Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pet ubica koji odolevaju poteri policije  (Pročitano 5008 puta)
05. Apr 2008, 12:31:40
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Poslednji zločinci za kojima je raspisana poternica
Pet ubica koji odolevaju poteri policije
Autor: T. Marković-Subota, A. Ž. Adžić | 05.04.2008 - 06:09

BEOGRAD - Boban Mitić, Nebojša Rakić, Branislav Sekulović, Nikola Vračarić i Milenko Janković - osobe su čija su imena i fotografije, pod oznakom „potraga zbog ubistva“, iz centrale MUP-a dostavljene svim policijskim stanicama u Srbiji.


Njih petorica poslednji su u nizu identifikovanih ubica koji su posle zločina pobegli i za kojima je zatim raspisana poternica. Najopsežniju potragu policija je organizovana za Bobanom Mitićem iz Rataja, osumnjičenom za četvorostruki zločin počinjen 16. marta u vranjskom selu Krševica. Potragom za njim, vranjska policija ni juče, devetnaestog dana, nije uspela da stavi tačku na zločin. Sudbina Mitića od krvavog pohoda u kome je ubio suprugu, taštu i dvoje dece tako je i dalje misterija za sve. Ni policija ne zna da li je živ i da li se krije, ili je u međuvremenu presudio i sebi. Od 16. marta, kada je za Mitićem tragalo dvesta policajaca, akcija potrage poslednjih dana svela se na lokalne pripadnike MUP-a. I oni se pitaju da li će i kada Mitića zateći u nekom tajnom skrovištu, ili će pre naći njegovo telo.

Hajka za četvorostrukim ubicom podsetila je na slučaj od pre šest godina, kada je Leskovčanin Dragan Čedić pobegao nakon što je u napadu ljubomore ubio bivšu suprugu i šestoro njenih rođaka i prijatelja. Za Čedićem je te 2002. godine tragalo nekoliko stotina policajaca, a slučaj je okončan 40 dana posle zločina, kada je njegovo telo nađeno na livadi, pored puta u obližnjem selu.
Policija je tada za hvatanje Čedića angažovala helikoptere, što je zbog nepristupačnog terena izostalo u potrazi sa Mitićem.
- Mitić nije klasičan kriminalac koji ima novac i logistiku za skrivanje. Zbog toga za njegovo otkrivanje i ne mogu da se koriste uobičajene mere koje policija koristi u takvim slučajevima - objašnjava izvor „Blica“ iz MUP-a i navodi da se u potrazi za Mitićem sve svodi na pretraživanje terena.
Operativna potraga, koja podrazumeva prisluškivanje i lociranje mobilnih telefona, tajno praćenje njihovih porodica i najbližih saradnika - kako navodi naš izvor - primenjuje se samo u slučajevima osoba osumnjičenih za teška krivična dela, kao što su organizovani kriminal, ubistva, dilovanje droge...

Glavni cilj beogradske policije u ovom momentu jeste da uđe u trag četvorici osumnjičenih za ubistva počinjenih u poslednjih pola godine: Nebojši Rakiću, Branislavu Sekuloviću, Nikoli Vračariću i Milenku Jankoviću.
Nebojša Rakić sumnjiči se da je pre mesec dana u Vrčinu, ispred svoje kuće hicima iz pištolja ubio Dragana Milovanovića i ranio njegovog kuma Aleksandra Vlahovića, zvanog Rambo, zbog kockarskog duga od 40.000 evra. I Rakić i njegove žrtve odranije su bili poznati policiji. Branislav Sekulović je iz Srbije pobegao 27. septembra prošle godine, nekoliko sati nakon što je u zgradi svoje firme „S kompani“ na Petlovom brdu ubio Vladimira Samardžića, Darka Živkovića i Dušana Pejovića. Razlog i ovog zločina bio je dug, ali od sto hiljada evra. Novac je Sekulović pozajmio od žrtava za izgradnju stanova i nije ga vratio.
- Iza svih klasičnih kriminalnih obračuna stoji ili novac ili droga - objašnjava sagovornik „Blica“.
Tako su zbog problema u narko-biznisu, 25. septembra prošle godine u naselju Medaković, Nikola Vračarić i Milenko Janković ubili Uroša Miladinovića i ranili Milana Finka. Za obojicom je poternica raspisana dva meseca posle zločina.
Odbegli Sekulović je, prema policijskim saznanjima, utočište našao u Crnoj Gori, u kojoj se inače kriju mnogi srpski državljani koji su u Srbiji pod udarom zakona. Ostalim beguncima policija još nije ušla u trag.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
Ubica: Ja sam onaj što je utepaja ženu i decu
Subota, 5. april 2008. 15:48     



