Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:20:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ponovno formatiranje particije D  (Pročitano 6108 puta)
06. Nov 2009, 19:05:54
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia 6600
Problem se u stvari,javio kod mojih sestricina,pa su mene pitali za savet.Medjutim ni ja,nisam strucan,bas za sve,jer sam jos uvek novajlija u vezi kompjutera,pa bih "vas" zamolio za savet?Problem je u tome,da im se stalno pojavljuje zahtev na kompjuteru za ponovno formatiranje particije D.Samo od sebe,bez ikakvog njihovog zahteva.Ne mogu sada da vide tu particiju,i da napomenem da im je puna podataka,zbog koje je i nastala sva ova frka!Podaci su im veoma dragoceni,narocito neke slike,itd,itd.Koliko sam ja upoznat,kada se ponovo formatira particija svi podaci na njoj se brisu.Imaju DELL-ov lap-top,sa Windows Vista OS.Particija C sa Operativnim sistemom i programima je u redu,sem sto su primetile da im je komp dosta usporio.Nikako ga nisu odrzavale iskreno,niti skeniranje,niti ciscenje od djubreta ili nekih stetocina,i tako to,za ovih 1,5 godina koliko ga imaju.Tinejdzerke!Antivirus im je Avast i u funkciji je...
Sa lap-topovima bas slabo stojim,Vistu nisam isprobao,a za formatiranje sam cuo,ali ne znam zasto se koristi naknadno?Sem na pocetku kad kupimo kompjuter da treba da se formatira disk i odrede velicine particija,pre instaliranja OS?Voleo bih i to da saznam,ali i da zamolim za savet uvezi ovog problema?Unapred hvala... .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
posto je situacija takva kakva je, moj ti je savet, tj savet njima da odnesu kod nekog drugara koji se razume i da im sredi verovatno su pokupile neku zarazu...bas zato sto su tinejdzerke...ili u servis

sumnjam da ti mi ovde mozemo puno pomoci posto nama puno znace sitni detalji, tacni citati gresaka koje im izbacuje i screenovi istih...
bojim se da bi se puno izgubilo u prepisivanju od njih ka nama, i onda bi se vrteli u kryg...
ili da se one jave pa da sa njima direktno komuniciramo...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia 6600
OK.je,razumem,jer sam i ja resavao ovde moj problem,na taj nacin.Pokusacu,ako imaju vremena,zbog kratkog raspusta da ga uzmem,pa da probamo da ga resimo ovde,online.Ako ne,nikom nista,servis...
Nego,jos samo jedno pitanje?Procitao sam,malocas negde,da program Partition Magic,moze da formatira disk,tj.particiju,a da pritom sacuva sve podatke sa diska?Posto je uglavnom sve ostalo na engleskom napisano,nisam u potpunosti razumeo znacenje i njegovu svrhu.Pa me interesuje,da li je to tako?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia C5-00
ne moze da se formatira particija, a da podaci ostanu na njoj.... ( postoji varijanta da se vrate podaci posle formatiranja, ali je dugotrajan proces, i nije uvek uspesan)

mogu se prekopirati podaci na neki drugi hard disk, pa onda da se vrate, naravno, pod uslovom da nemaju viruse Wink
« Poslednja izmena: 07. Nov 2009, 00:20:56 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
lepo skini neku live distibuciju xp-a ili linux sa svim pratecim programima (pa onda pokusaj da udjesh u particiju i sve bitne podatke prebacish na fles memoriju) i lepo formatirash D particiju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia 6600
Ja,ovaj,hvala vam sto ste se ukljucili.Ali bih vas zamolio da procitate postove iz pocetka,ako hocete da pomognete.Jer,ja mogu odmah da formatiram particiju D i da izgubim sve podatke (120gb),to je i problem,sto mi sistem sam to,i nudi bez razloga.Jednom je vec formatirana na pocetku i nema razloga opet.Ja zelim da ukinem tu naredbu,da je izbegnem,jer se sama od sebe pojavila.Iskopirao bih ja podatke lako,da je particija D vidljiva.Ne mogu da dodjem do nje.Umesto nje se javlja upravo to obavestenje za formiranje particije,i ono ostalo ako krenem,da ce mi se podaci izbrisati,itd,itd.Radi se o lap-topu,Visti OS,jednom hard disku,i particija C sa operativnim sistemom i programima mi je u redu.Ova druga,rezervna particija je problem,za nju mi se trazi formatiranje,a podaci na njoj  su mi veoma vazni...
Nasao sam i neki program,koji je izgleda bas za ovaj problem i zove se Laptop Vista Partition Data Recovery 3.0.1.5,pa ako ga neko ima,ili nesto zna o njemu,bio bih mu zahvalan.Posto je shareware,mislim da samo skenira,pa kad dodje do Recovery,verovatno ce izbaciti obavestenje o kupovini,tako to...
Koliko sam razumeo ima mogucnost da ukine ovu komandu:Professional hard disk partition files retreival utility can get back your erased data even your system dispalys DRIVE IS NOT FORMATTED DO YOU WANT TO FORMAT IT... .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
pazi ima caka skinesh xp ili linux koji se dize sa cd-a i narezesh.Posle namestish da dize sa diska sistem i imash full pristup particijama i sve fajlove "bitne" kopiraj na c particiju a posle ovu formatiras i vratis podatke na D.Prosto i jednostavno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia 6600
Tako,to vec ima smisla.Malo mi dodje komplikovano,ali...Mislis da ce se onda videti i ova particija D?Da mi se nece pojaviti opet naredba za formatiranje D,ako promenim OS  i podignem ga sa CD-a,jer hard je hard,jedan te isti,a particija je ipak na njemu...
Trebalo bi probati,nego ne znam gde da nabavim XP koji dize sistem sa CD-a... .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia C5-00
Tako,to vec ima smisla.Malo mi dodje komplikovano,ali...Mislis da ce se onda videti i ova particija D?Da mi se nece pojaviti opet naredba za formatiranje D,ako promenim OS  i podignem ga sa CD-a,jer hard je hard,jedan te isti,a particija je ipak na njemu...
Trebalo bi probati,nego ne znam gde da nabavim XP koji dize sistem sa CD-a... .

ako uzmes live linux distribuciju, svakako ti se nece pojaviti to upozorenje Wink
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.222.3
Lepo stavite laptop u torbu i pravac u servis... Sve se to da zavrsiti za 2-3 h Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:20:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.