Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 361 362 364 365 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 649545 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Мерил Стрип: Јесам прецењена глумица!


У емотивном говору током којег је било суза, пркоса али и хумора, Мерил Стрип поновила је оштре критике на рачун председника САД Доналда Трампа, који је о славној глумици недавно рекао да је прецењена звезда.

Рекордерка по броју номинација за Оскара говорила је на гала вечери америчке ЛГБТ организације намењене за прикупљање новца у оквиру кампање поштовања људских права и потврдила иронично да је прецењена глумица.

Јесте, ја сам прецењена глумица, али и глумица моје генерације коју највише критикују“, рекла је чувена уметница коментаришићу Трампову изјаву после њеног говора на додели Златних глобуса одржане крајем јануара.

Мерил Стрип је нагласила да би више волела да је код куће да пере веш него да држи говоре, али је због професије и као јавна личност обавезна да говори у јавности.

„Застрашујуће је бити стално на мети разних критика, а једини начин је рећи шта мислите. То једноставно морате да урадите. Нема других опција“, истакла је Мерил Стрип, али није прецизирала каквој је врсти критика била изложена.

И ове године, 67-годишња глумица номинована је за престижног Оскара.

Мерил Стрип је до сада 19 пута номинована за Оскара, од којих је добила три. Такође, имала је 28 номинација за Златни глобус, а освојила је седам. Добитница је и две награде Еми, канске Златне палме и две награде БАФТА. Амерички филмски институт јој је 2004. године доделио Награду за животно дело.

Једна је од најбољих и највише награђиваних глумица свих времена, а често се, поред Џуди Денч, наводи као најбоља глумица своје генерације. Ту титулу јој је још осамдесетих предвидела легендарна Бет Дејвис.

Најпознатији филмови у којима је глумила су Ловац на јелене, Жена француског поручника, Моја Африка, Мостови округа Медисон и Сумња.

За улогу у драми Крамер против Крамера добила је Оскара за најбољу глумицу у споредној улози, а за улоге у филмовима Софијин избор и Челична дама награђена је признањем Америчке филмске академије за главну улогу.

Власт и преко „Твитера“ може да казни

Глумица се осврнула на спорне Трампове ставове о имиграцији и његове поруке на Твитеру наводећи да сви људи, жене, људи других раса и све мањине имају своја права.

„Наша земља је сада видела како извршна власт у рукама једног предузетника може да буде окренута против народа, Устава и закона о људским правима. Бич извршне власти може све, и да преко Твитера застрашује, казни, понижава и делегитимизује медије и остале умишљене непријатеље“, рекла је славна Американка.

Мерил Стрип је на крају рекла да сви имају право на људски живот, слободу и срећу.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Harison Ford umalo udario avionom u Boing sa 110 putnika


Američki glumac Harison Ford, iskusni pilot, zamalo je leteći u svom privatnom avionu uzrokovao sudar pri sletanju na aerodrom Džona Vejna u Kaliforniji, objavili su mediji.

Kako prenosi NBC, Ford (74) je zamenio uzletnu za sletnu stazu i pri sletanju proleteo tik iznad Boinga 737 American Airlinesa sa 110 putnika i članova posade.

Ford je pilotirao svojim lakim avionom, jednomotorcem Aviat Huskyjem.

"Jel ovaj avion trebalo da bude ispod mene", rekao je slavni glumac kontrolnom tornju na aerodromu koji se nalazi na 70 kilometara od Los Anđelesa.

Savezna agencija za vazdušni saobraćaj istražuje incident, a Ford bi, pokaže li se da je kriv, mogao izgubiti pilotsku dozvolu.

To nije prvi put da 'Han Solo' ima nevolje u vazduhu, jer se pre dve godine teško povredio pri prinudnom sletanju na golf igralište kada je avionu kojim je upravljao otkazao motor.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Џули Ендруз замало погинула на снимању „Мери Попинс“


Култна сцена са кишобраном из „Меро Попинс“ већини људи остала је у лепом сећању, али главној глумици Џули Ендруз није нимало било до смејања док је снимала.

Легенда филма и позоришта Џули Ендруз гостовала је у емисији Лејт шоу, где је водитељу Стивену Колберу испричала како је било снимати Мери Попинс 1964. године.

Глумица је објаснила да је сцену са кишобраном морала сама да изведе носећи неудобни појас. Али то није био најгори део.

Жице које је требало да носе њену тежину нису издржале.

„Док сам висила у том неудобном појасу осетила сам да како се једна жица откачила. Постала сам нервозна, па сам рекла екипи која ме је држала да буду пажљиви и ако могу да ме спусте што нежније“, рекла је Ендрузова у емисији.

То се, међутим, није десило.

