Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:56:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne radi ni jedna tastatura....  (Pročitano 8916 puta)
25. Nov 2009, 18:45:53
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Poydrav ljudi.
Treba mi pomoc oko problema sa kojim se do sada za ovih 5 godina ni jednom nisam sreo.
U firmi gde sam administrator jedan od kompova je juce normalno ugasen. Jutros kada ga je g-dja koja radi na njemu (jos je racunovodstvo u pitanju  Smile ) primetila je da joj ne radi tastatura i pozvala me. U pitanju je USB tastatura.

Dosao sam i video u Device-u zuti znak uzvika error 10.

Evo sta sam sve pokusao (ko hoce da pomogne molim neka procita sve. Hvala  :[115]Smiley


1) Poceo sam od najgluplje stvari tj. da update-ujem driver naravno to nije pomoglo.

2) Onda sam ga deinstalirao, restartovao masinu, racunar prepoznao tastaturu ali posle sledeceg restarta je opet pokazivao istu gresku.

3) Ponovio sam postupak deinstalacije iz Safe mod-a. Opet ista prica prepozna tastaturu i nakon sledeceg pokretanja opet znak uzvika i Error 10.

4) Probao sam tastaturu u svim mogucim USB portovima i isto se desava.
Tastatura u Bios-u normalno radi na svim USB portovima, tj. tastatura normalno radi sve dok ne udje u Windows.
U safe modu isto pravi probleme.

5) Zamenio sam tastaturu i stavio sa PS2 portom i isto se ponasa kao i ova prethodna sa USB-om.
Izmenjao sam jedno 4 tastature i sa svakom se isto ponasa.

6) Probao sam sa Regcu-om, Tune Up-om 2010 i Registry mehanicc-om da sredim registry, jer sam mislio da je problem u registry-ju medjutim nista, isto namestim tastaturu da radi i posle gasenja/paljenja opet isti problem.
Znaci posle deinstalacije tastature iz device-a i restarta tastatura pocne da radi normalno jedno 15-ak minuta i opet pukne. Isto tako i kada radi pa se restartuje masina isto posle sledeceg restarta opet ne radi.

7) Racunar je zasticen Kaspersky 6.0 Workstation licenciranim koji se konstantno azurira. Pustio sam mu scan i iz safe mod-a i regularno nista nije nasao. Pokrenuo sam mu i malwarebytes 1.41 i nista ni on nije nasao.Tako da mislim da sam problem virusa/malware-a eleminisao.

Smile Windows-si su u firmi svi takodje licencirani, pa tako i na ovoj masini. Uradio sam mu repair windowsa i ni to nije pomoglo.

9) Sve tastature koje sam probao na toj masini sam probao i na drugim racunarima i rade najnormalnije.

Ja sumnjam da je pukao windows skroz, mada racunar ovako sasvim lepo radi, redovno pregledam svaku masinu (makar 1 mesecno), non stop je odrzavana, sve na racunarima je licencirano ili free programi. Stvarno mi nije jasno. Zaista ne znam sta je moglo da izazove nestabilnost i pucanje windowsa koje se ispoljava na ovaj nacin. Glavna mana je sto je to masina sa koje se vrse sva placanja itd. jer je to jedna od 2 masine u racunovodstvu, tako da instaliranje od 0 znaci za mene ceo dan posla i zivaca da ne poremetim nesto tj. ne vratim sve u prvobitno stanje (odradio sam do sada najmanje 100 takvih masina, a ova firma ima samo 30) ali mi je to zestoko cimanje.

Druga sumnja mi je na maticnu plocu da nije zveknula mada opet tastatura ne radi samo kada se pristupi windows-u ovako u Bios-u sve radi.

Ostalo mi je jos da probam na tom racunaru, da ubacim svoj hard disk na kome je samo windows instaliran i da mu odradim repair,na tom mom disku da ocita drivere i vidim da li ce onda da radi tastatura. Tako cu da eleminisem problem sa windows-om, tj. ako radi sa mojim diskom i windows-om onda je u tome problem, a ako ne radi onda je hardwarski problem pretpostavljam maticna.Ili je mozda nesto drugo?

Da li ima jos neko ideju neku sta bi mogao da pokusam?
Da pretpostavimo da je do windows-a sta da pokusam a da ne ide format "od 0" pa vracanje podataka?

Hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Kad bolje razmislim,zaboli me....

