Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:49:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trudnice bez nadoknade  (Pročitano 11467 puta)
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung 
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Bolt 1.040
mob
SonyEricsson 
Postojala je jedna  medjunarodna NVO koja je   placala za nase uslove velike plate, ali i   doprinose na 100  % te plate, sto niko u Srbiji ne   radi. Zena koja je radila 5   godina, i za koju su 5   godina placani doprinosi u iznosu od skoro 600   EVRA mesecno (pa vi izracunajte koliko je drzava uzela od njene plate), otisla je na porodiljsko   bolovanje u 8.   mesecu trudnoce. Posle 3   meseca  firma/organizacija se zatvorila, a zena  je sa  bebom od 2   meseca ostala bez ikakve  naknade ! ? Da li neko shvata da se radilo o  njenoj BRUTO  plati od koje je drzava za 5   godina uzela   36.000   EVRA, a sada joj posle 2   meseca ukidaju  porodiljsko !? I onda se cude sto  im niko ne  prijavljuje pune plate, i sto ljudi rade na crno.  SRAMOTA,velika SRAMOTA,za sada je  najmanje dvoje dece umrlo u majčinom stomaku  zarad ovakve pogubne politike!Užas,zlo i  naopako!
Pa čitajte ponovo:
,,U trećem mesecu su mi rekli da imam pravo na   produženje bolovanja i prihvatili su nalaz   lekarske komisije, a u osmom mesecu mi kažu da nemam nikakva prava i da tražim posao“, kaže   Zorica Matić.  “Rekli su mi da idem da radim.  Zbog  visokorizičnih trudnoća koje sam imala DVE BEBE  sam izgubila zato što sam morala da  radim”,  kazala je Melinda Kovač.
Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Version 3.2
mob
SonyEricsson 
   | 13  :24  | Izvor:  Beta,Novi Sad --
  Vojvođanski  ombudsman  Petar Teofilović pozvao nadležne  da  ispitaju navode prema kojima su   nezaposlene trudnice oštećene za  novčanu  naknadu.  On je u saopštenju za javnost pozvao   Ministarstvo rada i socijalne politike i   Nacionalnu službu za zapošljavanje da  ispitaju  ove navode. Teofilović je  podsetio da je Vlada  Srbije pre dve  godine usvojila Strategiju o  podsticanju rađanja u nameri da posebnim  merama  rešava problem nedovoljnog rađanja,   koji izuzetno teško pogađa zemlju.  "Činilo se  tada da postoji rešenost da se teret  odgovornosti za nizak natalitet  prenese na celu  zajednicu i da je iza nas vreme kada se u  javnosti, pa i u  zvaničnim institucijama, ona  isključivo  prebacivala na žene", naveo je   ombudsman.  Ombudsman je protestovao i zbog  toga što se zaposlenim ženama koje su na   održavanju trudnoće i dalje isplaćuje  samo 65   odsto od zarade, a ne 100   odsto, kako je bilo  predviđeno  Strategijom o podsticanju rađanja.
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm... jedno pitanje... ali, zasto bi neko dobijao naknadu ako je trudan i nezaposlen?   Smile
Zar naknada nije namenjena zaposlenim trudnicama?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson 
Ti se šališ?!
Pročitaj ponovo sve,a posebno šta se desilo trudnoj ženi koja je morala da radi,jer je ostala bez nadoknade,pa posle stavi sebe u takvu situaciju
i napiši odgovor na svoje pitanje.
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Pre par meseci sam se svadjala sa najboljom drugaricom....
Ja sam tvrdila da mene drzava u odgoju moje dece ama bas nimalo ne zanima...
Znaci, ja se nikad ne bih nasla u takvoj situaciji zato sto ni ne ocekujem pomoc drzave...

S druge strane, zar to nije diskriminacija i onih trudnica koje su npr. domacice, pa samim tim nisu na birou... takvih je mnogo vise... ili zena koje rade do 9 meseca trudnoce?  Smile
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 16:05:28 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
ali, zasto bi neko dobijao naknadu ako je trudan i nezaposlen?   Smile


pa recimo zato shto je vecina mladih zena koje treba da budu trudne nezaposlena. a eto pricha se da u srbiji vlada bela kuga  Smile Smile  ......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Ali nisu sve na birou... neke su domacice... a ovo se odnosi samo na one koje su na birou...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson 
Anea,ti imaš veoma dobar stav-od države ne očekivati ništa.
Ali,nije svako u mogućnosti da izdejstvuje finansijsku autonomiju,primera je mnogo.
Šta je pravedno,pa pravedno je da pomažemo onima koji su nemoćni,a kad bi se vlast držala svojih predizbornih obećanja,svi bi bili maksimalno zaštićeni i obezbedjeni,ovako dolazimo do konstatacije da država u nekim slučajevima čak krši i osnovna ljudska prava.
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Ali nisu sve na birou... neke su domacice... a ovo se odnosi samo na one koje su na birou...

imao covek slomljenu ruku .poshto nisu umeli da je nameste ,oni mu slome i drugu - radi simetrije  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:49:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.