Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ухапшен први човек ДС-а у Војводини  (Pročitano 16586 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Apple iPhone SE 2020
ISTRAŽNI SUDIJA SPECIJALNOG SUDA ODREDIO MESEČNI PRITVOR GRADONAČELNIKU ZRENJANINA
Sudija saslušavao Kneževića četiri i po sata

Autor: E. B.    | 05.10.2008. - 00:01
Goran Knežević poriče tvrdnje tužilaštvaIstražni sudija Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu pokrenuo je istragu i odredio pritvor gradonačelniku Zrenjanina Goranu Kneževiću i još petorici osumnjičenih koji se terete za malverzacije sa građevinskim zemljištem u Zrenjaninu.

Pored Kneževića, u pritvoru su ostali Uglješa Grgur, vlasnik novosadske agencije za obezbeđenje „Gvozden“, Vladan Racić, službenik iste agencije, Milan Milošev, direktor Turističke organizacije, Bratislav Tomić, bivši predsednik tenderske komisije SO Zrenjanin, i Nikola Halas, načelnik Odeljenja za urbanizam SO Zrenjanin. U pritvoru ostaje i beogradski biznismen Bojan Selimović, ali protiv njega nije doneto rešenje o istrazi, jer zbog lošeg zdravstvenog stanja istražni sudija nije mogao da ga sasluša.
Rešenje o sprovođenju istrage doneto je još protiv Marije Šarenac, Biljane Stajković, Branka Savkovića i Đorđa Matića, ali oni nisu zadržani u pritvoru.
Saslušanje osumnjičenih počelo je u petak posle podne. Goran Knežević je pred istražnog sudiju izveden u 8.30 i na saslušanju je ostao do 13 sati. Njegov advokat Krsto Bobo je kazao da je Knežević izneo odbranu „negirajući da je počinio bilo koje delo koje mu je zahtevom za sprovođenje istrage stavljeno na teret“. Bobot je najavio da će, po prijemu rešenja kojim se određuje pritvor Kneževiću, uložiti žalbu.
U saopštenju Specijalnog tužilaštva navodi se da postoji osnovana sumnja da su osumnjičeni izvršili krivična dela zločinačko udruživanje, zloupotreba službenog položaja, primanje i davanje mita. Grupa se sumnjiči „za nezakonitosti u postupcima javnih nabavki i davanja u zakup gradskog građevinskog zemljišta i odobrenja za gradnju objekata na području grada Zrenjanina“, navodi tužilaštvo.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije je ranije navelo da je Knežević označen kao vođa organizovane kriminalne grupe. Kriminalna grupa je osumnjičena da je, pod unapred dogovorenim uslovima, izbegavajući propisanu zakonsku proceduru i po znatno nižim cenama od tržišnih, dobijala u dugoročni zakup na 99 godina gradsko građevinsko zemljište. Tako dobijene lokacije oni su zatim po znatno višim cenama prodavali drugim pravnim licima, navodi MUP.
Precizira se da je „na taj način na najatraktivnijoj lokaciji u centru Zrenjanina, koju je obezbedila ova organizovana grupa, izgrađena OMV benzinska pumpa“. MUP je naveo da je ista grupa, izbegavajući zakonske propise i prilagođavajući uslove tendera, dodeljivala poslove fizičko-tehničkog obezbeđenja svih javnih manifestacija i skupova, kao i svih objekata za potrebe Skupštine opštine Zrenjanin, agenciji „Gvozden“. To je rađeno uz mnogo veću novčanu nadoknadu nego što bi je plaćali kada bi se sprovela propisana zakonska procedura.
„Na ovaj način, ova kriminalna grupa je ostvarila imovinsku korist u iznosu od preko 3,5 miliona evra, a na štetu budžeta SO Zrenjanin“, precizirao je MUP.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 6230
Problem je taj, sto svi oni izadju iz pritvora  Smile zbog nedostatka dokaza  Smile Tako je prosao i moj drugar za vreme sablje, a "nevin je" kao francuska sobarica  Smile

Prevare drzavu kad hoce i nikom nista. Jbga, ako mogu, zassto da ne  Smile
Pa oni hapse kao Vucic. Hvatamo lopove. Napravi si drzavu bato i padaju jedan za drugim.
Ako je Tadic u svojoj stranci imao takvog, onda je on taj koji mora da podnese momentalnu ostavku.
A on ispada heroj kao fol: vidi hapsi svoje. Smile Smile Smile
Pa gde si ti bio dok je on krao? Kod Mileve na kafu? pa nisi znao?