„Пала сам на бину. Тишина је завладала, а морам да признам да сам прописно псовала све редом“, присетила се оскаровка.




https://www.youtube.com/watch?v=4iHdU9QPP8E



https://www.youtube.com/watch?v=5BHoDW9f7vY
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Преминуо глумац Ворен Фрост из серије „Твин Пикс“


Амерички глумац Ворен Фрост, који је тумачио лик доктора Вила Хејворда у чувеној телевизијској серији „Твин Пикс“ умро је у 92. години.

Фрост је преминуо у својој кући у Мидлберију у Вермонту после дуге болести, саопштио је његов син Марк Фрост.

У Мидлбери се из Лос Анђелеса преселио 2000. године, а требало је и да глуми у наставку серије Твин Пикс, која се очекује у мају, пренела је агенција АП.

Ворен Фрост  је тумачио мање улоге у телевизијским серијама од почетка педесетих. Пре бављења глумом, био је у војсци и учествовао је у Другом светском рату.


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Том Хенкс у октобру објављује своју прву књигу


Збирка кратких прича глумца Тома Хенкса под називом „Необичан тип: Неке приче“ биће објављена у октобру, саопштио је издавач „Алфред А. Кнопф“.

За писање своје прве књиге, оскаровац Хенкс користио је неке од својих 100 старинских писаћих машина, које годинама сакупља.

Међу 17 прича, колико ће их бити у књизи, једна од њих говори о имигранту који стиже у Њујорк, друга о куглашу који постаје славна личност, трећа о ексцентричном милијардеру...

Хенкс је саопштио да је на њима почео да ради 2015. године.

„Писао сам у хотелима током турнеја. Писао сам на одмору. Писао сам на авионима, код куће и у канцеларији“, наводи прослављени глумац.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Дејмијену Шазелу награда Америчког удружења редитеља за „Ла-ла ленд“


Редитељ Дејмијен Шазел добио је награду Америчког удружења редитеља за „Ла-ла ленд“, филм који је ове године озбиљан кандидат за Оскара.

На церемонији у Беверли Хилсу у суботу увече, 32-годишњем редитељу Дејмијену Шазелу  признање за режију уручили су Ема Стоун и Рајан Гослинг, глумци који тумаче главне улоге у мјузиклу који је за награде Америчке филмске академије номинован у 14 категорија.

Одабир добитника награде Удружења редитеља поуздан је показатељ ко ће освојити најпрестижнију филмску награду, тако да се Шазелу на додели Оскара, заказаној за 26. фебруар, највероватније смеши и позлаћена статуета.

Награда Удружења редитеља за животно дело ове године је додељена Ридлију Скоту.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Uputstvo za razgovor sa vanzemaljcima


Lingvistkinja Džesika Kun bila je savetnica na filmu „Dolazak“ (Oskar za najbolji zvuk) u kojem ljudi pokušavaju da se sporazumeju sa vanzemaljcima. Za DW govori o tome koliko je lingvistika u filmu realno predstavljena.

Film „Dolazak" (Arrival) dobio je Oskara za najbolji zvuk u kojem i jeste važna poenta filma (spisak svih dobitnika Oskara ovde). Zemlju posećuju vanzemaljci koji, izgleda, žele da komuniciraju sa ljudima. Problem je što se nikako ne razumemo. Dvanaest čudnih svemirskih brodova lebdi nad Montanom i američka vojska ima zadatak za lingvistkinju Luiz Benks (čiji lik tumači Ejmi Adams) – da nađe način da se sporazume sa došljacima. Savetnica za ovaj film bila je Džesika Kun koja predaje lingvistiku na Univerzitetu Mekdžil u Montrealu.

DW: Lik lingvistkinje deluje realno prikazano. Šta su bili najveći izazovi za Vas?

Džesika Kun: Deo mog rada na filmu bilo je čitanje različitih verzija scenarija o kojima sam se izjasnila kako bi se neki delovi menjali. Kod nekih mesta su mi veoma fino objasnili da se glavna holivudska publika ne sastoji od teoretičara lingvistike tako da nećemo moći da uradimo baš sve kako treba. Tako da sada mi, lingvisti, prvi put možemo da iskusimo kako se verovatno oseća fizičar kada gleda svaki naučnofantastični film. Mislim da su ukupno uradili dobar posao i da će lingvisti biti zadovoljni što je naše polje istraživanja predstavljeno na velikom platnu. Nije baš svaki dan profesor lingvistike heroj holivudskog filma. Mnoge stvari su ispravno predstavljene. Tako se insistiralo da komunikacija sa heptapodima (vanzemaljskom vrstom iz filma, prim. red.) mora početi od prostih stvari, da se ne može odmah komunicirati o kompleksnim pitanjima.



Džesika Kun

Kako ste Vi dospeli na film? Da li Vas je jednostavno neko pozvao?

Pa da. Bila je to slučajnost. Snimalo se ovde, u Montrealu, i prvo su se javili mom kolegi Morganu Sonderegeru. On se bavi zvučnim sistemima i jezicima pa je pomogao da se naprave vanzemaljski zvuci koje čujete na početku filma. Kasnije su hteli da se posavetuju sa nekim ko se bavi lingvistikom, ko je radio na malo istraženim jezicima tako što je išao na mesta gde se ti jezici i dalje govore – jer takvu biografiju ima i lik koji tumači Ejmi Adams – a to je baš ono što je moja oblast. Tako da ih je Morgan povezao sa mnom.

