Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat  (Pročitano 24903 puta)
19. Okt 2009, 22:00:59
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
S.T.A.L.E.R. Зов Припяти,3. deo trilogije S.T.A.L.K.E.R u svetu igrica,ali i filma i knjiga(da,ima i knjige STALKER)je izasao jos pre nekoliko dana,i vec tada se pojavio u vecini "prodavnica",pa da mu otvorimo temu.

Radnja u S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat se odigrava posle radnje u SHoCu,i prati pricu,po kojoj je,vlada,uvidevsi da je put u centar ZONE otvoren,organizovala veliku vojnu ekspediciju ka centru ZONE,tj-CAEZu(Cernobiljskoj elektrani).naravno,kao sto se da pretpostaviti i zakljuciti na osnovu mnogih drugih prica u igricama,operacija ne tece po planu,  Smile .Helikopteri se ruse,vojni stalkeri nestaju,a u ZONI nastaje haos.Ovog puta,igrac ne igra ulogu Marked One-a,"samostalnog" stalkera,vec agenta Ukrajinskog MVDa(Ministarstva Unutrasnjih poslova (oni su i inace zaduzeni za obezbedjivanje ZONE,u stvarnom zivotu)) koga vlada salje da izvidi situaciju.znaci,opet sve zavisi od vas.
Radnja je pretezno fokusirana na Pripjat,ali,i jos par drugih load-zona.inace,ono sto ce meni biti zanimljivo jeste da vidim kako je GMC ovaj put preneo neke nove zgrade u igru,poput fabrike radija-Jupiter,sravnjenog sela Kopaci,zeleznicke stanice Janov,sela Novospeleci,i jos mnogih drugih,jer sam ih sve video na fotogorafijama kako izgledaju i u stvarnosti(neki se secaju da vec duze vreme proucavam pravu ZONU i van igrice...(samo,naravno,sto je prava bez artifakta,mutanata i anomalija...  Smile)).
Od novih mutanata,tu su chimera(to je ona nakaza,sa dve glave,koja se pojavljuje i u SHoCu,ali,kao trofej na zidu  Smile),i Burrer,crazy little mothafucka  Smile koji ima telekineticke sposobnosti,kao i sposobnosti da reflektuje metke,sto se moze videti i u drugom klipu,a little muthafucka  Smile se vidi i na zadnjem screenshotu,gde se pozdravlja sa jednim od stalkera.  Smile (vidi se kako mu kaze :"WWHooossssaaaa ".  Smile
dalje,jedna od novina jeste i sposobnost spavanja.pretpostavljam da ce se to raditi tako sto cete tegliti sa sobom vrecu za spavanje,koju cete koristiti(tako se radi u pojedinim nezvanicnim modovima),ili cete to raditi na nekim lokacijama(bar,Freedom baza,itd...).
naravno,i interfejs je izmenjen,i dodato je jos realizma.nadajmo se samo da nisu preterali u istome,i da se opet nisu vodili onim "zasto jednostavno,kad moze komplikovano" motoom,kojim su usrali Clear Sky.

evo opisa na engleskom,kao i zahteva,a na kraju su dva klipa,oba na kojima se vidi gameplay,ili koji su snimljeni u samoj igri(nisu bas introi,ili traileri).

Citat
New screenshots and details from Call of Pripyat, and word on what kind of machine you'll need to successfully run GSC Game World's second standalone S.T.A.L.K.E.R. title:

    The events of S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat unfold shortly after the end of S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Having discovered about the open path to the Zone center, the government decides to hold a large-scale military "Fairway" operation aimed to take the CNPP under control.

    According to the operation's plan, the first military group is to conduct an air scouting of the territory to map out the detailed layouts of anomalous fields location. Thereafter, making use of the maps, the main military forces are to be dispatched.

    Despite thorough preparations, the operation fails. Most of the avant-garde helicopters crash. In order to collect information on reasons behind the operation failure, Ukraine's Security Service send their agent into the Zone center. From now on everything depends on the player.

    Key Features:

  # Photorealistic exclusion Zone – Pripyat town, Yanov railway station, Jupiter factory, Kopachi village and more, recreated by their true-to-life prototypes.
  # New story, a number of unique characters.
  # Extended system of side quests.
  # New monsters: Chimera and Burer. New behaviour and abilities for all monsters.
  # New A-Life system, created using the players' best-liked elements of the first two games in series.
  # Emissions considerably influence the world of the Zone.
  # Sleep function added into the game.
  # New player's interface.
  # Possibility to continue the game after completion in a freeplay mode.
  # The game is developed on X-Ray engine v.1.6

Minimum System Requirements:

    * Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
    * 512 MB RAM
    * 128 MB DirectX 8.0 compatible card / nVIDIA GeForce 5700 / ATI Radeon 9600

