Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:31:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa DDR2 dual-channel  (Pročitano 5464 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Ma zajebi CPU-z, kada startujes komp, nakon sto je bio iskljucen, ne nakon restarta, na onom prvom crnom ekranu sa belim slovima treba da pise Dual channel enabled. To kratko traji tako da moras vise obratiti paznju. Ako imas logo na tom prvom pojavljivanju, pa ne vidis, stiskaj tab na tastatri, ili u krjnjem slucaju iskljuci u bios-u.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Probao sam sve to i ne spominje se nigde dual channel.
E sad preko jednog programa Everest Ultimate Edition, sam uspeo da dobijem log o svim komponentima. Evo sta pise za memoriju i plocu:
   Memory Controller:
         Type     Dual Channel (128-bit)
         Active Mode     Single Channel (64-bit)
Jel to potvrdjuje da mi memorija radi u single?
I jos nesto, evo je jedina razlika u cemu mi se razlikuju memorije:

   [ DIMM1: Kingston 99U5429-003.A00LF ]
 
      Memory Module Properties:
         Module Name     Kingston 99U5429-003.A00LF
         Serial Number     653C9879h (2040020069)
         Manufacture Date     Week 28 / 2008
         Module Size     1 GB (2 ranks, 4 banks)
         Module Type     Unbuffered DIMM
         Memory Type     DDR2 SDRAM
         Memory Speed     DDR2-800 (400 MHz)
         Module Width     64 bit
         Module Voltage     SSTL 1.8
         Error Detection Method     None
         Refresh Rate     Reduced (7.8 us), Self-Refresh
 
      Memory Timings:
         @ 400 MHz     6-6-6-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 24-42-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
         @ 333 MHz     5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-35-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
         @ 266 MHz     4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
______________________________ ______________________________ ______________________________ _

   [ DIMM2: Kingston (1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) ]
 
      Memory Module Properties:
         Module Name     Kingston
         Serial Number     0E311D66h (1713189134)
         Manufacture Date     Week 31 / 2008
         Module Size     1 GB (1 rank, 8 banks)
         Module Type     Unbuffered DIMM
         Memory Type     DDR2 SDRAM
         Memory Speed     DDR2-800 (400 MHz)
         Module Width     64 bit
         Module Voltage     SSTL 1.8
         Error Detection Method     None
         Refresh Rate     Reduced (7.8 us), Self-Refresh
 
      Memory Timings:
         @ 400 MHz     6-6-6-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 24-51-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
         @ 333 MHz     5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-43-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
         @ 266 MHz     4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-34-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

Znaci jedina razlika je sto je prva memorija "   Module Size     1 GB (2 ranks, 4 banks) ", a druga  Module Size     1 GB (1 rank, 8 banks) .

Znaci na jednu memoriju samo sa jedne strane imaju oni cipovi, a na drugu memoriju sa obe strane imaju cipovi.
Jel moguce da zbog toga nece da mi radi u dual channel? Kazite da znam da onda vratim ovu memoriju i uzmem drugu posto sam je pre 2 dana kupio! I nemojte da mi ponavljate da probam druge slotove jer sam sve kombinacije isprobavao i sledio uputstvo za maticnu i uvek je bilo single cak sam i bios restartovao!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Citat
Module Size     1 GB (2 ranks, 4 banks)
 Module Size     1 GB (1 rank, 8 banks)
To je ovo sto kazes
Citat
Znaci na jednu memoriju samo sa jedne strane imaju oni cipovi, a na drugu memoriju sa obe strane imaju cipovi.
Mislim da te ovo zeza. Ne moze ih pravilno aktivirati za dual.


Citat
Jel moguce da zbog toga nece da mi radi u dual channel? Kazite da znam da onda vratim ovu memoriju i uzmem drugu posto sam je pre 2 dana kupio!
Ako mozes uradi to.

« Poslednja izmena: 27. Nov 2008, 02:44:32 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Nasao sam na druge forume da se to ustvari zove Single Sided i Double Sided memory. Tako da je meni jedna memorija single sided a druga dobule sided. I pise da ne moze da radi dual channel ako je jedno single a drugo dobule sided. Dok na nekim forumima su rekli da moze da radi ali nece na svakoj ploci. U svakom slucaju nadam se da je to slucaj samnom pa da zato nece. Videcu sutra ako budu hteli da mi daju drugu umesto ove...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S4
Jbg,ja se kasno javljam iako sam ti mogao pomoci.Imao sam na servisu plocu Gigabyte P31-DS3
Ima 2 slota za memoriju,podrzava do 4GB DDR2 memorije,ali da bi radile u Dual ch moras koristiti Single Sided memoriju.Ziv sam se ogulio dok sam zavrsio racunar.  Smile
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Alcatel ot991
Nije ti ista struktura memorija, razlikuju se u cipovima, ne mogu da rade u Dual channel!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Ccc koji su ovi likovi, rekli mi da donesem kod njih celo kuciste al tek sutra. Da vide one licno sto nece i da oni stave drugu memoriju. A lakse bi im bilo da mi daju samo drugu memoriju....

Vitto- meni na plocu ne pise nista u napomeni kao za tu tvoju da ne moze da radi dual chanel sa double sided!! Nova mi ploca od pre mesec dana sam je uzeo i trebalo bi da radi i single i double sided ali samo jedno od ta dva.
« Poslednja izmena: 27. Nov 2008, 16:14:24 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Vratio sam im onu moju staru CL 6 memoriju i nisu imali drugu sa dual sided, vec samo uspeli da nadju CL 5 sa dual sided. Pa mi rekli da probam ako nece ni ovo u dual channel da radi vratice mi pare. Ja sam probao i sada radi konacno u dual channel. Samo sto sada kada sam otisao u Bios pisalo mi da mi memorija radi na 667 a ne na 800mhz. A na memoriji pise da je od 800! E sad u biosu Ima FSB/Memory ratio i on stoji AUTO, sa onom drugom memorijom od 800 isto CL 6 mi po auto bilo 800 mhz, a sa ovom cl 6 i cl 5 auto detektuje 667mhz tj. 1:1,66, a sa onom starom je detektovao Auto (1:2) 800mhz, i kada stavim ovu umesto auto na 1:2 i ona detektuje isto 800mhz Smiley Jel mi je to OK?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:31:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.