Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hirurg tražio novac da operiše tumor dečaku  (Pročitano 22815 puta)
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Najgori ljudski sljam... Koji ce nam uopste?! Lecice nas nase babe i komsinice...

Nisam ja globalizao stvari,a nisam ih ni nikome licno uputio,tako da ne vidim i ne kapiram zasto se vredjas. Smile

Ja sam to rekao samo na osnovu prica koje sam cuo i koje znam.

Takodje znam da ima i postenih lekara,a njih je nazalost sve manje.Cast izuzecima bdway.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Pa posto znas da ima postenih i casnih lekara  (gle cuda,  Smile ) sto ne napises, nego govoris tako kao sto si prvo napisao?!  Smile

Sva sreca da ih ima, znaci ipak imamo gde da se lecimo...  Smile



« Poslednja izmena: 09. Jan 2009, 14:20:37 od zoki82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Citat
Ajd' neka bude...  Smile

Kakvi su takvi su, to imamo... Ko misli da moze bolje, niko mu ne brani da upise faks ili da se sam izleci...  Smile

Meni je licno muka od ovakvih clanaka gde se vreba i najmanja sansa da se blati profesija... Retko citam tekstove gde se o lekarima pise pozitivno a takvih slucajeva ima znatno, znatno vise... A, da, umalo da zabravim, to ne prodaje novine...  Smile

Medicina je veoma teska i svaka cast onome ko je zavrsi sa znanjim... (A trebali bi svi da tako zavrse, no nije tako). Imam dosta saradnika koj su doktori... Pa sam iz njihovih prica poprilicno upucena...
Inace...
Posao lekara je da cini pozitivne stvari... Novine ne pisu ni o Ekonomisti koji dobro vodi recimo finansije u svojoj kompaniji...

Ne desavaju se tragedije u medicini da bi se prodavale novine ... Tacnije ne bi smele da se desavaju greske, kakave se desavaju... (Na stranu mito ....)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Pa posto znas da ima postenih i casnih lekara  (gle cuda,  Smile ) sto ne napises, nego govoris tako kao sto si prvo napisao?!  Smile

Sva sreca da ih ima, znaci ipak imamo gde da se lecimo...  Smile





A jbg,iznervirao sam se kada procitao ovu vest... Smile

Izvini ako sam te uvredio,nije mi bila namera Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5;MEG
Мој рођак је чекао на бајпас више од 3 недеље (у Драгиши Мишовићу), док није се ценкао са доктором и уместо 400 платио 150 евра. Е серем вам се ја на такве специјалисте и хуманисте!

Оваквих примера има колико хоћеш, наравно не генерализујем свака част изузецима, али мислим да је више оних који траже кинту од поштених доктора.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
treba ga izvesti na trg i kamenovati do smrti.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Suspendovan lekar koji je uzeo mito


BEOGRAD - Posle prekjučerašnjeg hapšenja prof. dr Eugena Slavika (62), šefa Jedinice za eksperimentalnu neurohirurgiju u Institutu za neurohirurgiju, osumnjičenog da je tražio mito od 500 evra od Žarka M. da bi operisao tumor njegovom jedanaestogodišnjem sinu, reagovalo je rukovodstvo Kliničkog centra i suspendovalo ga.

Protiv njega će u ponedeljak biti pokrenut disciplinski postupak, a ukoliko tužilaštvo i policija Kliničkom centru dostave uverljive dokaze da je neurohirurg od roditelja D.M. zaista tražio 500 evra da bi mu operisao tumor, preti mu otkaz.
- Zbog činjenice da je priveden i da mu je određen pritvor, doktor Eugen Slavik je automatski suspendovan. Takođe, protiv njega će u ponedeljak biti pokrenut i disciplinski postupak. Pošto se primanje mita, za koji se doktor sumnjiči, tretira kao najteži oblik povrede radne dužnosti, preti mu otkaz. Naravno, o tome će se odlučiti tek pošto nam tužilaštvo i policija dostave uverljive dokaze o njegovoj krivici - kaže za „Blic” Drago Jovanović, portparol Kliničkog centra Srbije. Policija je, kako je „Blic” pisao, kod osumnjičenog lekara našla obeležene novčanice, a policija poseduje i snimke razgovora kad doktor od Žarka M. traži novac da bi mu operisao sina.
Dečak D.M. (11), koji ima tumor u grudima, prekjuče je smešten u Institutu za neurohirurgiju i kako kaže njegov otac Žarko, u teškom je stanju.
- Nadam se da će operisati mog sina i da će se oporaviti. Bolestan je od rođenja. Na magnetnoj rezonanci su mi rekli da je neophodna hitna operacija da bi ozdravio, a doktor Slavik je obećao da bi ga operisao do ponedeljka, ali je za to tražio novac, koji ja nemam - jecajući priča dečakov otac. Kada je Žarko sa bolesnim sinom posetio doktora Slavika, on mu je za operaciju tražio 500 evra, 300 po prijemu u bolnicu, a ostatak posle hirurške intervencije. Žarko se posle toga, na nagovor rođaka, obratio policiji i prijavio da doktor traži novac da bi operisao njegovog sina. Po dogovoru s doktorom Slavikom, Žarko je prekjuče sina doveo u bolnicu, a prethodno od policajaca dobio 300 obeleženih evra.
- Kada sam predao doktoru novac, podigao sam tri prsta iznad levog uha, što je inspektorima bio znak da uđu u kabinet i uhapse ga - kaže Žarko.
Tanja Radosavljević, direktor Lekarske komore Srbije, kaže za „Blic” da će pokrenuti postupak pred Sudom časti, koji odlučuje o oduzimanju lekarske licence”. Nećemo čekati presudu već ćemo u dogovoru sa tužilaštvom i policijom doneti odluku o tome - kaže direktorka.

