Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:07:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vera i dela  (Pročitano 10440 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sada bi s tobom počeo da ćaskam... al odošmo u off  Smile

Svka  čast za Indiju.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Naravno, bolje da ne odemo van topika, sefica bi mogla da se naljuti na nas... ajd sretno! Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Sony xperia
@Sale A sto ne izneses utiske o Veri u Indiji. Sigurno si dolazio u kontakt sa ljudima, .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Dobro, probat cu ostati unutar topika - Vera i Dela mu je naslov.
Nemam niakakav pripremljen citat pa cu ovako, iz prve, s tastature ravnu u Burek  Smile
Dakle, nema copy-paste-a, nema play backa, Corba svira u zivo Smile

Nisam se zanimao za religije knjiga koje takodjer postoje u Indiji pa ih necu spominjati. A njih sam ionako vec upoznao dovoljno, u Zagrebu, Beogradu, Sarajevu itd...

Vjera - posebno me zanimalo da se upoznam s buidizmom i bahai sljedbenistvom u Indiji. Generalno - budizam u Indiji naravno ima slicnosti s budizmom kojeg sam vidio u Thailandu ili Maleziji npr. Balans potreba uma i tijela podredjen uravnotezenosti. Izuzevsi arhitektonske razlike postoje i razlike u prakticiranju, obicajima, medjutim baza je ista. Djela - da ostanem unutar teme - dobio sam dojam da se mnogo toga bazira na onome da "sto ucinis prirodi ucinio si sebi", svijet je produzetak tebe, prvo kroz tvoju porodicu, potom kroz tvoje opkoljenje. Dakle djela su tvoja vjera, na taj nacin podjela na djela i vjeru postaje suvisna.

Bahaizam je slicniji religijama knjige, ali u Indiji dobro prolazi za razliku od nekih drugih zemalja.

Eto, par rijeci,na prvu loptu, onako na brzaka... ... ...
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Sony xperia
Citat
Eto, par rijeci,na prvu loptu, onako na brzaka... ... ...

Kada budes imao vremena, i bio raspolozen za duze kucanje, bilo bi dobro i nesto na sporaka.  Smile

Verujem da bi i mnoge druge, kao sto i mene interesuje, privuklo da saznaju nesto vise iz licnih utisaka o drugoj religiji.

Hvala za ono na brzaka.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Budem, naravno... hvala Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Sony xperia
Potakla me konstatacija da je podela na veru i dela suvisna.

To je itekako dobro pitanje za razumevanje vecinu ako ne i svih stvari. Covek, njegov um, da bi nesto razumeo, mora rasclaniti na sastavne delove. Medjutim zaboravlja, i to cesto da te pojedinosti iskoristi u sagledavanju sustine. To se dogadja u svim segmentima zivota. Bilo da je religija, fizika, skola, medicina, ...
Npr, gledajuci medicinu. Lecenje se svodi na invazivne metode, koje su usmerene na dati organ ili proces. Ako neko ima cir, ili prehladu, ... lecenje se usmerava samo na taj segmenat, uz malo ili nimalo sagledavanja coveka kao bica, sustine. Zaboravlja se da je to samo segmenat neceg slozenijeg. Covek se vidi kao masina kojoj je potrebno popraviti taj deo.
Samo sagledavanje necega, iz razlicitih pozicija daje drugaciju sliku, ali sve su to slike jedne te ista sustine...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Ja to gledam ovako:

Moja djela su ono cime ja kao osoba ili ja kao Bozije stvorenje djelujem naspram drugih osoba ili drugih Bozjih stvorenja. Jednostavno - moja djela jesu moja vjera.

---
Da je sve islo kao sto cesto ide u zivotu, ja bih danas bio katolik, posto je to sasvim normalno u mjestu u kojem sam rodjen.
Kao sto je normalno da tipovi varaju zene, oblokavaju se u bircuzima, psuju Boga svako malo, neki ubiju, neki kradu itd... a poslije toga, u nedjelju u 10/11 u crkvu pred oltar po oprost - ha ha ha ha ha!

Da se razumijemo - uzmu li se u obzir 10 zapovijedi i ostatak Biblije, ja vjerovatno zivim vise kao Krscanin nego 95% krscana (slicno mogu reci i za zidove i muslimane).
Nisam nikad nikog ubio, ranio, upucao, ustrijelio...
Suprugu nisam varao a i nemam namjeru.
Nisam ukrao.
Nisam pohlepan.
Ne prezderavam se.
Nisam pozelio zenu bliznjeg svog itd... itd.

Ono sto me smetalo je to da postoji raskorak izemdju ucenja i djela. Uci te jedno ali ti onda daje oprost za 10 zdravomarija ako pogrijesis. A znamo da ljudi cesto svjesno grijese!

Ne hvala.
Moja djela skoro uvijek jesu svjesna. I dok su svjesna moja djela jesu i moja vjera!
« Poslednja izmena: 31. Mar 2008, 07:23:04 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
Za Jocu Joxa ,

A zasto mislis da je to TVOJA  vera ?I zasto bas njoj toliko verujes ?Zato sto si rodjen bas ovde pa ti se automatski prepisuje ova vera ?Zasto ne verujes u Budizam ili Islam ?Po cemu se TVOJA vera razlikuje od drugih ?
Da si rodjen u turskoj da li bi bio to sto si sada ?Ili bi bio kao sada i verovao da ti geografski polozaj tvog bivstvovanja odredjuje i veru ?
Lepo je verovati ali lepo je i sumnjati ...
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Za Jocu Joxa ,

A zasto mislis da je to TVOJA  vera ?I zasto bas njoj toliko verujes ?Zato sto si rodjen bas ovde pa ti se automatski prepisuje ova vera ?Zasto ne verujes u Budizam ili Islam ?Po cemu se TVOJA vera razlikuje od drugih ?
Da si rodjen u turskoj da li bi bio to sto si sada ?Ili bi bio kao sada i verovao da ti geografski polozaj tvog bivstvovanja odredjuje i veru ?
Lepo je verovati ali lepo je i sumnjati ...
dobra pitanja,ali nemaju veze ama bas nikakve sa temom  Smile


Citat
A zasto mislis da je to TVOJA  vera ?I
To je nasa vera.o je vera svih nas,Sad samo sto su nam dela malo drugacija i sto mi ne zelimo da budemo to sto na trazi vec idemo linijom manjeg otpora.Lakse je veru prilagoditi sebi nego sebe njoj.Zato imamo horoskop
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:07:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.