Boban Mitić (37), četvorostruki ubica iz sela Rataje kod Vranja uhapšen je u Skoplju gde ga je čekao automobil kojim je trebalo da se preveze u Grčku, a vranjska policija još nije potvrdila niti demantovala tu informaciju.

Izvor Bete rekao je da je Mitić, do Skoplja došao autobusom jednog privatnog prevoznika iz Preševa koji je saobraćao na redovnoj liniji Preševo-Tetovo.

Vozač autobusa M. M. potvrdio je da je "nepoznati putnik" sa urednim ispravama, oko devet sati prešao srpsko-makedonsku granicu.

"Taj putnik, visok, neobrijan, u plavoj trenerci i patikama, sa jednom torbom, imao je pasoš u kome je pisalo da je rođen u Podgorici, a da živi u Beogradu", rekao je Beti vozač autobusa M.M.

Prema njegovim rečima, on se njemu i kondukteru predstavio rečima: "Čuli ste za to, ja sam onaj što je kod Bujanovca utepaja ženu i decu".

Vozač ga je zatim, kako je naveo, ostavio na naplatnoj rampi kod Skoplja, posle čega je slučaj prijavio policiji.

Mitić je 16. marta ove godine, oko 21.35 časova u selu Krševica kod Bujanovca, u kući tasta Blagoja R. pištoljem ubio svoje dvoje maloletne dece, dvogodišnju Anđelu, četvorogodišnjeg Lazara, suprugu Suzanu (25) i taštu Sunčicu (48).Istovremeno je petogodišnjoj Kristini, Suzaninoj ćerki iz prethodnog braka, naneo teške telesne povrede.

Nakon zločina, on se 20 dana skrivao negde na teritoriji opština Bujanovac, Vranje i Preševo.



Izvor:Mondo
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Mooooo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n70 ME
Evo, upravo sada slusam u dnevniku na rts-u da to nije u stvari Boban Mitić , pogresnog uhvatili  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
Pa i ja sam sad slusao i bas kazu da je Boban Mitic uhapsen  Smile
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Mooooo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n70 ME
"..da to nije boban mitic iz vranja koji je ubio porodicu bla bla..."
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
U redu je legendo  Smile
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Mooooo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n70 ME
Hmmm?
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Neizvesnost oko hapšenja Bobana Mitića iz Rataja kod Vranja
Četvorostruki ubica pobegao u Makedoniju?
Autor: Veselin Pešić | 06.04.2008 - 00:30




Makedonska policija juče je proveravala identitet osobe za koju se sumnjalo da je četvorostruki ubica iz Rataja kod Vranja Boban Mitić (33), koji je 16. marta u 20,45 časova hicima iz pištolja u selu Krševica kod Bujanovca, ubio maloletnu ćerku i sina, suprugu i taštu.