Pusti to Dominick sa Ljdp i Ds, u Vojvodini su radikali kiksnuli samo i iskljucivo zbog kradja namestanja i ostalih mutnih radnji.
Sve su stranke utociste za lopine. I zmirkavi sada vidi ko ga je vozao.

Ko godinama se bori protiv drzave? radikali. ne mozes zakone da izglasas, jer Krkobabic treba da kaze Jovanovicki, ko je kriv za prodaju organa na Kosovu.
Ima zakoni koje svaka drzava mora da ima, bilo da je pozicija ili opozicija. Lopov je lopov. Nije nas lopov.
To su ti fukare koje antisrpski deluju vec 18 godina. Proizasle iz komunjasrke kpiladi koja se sva sjatila kod Slobe i u Srbiju.
Ne mozes ulicom proci a da ga ne cujes da se dere na sva usta da je Srbin i patriota. i samo merka sta ce da ukrade.
Ideologija: ja sam Srbin, ja sam patriota, daj mi da zhderem imam prava. jebiga kad ces imati drzavu.
Da nije njih, vec si mogao slobodno da putujes. Bar toliko.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Selimović u zatvorskoj bolnici, Knežević šokiran optužbama

Bojan Selimović, investitor iz Beograda, koji je uhapšen zbog sumnje da je posredovao u poslovima građevinske mafije u Zrenjaninu, smešten je u bolnicu jer se njegovo zdravstveno stanje ozbiljno pogoršalo nakon hapšenja, otkriva Press

Selimovićev advokat Božo Prelević kaže da Bojan zbog lošeg zdravlja nije dao iskaz istražnom sudiji i da je verovatno smešten u pritvorsku bolnicu.

- Bojan Selimović već osam godina ima ozbiljne zdravstvene probleme, imao je ozbiljne krize i sada se nalazi u jednom od takvih stanja. Verovatno je smešten u bolnicu u Centralnom zatvoru - kaže Prelević.

„Politička nameštaljka"

Selimović, koji je odveden iz porodične kuće u Beogradu, osumnjičen je da je posredovao u poslovima „građevinske mafije", pa je, između ostalog, dao mito od 10.000 evra zrenjaninskom sekretaru za urbanizam Nikoli Halasu, što je ovaj i priznao u policiji.

Za razliku od Selimovića, Goran Knežević, osumnjičeni organizator „građevinske mafije", dobro podnosi pritvor, ali je, kako navodi njegov advokat Vićentije Darijević, u šoku zbog svega što se desilo. Knežević je posle određivanja pritvora ostao u pritvorskoj jedinici u okviru Specijalnog suda, dok je većina okrivljenih prebačena u Centralni zatvor.

- Knežević se dobro drži, mada ne zna šta ga je snašlo, jer apsolutno nije kriv, niti postoji bilo koji relevantni pravni dokaz za to za šta se on tereti. On misli da je u pitanju politička nameštaljka. Da li njegovih političkih neistomišljenika ili onih iz njegove političke kuće, ja to ne znam, ali je jasno da sa pravne strane nema dokaza, i da je Knežević u javnosti bez razloga oblaćen - navodi Darijević.

Osim Kneževiću i Selimoviću, pritvor do 30 dana određen je i Nikoli Halasu, Bratislavu Tomiću, Milanu Miloševu, Uglješi Grguru, Vladanu Reciću i Ranku Baboviću (u bekstvu), dok će se sa slobode braniti Marijana Šarenac, Biljana Stajčić i Đorđe Matić, ali i Branko Savković, koji je kao Žika Živac povezivan u javnosti sa „zemunskim klanom".

