Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:39:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa sezampro routerom  (Pročitano 3109 puta)
07. Nov 2009, 13:49:14
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.32
Pozdrav svima moj problem je sledeci.Danas sam dobio ruter od sezampro i kada ga ubacim i podesim dole ona plava LAN ikonica napise connected 100mb i samo onaj prvi odnosno drugi kompijutercic svetli dok onaj drugi ne.Firewall je upaljen,takodje sa onim starim modemom kada kliknem dial sve radi znaci problem je od kada sam nabavio ruter.Molim vas ako mozete pomozite mi znacice mi puno.

Hvala unapred!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
pretpostavljam da na tom ruteru imas lampice za lan, power, adsl,... e sad mene interesuje, da li one svetle, ako svetle i ako si ti lepo povezao ruter sa kompom trebalo bi samo da ukucas adresu odredjene stranice i da ti je ucita. safari sam koristio kratko, ali bih ti preporucio da odes u podesavanja i da vidis da li ima neko podesavanje za povezivanje na net (connection) ida postavis, da se na net konetuje preko LAN kartice.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.32
Da da sve svetli kako treba,proverio sam kod druga.I na stranici sam stavio kao sto pishe u upustvu ali i dalje zeza nesto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia C5-00
ono sto meni nije jasno, je iz kog razloga si ti dobio router, kada je on potreban samo ako delis konekciju na vise racunara, i kao takvog da neces dobiti od tvog provajdera, vec moras da ga kupis sam ako delis konekciju... bar koliko ja znam

od provajdera se dobija kablovski ili adsl modem...

edit :

sad vidim ovo zamenite Adsl modem za wireless ruter, bacite kablove, verovatno si to uzeo...
« Poslednja izmena: 07. Nov 2009, 14:54:23 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
I na stranici sam stavio kao sto pishe u upustvu ali i dalje zeza nesto
ovo ne razumem, na kojoj stranici? cekaj, ti hoces da se povezes preko wireless-a ili preko kabla?

IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.32
onoj stranici kad ukucam ip adresu u IE
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
a jel radio net kod tvog druga? pazi, malo sam trazio po netu i niko se nije nesto zalio sa podesavanjima tog rutera. mislim da i ne bi trebalo da bude nekih velikih problema, ako povezujes kablovima na LAN. posto si se ti konektaovao na internet slicno kao i preko dial up-a, mislim da bi to trebalo da iskljucis i da ostavis da direktno se konektuje cim se podigne sistem.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.32
a jel radio net kod tvog druga? pazi, malo sam trazio po netu i niko se nije nesto zalio sa podesavanjima tog rutera. mislim da i ne bi trebalo da bude nekih velikih problema, ako povezujes kablovima na LAN. posto si se ti konektaovao na internet slicno kao i preko dial up-a, mislim da bi to trebalo da iskljucis i da ostavis da direktno se konektuje cim se podigne sistem.

Mislis da izbrise staru ADSL konekciju?Moj drug ima isto ADSL samo prkeo poste.Cim ubacim onaj crossover kabal radi sve i net i lan.Dok kod mene ne brate...pishe da je connected ali samo prvi pc svetli dole na ikonici.Imam lan a nemam net ispada....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
HTC Desire
da, koliko sam ja razumeo ti si pre da bi se ulogovao na net moras da ides kao i preko dial up-a, a za direktan pristup bi trebalo izbirsati taj nacin konekcije i da podesis da ides direktno preko lan. pogledaj u ie u tools-u > internet option>connection> i tamo vidi kako ti je podeseno da se konektujes na net. pogledaj u delu dial up da li ima neki nacin konekcije, ako ima izbrisi ga, i idi na dugme lan settings i stikliraj auto detect i probaj. ne mogu ovako napamet da ti kazem sta bi moglo da bude. ali prepostavljam da ti pravi problem prethodni nacin konekcije.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.32
A brate kako sam se ponadao za ovo sto mi rekao totalno mi logicno bilo,ali nece jebem mu sve
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:39:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.