Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napravite od USB Flash-a digitalni svajcarski noz  (Pročitano 16851 puta)
03. Apr 2008, 22:08:43
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
LG Nexus 5
                   



Na internetu se danas nalazi pregrst programa koji su "dizajnirani" za pokretanje sa USB flash diska. Najbolje od sve ga je to sto se ovi programi mogu potpuno besplatno skinuti i instalirati na USB flash, koji ce vam uvek biti pri ruci.

Ovde ce biti reci o 55 programa koji su zaista "must have".


Sistemski Alati :

1. Currports   [47 KB | Freeware | Win 2000/XP/2003/Vista] Ako zelite da znate koje aplikacije su trenutno pokrenute na vasem racunaru, CurrPorts je prava stvar za vas. Pomocu njega mozete pratiti, kontrolisati i zatvarati odredjene portove koji su nepotrebni.
2. WinAudit   [783 KB | Freeware | Win 2000/XP/2003/Vista] Saznajte svaku mogucu pojedinost o instaliranom hardveru i softveru na vasem racunaru. U svakom momentu mozete proveriti sta ste instalirali, informacije o licenci, koriscenje memorije, startup programe i mreznih podesavanja.
3. Damn Small Linux   [50 MB | Freeware | 2000/XP/2003/Vista] Mini verzija Linux operativnog sistema koga mozete pokrenuti direktno sa USB flash-a, kao i iz samog windows-a. Toliko mali da moze da stane na USB, a toliko mocan da nudi kompletno desktop okruzenje. 
4. StartupList   [158 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Pogledajte sve od aplikacija koje se podizu sa dizanjem operativnog sistema.
5. PStart   [632 KB | Freeware | Win 2000/XP] Pristupite lako vasim folderima i aplikacijama koje ste prethodno organizovali po grupama, jednostavnim klikom na ikonicu PStart-a.
6. AIDA32   [2.94 MB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Odlican benchmarking program pomocu koga proveravate rad ili kvar vasih komponenti.
7. Restoration   [299 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Svakome se desi ponekada da obrise neku stvar sa racunara. Restoration vam moze povratiti fajlove koje ste greskom obrisali. Takodje, mozete skenirati hdd sa namerom da potpuno obrisete stvari koje je moguce povratiti ovakvim i sllicnim programima.
8. RockXP   [768 KB | Freeware | Win XP] RockXP vam sa lakocom moze povratiti XP product key, kao i ostale key-eve Microsoft-ovih proizvoda. Deluje kao beznacajna stvar ali ce dobro doci ukoliko reinstalirate sistem.


Sigurnosni Alati :

9. avast!   [398 KB | Freeware | Win 2000/XP/2003/Vista] Portabl verzija poznatog antivirus programa.
10. Dr.Web CureIt   [5.37 MB | Freeware | Win 2000/XP/2003/Vista] Jos jedna verzija antivirus softvera.
11. Omziff   [407 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Omziff omogucava enkripciju i dekripciju podataka koristeci uobicajen tip algoritama.
12. SmartSniff   [57 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Nadgleda mrezni saobracaj.
13. KeePass Password Safe   [1.17 MB | Freeware | Win 2000/XP/2003/Vista] KeePass je a password manager koji vase sifre cuva u posebnoj enkriptovanoj datoteci.
14. AdAware   [4.63 MB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Spyware-i i Malware-i mogu znacajno usporiti vas racunar, tako da njegovo koriscenje izaziva brojne glavobolje njihovih vlasnika. AdAware ce vam pomoci da uklonite maliciozne aplikacije sa vaseg racunara.
15. RoboForm2Go   [2.84 MB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] RoboForm2Go vam omogucava da brzo i jednostavno popunite razne forme i sifre u Internet Exploreru ili bilo kom drugom internet pretrazivacu jednim klikom. Prilikom uklanjanja USB, uklanjaju se svi tragovi i sve ostaje enkriptovano na USB-u. Besplatna verzija nudi mogucnost od 10 cuvanja.
16. CryptoAnywhere   [1.2 MB | Freeware | Win 95/98/ME/NT/XP/2000] CryptoAnywhere enkriptuje vase mailove koje saljete sa nesigurnih mesta kakve su, na primer, igraonice ili tudji racunari.


