Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:04:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preko 30 i slobodna  (Pročitano 9827 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
Fino...
Pazi ovako, savet damama...Nikad, ali nikada se nemojte udavati jer je vreme za to...
Znam one koji su stupili u brak sa 20...moji starci su imali po 35 godina...nije nikakvo merilo uspesnosti braka..
Sasma posle 30? Pa sta?
Razloga moze da bude mnogo...neko se posvetio karijeri, neko je vec prosao kroz jedan brak, i kroz razvod, neko jednostavno nije imao srece da upozna takvu osobu..
Da ne detaljisem sad...
Muskarci su donekle u boljoj poziciji...znas ono coveku u ranim sesdesetima nije nimalo tesko da nadje upola mladju devojku za "zezanje", moze da osnuje porodicu kada pozeli, dok zenske osobe donekle imaju rok trajanja..
To ti je ona varijanta kad devojka puni 29..30...i u totalnom je haosu ako je sama, jos ako ima jednu-dve udate prijateljice, pocinje da bude besna jer joj je jel'te proslo 30 godina zivota...
A bioloski sad kuca...tick tick..
Muskarci su kad dodju u te godine mnogo opusteniji....ne opterecuju se time..
Imam 30, pa sta?
Za 10 godina imacu 40, eto mi dovoljno vremena da nadjem nekoga, i da osnujem porodicu...
AKo ne...produzicu jos par godina...ma zar je vazno..
I slicne varijante...

E sad, sto se tice odgajanja deteta bez oca, ja sam protiv toga ukoliko nije neophodno...
Psiholozi to najbolje znaju, majka se donekle vezuje za cin samog radjanja, i nekog ranijeg odrastanja deteta...tu je najbitnija, dok je za period odrastanja figura oca najvaznija, da ne kazem presudna, pogotovo ako se radi o zenskom detetu...
Obrazac ponasanja, potreba za identifikacijom, faza formiranja licnosti...
Majka mora da igra dve uloge, pri tom da bude jako uspesna u obe, sto je po mom misljenju jako tesko...


IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zemun nije Beograd!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7696
Zastava Zemun, Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N8-00
etiketiranje, predrasude i osobe koje to rade smatram idiotima.......

ljudi koji nisu spoznali sebe, koji ne znaju sta ce sa sobom, pa vreme provode brinuci tudju brigu....

ne kazem da etiketiram i prozivam ribe koje su se udale u 25 i nasle smisao i sve sto si navela, samo sam skeptican u tu pricu happilly ever after, a upravo su te price o Pepeljugama i Snezanama ono sto upropascuje ribe..nadji princa, savataj do 30 te jer si posle prsla, udaj se, dobi decu i to je svrha tvog zivota.... pa posle u 45 totalno nezadovoljne, kada muz svrlja, deca odrastu i vide da nemaju nista od zivota..... mislim, to je mnogo veci sablon.....

mnogo bolje da same odluce da li ce i kad ce nego da slusaju drustvo sta im kaze.... kad i kako.... nekako sam skeptican da je zelja vecine zena da se do 30 uda i rodi decu i da bude u braku...ono iskrena zelja i vidjenje zivota..... ali smatraju samo da im je to duznost....pitao sam par prijateljica kad su se udavale i odlucivale da zatrudne, iz kog razloga to rade..... ni jedna, nijedna nije rekla zato sto zeli, zato sto oseca da je to to, zato sto voli da bude u braku i da gaji decu i da posveti svoj zivot tome.....sve su rekle pa vreme je, pa kad cu ako ne sad, pa posle necu biti nizasta, pa nemam perspektivu za neki posao (mrzi me da se borim da radim), pa bolje da se udam za nekog da mu rodim dete a on da me izdrzava.....itd..... uostalom, znate vec price....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Same nakon pedesete - po sopstvenom izboru (1)

Ivana Milaković 20.03.2008.

Kada se pomisli na damu koja je prešla pedesetu i nema muža, najčešće se to poveže sa: "Jao, sirotica, sama pod stare dane, sigurno joj je mnogo teško". Mada je veliki broj žena od pedeset-i-nešto godina koje su same i ne vole što su same, sve je više i onih koje su same jer su tako odabrale i jer im tako više odgovara.

