Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stanodavci oprez! Prevaranti sistematski ojađuju stanodavce u Beogradu  (Pročitano 4321 puta)
11. Avg 2009, 19:09:31
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Obzirom da je zakonodavstvo u ovoj diki od zemlje sporo i nedostižno, odlučio sam da sa drugima podelim informaciju o slučaju dvoje prevaranata, koji su moje bliske prijatelje ojadili.  Očigledno je da su dobro proučili (ne)efikasnost našeg pravnog sistema i u skladu sa time operišu.  Pišem ovo u ime mojih prijatelja, kako bi upozorio druge potencijalne stanodavce kao i rental agencije na taj par prevaranata, koji očigledno sistematski i planski operišu u Beogradu.  I kako bi ukazao na poznatu neefikasnost i nezainteresovanost našeg pravosuđa, koje takvim prevarantima upravo i omogućava rad.

Dakle konkretan slučaj: Američki građanin hispano porekla CH. M.  i njegova devojka V. K. , naša građanka, (imena na PM, ukoliko nekog zanima), on navodno radi u real estate developmentu, ona navodno pokušava da pokrene neki časopis u oblasti medicine, ciljano biraju stanove na boljim lokacijama, plate doduše kiriju, ali za ceo period svog boravka ne plate ni jedan drugi račun sem telefona, i kada se približi rok da će nešto od neplaćenih usluga biti utuženo ili isključeno, te se njihova prevara više ne može skrivati, naprasno se iseljavaju iz stana i samo sms-om obaveste stanodavca da su se iz bezparice iselili.  „Veselje“ nastane kada stanodavac počne da proverava račune.

Konkretno, taj simpatičan mladi par se uspešno uvuče pod kožu potencijalnim stanodavcima (očigledno je da imaju uvežbanu i oprobanu taktiku i uloge) a i  još će po koji naš čovek više da veruje strancu nego domaćem kirajdžiji (velika greška).  Zaključe ugovor, pri čemu panično obraćaju pažnju da ona kao naša građanka ne bude nosilac ugovora, već on kao stranac.  Počnu da stanuju u predmetnom stanu i u početku sve ide O. K.   Jedino upadljivo je da lažu oko toga što usele psa (belu pudlicu), a bez da obaveste stanodavca već ovaj to čuje od komšiluka.  No pošto su veoma simpatični i to im se nekako oprosti.

I naplata kirije u početku ide nekako.  Ali svaki put, kada treba da se susretnu sa stanodavcem, nekako uvek imaju neki razlog da izbegnu susrete u stanu već se to odvija uvek negde u gradu.  I, naravno, uvek baš nemaju potvrde o plaćenim računima kod sebe već  su im iste, eto, ostale u stanu.  Da bi izbegli preveliku sumnjičavost stanodavca, iznose priču da plaćaju sa računa a ne u kešu, te, naravno, nemaju pečatom overene potvrde o uplati iz banke ili pošte, već ponekad donesu papirić sa zvrčkicama i kukicama (opis stanodavca potvrde sa igličnog štampača).  Tokom vremena sve češće kasne sa kirijom, ali je još uvek plaćaju.  Priča sa računima uvek ista.  Pošto stanodavca niko još do sada nije ojadio za račune, ipak im veruje.

Nakon 13 meseci stanovanja, i to baš dok je stanodavac na odmoru van grada, šalju mu sms da im je pukao investicioni fond za koji je Amerikanac navodno radio, i da su se iselili kod prijatelja jer nemaju više sredstava da plaćaju stan.  Pojavljuju se zadnji put i predaju stanodavcu ključeve, ali su opet zaboravili potvrde o plaćanju računa.  Doneće za tri dana.  Naravno, da nisu doneli i od tada se ne javljaju više na pozive na mobilni već eventualno odgovaraju sms-om (a i to retko).