Doktor: Sve su mi namestili

- Sve je nameštaljka. Niti sam novac tražio, niti sam ga uzeo. Novac je neko ostavio u mom kabinetu kada sam bio van - ovim rečima osumnjičeni prof. dr Eugen Slavik negirao je bilo kakvu krivicu na saslušanju pred istražnim sudijom.
Slavik je juče po podne priveden istražnom sudiji koji mu je odredio pritvor do 30 dana. Slavik je, kako „Blic” saznaje, na saslušanju naveo da iza njegovog hapšenja stoji opstrukcija iz medicinskih krugova da na izborima za dva meseca on ne postane redovan profesora Medicinskog fakulteta.
Slavik je naveo i da je 2000. godine operisao D.M. i spasao mu život i da je tumor na mozgu bio maligni. Prema tvrdnji Slavika, tumor u grudnom košu koji sada ima D.M. je benigni.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Bednik!
Doktor Eugen Slavik (62), načelnik Odeljenja operacionog bloka Kliničkog centra Srbije, uhapšen juče dok je primao mito za operaciju dečaka obolelog od karcinoma
 

EOGRAD - Lekar Kliničkog centra Srbije Eugen Slavik (62) tražio je 500 evra da bi operisao tumor na grudnom košu maloletnom dečaku D. M.! Doktor je juče uhapšen u trenutku kada mu je dečakov otac, Beograđanin Ž. M., predavao novac.
Osumnjičeni Eugen Slavik je kao načelnik Odeljenja operacionog bloka Instituta za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije u decembru prošle godine nekoliko puta tražio 500 evra od Ž. M. kako bi primio i operisao njegovog maloletnog sina D. M., koji boluje od karcinoma. Kada je dečak primljen u bolnicu, njegov otac je doktoru predao 300 evra, dok je ostatak novca trebalo da donese posle sinovljeve operacije. Posle prve predaje otac je ceo slučaj prijavio policiji, koja je odmah organizovala akciju hapšenja. U dogovoru sa inspektorima beogradske policije, Ž. M. je juče otišao kod doktora da mu odnese ostatak novca. Odmah po primopredaji para, policijski inspektori su upali u ordinaciju i od lekara uzeli obeležene novčanice.
Čitava akcija hapšenja zbunila je zaposlene i pacijente Kliničkog centra Srbije. Kad su čuli šta se dešava, okupljeni pacijenti bili su u šoku, ne verujući da je doktor tražio mito za operaciju deteta.

Đorđe Bajec, direktor Kliničkog centra Srbije, kaže da uprava klinike najstrože osuđuje postupak uhapšenog lekara.
- To što je doktor Eugen uradio je nemoralno, neetički i neprofesionalno! Naročito što je reč o detetu. Ovakve stvari su nedopustive i trebalo bi iskoreniti ih maksimalno - kategoričan je Bajec.

Tomo Zorić, portparol Republičkog tužilaštva, izjavio je da je policija po nalogu Okružnog tužilaštva u Beogradu privela Slavika i odredila mu zadržavanje u trajanju od 48 časova.

Zorić je istakao da je ovaj slučaj još jedan dokaz koliko korupcija može da ima zastrašujuće posledice, pa čak i u slučaju kada su u pitanju deca, i koliko je borba protiv korupcije važna.
Uhapšenog lekara sutra će saslušati dežurni istražni sudija Okružnog suda u Beogradu.               

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Alcatel OT 800 Tribe
Citat
ne vidim i ne kapiram zasto se vredjas.
Pogledaj mu avatar malo bolje.  Smile   @zoki82, nista licno.  Smile

Sto se tice ovog slucaja, Anea je potpuno u pravu. Pacijenti idu u bolnice ocekujuci da moraju da "podmazu" da bi se sve efikasno odradilo. Tako se isto i lekari ponasaju. Imam gomilu slucajeva u familiji gde su doktori otvoreno govorili "kako bismo trebali da im se zahvalimo." Da ne pricamo koliko je lekara ordinira i u privatnim klinikama pa pacijente upucuju tamo na snimanja i preglede. Caleta mog su slali na neku privatnu kliniku na snimanje koje je usput kostalo Boga oca. Bilo mu je mnogo, raspitao se  i otisao na VMA gde je uradio to za mnogo manje para. Lekar kasnije kada je video gde je bio, odmah je postao neprijatan i maltene nije ni hteo da pogleda onaj snimak. Sva sreca pa nije bila neka ozbiljna stvar pa je cale mogao tako nesto da uradi. Kada je neki ozbiljniji slucaj ljudi ne razmisljaju, cilj je samo da ozdrave, a tu nastupaju lekari olosi (ne svi, ali dosta njih).
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


If I ever hurt you your revenge will be so sweet..

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 4432
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung D900
ima casnih i postenih ljudi ali ima i ovakvog sljama.. bas bi volela da mu oduzmu licencu, njemu ne treba veca kazna  Smile
IP sačuvana
social share
...but I'm a supergirl, and supergirls don't cry...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.