odradi fabricki reset iskopacas naponski kabel i drzi jedno 10 sec pa ga ukopcaj i posle ukopcavanja drzi sve dok nevidis da je ta lampica prestala da sija . Udjes u network karticu postavis na net kartici ip adresu 192.168.1.10
subnet 255.255.255.0. odradis recovery bat to mozes preko Pumpkin  posle toga samo promeni na tcp/ip kartici brojeve stavi na primer 192.168.100.253 i kucaj u browseru 192.168.100.252 jel je to njegova default adresa jedino ako nije menjana pojaviceti se intermediate original firmware i posle toga mozes da odradis update .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 330
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 5800 XM
Mene zanima sto se tice ovog Ap-a, dakle imao sam Zonin internet, i sljedecu situaciju :


Bazna stanica ------>Ari Live 5460 ---> Ari live 5460, dakle imao sam bezicni net i primao signal sa prvim u wisp modu i slao ovom drugom koji je bio u AP modu povezani LAN kablom i sve radilo super, mogao sam na oba pristupiti preko web-a putem wirleessa kucajuci njihove ip-adrese, dakle mislim kad se zaakacim na ovaj drugi ap preeko wirelessa mogao sam mu pristupit u konfiguraciju.


Eh onda sam uveo ADSL, i napravio sljedece:

Adsl Modem ---- Lijksys router ---- Air Live 5460 Ap, dakle linksys mi pravi gotov internet i salje ovom airlive, koji nije mjenjan od kada je bio na zoni.

Moj problem i pitanje je, zasto ja sada kada se nakacim na ovaj air live, ne mogu da mu pristupim konfiguraciji putem wirelessa, nego moram sve raskopcat uzet kabal uljucit u racunar i tako mu pristupiz ??

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.47
Moj problem i pitanje je, zasto ja sada kada se nakacim na ovaj air live, ne mogu da mu pristupim konfiguraciji putem wirelessa, nego moram sve raskopcat uzet kabal uljucit u racunar i tako mu pristupiz ??


Mora tako biti... ili je tako fabricki namesteno ili je u podesavanjima namesten...
 Zato sto je to AP, nije predvidjen za stalno podesavanje, nije to router i zato da ne bi mogao svako ko se nakaci na mrezu, da mu pristupa.
 U kaficima, parkovima, trznim centrima. Kad god se nakacis na neki hot spot, to je u stvari neki AP i sad zamisli da svaka budala pokusava da pristupi podesavanjima...
Ako ti imas potrebu da svaki dan sve otkopcavas i kacis se na AP putem kabla da bi nesto cackao, onda stvarno treba da se manes tih uredjaja... nadji neki drugi hobi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 330
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 5800 XM
Ako si procitao moj post, prilikom prve solucije, mi je radilo, i da, da ti kazem jednu stvar, ta opcija ima u ruteru i ukljucena, i na svaki na svijetu koji postoji wireless ruter se mozes nakacit putem wirelessa, a to, da ce svako po kaficima i to drkati po ruter, ljudi su davno izmislilu username i password, i ne necu da manim tih detalja, imam jednu mrezu, i moram stalno gledati ko ja zakacen na taj ruter, i ako se zbog toga trebam maniti ovoga, radije cu se ubiti. Ipak mislim da znam vise od tebe o mrezama i tim sranjima, tako da ti nije fino sto si mi na taj nacin odgovorio.

S postovanjem !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.47
Ako si procitao moj post, prilikom prve solucije, mi je radilo, i da, da ti kazem jednu stvar, ta opcija ima u ruteru i ukljucena, i na svaki na svijetu koji postoji wireless ruter se mozes nakacit putem wirelessa, a to, da ce svako po kaficima i to drkati po ruter, ljudi su davno izmislilu username i password, i ne necu da manim tih detalja, imam jednu mrezu, i moram stalno gledati ko ja zakacen na taj ruter, i ako se zbog toga trebam maniti ovoga, radije cu se ubiti. Ipak mislim da znam vise od tebe o mrezama i tim sranjima, tako da ti nije fino sto si mi na taj nacin odgovorio.

S postovanjem !
To ti mislis da znas vise od mene...da znas, ne bi brkao pojmove. Prvo si pitao za pomoc oko AP-a, a sad sve vreme spominjes router...to su dva razlicita pojma, razlicita uredjaja... vidi prvo sta ti pravi problem pa se onda javi...
A to da router i AP imaju user i pass, nisam znao, hvala na prosvetljenju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 330
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 5800 XM
Router i ovaj Airlive 5460 Ap, kada radi u AP modu su ti jedno te isto, dajes im internet, salje na drugi lan i na wireless, znaci on meni ne sluzi da bi se kacio na drugu mrezu, pravio nekakav bridge, ili repeater da bi produzivao signal, zbog toga sam spominjao router, i samo zbog toga jer si ga ti naveo.

Ne brini, ja savrseno dobro poznajem pojmove, i ne zelim se prepirat jer vidim da ne znas odgovor na moje pitanje, s tim pozdrav !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Citat: peksonuim link=topic=483309. msg8216344#msg8216344 date=1267968491
Privo odradi fabricki reset iskopacas naponski kabel i drzi jedno 10 sec pa ga ukopcaj i posle ukopcavanja drzi sve dok nevidis da je ta lampica prestala da sija .  Udjes u network karticu postavis na net kartici ip adresu 192. 168. 1. 10
subnet 255. 255. 255. 0.  odradis recovery bat to mozes preko Pumpkin  posle toga samo promeni na tcp/ip kartici brojeve stavi na primer 192. 168. 100. 253 i kucaj u browseru 192. 168. 100. 252 jel je to njegova default adresa jedino ako nije menjana pojaviceti se intermediate original firmware i posle toga mozes da odradis update .
Ja imam slican problem meni stalno restartuje ap,stalno mi rekonektuje,koristim wireless internet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Ljudi pozdrav,

jel moze neko da mi pomogne, imam Veratnet ADSL kroz TP-Link TD-8810 router,
koji ima samo jedan ethernet port, a skoro sam dobio ovaj AirLive WL-5460AP v2,
i hteo bih da iz TP-linka dovedem internet na ovaj AirLive
a na WL-5460AP bih teo da povezem jedan PC preko kabla, a wifi bih koristio za laptove i mobilne,
da radi internet na svim uredjajima istovremeno.
Jeli to moguce? Kako ide postupak podesavanja WL-5460AP?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:06:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.