Stanodavac prvo konstatuje da su za zadnja dva meseca ostavili više nego solidan telefonski račun neplaćen i pokušava da ih kontaktira.  Oni odgovaraju (sve sms-om jer telefon ne podižu) da su finansijski pukli i da će za koji dan da plate, a i uostalom ostao mu je kao depozit pa neka plati iz toga.  Nakon toga više ni sms-om ne odgovaraju.
Stanodavac kreće u proveru računa i ima šta da vidi: za trinaest meseci nije plaćen ni jedan jedini račun infostana i kablovske televizije i oba slučaja su već utužena.  Struja je dva puta ukupno plaćena.  Iako mesečna struja zbog centralnog grejanja nije previsoka, na kraju se skupila zavidna cifra i pravo je čudo da EDB već nije isekla struju (prevaranti su se u idealnom trenutku iselili).  Ukupan iznos dugova za više nego dvostruko nadmašuje depozit, koji su ostavili, ne računajući obavezu krečenja koju su imali ugovorno kao i obavezu da 30 dana unapred obaveste stanodavca o iseljenju i da plate taj zadnji mesec.  Tek tu stanodavac shvata koliko su ga, u stvari, izvozali i da nema ništa od priče da su baš taj mesec jadni finansijski pukli, već da su od samog početka sprovodili namernu prevaru.

Naravno da se više ne javljaju na telefon.  Stanodavac igrom slučaja nekako uspe da iščačka broj telefona njenog oca te ga obaveštava o slučaju.  Tek nakon toga se javljaju, opet samo sms-om, i počinju da prete advokatskom kancelarijom koja radi za američku ambasadu, tužbom da stanodavac njega kao stranca nije prijavio u policiji, i svačim drugim.  Na primedbu da postoje jasni dokazi za namerno i planski izvedenu prevaru, i da kao luzeri teško mogu bilo kog advokata da angažuju a kamoli da će ih advokat ambasade zastupati, malo ublažavaju ton poruka i pristaju da plate razliku između depozita i iznosa računa, ali samo malo im treba da skupe pare.  I, naravno da odbijaju da plate ugovorne obaveze krečenja i jednomesečne kirije zbog nenajavljenog iseljenja.
Od tada je prošlo više od mesec dana, dobili su tri odlaganja i – ništa od plaćanja.  Ponovni poziv kod oca je doneo na videlo da on ne zna gde trenutno borave jer se stalno sele.  Tu se i vidi da oni tu prevaru očegledno sistematski sprovode i to ne po prvi put.  verovatno sada upravo rade novom stanodavcu isto , što su uradili ovim mojim prijateljima.  

Tužba za prevaru će silom prilika stići na adresu njenog oca, jer se naš simpatični par prevaranata skriva, ali znajući efikasnost našeg sudstva, stanodavac teško da će videti svoje pare do sudnjeg dana.  Još obzirom da je nosilac ugovorne obaveze stranac, piši propalo.  Jedino ostaje da se otac prijemom tužbe na ime svoje ćerke i njenog dečka pošteno izblamira, a konkretno teško da će se nešto u dogledno vreme desiti.  A u međuvremenu je stanodavac morao da plati sve račune, koje mu je taj par prevaranata ostao dužan.

Stanodavac možda jeste bio pomalo (u stvari malo više) naivan, ali tek neefikasnost našeg pravosuđa ovakvim prevarama otvara slobodan put.

[Edit by SerbianFighter: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 11. Avg 2009, 19:22:45 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Znam više sličnih primera u Nišu. Uglavnom se radi o studentima i mlađim parovima. Oprez je uvek potreban, zato stanodavci proveravajte stanare.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
e zato kad ja izdajem stan popisem rodbinu osoba kojima izdajem stan...pa neka ne plate Smile
deset godina ga izdajem i nikad problema nije bilo...naravno,svaki mesec kad mi plate kiriju uvek zahtevam i fotokopije svih uplatnica kojima su platili rezije Smile