Recommended System Requirements:

    * Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+
    * 2 GB RAM
    * 512 MB DirectX 9.0c compatible card / nVIDIA GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 4850



znaci,ako ste igrali vec S.T.A.L.K.E.R.a,i zelite da igrate sad ovaj novi deo,a i stari vam je bio jeziv(nisam rekao  strasan,nego jeziv),prethnodno kupite par pakovanja Pampersa i malo bensedina.  Smile Smile Smile

screenshotovi...





bice uskoro jos vesti i screenshotova.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Okt 2009, 22:07:51 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
Је л' се зна кад излази енглеска верзија? Засад, колико ја знам, постоји само руска.
« Poslednja izmena: 19. Okt 2009, 22:14:16 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Је л' се зна кад излази?
paa,u tome i jeste zbrka,jer kod nas je vec izaso u "nekim" "prodavnicama".  Smile
kolko sam shvatio,u zemljama ZNDa je vec izasao,pre dve nedelje,a tek krajem godine izlazi i u ostatku Evrope i sveta.
Је л' се зна кад излази енглеска верзија? Засад, колико ја знам, постоји само руска.
sad sam pogledao-da,kolko sam razumeo,u zemljama ZNDa je vec izasao,a za ostatak ce izaci za mesec-dva.


btw...
evo i slike jedne od knjiga "C.T.A.Л.К.Е.Р." koje se izdaju i citaju u Rusiji.  Smile
sveukupno,ima ih cak 10 komada(10 delova),i neke prate price iz STALKERa(ne samo glavne,vec i one koje suu opisane u tekstovima koje nadjete u tudjim PDAovima),a neke imaju sasvim novu pricu.



obe ove slike sam napravio na aerodromu Seremetjevo.cekao sam avion i sasvim slucajno nabasao na ove knjige.sad mi je zao sto nisam kupio jednu...  Smile
« Poslednja izmena: 19. Okt 2009, 22:54:39 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 236
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Јер зна неко колико игра заузима на ХД?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Јер зна неко колико игра заузима на ХД?
ona verzija,koju sam ja video je bila na 1 DVDu,sto znaci sigurno ne vise od 6 giga.
ali,bolje sacekaj sa kupovinom jos mesec-dva,dok ne izadje i zvanicno verzija na engleskom.mislim,lakse ce ti biti.
« Poslednja izmena: 02. Nov 2009, 22:29:45 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Јер зна неко колико игра заузима на ХД?
ona verzija,koju sam ja video je bila na 1 DVDu,sto znaci sigurno ne vise od 6 giga.
ali,bolje sacekaj sa kupovinom jos mesec-dva,dok ne izadje i zvanicno verzija na engleskom.mislim,lakse ce ti biti.
Duboko si me razaočarao stalkeru.Pa zar se ovako tema održava i prezentira?A ja se uzdao u tebe da ćeš sve da držiš pod kontrolom. Smile
Dobro de, oprošteno ti je, ali da budeš u Moskvi i pred nosom ti bile te knjige, i ne kupiš, cccc.
Šalu na stranu, da odgovorim na prethodno pitanje sa nekih , više od mesac dana zakašnjenja.Ruska verzija je izašal a takođe i nemačak.Ruska je na DVD-u "teška " 4.38GB, a na HDD je 4.49GB.Za nemačku verziju nisam siguran ali predpostavljam da je isto ili približno isto."Narodna" verzija ruskog izdanja se pojavila nekih nedelju dana pre zvanične verzije.Ta "narodna " verzija je zahtevala predhodno insttaliranu neku od prve dve igre Stalkera (SoC ili CS, svejedno).To je u suštini i naj bolja verzija, jer sa njom nema nikakvih problema.Nedugo posle toga se pojavila repack verzija od nekih 2.6Gb.Kompresovana verzija za koju ne treba predhodo insataliran neki od predhodnih nalova.Sve je to lepo, ali sa njom ima jedan bizaran problem, koji je moguće ublažiti ali ne i eliminisati.U pitanju je problem zvani "NLO senka".Tokom cele igre vas prati , u prečniku od desetak metara , senka kao da vam iznad glave lebdi NLO.To se nekim podešavanjima može ublažiti, ali zato dobijete drugi problem, sve metalne , staklene i sl. (reflektujuće) površine postaju neprirodno blještave.
Elem, da ne dužim, igra je fenomenalno dobra.Atmosfera se može meriti onom iz SoC a grafika sa Clear Sky, i normlno u mnogo čemu je bolja.Posle popriličnih problema sa Clear Sky , developeri su izvukli pouke i napravili stabilnu i iznad svega interesatnu igru.Dugo su je testirali i "peglali" tako da je igra praktično bez bagova.
Dilema , da li je igrati odmah ili sačekati englesku verziju je sad postala bezpredmetna.
Zašto?
Tim entuzijasta , na čelu sa mojom malenkošću Smile, je uradio srpski prevod igre.Tekstualni prevod, sa dodatkom audio prevoda za uvodni video (intro) a za koji dan će biti završen i audio za odjavni video (outro)
Prevod je već u "prodaji", ima skoro tri dana.Za praćenje igre i questova naj bitniji je tekst, a auio j prilično nevažan po tom pitanju, jer u principu posle tog audio dijaloga  dobijete "napismeno" zadatak.