Žika Živac na slobodi

Savkovićev advokat Dragoslav Ćetković kaže da njegovom klijentu nije određen pritvor jer za to nije bilo razloga:

- Istraga će pokazati da on nema veze sa nelegalnim poslovima. Sumnjiče ga da je kao investitor učestvovao u davanju mita, ali ne da je on izvršilac krivičnog dela, nego da je njegov novac nadležnima za urbanizam u Zrenjaninu dao neko drugi. To su slabe, neosnovane sumnje. Njemu je, međutim, javnost presudila pre suda, samo zato što odranije ima kriminalni dosije.

Pod istragom i oni koji su pušteni

Portparol Specijalnog suda Maja Kovačević-Tomić kaže za Press da su svi osumnjičeni i dalje pod zahtevom za sprovođenje istrage:

- Istražni sudija je za četvoro puštenih na slobodu procenio da nema razloga da im bude određen pritvor, ali su oni i dalje pod istragom, kao i oni koji su u pritvoru.

Ona je odbacila navode advokata da su osumnjičeni iznurivani predugim čekanjem na početak saslušanja, jer istražni sudija ne može da prekine saslušanje i ode kući.


D. ISAILOVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 6230
Pravo da vam kazem i ja sam sokiran kao i Knezevic.
Meni mama dala da sisam vesla, pa se sada sokiram, kad sam ja glavni a ispod mene kradu, a ja kao fol ne znam pa me uhvate tako neki sokovi, kad mi kazu: evo oni iz tvoje bande kradu.
Kako zut, pa da krade? To se zove tranzakcija od 10 miliona, ane vulgarno kradja. Nepismen neki ovaj narod.
Nije zaslusio da ga zuti vode. Chek da vidis kad dodju chedoidi. Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
Chek da vidis kad dodju chedoidi.
Smile
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone
Grgić i Kovačević novi funkcioneri DS u Zrenjaninu
Tanjug - Pre 18 minuta

ZRENJANIN - Opštinski odbor Demokratske stranke u Zrenjaninu izabrao je Predraga Grgića za potpredsednika tog tela, a Miloša Kovačevića za predsednika Izvršnog odbora, saznaje Tanjug.

Time je posle Izborne skupštine, održane 25. septembra, nastavljeno konstituisanje Opštinskog odbora DS, prekinuto 1. oktobra hapšenjem i pokretanjem istrage protiv Bratislava Tomića, koji je na poslednjoj Izbornoj skupštini DS po drugi put bio izabran za predsednika Opštinskog odbora.

Tomić je bio i predsednik tenderske komisije Skupštine opštine a uhapšen je u grupi od dvanaestoro osumnjičenih za niz nezakonitih radnji počinjenih u Zrenjaninu, na čelu sa gradonačelnikom Goranom Knezevićem.

Posle tog događaja, konstituisanje je nastavljeno na sinoćnjoj sednici Opštinskog odbora DS izborom Grgića i Kovačevića, dok ostale funkcije nisu popunjene.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Goran Knežević se adaptirao na zatvor, svestan je gde se nalazi i dobro se oseća. Juče prvi put video suprugu, rekao joj da ne brine jer ni za šta nije kriv

Uhapšeni gradonačelnik Zrenjanina Goran Knežević deli ćeliju u pritvoru Specijalnog suda u Beogradu sa jednim članom „duvanske mafije" i jednim osumnjičenim za ratni zločin, saznaje Press! Interesantno je da je Knežević jedini od „građevinaca" ostao u pritvoru Specijalnog suda, dok su svi ostali prebačeni u Centralni zatvor.

- Knežević dobro podnosi pritvor. On sasvim normalno komunicira sa cimerima, od kojih je jedan osumnjičen kao član „duvanske mafije", a drugi za ratne zločine. Goran se vrlo brzo adaptirao na zatvorske uslove. Odmah po dolasku pregledao ga je zatvorski lekar i on se oseća dobro. Svestan je gde se nalazi, što je u ovakvim situacijama najvažnije - priča naš izvor blizak istrazi.

Kneževićev advokat Vićentije Darijević kaže da je njegovog branjenika juče u pritvoru prvi put posetila supruga.

- Rekao joj je da je fizički dobro, da je zadovoljan tretmanom u zatvoru, da nema primedbi, ništa posebno nije tražio... Najviše su pričali o porodičnim stvarima. Uglavnom se interesovao za decu, ima ih četvoro, dvoje iz prvog braka. Rekao je da je iznenađen onim što se desilo, ali i poručio porodici da ne brine, jer je siguran da nije uradio ništa nezakonito - priča Darijević.

