Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:23:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novogodisnja trpeza  (Pročitano 5891 puta)
09. Dec 2008, 13:19:17
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0




Predlazemo nekoliko recepata za trpezu u najludjoj noci. Pridruzite nam se.
« Poslednja izmena: 09. Dec 2008, 13:34:57 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Francuska salata

Pred Novu godinu tradicionalno započinje i potraga za najboljim receptom za francusku salatu. Već dokazana receptura neće zatajiti, a za dašak originalnosti salati možete dodati i kasičicu naseckanog peršuna.




Priprema

Zamrznutu mešavinu povrća stavite u kipuću posoljenu vodu, a kad ponovo zakipi, kuvajte 10 minuta. Kuvano povrće ocedite i ohladite. Majonez pomešajte sa senfom, pavlakom, soli i paprom i dodajte ohlađenom povrću. Dodajte na kockice narezane kisele krastavce i sve zajedno lagano promešajte.

Posluživanje

Salatu ohladite i poslužite kao prilog uz hladne nareske i pečena mesa.


Savet

Za pripremu ove salate kisele krastavce možete izrendati, a po želji umešati i kašičicu naseckanog peršuna.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Brazilska čorba




Sastojci

100 grama goveđeg mesa
50 grama pasulja
1 paradajz
1 zelena paprika
1 manja glavica crnog luka
feferon (po želji)
malo kima
soli i bibera po ukusu
1 litar vode

Način pripreme

Meso, paradajz i papriku isecite na kockice, a crni luk sitno. U loncu ugrejte ulje i ispržite crni luk, dodajte meso i kratko propržite. Sipajte malo vode i kuvajte dok meso ne omekša. Dodajte pasulj, papriku i paradajz, pa sve zalijte 1 litrom vode. Kuvajte dok svi sastojci ne omekšaju. Čorbu posolite, pobiberite, začinite kimom a na kraju dodajte iseckan feferon.

Vreme pripreme: 45 minuta

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Musaka od pilećeg belog mesa




Sastojci

600 grama pilećeg belog mesa
pršuta ili bilo koja salama (150 grama)
300 grama kačkavalja
senf
3 jaja
1 pavlaka
beli luk
maslinovo ulje
150 grama pečenice

Način pripreme

Iseći belo meso na šnite, premazati senfom, dodati malo vegete, beli luk i maslinovo ulje. Beli luk treba da bude istucan i pomešan sa maslinovim uljem. Ređati: meso - puno senfa - vegeta - pršuta - rendani kačkavalj - belo meso - dosta senfa - vegeta - pečenica - kačkavalj u komadima. Pomešati 3 jaja i 1 čašu pavlake, preliti pileću musaku i peći u rerni 20 do 30 minuta. Sve ove sastojke ređati u dublju vatrostalnu posudu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pikaso torta




Sastojci

Kora

5 jaja
5 kašika šećera
4 kašike brašna
150 grama rendane čokolade

Prvi fil

350 grama šećera
1 dl vode
1 margarin
700 grama mleka u prahu

Drugi fil

100 grama pudinga od jagode
500 ml mleka
125 grama margarina
120 grama prah šećera

Treći fil

100 grama pudinga od vanile
500 ml mleka
125 grama margarina
120 grama prah šećera

Način pripreme

Umutiti 5 jaja, 5 kašika šećera, 4 kašike brašna i 150 grama rendane čokolade.

Fil 1: prokuvati 350 grama šećera sa 1 dl vode. Kada provri, dodati 1 margarin i pustiti da se istopi. Kada margarin provri, dodati 700 grama mleka u prahu. Mešati da se ne bi stvorile grudvice i vruće staviti na koru.

Fil 2: skuvati 100 grama pudinga od jagode u 500 ml mleka. Kada se ohladi, dodati 125 grama margarina umućenog sa 120 grama prah šećera.

Fil 3: skuvati 100 grama pudinga od vanile u 500 ml mleka. Kada se ohladi, dodati 125 grama margarina umućenog sa 120 grama prah šećera.

Preko kore i prvog fila staviti drugi fil, onda i treći fil. Odozgo staviti šlag.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Musaku i francusku salatu spremam redovno, a ovu brazilsku čorbu i tortu moram da probam  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Maki  Smile kakva ce ti trpeza biti ove godine?  Smile


Deda Mraz od marcipana




Sastojci

Testo

3 jajeta
250 grama brašna
125 grama gustina
100 ml mleka
150 grama maslaca
rendana kora limuna

Ukras

150 grama marcipana
75 grama prah šećera
crvena boja za kolače
kesica glazure
krupni šećer
okrugle čokoladne bombonice
šećerne perlice

Način pripreme

Pleh u obliku Deda Mraza dobro podmazati. Sastojke za testo zamesiti, sipati u pleh i peći 40-tak minuta.