Korisni Alati :

17. IZArc2Go    [3.19 MB | Freeware | Win 2000/XP/2003] IZArc je jako dobar file arhiver.
18. UK Kalender   [321 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Samo ime kaze, dobar kalendar koji ce vam pomoci da se lakse organizujete.
19. Country Codes   [1.32 MB | Freeware | Win 98/2000/XP/2003/Vista] Ovaj software sadrzi pozivne brojeve svih zemalja kao i brojne korisne informacije kao sto su mape, ISO brojevi IDDD kodovi, cak i trenutno vreme u odredjenoj zemlji.
20. LockNote    [296 KB | Freeware | Win 2000/XP] LockNote radi po sistemu "virtual memo pad-a", dozvoljavajuci vam da pisete takozvane "sticky notes".
21. TreePad Lite   [866 KB | Freeware | Win 98/2000/XP/2003/Vista] TreePad Lite je pravi program za upravljanje sa licnim bazama podataka, mail-ova, teksta i hiperlinkova.
22. Convert   [152 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Kovertor. Mozete konvertovati daljinu, vreme, temperaturu, pritisak, itd.
23. ToDoList    [99 KB | Freeware | Win 95/98/ME/2000/XP/2003] Kao sto samo ime programa govori, radi se o podsetniku veoma lakom za koriscenje.
24. Essential PIM    [1.5 MB | Freeware | Win 98/2000/XP/2003/Vista] Essential PIM je jos jedan program koji ce vam pomoci da lakse organizujete svoj posao na racunaru.
25. Anim8or   [610 KB| Freeware | Win 95/98/NT/2000/ME/XP] Kreirajte 3D scene, modele i animacije pomocu ovog veoma zabavnog alata.
26. Mozilla SunBird    [5.6 MB | Freeware | Win 2000/XP/Vista, Linux] Jos jedan mocni organajzer i kalendar sa pregrstom novih opcija koje ce ispuniti sve vase potrebe.


Alat Za Citanje I Editovanje :

27. FoxIt PDF Reader    [1.83 MB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Iako ne tako savrsen kao Adobe Acrobat Reader, ovaj alternativni program ce ispuniti sve vase potrebe koje se ticu operacijama sa pdf fajlovima.
28. TexNotesPRO    [11.7 MB | Shareware $50 or Free Trial | Win 2000/XP] TexNotesPRO se koristi za editovanje tekstualnih dokumenata, njihovo organizovanje itd.
29. Atlantis    [3.79 MB | Shareware | Win 95/98/NT/ME/2000/XP/Vista] Jos jedan tekst editor koji poseduje mogucnost kodiranja poverljivih dokumenata.
30. EditPad Lite    [2.9 MB | Freeware | Win NT4/98/2000/ME/XP/Vista] Veoma lagan za koriscenje, ovaj tekst editor nudi mogucnost otvaranja raznih dokumenata u razlicitim prozorima (tabovima).
31. eTextReader   [279 KB | Freeware | Win NT4/98/2000/ME/XP/Vista] eTextReader ce vam omoguciti editovanje i sredjivanje fontova, promenu pozadine dokumenata, kao i promenu boja, itd.


Email Alati :


32. Reach-a-Mail    [2.1 MB| Freeware | Win 98/2000/XP/2003/Vista] Ukoliko vam je potreban e-mail klijent koji je jako pouzdan i koji vam je dostupan bilo gde, onda je Reach-a-Mail pravo resenje.
33. JBMail 3.2    [554 KB | Freeware | Win 95/98/ME/NT/2000/XP] JBMail je jos jedan klijent koji pruza mogucnost pregleda poste na bilo kom mestu. Ne skida postu sa servera, samo moze pristupati serveru radi citanja poruka.
34. Portable Thunderbird    [6 MB | Freeware | Win 95/98/Me/2000/XP/Vista, Linux] Mozilin Thunderbird je najverovatnije najbolji mail klijent danasnjice, od nedavno u portabl izdanju.
35. The Quick Mailer    [20 KB | Freeware | Win 95/98/Me/2000/XP/Vista] Ako vam treba jednostavno i brzo slanje email-a, Quick Mailer je fantastican izbor. Nema potrebe ucitavati mail klijente, nema potrebe instalirati bilo sta, jednostavno ga samo pokrenite sa USB-a.