Plac na atraktivnoj lokaciji

Niko iz Kneževićeve porodice nije juče hteo da govori za Press, a njegovi najbliži prijatelji su u šoku. Oni kažu da se Goran nikada nije razbacivao parama i da već 25 godina živi u trosobnom stanu koji je stekao još dok je igrao košarku.
- Goran živi sa ženom i dvoje dece u stanu koji nije naročito luksuzno opremljen. Vozi „reno megan sar" pet godina, nikada nije imao posebno skupa odela... Razumem da neko ko raspolaže velikim sumama novca može i da pogreši i da zbog toga treba da odgovara, ali pominju se tri i po miliona evra!!! U to niko ovde ne može da poveruje! Ispada da Zrenjanin ima najskuplje placeve u Srbiji, a ovde i najatraktivnija kuća u centru grada košta 80.000 evra - priča jedan od njegovih prijatelja.

Sam Knežević je dopisniku Pressa nedavno rekao da je kupio plac u Zrenjaninu, na kome namerava da gradi kuću. Nije želeo da otkrije gde se plac nalazi, niti da odgovori na pitanje da li se nalazi pored placa njegovog stranačkog kolege, uhapšenog predsednika OO DS-a i bivšeg predsednika tenderske komisije Bratislava Tomića. U čaršiji se pričalo da se oba placa nalaze u atraktivnom zrenjaninskom naselju Berbersko.

Čista budalaština

Inače, u Zrenjaninu je juče konstituisan Odbor za istinu o Goranu Kneževiću, na čijem je čelu Božidar Vorgić, direktor Narodnog muzeja. Odbor je saopštio da je Knežević najbolji gradonačelnik u Srbiji, a da je Zrenjanin tokom njegovog mandata doživeo značajan napredak.

- Spektakularno hapšenje gradonačelnika i medijski linč koji je tim povodom orkestriran, u nameri da se Goran predstavi kao kriminalac, a Zrenjanin kao sedište mafije, nanosi nesagledive posledice koje će se ogledati u ogromnoj šteti po Zrenjanin. Vreme je da se kaže DOSTA uništavanju Zrenjanina od strane centara moći iz Novog Sada i Beograda - navodi se u saopštenju koje je potpisao Božidar Vorgić, koji je pretprošle godine proglašen za najboljeg direktora muzeja u Srbiji.

Juče se oglasio i jedan od uticajnijih zrenjaninskih članova DS-a, Predrag Grgić, koji je stao u odbranu uhapšenih partijskih kolega Gorana Kneževića, Bratislava Tomića i Milana Miloševa.

- Ne mogu da verujem da baš u Zrenjaninu hara „građevinska mafija", dok se u Beogradu osnivaju udruženja prevarenih građana, a u Novom Sadu su nelegalno izgrađeni čitavi kvartovi. Za mene su moji prijatelji nevini - rekao je Grgić, inače član Glavnog odbora DS-a i v. d. predsednika Upravnog odbora „Srbijagasa". On je „čistim budalaštinama" nazvao spekulacije da je afera nameštena i da je ona rezultat mržnje između Gorana Kneževića i Bojana Pajtića.
Žika Živac: Sve sam radio po zakonu

BEOGRAD - Osumnjičeni Branko Savković, u javnosti poznat kao Žika Živac, koji je uhapšen sa „zrenjaninskom grupom", pa posle dva dana pušten iz pritvora, kaže za Press da je tačno da je poslovao sa „OMV-om", ali da je u policiji i pred istražnim sudijom negirao umešanost u aferu sa građevinskim zemljištem.

- Rekao sam da nisam kriv i odbacio sam sve optužbe koje mi se stavljaju na teret. Istina je da sam poslovao sa „OMV-om", ali to je sve bilo po zakonu. Nikakve zloupotrebe i nepoštovanja zakona s moje strane nije bilo - priča Savković, za koga su mediji ranije pisali da u građevinske poslove ulaže pare Milorada Ulemeka Legije.