i da...uglavnom jednom u tri meseca odem u nenajavljenu inspekciju stana Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Tattoo
A ako su platili kiriju i telefon redovno,pa kolike su to dugove mogli da ostave,jedino za struju i injfostan,i eventualno kablovsku,mada,nema šanse da se kablovska koristi 13 meseci a da te ne isključe,,tako da nisu mogli baš neki veliki dug da ostave,a i stanodavac je kriv,pošto većina njih ne prijavljuje da je izdalo stan,pošto po zakonu kad izdaš stan mora da se plati porez na kiriju,ali i stanari su onda prijavljeni pa u takvom slučaju bi bio zaštićen,sad ne može da prijavi policiji jer ga nisu pokrali,platili su kiriju,i nema za šta da ih prijavi,a zvanično nije stan ni bio izdat. Smile

A i taj stanodavac je papak,odeš lepo u eps i proveriš koliki je dug za struju,nema šta da njih cimaš,sve znaš,isto važi i za infostan,a telefon,pa sa telekomom nema zezanja,kod njih ne može da se nagomila račun,na kraju drugog meseca te ugase i ćao,dok ne platiš nema telefona. Smile


Sve u svemu,i nije neka prevara. Smile
« Poslednja izmena: 14. Avg 2009, 23:12:57 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Diletant je u pravu... ugovor o izdavanju stana i nema brige...

Inace, koliko sam razumela od ljudi koji zive u ino, tamo u kiriju ulaze i svi troskovi sem telefona (valjda, a i to je zanemarljivo posto su cene znacajnije nize)....
Znaci, samo nasi papci-stanodavci odbijaju da prijave podstanara (sto ce reci da ne mozes da prijavis promenu boravka sto je obavezno), zahtevaju da podstanari placaju struju, vodu, porez, ostale komunalne troskove, kablovsku, tv pretplatu i telefon....

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Diletant je u pravu... ugovor o izdavanju stana i nema brige...

Inace, koliko sam razumela od ljudi koji zive u ino, tamo u kiriju ulaze i svi troskovi sem telefona (valjda, a i to je zanemarljivo posto su cene znacajnije nize)....
Znaci, samo nasi papci-stanodavci odbijaju da prijave podstanara (sto ce reci da ne mozes da prijavis promenu boravka sto je obavezno), zahtevaju da podstanari placaju struju, vodu, porez, ostale komunalne troskove, kablovsku, tv pretplatu i telefon....



moj stanar je prijavljen...a sto se tice placanja uz kiriju svih ostalih racuna,ne vidim ni u tome neki problem...isto se hvata da li cu ja to uplatiti od duplo povecane kirije ili ce to on uplatiti...ali oprez nikad nije naodmet i nista ne fali kontroli stanara bilo on prijavljen ili ne...
interesantno je da npr tu gde ja zivim ogromna vecina ljudi koja izdaje stanove prijavljuje svog podstanara...e sad sto su beogradski papci stanodavci umislili da se ne treba prijavljivati podstanar...to je vec druga prica Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja samo kazem kako se to radi u inostranstvu i zasto ljude posle ne boli glava... cak i ako dodje do stete u stanu, postoji osiguranje (verovali ili ne, ali i nasa osiguravajuca drustva isplacuju stetu)....

Ali.. ne... nekima zine dupe, posebno kada je zakupac stranac i vode se prosto onim "hajde da ga oderemo"...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Sony 
nije to samo u Beogradu , svuda u Srbiji se to dešava , pa i u zemljama regiona........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Tattoo
Kas smo već kod ove teme,postoje prevare i sa druge strane,tj.ima stanodavaca koji uzimaju depozit u visini od jedne ili dve kirije,kao da se zaštite od prevare,i kad se podstanari isele,stanodavci pod raznim izgovorima odbijaju da vrate depozit,meni je sestra imala takav problem,pa je stanodavac pod "pritiskom" morao sve pare da vrati,ciganisanje. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Sony 
Postoje naravno i prevare dok su stanovi u izgradnji , gde se jedan stan proda i po pet puta...... , a investitor naravno pobegne iz zemlje sa novcem......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.