Chat Alati :

36. Trillian Anywhere    [8 MB | Freeware | Win 98/2000/ME/XP /Vista] Popularni chat program Trillian, dostupan u portabl verziji. Dozvoljava pristup AIM, ICQ, MSN, Yahoo! i IRC nalozima.
37. Miranda    [2.25 MB| Freeware | Win 98/2000/ME/XP/Vista] Miranda je veoma slicna Trillian-u. Ovaj program poseduje i preko 350 plug in-ova koji povecavaju njegovu funkcionalnost.
38. Easy Message    [240 KB | Freeware | Win 98/2000/ME/XP/Vista] Easy Message je najmanji portabl chat program, podrzava MSN, AOL, Yahoo! i ICQ.



Internet Pretrazivaci :

39. Portable Firefox    [6 MB | Freeware | Win 98/Me/2000/XP/Vista, Linux] Jedan od najboljih internet pretrazivaca u portabl varijanti.
40. OperaUSB   [8 MB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Jos jedan internet pretrazivac koji je na svetskom vrhu. Pokrenite ga sa USB-a, ne strahujuci se za tragove koje obican internet browser ostavlja iza sebe na racunaru.
41. Portable Safari    [1.64 MB | Shareware $.99 | Mac OS X] Portable Safari je za korisnike Mac OSX.


Razni Media I Zabavni Alati :

42. Yamipod    [4.39 MB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Ne mozete da instalirate iTunes na vasem racunaru? Da pristupite vasem iPodu bez prisutnog iTunesa, omogucice vam ovaj simpaticni programcic.
43. Beneath a Steel Sky    [8 MB | Freeware | Win 95/98/NT/2000/ME/XP] Umesto dosadnog Minesweeper-a i Solitaire-a, Beneath a Steel Sky je jako simpaticna i zarazna igrica slicna LucasArts-u.
44. Flight of the Amazon Queen    [7.2 MB | Freeware | Win 95/98/NT/2000/ME/XP] Jos jedno portabl izdanje stare igrice za Amigu tipa "point and click".
45. Zoom Player   [1.4 MB | Freeware | Win 95/98/NT/2000/ME/XP] Zoom Player je jako korisna stvarcica za reprodukciju vasih omiljenih video fajlova.
46. foobar2000    [1.6 MB | Freeware | Win 2000/XP/Vista] foobar2000 je odlican audio plejer. Podrzava gotovo sve audio formate.
47. Media Player Classic   [2.12 MB | Freeware | Win 95/98/NT/2000/XP] Media Player Classic podrzava vecinu video formata i ima jednostavan graficki interfejs, veoma lak za koriscenje.


Razni Web Alati :

48. TrayURL    [1.86 MB | Freeware | Win 95/98/NT/2000/XP] Sa ovim programcicem cete uvek biti u mogucnosti da pronadjete vase omiljene web stranice.
49. GreatNews    [ 1.29 MB | Freeware | Win NT/2000/XP] Pristupite vasim omiljenim vestima ili RSS feed-ovima gde god se nalazili koristeci GreatNews.
50. Http File Server (HFS)    [512 KB | Freeware | Win 95/98/NT/2000/XP] Ovaj portabl program vam nudi mogucnost serovanja fajlova koristeci jednostavnu HTML stranicu.
51. WhoisThisDomain   [42 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Saznajte brojne informacije o odredjenom sajtu, jednostavno kopirajuci adresu u ovaj program.
52. Quick ‘n Easy FTP Server Lite    [355 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Quick ‘n Easy FTP Server Lite dolazi sa mogucnoscu IP blokiranja, remote administracije i statistike servera, kao i sa brojnim FTP opcijama.
53. FTP Wanderer    [210 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] FTP Wanderer je jos jedan portabl FTP program veoma lak za upotrebu.
54. Angry IP Scanner    [108 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Portabl IP skener.
55. FollowMeIP Lite   [152 KB | Freeware | Win 98/ME/2000/XP] Ako zelite da vidite vasu pravu IP adresu, iako ste iza brojnih rutera i firewall-ova, ovaj program je najjednostavnije resenje za vas.

