Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:22:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Filmska potera za lopovom  (Pročitano 1249 puta)
31. Okt 2009, 09:45:52
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia N95 8gb


DRUG je viknuo: "Gle lopova, udario je ženu i oteo joj tašnu!" Pogledao sam kroz prozor automobila, a on je sa plenom bukvalno proleteo pored nas.
Uzbuđeno, ali polako, Miloš Milošević (26) se za "Novosti" vraća u hladni četvrtak, u noć kada je postao - heroj. Za nekoliko desetina sekundi, ovaj skromni Beograđanin spasao je narodnu poslanicu Biljanu Hasanović-Korać, koju je oko 23 sata u Ulici kneginje Zorke, kod broja 57, francuskim ključem napao razbojnik Miloš Mihailović (20).
- Ni trenutka nisam razmišljao - nastavlja mladić. - Izašao sam iz vozila i potrčao za njim. Vikao sam da stane, ali je bežao kao sumanut. Posle 300 metara uspeo sam da ga sustignem. Ni tada nije hteo da pusti tašnu. Predao sam razbojnika trojici policajca koji su se tu slučajno zatekli.
Mihailović se pešice kretao Ulicom kneginje Zorke ka Njegoševoj. U ruci je držao francuski ključ, jer je imao nameru da opljačka nekog poslanika. Kada je spazio stariju ženu kako mu ide u susret, lopov je ubrzao i zastao kod broja 57 gde je bilo mračno. Ne sluteći ništa Biljana Hasanović-Korać, poslanica iz redova Demokratske stranke, pokušala je da prođe pored njega, ali je on tada nasrnuo na nju.
Milošević se, srećom, na mestu incidenta zatekao sasvim slučajno.
- Bio sam sa drugarom u automobilu i čekali smo da se upali zeleno svetlo na semaforu na uglu Njegoševe i kneginje Zorke - nastavlja Milošević. - Odjednom je moj prijatelj spazio kako u mraku momak pokušava da
nekoj gospođi otme tašnu.
Prema njegovim rečima, Biljana Hasanović-Korać je pokušavala da ga spreči. Ali, Mihailović ju je udario francuskim ključem posle čega je pala na asfalt. Lopov je zatim sa plenom utrčao u Njegoševu ulicu.
Kada ga je ugledao da beži, Milošević je izašao iz vozila i krenuo u poteru za uličnim banditom.
- U početku je bio baš brz - dodaje sagovornik "Novosti". - Nije mi padalo na pamet da odustanem. Razbojnik mi je delovao mršavo. Znao sam da neće dugo trčati tim tempom.
Mihailović je iz Njegoševe skrenuo u Molerovu. U poteru za razbojnikom uključili su se i tri devojke i dva mladića.
- Oni su bili u automobilu "rover" i čim su videli jurnjavu, dodali su gas i ušli u Molerovu, iako je ta ulica jednosmerna - priča Milošević. Na uglu sa Krunskom, vozač automobila je lopovu preprečio put.
Iako već sa zadnjim atomima snage, Mihailović uspeva da zaobiđe "rover". Uspeo je da utrči u Krunsku, ali ga Miloš Milošević sustiže i hvata. Desetak metara dalje bila su trojica policajaca. Odmah su uhapsili pljačkaša Biljane Hasanović-Korać, kojoj je to bio treći napad lopova, a u prethodna dva ostala je bez novčanika i pasoša.

STABILNO STANJE
POSLANICA Biljana Hasanović-Korać zadobila je teže povrede glave i ona je zbrinuta na odeljenju neurohirurgije Urgentnog centra. Prema poslednjim informacijama, nije životno ugrožna, svesna je i komunikativna. Lekari ove zdravstvene ustanove očekuju da će ubrzo biti puštena na kućno lečenje. (J. Su.)

PODRŠKA
PREDSEDNICA Skupštine Srbije Slavica Đukić- Dejanović otvorila je u petak sednicu parlamenta osudom i zaželela poslanici oporavak.
I šefica ZES Nada Kolundžija rekla je da ne treba spekulisati o tome da li je ovaj napad politički i pustiti da se istraga završi. Ona je posebno zahvalila Milošu Miloševiću, momku koji je pomogao poslanici:
- Drago mi je da ima ljudi koji pomažu drugima, zbog čega je naša zemlja uvek bila cenjena. (S. S. R.)

PRIZNAO
UHAPŠENI Miloš Mihailović (20) je priznao razbojništvo, a policajcima je rekao da je to uradio "jer je dužan i nema novca" negirajući da je narkoman. Inače, on se sumnjiči da je dosad počinio više razbojništava i teških krađa. Određeno mu je policijsko zadržavanje do 48 sati, a u subotu će biti izveden pred istražnog sudiju.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
U ruci je držao francuski ključ, jer je imao nameru da opljačka nekog poslanika.

shteta shto uhvatishe coveka ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovest mladića koji je uhvatio napadača na poslanicu
Jurio sam razbojnika više od 300 metara
Autor: P. Z. Veličković | Foto:Z. Šafar | 31.10.2009. - 05:00


Beograd - Kada sam video ženu kako leži na trotoaru i mladića kako beži sa njenom tašnom, bez razmišljanja sam rekao drugaru da zaustavi automobil i krenuo sam da ga jurim, priča za „ Blic“ M. M. (26) iz Beograda, uz čiju pomoć je preksinoć uhapšen Miloš Mihailović (20) koji je brutalno pretukao i opljačkao Biljanu Hasanović-Korać, poslanicu Demokratske stranke.