Zamesiti marcipan i šećer u prahu. Dobijenu marcipan smesu rastanjiti, pa polovinu ofarbati u crveno i od toga izrezati kapu, nos, usta i oči. Od ostatka izrezati lice Deda Mraza, pa sve namestiti. Mešavinu za glazuru pomešati s kašikom vode. Obrve, brkove i bradu napraviti špricem za šlag i ukrasiti.

« Poslednja izmena: 29. Dec 2008, 10:22:56 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Deda Mrazova čizma




Sastojci

Kora

8 žumanaca
100 grama šećera
4 belanceta
100 grama brašna
20 grama gustina
kašičica mlevenog cimeta i karanfilića

Nadev i ukrašavanje

kesica čokoladnog krema za torte
400 ml mleka
250 ml slatke pavlake
3 kašike džema od kajsije
150 grama listića badema
150 grama marcipan mase
130 grama šećera u prahu
crvena i žuta boja za kolače 

Način pripreme

Žumanca penasto umutiti sa 50 grama šećera. Isto učiniti i sa belancima i 50 grama šećera. Masu od žumanaca, zajedno sa brašnom, gustinom, cimetom i karanfilićem, dodati snegu od belanaca. Sve zajedno promešati da bi se masa ravnomerno sjedinila. Testo sipati u pleh obložen masnim papirom i peći 10-tak minuta u prethodno zagrejanoj rerni na 200 stepeni. Gotovu koru ostaviti da se ohladi. Kore iseći uz pomoć šablona u obliku dve čizme.

Čokoladni krem napraviti prema uputstvu na kesici. Dobijenim kremom premazati jednu koru (čizmu), zatim prekriti drugom, pa premazati pekmezom. Ivicu namazati preostalim kremom. Ljuspice badema blago propržiti i utisnuti na rub kolača.

Zamesiti marcipan masu sa 30 grama prah šećera. Ostaviti deo marcipan mase, premazati ga bojom za kolače, rastanjiti ga i izrezati u obliku zvezdica, kojima ćete ukrasiti čizmu. Preostali (veći deo) marcipan mase ofarbati u crveno, rastanjiti i time prekriti čizmu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Novogodišnji medenjaci



Sastojci

500 grama brašna
50 grama toplog meda
2 kašičice cimeta
kandirano voće
250 grama šećera u prahu
belance
kašika limunovog soka
boja za kolače

Način pripreme

Zamesiti testo od brašna, meda, šećera u prahu, kandiranog voća i cimeta. Ostaviti ga u frižideru 3 dana. Kalupe za medenjake napuniti testom i peći u prethodno zagrejanoj rerni na 200 stepeni dok ne dobiju lepu zlatnu boju. Kada su pečeni, izvaditi ih iz kalupa i ostaviti da se hlade.

Pomešati šećer u prahu, belance i limunov sok. Ovu masu možete farbati različitim bojama, koje ćete, već prema obliku kalupa za medenjake, iskoristiti za ukrašavanje. Za ukras vam može poslužiti i rastpoljena čokolada za kuvanje.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Teletina u mleku




Sastojci

1 kg teleće krtine
1/2 litra mleka
2 kašike rendanog rena (može i kupovnog iz tegle)
250 ml kisele pavlake
1 limun
1 goveđa kocka za supu
ulje
so i mleveni crni biber po ukusu

Način pripreme

Od goveđe kocke skuvati supu (može da se koristi i domaća supa).

Meso posloliti, zaseći na više mesta i pržiti u šerpi sa zagrejanim uljem. Kada meso porumeni sa svih strana, dodati mleko, ren i so po ukusu. Ostaviti da se kuva 1 sat na laganoj vatri.

Dodati i prethodno skuvanu supu (1/2 litra). Kada tečnost ispari, skloniti sa šporeta. Izvaditi meso, a u šerpu dodati kiselu pavlaku i limunov sok. Pobiberiti i ostaviti da baci jedan ključ.

Meso iseći na parčad, preliti dobijenim sosom i služiti uz bareno povrće.

Vreme pripreme: 90 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:23:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.