« Poslednja izmena: 04. Apr 2008, 02:11:50 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 5700
Extraaaa samo to mogu da kazem Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by Lighysoft: Veci potpis ne videh.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia 
Lepo. Ja bih ovo mogao da dopunim preporukom da svi oni koji os svog flesh-a zele mali racunar koji nece zavisiti od kompa koji koristite vec ce sam funkcionisati kao sistem za sebe da odu na ovu stranicu ovde
Ovde cete naci pregrst aplikacija - pojedinacno za vas flesh ali mozete skinuti i kompletnu aplikaciju koju kasnije kada je instalirate na fleshu mozete da pokrecete na svakom racunaru. Uz to mozete je uvek dopunjavati novim aplikacijama koje se pojavljuju i osvezavati postojece novijim verzijama. Potpuno je besplatan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ne, stvarno znate sta bi bilo super.. kad bi neko skinuo sve ovo i okacio ko veliki zip na jedan sajt.

Ja bi mu nabacio neku dobru ribu ili cak i druga ako treba.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Samsung Z400
 Smile
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia 
Ne, stvarno znate sta bi bilo super.. kad bi neko skinuo sve ovo i okacio ko veliki zip na jedan sajt.

Ja bi mu nabacio neku dobru ribu ili cak i druga ako treba.  Smile
Pa imaš sve na sajtu i tu ima brdo programa i aplikacija. Inače postoje dve osnovne aplikacije da bi flesh funkcionisao kao sistem  za sebe. Koju ces koristiti zavisi od tebe i tvojih potreba, ali najvaznije od kapaciteta flesh-a. Kraca je za flesheve kapaciteta 512mb ili 1gb, mada ova prosirena verzija moze da se koristi na fleshevima vec od 1mb, samo vam onda ostane manje memorije koju mozete da koristite u druge svrhe.
Ukoliko me secanje ne vara osnovna verzija je negde oko 80mb instalaciono, a na fleshu trazi cini mi se nepuno 300mb prostora da bi mogla da se instalira.
Prosirena verzija je negde izmedju 250 i 300mb instalaciono, a zahteva preko 600mb prostora na fleshu.
Ove podatke nemojte da uzimate zdravo za gotovo, vec cisto kao orijentaciono, ali mislim da nema vecih odstupanja.
Ja sam dao link na kome mozete sve ovo da nadjete i skinete, potrebna vam je samo brza internet veza. Oduševiće te se kada probate.
Toliko od mene. Ukoliko neko naidje na neki problem  ili nejasnocu, rado cu mu pomoci, moze da mi se javi i na pm.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

bla bla truc

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 348
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 5200
gde da skinem Damn small linux?
tamo su sve neki ftp linkovi.
Jel moze neko da postavi direktan link, ili onaj pravi od tih ftp linkova?
« Poslednja izmena: 21. Jul 2008, 22:09:48 od ilikeinvivo »
IP sačuvana
social share
Sta ce mi potpis?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone 4
gde da skinem Damn small linux?
tamo su sve neki ftp linkovi.
Jel moze neko da postavi direktan link, ili onaj pravi od tih ftp linkova?

Probaj sa ovog linka Smiley

ftp://ftp.oss.cc.gatech.edu/pub/linux/distributions/damnsmall/current/current.iso
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
pozzzz. imam jedno pitanje. instalirao sam USB dongle verziju1. 6 sa neta posto mi je original cd unisten ali neradi kad instaliram. probao sam u raznim sajtevima da potrazim resenje za problem ali uzalud. molim vas ako iko zna kako da resim ovaj problem neka mi pomogne. znaci skinuo sam verziju 1. 6 instalirao i kad sam ga pokrenuo ono nista ko da ga nisam ni instalirao pojavi se ikonica i program ali ko da je blokiran neznam sta da radim,ili postoji program koji je jedinstven za sve usb-ove pomozite pleasssssssssssssss
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
Kako da sa PC prebacim tj. uvezem  Favorite sa Opere na OperuUSB u USB Flash. Mozila radi super na USB Flash-u i lako sam prebacio favorite, ali sa Operom se mučim.
« Poslednja izmena: 06. Dec 2008, 23:59:53 od di68 »
IP sačuvana
social share
Edit by MunkaZe: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.146 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.