Portparol MUP-a Makedonije Ivo Kotevski, u prvoj izjavi je rekao da je sumnjiva osoba uhapšena u petak popodne na graničnom prelazu Bogorodica, prilikom pokušaja da pređe u Grčku. On je dodao da su kod uhapšenog pronašli pasoš osobe sa inicijalima V. B., ali da njegov izgled ne odgovara opisu četvorostrukog ubice Bobana Mitića, koji je makedonska policija dobila od kolega iz Srbije. Međutim, Kotevski je dodao da iz Srbije još očekuju dodatne informacije kako bi tačno utvrdili identitet uhapšenog.
U sinoćnoj izjavi za agenciju Beta Kotevski je izjavio da u akciji MUP Makedonije nije uhapšen četvorostruki ubica iz sela Rataje kod Vranja Boban Mitić.
On je rekao da je nakon privođenja makedonska policija kontaktirala Interpol, izvršila kontrolu, uzela otiske i uporedila fotografije i ustanovila da privedena osoba nije Boban Mitić.
Prema rečima Kotevskog privedena osoba je puštena, a o događaju je obaveštena ambasada Srbije u Makedoniji.
O navodnom hapšenju „srpskog državljanina čiji se identitet još utvrđuje“, javili su juče i makedonski elektronski mediji.
Vranjska policija se još nije oglasila na vest o navodnom Mitićevom hapšenju.
O bekstvu i navodnom hapšenju Mitića u Makedoniju čuli smo i od vozača autobusa jedne privatne firme iz Preševa M. M. On za „Blic nedelje“ kaže da je lično obavestio inpektore srpskog MUP-a da je Mitića prevezao do Skoplja i da se ovaj krije u Makedoniji.
- Kada sam policijskom inspektoru rekao za sumnjivog putnika iz autobusa, on je u mom prisustvu pozvao kolege u Makedoniji i obavestio ih da se Mitić nalazi na njihovoj teritoriji u blizini Skoplja. Nešto kasnije, drugi inspektor mi je rekao da je Mitić uhapšen i da se nalazi u pritvoru u Skoplju-izjavio je za „Blic nedelje“ vozač M. M.
Vozač autobusa ispričao je srpskim policijskim službenicima da je sumnjivi putnik 4. aprila oko devet časova bio ispred železničke stanice u Preševu, gde je ušao u autobus, koji saobraća na relaciji Preševo-Tetovo.
- Čovek je visok, nije bio obrijan. Nosio je trenerku, na nogama je imao patike. On je granicu prešao sa pasošem na kojem je pisalo da je rodjen u Podgorici i da živi u Beogradu. U listi sa podacima o svakom putniku imam i broj njegovog pasoša. Blizu Skoplja, sa sredine prešao je na poslednje sedište u autobusu. . Po njegovom ponašanju video sam da nešto sa njim nije u redu. Kondukter je otišao do njega i na albanskom jeziku upitao ga da li ilzazi i šta radi. Putnik je konduktera razumeo i rekao mu: „ Polako, ja bežim od policije“. Kada mu je kondukter odgovorio da ne treba da se plaši policije jer se nalazi u Makedoniji, sumnjivi putnik mu je rekao:“Je si li ti čuo za onog čoveka iz Vranja što je utepaja ženu i decu“. Kondukter mu je uplašen rekao da je nešto o tome čuo - priča M.M.
Potom je kondukter vozaču autobusa prepričao razgovor za putnikom. Onda je vozač pozvao putnika da sedne napred, što je ovaj i učinio.
- Na moje pitanje dokle ide, putnik je odgovorio da putuje do Grčke. Rekao sam mu da mogu da ga prevezem do Tetova. Strahovao sam da putnik ne izvadi pištolj ili nož i naredi mi da vozim u Grčku. Jedva sam čekao da izadje iz autobusa i gledao da vidim makedonsku policijsku patrolu. Kada smo prošli naplatnu rampu, stao sam i rekao mud da izadje. Izašao je i pozdravio me na albanskom jeziku. Nastavio sam put za Tetovo, odvezao putnike i ni sa kim nisam kontaktirao. Kada sam ponovo prešao našu granicu, zvao sam mog direktora i objasnio mu telefonom šta mi se dogodilo. Direktor je rekao da sve podatke saopštim policiji. Na granici sam sve poidatke dao srpskim policijskim inspektorima - kaže M. M.
Meštani Rataja, Krševice i ostalih sela bujanovačke opštine sa nestrpljenjem očekuju da se policija oglasi i saopšti podatke o tome da li je najzad uhapšen i pritvoren. Oni veruju da se ubica temeljno pripremao za nezapamćeni zločin i za bekstvo. Navodno je prodao je nekoliko ovaca da bi imao novac za planirano bekstvo u Nakedoniju, Grčku, na Kosmet ili u neku od zapadnih zemalja.
Mitić je ubio svoju dvogodišnju ćerku Anđeliju, četvorogodišnjeg sina Lazara, suprugu Suzanu (25) i taštu Sunčicu Ristić (47). Zatim je ranio Kristinu M., ženinu ćerku iz prvog braka, a potom je pokušao da ubije i tasta Blagoja, ali mu je nestalo municije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
Ubica u bekstvu mesec dana

Od zločina u selu Krševica kod Bujanovca, u kom je Boban Mitić (34) ubio svoje dvoje dece, suprugu i taštu, prošlo je više od 30 dana, ali ubica još nije pronađen