Ima li paralela sa poslom koji radite sa zemaljskim jezicima?

Važno otkriće lingvistike je da ljudski jezici imaju određene zajedničke karakteristike. Zvuče veoma različito i gramatička pravila odudaraju na mnogo načina, ali su mnogi temeljni principi svima zajednički. Kada, kao lingvista, radim sa ljudskim jezicima imam tu prednost – pokaži mi nekoliko rečenica tog jezika i moći ću već da dam prilično dobre procene kako funkcioniše taj jezik. Kada se radi o heptapodima, nema te startne prednosti. Nemamo pojma koliko vanzemaljski jezik može biti različit.

Ako bi sutra vanzemaljci sleteli u Montreal, da li biste Vi pokušali da stupite u kontakt isto kao što je urađeno na filmu?

Lingvista treba da povezuje zvuke – ukoliko je jezik govorni – ili simbole sa značenjima. Ako pokažete recimo na knjigu, pretpostavljam da ću od vas čuti reč „knjiga“. Treba početi od konkretnih stvari i onda ih lagano nadograđivati. Tako lingvisti rade kada su na terenu u monojezičkim situacijama – dakle tamo gde ne govorimo treći zajednički jezik sa onima sa kojima komuniciramo. Mislim da bi lingvisti tako radili i da se pojave vanzemaljci.

Jeste li ikada pomislili da ćete raditi na filmu koji je u igri za Oskara?

Nikada, bilo je to iznenađenje. Nisam nikada razmišljala o komunikaciji sa vanzemaljcima dok nisam dobila imejl od ekipe filma. Ali bilo je zabavno i korisno za lingvistiku jer je učinilo polje vidljivijim. Mislim da kao naučnofantastični film zaista dobro koristi fikciju da podstakne publiku da razmisli o velikim važnim pitanjima koja prevazilaze i jezička.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Неодољива Меган Фокс снимила кампању за доњи веш


Тридесетогодишња Меган Фокс, звезда серије „Нова девојка“ и мајка троје деце – још оставља без даха. Доказала је то у кампањи коју је снимила за „Фредерикс ов Холивуд“, познатог произвођача доњег веша.

Меган је такође сувласница и заштитно лице те компаније, а учествовала је и у креирању колекције. Лепотица се овога пута нашла испред објектива славне фотографкиње Елен вон Анверт.

То што ми је компанија 'Фредерикс ов Холивуд' понудила партнерство и могућност да креирам, даје ми прилику да будем страствена приликом промовисања“, каже Меган Фокс.

Раније је учествовала у кампањама за козметику „Ђорђа Арманија“, и за „Армани џинс“ и „Ejвон“.

Фоксова је за Магазин В открила да ће ускоро представити и сопствену линију доњег веша, коју тренутно дизајнира.

„Мислим да женама треба да буде удобно у ономе шта носе, а да се и даље осећају добро у својој кожи. Самопоуздање свима добро стоји“, каже Меган.

Истиче како је њена дефиниција лепоте једноставност, елеганција и сензуалност.

„Мислим да жена, када је у хармонији са собом, остаје верна својим вредностима“, истиче глумица и модел.

Фоксова је за Магазин В открила да ће ускоро представити и сопствену линију доњег веша, коју тренутно дизајнира.

„Мислим да женама треба да буде удобно у ономе шта носе, а да се и даље осећају добро у својој кожи. Самопоуздање свима добро стоји“, каже Меган.

Истиче како је њена дефиниција лепоте једноставност, елеганција и сензуалност.

„Мислим да жена, када је у хармонији са собом, остаје верна својим вредностима“, истиче глумица и модел.



https://www.youtube.com/watch?v=85yzd5fSN-M
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Бен Афлек завршио рехабилитацију


Aмерички глумац Бен Афлек завршио је рехабилитацију на којој је био због алкохолизма, а на друштвеним мрежама је поручио да жели да буде „најбољи отац који може да буде“.

Афлек је на свом налогу на Фејсбуку навео: „Желим да моја деца знају да није срамота добити помоћ када ти је потребна, и да буду извор снаге свима којима треба помоћ, али се плаше да преузму први корак“.

Нагласио је и да је његово лечење „први од бројних корака“ ка опоравку и захвалио се својој супрузи Џенифер Гарнер, од које се разишао 2015. године, али се још није званично развео.

„Завршио сам третман одвикавања од зависности од алкохола, нешто са чиме сам се борио у прошлости и са чиме ћу наставити да се борим“, навео је 44-годишњи глумац.

Афлек и Гарнерова, који имају троје деце, најавили су 2015. године да ће се развести након 10 година брака, подсећа Ројтерс.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 361 362 364 365 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.