Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ogroman problem, Ati Radeon 4890, modern warfare 1 i 2....  (Pročitano 3242 puta)
16. Dec 2009, 14:59:34
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Jutros sam kupio Ati Radeon 4890 grafičku karticu, pre toga izbrisao sve stare drajvere osim display drivera, a kada sam karticu montirao i instalirao, izbrisao sam i display driver od stare kartice i stavio novi ATI-ev, sa Atijevog sajta sam skinuo ati catalyst 9.11 i počeo da pičim.



ALI!


Kad god uključim modern warfare 1 ili 2, koji su glavni razlog zbog čega sam kupio karticu, posle 3-4 minuta igranja, ili ponekad i 10, igrica zakoči i pjave se kockice po celom ekranu, kao mreža.

Ne znam šta da radim jer po mojoj proceni ne vidim u čemu bi mogao biti problem osim u drajverima...


Temperatura je normalna, i procesora i kartice, a grafička je i više nego sposobna da na full piči igricu.


Nisam neki veliki kompjuterski znalac tako da bih zamolio za pomoć nekog stručnijeg.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Prvo, deinstaliraj sve drajvere vezane za graficku kartu sa sistema. ATI drajveri se skidaju tako sto pokrenes iz Add or Remove Programs ATI Uninstall i odaberes opciju Remove All ATI Software. Instaliraj Driver Cleaner i ocisti sistem pomocu njega, i to iz Safe Moda. Kada to odradis ponovo instaliraj drivere za ATI. Ako se posle ovoga ponovo jave artifekti na ekranu sasvim je moguce da ti je kartica neispravna.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Prvo, deinstaliraj sve drajvere vezane za graficku kartu sa sistema. ATI drajveri se skidaju tako sto pokrenes iz Add or Remove Programs ATI Uninstall i odaberes opciju Remove All ATI Software. Instaliraj Driver Cleaner i ocisti sistem pomocu njega, i to iz Safe Moda. Kada to odradis ponovo instaliraj drivere za ATI. Ako se posle ovoga ponovo jave artifekti na ekranu sasvim je moguce da ti je kartica neispravna.

Evo sad možda malo glupo pitanje, ali s obzirom da sam je tek kupio, a ono ispadne da je neispravna, postoji mogućnost da se popravi ili mogu slobodno guzicu da obrišem sa njom?

Ako izbrišem i ATIev display driver oću li imati sliku na ekranu, ovo je rpvi put da se sam kurčim oko popravljanja ali mi je dosadilo da stalno vucaram komp po majstorima.
« Poslednja izmena: 16. Dec 2009, 16:48:34 od Magistar_Car »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ako se ispostavi da je pokvarena, verovatno ce biti memorija u pitanju jer simptomi koje imas upucuju bas na nju, moci ces samo da je bacis. Ali prvo ti odradi ovo sto sam ti rekao sa driverima. Imaces sliku na monitoru ali ce biti u rezoluciji 800x600.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ako se ispostavi da je pokvarena, verovatno ce biti memorija u pitanju jer simptomi koje imas upucuju bas na nju, moci ces samo da je bacis. Ali prvo ti odradi ovo sto sam ti rekao sa driverima. Imaces sliku na monitoru ali ce biti u rezoluciji 800x600.

Hvala ti brate, pratio sam uputstva korak po korak, sad sam upalio igru pa šta mi bog da.

Hvala puno u svakom slučaju tebra.


EDIT:Opet mi se pojavilo, mada sada na ekranu ima samo 10-15 kockica za razliku od prošlog puta ge bi prekrile ceo ekran, ufff poludeću, a sa takvim merakom sam seo da igram nisam igrao igrice sigurno godinu dana...
« Poslednja izmena: 16. Dec 2009, 18:01:29 od Magistar_Car »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 152
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Probaj da staviš lak za nokte na karticu.
IP sačuvana
social share
SRBIJA DO TOKIA!!!!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Probaj da staviš lak za nokte na karticu.

Hvala ti brate što hoćeš da pomogneš. Smile


Stanje sa karticom se drastično pogoršalo, sad samo što upalim igru ne prodje 5 sekundi, ponovo se pojave one jebene kocke, a sledeće mi se dešava posle toga: ili piše ati2dvag problem, infinite loop, ili se ekran ugasi ali i dalje čujem ton, ili mi rezolucija padne na 600x800 i piše display driver problem, ili se ugasi igra i na ekranu piše VPU problem.



Sve ovo posle pojavljivanja kockica, iako mi dodje da uperkatom komp lansiram kroz prozor, ove greške mi daju nadu da je stavr do loše isntaliranih drajvera a ne do falinke same kartice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
skini your uninstaller za brisanje programa pa sa njim obrisi drajvere....a probaj da izvadish graficku i obicnom  (skolskom) gumicom ocistish kontakte na njoj.....sta da ti kazem vishe...stvarno neznam... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 152
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
skini your uninstaller za brisanje programa pa sa njim obrisi drajvere....a probaj da izvadish graficku i obicnom  (skolskom) gumicom ocistish kontakte na njoj.....sta da ti kazem vishe...stvarno neznam... Smile

s
« Poslednja izmena: 16. Dec 2009, 22:56:59 od Luciosbla »
IP sačuvana
social share
SRBIJA DO TOKIA!!!!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
ma kontakti gde ubacujesh u slot znaju da vremenom od stajanja korodiraju pa gumicom ocistis
to ja na svakih 6-7 meseci radim
« Poslednja izmena: 16. Dec 2009, 22:58:23 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.