- Sumnjiče me da sam kao investitor učestvovao u davanju mita, odnosno da je moj novac neko drugi dao nadležnima za urbanizam u Zrenjaninu. Ne znam šta je ko od ostalih rekao policiji, ali ja odgovorno tvrdim da ništa ne znam o tome i da ništa nisam potpisivao. A da li je ovo politički ili neki drugi progon, neka prosude nadležni - komentariše on.

Savković, koji je u subotu posle saslušanja pušten da se brani sa slobode, kaže da mu se zdravstveno stanje ovih dana naglo pogoršalo.

- Prilikom hapšenja, bio sam u kući sa suprugom i maloletnim detetom. Policija je bila veoma korektna, ali je meni naglo pozlilo. Evo, i sada ležim u krevetu. Ne mogu da ustanem. Imam veštačku nogu, problema i sa arterijom na vratu, dijabetesom... - priča Žika Živac.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 6230
Kada je Kralj Petar Karadjordjevic, trazio od ministra finasija, Laze Pachu-a,avans od apanazhe za izgradnju grobnice u Topoli, Laza ministar mu je odgovorio: vase velicanstvo to ne moze. Jer ako kojim slucajem vase velicanstvo na daj Boze umre, onda cu ja morati da placam tu sto ste uzeli.
To je ziva istina. na stranu saljivu notu, ovo ti kaze kakva je drzava bila Srbija. Ako bi kralj stvarno oladio, a Laza bi mu odobrio pare, onda se tacno znalo ko te pare mora da vrati. I morao bi da vrati.
Trula velkiko srpska burzoazija, tamo nije ni kralj mogao da drpi kintu.
A ti vidi kako ces napraviti drzavu sa pichkoliskom Gordanom u opoziciji.I kada ces je napraviti.
Aaaaaa izabracemo mi Vucka usta nojevo dupe, odma drugi dan ce gi apsi lopove.
A i Toma ce da uzme da prelista Legijin dosije, pa ko vidi da nije kriv, pusti ce ga.
Vidi bre ko si bio i sta si sada?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Uhapšen načelnik Odeljenja za finansije grada Zrenjanina


Načelnik Odeljenja za finansije grada Zrenjanina David Dimkić, uhapšen je zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Kako je navedeno, Dimkić je lišen slobode u nastavku istrage o zloupotrebama koje je izvršio predsednik opštine Zrenjanin Goran Knežević i ostali članovi organizovane kriminalne grupe.

Dimkić je prekoračio granice svojih službenih ovlašćenja tako što je po nalogu organizatora kriminalne grupe isplaćivao višemilionske iznose sa žiro-računa opštine, za ugovore koji su istekli, a ugovorene obaveze nisu izvršene i na ovaj način omogućio pribavljanje imovinske koristi članovima organizovane kriminalne grupe.

Policija je odredila zadržavanje Dimkića i nastavlja rad na ovom slučaju, navedeno je u saopštenju.


Izvor: Megafonija
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Кнежевић у притвору још два месеца


ЗРЕЊАНИН, 16. септембра 2009. (Бета) - Притвор бившем градоначелнику Зрењанина Горану Кнежевићу продужен је за још два месеца, рекао је данас један од његових бранилаца, адвокат Вићентије Даријевић.

Адвокат је за агенцију Бета рекао да је у решењу о продужењу притвора Посебног одељења Окружног суда у Београду констатовано и да је оптужница ступила на правну снагу.

"Оно што је апсурд и још једна у низу противзаконитости је да су прво донели решење о продужењу притвора, а да званично нису решили о приговорима на оптужницу. Тек када се реши о приговорима на оптужницу може се донети решење о продужењу притвора на два месеца", казао је Даријевић.

На питање када ће почети суђење Кнежевићу, Даријевић је одговорио да је следећи задатак одбране да инсистира на томе да главни претрес што пре почне.

На решење о продужетку притвора одбрана Кнежевића уложиће жалбу до краја недеље.

Горан Кнежевић је ухапшен 1. октобра прошле године са још неколико зрењанинских функционера и од тада је у притвору.

Против Кнежевића и још 21 особе априла ове године подинута је оптужница због злочиначког удруживања, злоупотребе службеног положаја, примања и давања мита.

IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.133 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.