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 24
Zastava London,UK
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
How to fix the error
"This Device Cannot Start. (Code 10)"
When working with a USB device in Windows XP


If you have plugged in a USB device (usually a mass storage device) into a computer and it doesnt work, here are some basic troubleshooting steps to resolve the problem.
First, you want to rule out any problems with the device itself. A good way to do this is to plug the USB device into a different computer to see if it works there. If it does not work in a different computer, then the problem is with the device itself. USB devices, although very handy and portable can fail just like any other device.

However, if the USB device works in another computer system, then the problem lies with the configuration of the computer where the device did not work.

Follow the steps below to troubleshoot this scenario and make your USB device work again.
 

1) If you are using a USB cable with your device, check the cable to make sure it matches the speed of the device. Use USB 2.0 cables with USB 2.0 devices and USB 1.1 cables with USB 1.1 devices. Swap cables and check the device, if this does not work, proceed to Step 2.

2) Next, open Device Manager and look under the heading for USB Serial Bus Controllers. If there is a device with a yellow exclamation mark next to it such as USB Mass Storage Device. Double-click on the entry and check the Device Status. If the status shows something like

"This device cannot start. (Code 10)"

proceed to Step 3.

3) The easiest way to solve a USB error code 10 in Windows XP is to follow the steps below to remove and reinstall all USB controllers.

A. Click on Start
B. Right Click on My Computer, click on Properties
C.Click on the Hardware tab
D. Click the Device Manager button.
E. Expand Universal Serial Bus controllers section.
F. Right-click every device under the Universal Serial Bus controllers node, and then click Uninstall to remove them one at a time.
G. Restart the computer, and allow the computer to reinstall the USB controllers.
H. Plug in the removable USB storage device, and then test to make sure that the issue is resolved.

For more information on Troubleshooting USB device problems, visit the Microsoft Support Article on this subject.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Hvala.
Procitao sam to i odradio to sve ali nije pomoglo. Sta vise trenutno je u tom racunaru PS/2 tastatura i opet isti problem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
mozda da odradis update BIOS-a, ako repair ne pomogne, i eventualno zameni bateriju na ploci...
ako nista ne pomogne, mislim da je do ploce  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Vault Dweller

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
SonyEricsson K800i
Preporucujem ti da spasis sve podatke prvo, da ne crkne maticna u nezgodnom trenutku  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
bice da je ploca
jel si odradio repair preko recovery konzole ili standardni repair?
« Poslednja izmena: 26. Nov 2009, 13:14:26 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Klasican repair-sam radio, a pre repair-a sam radio, check disk preko recovery console i prvo je kao napisao sve ok, a posle komande "chkdsk /p" nasao je kao neku gresku (iskreno nesto ne verujem ovom jer posle ove komande na milion racunara mi se desavalo da stalno napise kao ima neka greska posle komande /p i nikada ni jedan problem nisam resio sa tim).

Nakon toga sam 3. put ponovio isto to i kao sve uredu, naravno nista se nije promenilo tastature i dalje zezaju u Windowsu ovako pre ulaska u windows svaka tastatura najnormalnije radi.

Mislio sam i ja da je ploca, ali tastature pre ulaska u windows rade najnormalnije, a i svaki USB uredjaj koji je prikljucen na racunar radi najnormalnije (stampac, Card reader itd.) i posle restarta radi najnormalnije samo tastatura se "gubi".

Mada u medjuvremenu je posle reapir-a windowsa poceo da trazi SATA Nforce 4 driver, a kada ubacim CD od ploce on ne prepoznaje tj. kao nema potrebnog driver-a na CD-u. A u device manager-u pise da su svi driver-i instalirani i ne prepoznaje ni jedan novi hardware.. Ima da bacim racunar kroz prozor i da im sklopim novi  Smile

Hardware generalno nije toliko los na papiru, ali je do sada u firmi za poslednjih godinu dana od kada poslujem sa njima crklo 8 diskova (Seagate-ovi svi, plus sam se patio sa vadjenjem podataka jer su particije postajale RAW format i to isto tako uvece ugasen komp ujutru upale nema particije tj. ima ali RAW), crkle su i 2 maticne (Gygabaye) i 2 plocice RAM memorije (djubre neko NCP sa kojom sam se napatio), tako da je Hardware generalno diskutabilan iako su kazem racunari relativno dobri (Athlon-i X2 3600+, 4000+, Gygabyte ploce,  i  Athlon 64 3200+, Gygabyte Nforce4 itd. koji je i ovaj sto mi pravi problem).

