Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:06:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tragajte za lepim  (Pročitano 728 puta)
26. Jun 2009, 09:56:33
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Potraga za "onim pravim" ili "onom pravom" nekada ume da se otegne, i da nas navede da se osećamo loše jer još uvek nikog nismo našli. U takvoj situaciji mogla bi da bude dobra ideja da manje obraćamo pažnju na svoje nezadovoljstvo zbog samoće, a više na potragu za svime što smatramo lepim.

Kad imate neki problem, čini vam se krupnim - svakom je njegova muka najteža. A kad taj problem nikako da rešite, recimo, nikako da upoznate nekog s kime biste želeli nešto da pokušate, problem vam se čini sve većim i većim, i postaje sve teže misliti o nečemu drugom. Polako vas hvataju očajanje i negativne misli, i zbog toga postajete neko ko je sve manje privlačan suprotnom polu, jer ni očajnici ni nezadovoljni nisu poželjno društvo. Tada može dosta da pomogne da neko vreme uopšte ne razmišljate o svojoj potrazi, već da mislite na nešto drugo - na nešto lepo.

Pogledajte oko sebe. Uživajte u lepom, sunčanom danu, u dodiru sunca na licu (dok ne zapeče). Uživajte u lepoj, plavoj boji neba. U prizoru nasmejanog deteta, dva šteneta u igri, veverice kako trči preko parka, žureći da se što pre popne na neko drvo. Uživajte u drveću, u zelenilu, u šetnji pored reke. Slušajte muziku kakvu volite, čitajte knjige koje vam se dopadaju, gledajte zanimljive filmove. Tragajte za interesantnim informacijama, počnite da učite nešto novo.

U početku to može sporo da ide, ali ako sebe podsećate na to da primećujete lepe stvari, vremenom ih primećujete sve više. I, s vremena na vreme, naiđete na nešto toliko lepo da vam maltene suze krenu na oči. U svetu u kome takva lepota postoji, ono što vas je mučilo (recimo, to što nemate partnera ili partnerku) tada vam deluje kao sitnica; naići će već jednom neko, a u međuvremenu, uživaćete u svemu lepom što nađete - a jednom kad krenete u potragu za lepotom, nalazite je sve više i više, i sve više uživate u njoj.

Nakon izvesnog vremena, neko zaista i naiđe. Što bi se reklo, onda kad ste se najmanje nadali. To vas obraduje, ali vas ne začudi; u svetu u kome ima toliko lepote, taj susret je nešto što se nekako uklapa, spada u prirodan poredak stvari.

Ne kažemo da će vam ovakvo traganje za lepim rešiti sve probleme, a svakako da ništa neće biti rešeno "preko noći". Ali, uneće vam puno radosti u život, tako da je svakako vredno truda.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:06:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.