Ovo, ovde možete pogledati video, kako to izgleda.Mislim pre svega na audio prevod intra koji su odradili likovi sa nekog radija (ne smem reći kojeg) onako ilegalno, da ne viide šefovi. Smile




A odakle da se preuzme prevod?Ne smem da rizikujem, mogu popti ban jer mi se čini da je ovde nedozvoljeno postavlanje externih linkova za download.Možda se varam, ali bez obzira na to, tamo na toj strani gde je video , ima u komentarima moj odgovor jednom liku gde može da "potraži svoju kopiju".
Srećno u Zoni, ali ovog put na srpskom.Živeli.

« Poslednja izmena: 15. Dec 2009, 02:41:56 od purke62 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
HTC Sensation
evo skinuo igru na eng i igrao 5 min i obrisao je,meni se uopste nesvidja,ocekivao sam bolju grafiku,a i puska sugavo izgleda,i samo neznam kako ovaj na drugom snimku moze opiciti rafal ceo sanzes potrosi a puska mu miruje,covece 2 metka opalis puska ode...kod je spustis onaj iz tri lepe te ubije,ma daj,veci shit nisam igrao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
@purke
Sjajno zvuci! Okaci link slobodno (kad na SK forumu nisu cenzurisali, necemo ni mi Wink ), koliko sam video to je patch pa se ne protivi pravilima foruma.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
jbt,ja i zaboravio da sam otvorio ovu temu...  Smile Smile

@purke,izvini sto ti nisam odgovarao,ali,ceo decembar sam bio van kuce,tako da nisam ni znao da si odgovorio.
a,jbg,jeste steta za knjige,ali,dobro,ja sam vec reko sebi-ovo putovanje u Rusiju je bilo tek upoznavanje.  Smile (bez obzira sto sam preso ukupno 1300 km po njoj i obiso 10 gradova...  Smile) ima opet da im idem tamo.i,naravno,da kupim te knjige.taman da usput lepo naucim i malo ruskog uz njih.  Smile
hvala ti za dopunu i reviju o COP,i svaka cast za prevod.verujem da ce mnogima koristiti.

evo skinuo igru na eng i igrao 5 min i obrisao je,meni se uopste nesvidja,ocekivao sam bolju grafiku,a i puska sugavo izgleda,i samo neznam kako ovaj na drugom snimku moze opiciti rafal ceo sanzes potrosi a puska mu miruje,covece 2 metka opalis puska ode...kod je spustis onaj iz tri lepe te ubije,ma daj,veci shit nisam igrao
ovo za lika iz tri lepe jeste smorno,al,ume to ponekad,ako si nizak level,i ako te bas rokne u tintaru.
a za ostalo,tja,jebi ga,verujem da ima jos dosta stvari koje treba ispeglati za sledeci nastavak,ali,ja sam ipak cuo da je dosta toga poboljsano.sem toga,STALKER ti je takav-il ga volis,ili ne volis.kad ga zavolis,prelazis preko takvih nedostataka.s tim sto ja te nedostatke u CS ipak nisam mogao da prebrodim,te sam se pozdravio sa njim...  Smile ali,SoC...SoC mi je jedna od omiljenih igrara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
Ne znam, za mene u vezi stalkera postoji previse stvari koje su downside, da bi od mene dobio vise od 3 od 10 mogucih. Postoji milion nebitnih i nepotrebnih stvari u igri koje cak i ne doprinose atmosferi. Prica mi se ne svidja, jednostavno izgleda kao kombinovana kopija 10ak vec vidjenih naslova, bez bilo cega originalnog, ili zanimljivog. Dizajn nekako bzvz odradjen, animacija slicno, igrivost nekako repetativna i bagovita. Ma mnogo faktora.

No, kome se svidja nek uziva.

@purke: Zanimljiv rad, za pohvalu svakako, samo u buduce nadjite nekog sa boljom dikcijom, ovaj lik deluje kao da ce svakog momenta da se zagrcne na sopstveni jezik. Reprodukcija tona svakako odlicna. Sve najbolje u buducem radu. Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2010, 00:34:37 od pervertito »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.