Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:53:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zujalica i gasenje kompa!!!!!!  (Pročitano 3027 puta)
01. Jan 2010, 20:43:19
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6792
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
mob
Apple Iphone 13
pre par nedelja pocela je da mi se pali zujalica pri opterecenju masine a zatim je dolazilo do gasenja iste........nisam uspeo da provalim do cega je.......tacnije uzeo sam od drugara graficku i zamenio ali ugasio mi se komp i sa njom......pregledao sam procesor,stavio pastu i opet isto.......od pre par dana poceo je da pali zujalicu i gasi komp cak i kad igram fm menadzer koji i nije nesto zahtevan aponeki put i kad pustim screensaver!!!!!........masina mi je solidna dual core 4200,2gb rama,gf 8600 gt........dakle ja sumnjam na plocu ali sam totalni laik pa ne smem da donosim zakljucke!!!......danas sam instalirao program koji pokazuje neke temperature i video nesto sto ne razumem i sto mislim da nije dobro!!!!!........evo slike,zaokruzio sam na sta konkretno mislim pa neka mi neko odgonetne cega je ovo temepratura???? i samo da kazem da je ova temperatura masine u leru,bez ikakvog opterecenja!!!!!!

« Poslednja izmena: 01. Jan 2010, 20:43:51 od provokator »
IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
ja koliko vidim na netu to je chipset nvidije(skini plocu(izvadi iz kucista ako imash one zabice sto drze hladnjak) i promeni pastu na chipsetu(north i south) brige) sta drugo..... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6792
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
mob
Apple Iphone 13
mislis da je do paste????.......nadam se samo da nije zveknuo taj cip pa da sve to vadjenje bude dzabe ..........usput hteo sam to da uradim ali se pllasim sto ne znam sta treba da raskacim sta ne treba pa ako neko moze da me posavetuje bio bih zahvalan......eh da jos samo na kraju,da li se koristi ista pasta za cipset kao i za procesor???
« Poslednja izmena: 02. Jan 2010, 00:06:16 od provokator »
IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 407
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
ista je pasta. ako nisi siguran šta radiš moj ti je savet da nađeš nekog ko zna ili da ga nosiš u servis. jeftinije je  Smiley. nego reci mi jel ti taj gf8600gt pasivno ili aktivno hlađen. ako je aktivno onda ti je i na njemu temperatura povišena za nekih 15-ak stepeni na "leru"
IP sačuvana
social share
"Život bi bio puno lakši da imamo source code."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
pa za graficku sa pasivnim je to normalno (recimo stavi neki kuler 12cm ili 8cm) ako je pasivno bar da malo spustis temp(a sto se tice chipseta tu nema nista nepoznato) izvadis plocu iz kucista i imash sa zadnje strane po 2 zabice koje drze hladnjak(ti uzmes ravna klesta i polako pritisnes sa zadnje strane ploce zabicu i izvucesh je (ima oprugu) kod mene je tako) nema sanse da se nesto po**** jer ako recimo zabicu pokidas mozesh slobodno posle da stavish sraf i maticu i da to lepo pricvrstis.....)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6792
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
mob
Apple Iphone 13
-moja graficka gf 8600gt ima pasivno hladjenje tako da je to neka normalna temperatura

-e sad probao samo da skinem te zabice ali nisam uspeo!!!!!skinuo sam kontra poklopac od kucista i uzeo klesta stisnuo ali nema sanse da zabica prodje kroz otvor.......nisam hteo da silujem pa da nesto jos vise zeznem.......iskreno mislim da nesto tu ne valja jer jos nisam cuo slucaj da se nekome gasila masina zbog nedostatka paste na chipsetu.......ispravi me ako gresim  Smile
IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson Xperia mini
evo koliko su tacni ovi programcici...  Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

hwinfo.jpg
(26.77 KB, 465x72)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 407
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
ima i toga. meni je pokazivao temperaturu cpu manju od sobne dok nisam flešovao bios.
IP sačuvana
social share
"Život bi bio puno lakši da imamo source code."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 258
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Posavetovao bih te u vezi zamene hladnjaka za chipset. Ja sam to uradio na svojoj MB.
Prvo sto trebas da uradis je da proveris garantni rok!!!! Ukoliko je ploca u garantnom roku a ti zamenis hladnjak u servisu ti nece priznati garanciju!!!!
Sto se tice hladnjaka, proizvodjaci cesto stavljaju manje hladnjake na cipove da bi ovi radili na povisenim temperaturama i pre crkavali. Poslovna politika... Skidanje postojeceg hladnjaka jeste malo komplikovano ali uz malo strpljenja uspeces. U radnjama imas da kupis namenski projektovane hladnjake za chipset. Kupi najveci! termalna pasta je ista za sve poluprovodnike u elektronici pa i u PC-u. povrsinu chipseta detaljno ocisti pa onda nanesi vrlomalo paste i postavi novi hladnjak. i posao je zavrsen

Ja sam imao manji problem prilikom postavljenja a koji se odnosi na buku ventilatora u hladnjaku chipseta. Kao sto se na slici vidi. Tako sam ga lako iscupao da se vise nemoze upotrebiti!  Smile Umesto njega nabudzio sam bezsumni ventilator od 80x80mm i prikljucio ga na konektor na MB gde i stoji onaj mali nervirajuci ventilator kao na slici. Sada mi taj ventilator hladi i chipset i graficku kojoj je potrebno samo malo "promaje" i sve mi je hladno u kucistu!....

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_00661.jpg
(932.59 KB, 3072x2304)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson Xperia mini
ima i toga. meni je pokazivao temperaturu cpu manju od sobne dok nisam flešovao bios.

kod mene najnoviji bios al' opet  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:53:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.148 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.