Četvorostruki ubica iz sela Rataje kod Bujanovca Boban Mitić (34) ni mesec dana nakon stravičnog ubistva nije uhvaćen! Mitić je 16. marta u selu Krševica ubio svoje dvoje maloletne dece, suprugu i taštu, i od tada mu se gubi svaki trag. Detaljna pretraga terena na prostoru Pčinjskog okruga nije dala nikakve rezultate, pa se u ovom trenutku ne zna ni da li je ubica uopšte živ! Policija je u proteklih mesec dana dobila na desetine dojava, ali se svaka ispostavila netačnom.

Vranjska policija do sada nije dala nikakvo zvanično saopštenje o rezultatima potrage, što dodatno uvećava strah i podozrenje kod meštana sela Rataje, gde je Mitić živeo, i Krševice, gde je izvršio masakr. Uprkos tome što su detaljno pregledani svi napušteni objekte, bunari i proverene kuće Mitićevih poznanika i rodbine, do sada nikakav trag nije otkriven! Ispred svake prodavnice u selu Rataje, kao i u okolnim mestima, nalazi se zalepljena poternica sa Mitićevom slikom. Među meštanima ispredaju se razne priče, a uglavnom su vezane za to kada je i gde viđen četvorostruki ubica.

- Ljudi svašta pričaju, između ostalog i to da je viđen u blizini sela. Navodno, bio je zarastao u bradu i naoružan do zuba, sa redenicima preko ramena - kaže Novica Mitić, Bobanov rođak i stanovnik Rataja.

On navodi da se po selu priča da je ubica pobegao na Kosovo, gde se zbratimio sa nekim Albancima i da tamo sa njima čuva ovce.

- Zanimljivo je da je njegov bicikl posle ubistava pronađen kod Žbevca, prema Bujanovcu, pa će pre biti da se skriva negde ovde, nego na Kosovu - kaže Mitić, i demantuje glasine prema kojima je ubica pre zločina rasprodao svoje ovce, navodeći da je stado još uvek u kući njegovog oca.

Mnogi, međutim, smatraju da je zločin unapred pripremljen. Pojedini meštani kažu da je Boban Mitić, neposredno pre nego što je pobio svoju porodicu, pozajmio veću svotu novca.

- Danima unazad on je obilazio i ljude koji su njemu bili dužni i govorio im da novac vrate njegovom ocu, jer on mora da ide na duži put - kaže jedan Ratajčanin, i dodaje da i dalje vlada bojazan da bi Mitić mogao još nekom da naudi.

- Ljudi se ne zadržavaju na otvorenom u večernjim satima. Ako je živ, ko zna šta se vrzma po njegovoj glavi - kaže čovek iz Rataja.

Kako vreme prolazi, sve je izraženija sumnja da je pre zločina Mitić izvršio nekoliko krađa na jugu Srbije. Prema saznanjima Pressa, sumnja se da je Mitić 14. marta, dva dana pre strašnog zločina, opljačkao kuću Dragoljuba S. u selu Klinovac u opštini Bujanovac, iz koje je odneto 38.000 evra, 13.000 švajcarskih franaka i 15.000 dinara. Tom prilikom iz kuće je ukraden i pištolj „CZ" sa šest metaka.

- Sve je više dokaza da je Mitić unapred pripremio zločin. Postoje tragovi koji ukazuju da je on izvršio krađu u selu Klinovac, i taj novac verovatno je pripremio da mu se nađe tokom bekstva. Potraga za njim traje bez prestanka, a uputili smo i poziv građanima da pomognu u njegovom pronalaženju, ako imaju bilo kakva saznanja o mestu gde se nalazi. Ekipe koje tragaju koncentrisane su mahom na prostoru između Rataja i Krševice, ali se proveravaju i druga mesta, kao i svi objekti u kojima bi mogao da se krije - kaže izvor iz policije.

Kuća u kojoj živi ubicin tast Blagoje i dalje je svakodnevno pod prismotrom, jer postoji bojazan da bi Mitić mogao da se vrati i dovrši svoj krvavi pir.



Izvor:Press
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Pet ubica koji odolevaju poteri policije


Плус пола земунског клана али то се ваљда не рачуна.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.