On kaže da se nije uplašio jer je žarko želeo da uhvati razbojnika koji u njegovom komšiluku iz zasede napada žene.
- Sustigao sam ga nedaleko od sedišta Demokratske stranke u Krunskoj ulici i predao ga patroli policije - priča ovaj mladić.
Razbojnik je poslanicu napao oko 23 časa, neposredno nakon što je napustila sedište stranke. Naoružan francuskim ključem prišao joj je iza leđa i udario je u glavu.
- Biljana je pala na zemlju i povikala: „Nemoj da me biješ, evo ti novac“. Podigla je tašnu uvis, ali napasniku to nije bilo dovoljno već ju je ponovo udario po glavi i potom je sa trotoara gurnuo na ulicu. Šutnuo ju je još dva puta, uzeo joj tašnu i počeo da beži - ispričao je juče za „ Blic“ prijatelj napadnute poslanice.
Upravo u tom trenutku, Njegoševom ulicom, u smeru prema gradu prolazio je automobil u kom se nalazio M. M. Biljana Hasanović

- Nisam ni video šta se događa, već mi je drugar koji je vozio automobil rekao: „ Pogledaj, šutira ženu!“ Kada sam izleteo iz automobila, već je sa tašnom bežao prema Kalenić pijaci, a onda je skrenuo u Molerovu ulicu. Nosio je neku duksericu sa kapuljačom i nisam mogao da procenim koliko ima godina. Dok sam trčao za njim, nekoliko puta sam mu viknuo da stane, ali se nije obazirao. Jurio sam ga oko 300 metara, a onda se pojavila grupa momaka koji su mu preprečili put zbog mojih povika i usporili ga. Nedaleko od sedišta Demokratske stranke sam ga stigao i oborio. Tada sam video da je u pitanju klinac. Pustio je tašnu i francuski ključ kojim je udario ženu. Nisam ga udario, već sam mu samo rekao nekoliko rečenica koje nisu za novine i predao ga patroli policije koja se nalazila ispred zgrade DS. Tek kasnije sam čuo da je opljačkana žena poslanica - priča hrabri M. M.
U međuvremenu, na raskrsnicu Njegoševe i Kneginje Zorke na Vračaru, gde je napadnuta poslanica, stigla je i ekipa Hitne pomoći.
- Bili smo u blizini, pa smo do nje došli za dva minuta. Žena je bila svesna, na nogama, i komunicirala je s nama. Ispričala nam je šta joj se dogodilo i još je bila u šoku. Kako i ne bi kada je napadnuta u centru grada. Imala je veliku razderotinu na temenu i krvarila je. Odmah smo je prevezli u Urgentni centar - rekao je dr Aleksandar Stijačić, koji je učestvovao u intervenciji.
Razbojnik je ubrzo prevezen u Gradski SUP i njemu je određeno policijsko zadržavanje u trajanju od 48 sati nakon čega će biti priveden istražnom sudiji. Kako se navodi u saopštenju policije, pretpostavlja se da je uhapšeni Miloš Mihailović izvršio još nekoliko razbojništava na sličan način i u toku je njihovo rasvetljavanje.

Poslanica smeštena u bolnicu
Biljana Hasanović-Korać smeštena je na odeljenje neurohirurgije gde joj je ušivena glava i ona je zadržana u Urgentnom centru zbog opservacija. Njeno stanje je stabilno i očekuje se da će danas biti puštena na kućno lečenje.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Sony 
verujem da ovo nema nikakvu političku pozadinu , ko je kriv poslanici što je bogata , pa ima šta od nje da se ukrade......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidis... moja majka je tamo negde 1992-93. dozivela da je jedan takav manijak vuce po ulici, jer je zlatna orglica koju je imala oko vrata (btw. isla je na neki sastanak ili tako nesto), a koji je bukvalno jedini komad nakita koji je izvukla iz Hrvatske, a pri tome i draga uspomena,  bila kvalitetna, pa kopca nije mogla da se otkopca kad je pokusao da je strgne...

Da li bi i za nju rekao - ko je kriv sto je bogata? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
obichne zene (a i mushkarce ,decu ,starce ) pljachkaju svakodnevno pa se bljic  Smile nimalo ne interesuje za te sluchajeve (kao ni policija  Smile ) . a mi sad treba da zalimo "poslanicu"  Smile jedne judeo-liberalne stranke koja je najvishe i odgovorna za ukupan porast kriminala u drushtvu . e pa dame i gospodo to shto ste skuvali ima i da kusate   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da ne citas novine.
A tvoje nasladjivanje necijom nesrecom je bljutavo i jadno.
Doduse, nista manje i ne ocekujem od tebe.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2009, 14:22:36 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Mislim da ne citas novine.
A tvoje nasladjivanje necijom nesrecom je bljutavo i jadno.
Doduse, nista manje i ne ocekujem od tebe.

bljic zaista ne chitam ,ako si na to mislila kad si napisala "novine"  Smile .

a shto se tiche nesreca koje zadese nekog iz tadicevog rezima , one me uvek duboko potresu ...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
ovu hasanovic non stop pljackaju moderni robin hudovi Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:22:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.