Ostalo mi jos u ponedeljak da probam da ubacim svoj hard na kome je samo windows, pa da odradim repair da bi ocitao standardne driver-e i da vidim kako ce da se ponasa da znam da li je sowtwarski ili hardwarski problem.
Ja sam ubedjen da je nesto u regystriju puklo, mada ni jedan od regystry cleaner-a nije pomogao (Regcue, Tune Up, regystry mehanic.....).
« Poslednja izmena: 27. Nov 2009, 18:20:44 od DjukaBg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
odradi klasican repair wina . .znaci ne preko R.conzole nego ono znas da sad ne pisem, ali ne znam dal mislimo na isto .. ubacis disk, pa ides na enter za setup wina, pa licence agr. F8, pa tek onda R za sistemsku particiju .. znam da ovo znas, ali visto da utvrdimo da li si mozda ovo odradio  Smile

ne znam jel ta masina radi update wina-a, ako radi, moraces nakon repaira da joj odradis opet jer gubi update  Smile

pa nista ako si ovo probao i opet nece, onda jedino da pregazis win formatiraj i cao.. koliko si se zlopatio mogo si do sad deset puta da to zavrsis .. cisto da utvrdis da li ej do ploce ili ne
« Poslednja izmena: 27. Nov 2009, 18:57:45 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Taj repair win-a sam radio (system disk, F8, Enter pa R....  Smile)
Nismo se razumeli to je meni klasican repair.
Iz recovery console sam samo radio checkdisk.

Za update-e znam ali oni su mi ne bitni, njih mogu i rucno preko autopatcher-a, a i napravio sam sada disk preko Nlite-a te OEM verzije sa svim update-ima. Spremam se za ponedeljak polako i zestoko smarenje to u pauzi spremanja jos dosadnijeg kolokvijuma kojeg imam sutra  Smile

Nije meni problem da pregazim Win nego je to specificna masina, racunovodstvo je u pitanju... ima milion specificnih programa, koje budi bog snama kako cu da ispodesavam posle opet da bude bas kako je bilo... A jos te tete iz racunovodstva su neke koje znaju samo da upale racunar i to njihovo ne dao bog da im nesto ne bude kako su navikle tj. kako je bilo...
Pllus to su programi neki domacii, sto ce reci onda cimanje sa tim programerima da dolaze itd. Generalno smaranje je vratiti sve kako je bilo... A sada im sve stoji jer sa tog racunara idu placanja Smile

Iskreno mene boli uvo ja nisam zaposlen kod njih (zasebna sam firma, privatnik) ali opet ne volim da mi nesto ne radi ciji god da je komp,cak se ja vise nerviram nego direktor koga boli uvo u fazonu imam opravdanje sto ne placam nikom nista - NE RADI KOMP i to svima govori  Smile

Verovatno da cu u ponedeljak prvo da vidim da im to za placanje prebacim na drugi racunar,mada im i nije neophodno.
Pa da uradim image file sa Ghost-om (da mogu kasnije rucno iz Ghost explorera da vadim file-ove) tog problematicnog racunara. Mada kada bolje razmislim i rucno cu da  prebacim podatke (za svaki slucaj).

I onda da se zezam prvo da vidim duze kako se ponasa sa mini Xp-om. Pa onda ubacujem moj hard sa windowsom ispravnim da vidim kako ce sa njim da se ponasa komp i da utvrdim sta je u pitanju.

Ako je ipak windows probacu da uradim onaj klasican upgrade windows-a sa svojim OEM diskom koji sam sada napravio preko Nlite-a sa svim update-ima... pa da vidim da li ce da uspeti da ispegla tj. da resi problem.

Ako je opet ploca (3. u poslednjih 2 meseca)  imam da bacim komp kroz prozor, a taj lik sto im je nabavljao delove i sklapao racunare ne sme vise da se pojavi.. koliko je delova pocrkalo tik sto su komponente izasle iz garancije (1. god garancija) ko da je sve falicno nabavio... i ko zna odakle (posto ni jedan garantni list nisu dobili niti kutije niti bilo sta samo diskovi sa driverima).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mozes i da dignes neki Linux na nekoj particiji pa da vidis kako ce da se ponasa .. kao test .. mozda i najbolje resenje, ako radi znas da je puko win..

i obavezno pogledaj seriju "The IT Crowd"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:56:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.