Žena u pedesetim na našim prostorima često se smatra "zrelom za staro gvožđe", a ako je sama, onda i jadnom, sirotom, sigurno usamljenom i nesrećnom. Međutim, raste broj dama ovih godina koje sebe ne smatraju "zrelim za otpad", imaju aktivnosti koje ih zanimaju, uopšte se ne osećaju loše niti usamljeno i nemaju želju da se ponovo udaju. Ovo ne znači da one mrze muškarce niti da se ne viđaju s njima, dobar deo ovakvih dama i dalje će povremeno izaći s nekim gospodinom, pa i imati vezu s njim, ali ne žele da s njim dele životni prostor niti da se udaju. Razlozi za ovakvo postupanje su različiti, a ono što je zajedničko damama o kojima pišemo jeste to da se u svojoj koži i u svom životu osećaju dobro.

Danas ovakve dame nisu izolovani slučajevi kakvi su nekad bili - sve ih je više, a ima i dosta slobodnih muškaraca iz iste starosne grupe. To u praksi znači da dama neće biti sama ni usamljena - može da se vidi s prijateljicama, ako je to ono što želi, da se zajedno s njima smeje i uživa, ili od njih traži emocionalnu podršku ako joj je to u tom trenutku potrebnije, a može da izađe i s nekim gospodinom koji će se prema njoj prijatno poneti, s kojim će provesti lepo veče, dobiti pažnju koju želi - i nakon te lepe večeri se vratiti "svojoj kućici, svojoj slobodici", bez obaveze da se prilagođava bilo kome osim samoj sebi. Ni u mlađim godinama nije uvek lako svoje navike prilagoditi navikama druge osobe, a kasnije postaje sve teže.

Povezano s prethodnom stavkom: većina ovih dama je bila udata i podizala decu. Same su ostale nakon suprugove smrti ili razvoda, a deca su se odselila i krenula svojim putem, ili još uvek žive s njima. U svakom slučaju, one ne žure da se ponovo udaju - već su iskusile kako brak izgleda i, bilo da je taj brak bio loš ili dobar, želele bi da iskuse nešto novo. Odustajale su od mnogo čega u životu kako bi se brinule o deci i mužu, i sada bi volele da se, za razliku, malo više posvete sebi. To što više nemaju stalnog partnera nekada dođe kao pravo oslobađanje.

Izvor:
Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Same nakon pedesete - po sopstvenom izboru (2)

Ivana Milaković 21.03.2008.

Ima žena koje se svojevoljno opredele da i nakon pedesete i dalje budu same (neke od njih bile su udate pa su postale udovice ili se razvele, neke se nisu ni udavale). Nema ničeg lošeg u takvoj odluci; žene za nju mogu da imaju jako dobre razloge, i da se tako osećaju bolje.

Ukoliko dama već ima sopstvenu decu, nova udaja može da bude problematična. Mnogo je muškaraca koji ne žele da prihvate ženu koja već ima decu. A tu je uvek i bojazan da se novi muškarac neće korektno poneti prema njihovoj deci. Nekako su organizovale svoj život i život svoje dece, i nisu sigurne kako bi se nov muškarac tu uklopio - možda je bolje ne rizikovati. Plus, neke od tih dama su dobar deo vremena provele same brinući o deci, i nisu sklone da trpe negativne komentare o njima. Recimo, dama se viđa s nekim gospodinom koji je inače fin, ali ima neke primedbe na njeno dete, kome u tom životnom trenutku ne ide baš najbolje. On nema sliku o tome kako je to dete odrastalo, nema sećanje na njegove ranije uspehe i trijumfe, i dama oseća da on nema pravo na kritiku.

Postoji još jedna stvar: žene danas mnogo češće imaju sopstvene prihode nego ranije, i ne smatraju da im je muškarac neophodan da ih izdržava inače će propasti. Naravno da to nekim muškarcima neće nimalo smetati, biće ponosni da budu sa snažnom i sposobnom ženom i podržavaće je, ali i dalje ima i onih koji smatraju da žena treba da bude srećna što su je uzeli i što daju nešto novca za kućni budžet, i da uopšte nije neophodno da se oko nje i emotivno potrude i da učine da se ona stvarno oseti voljenom. A ima i žena koje toliko vole svoj posao i svoju karijeru da za ozbiljnu vezu i posvećenost koju ona zahteva nemaju dovoljno energije, i ne žele da od veze naprave nešto polovično što će stalno gurati u ćošak ("Ma, posvetiću se ja partneru i porodici, samo još ovo da završim, i ovo, i ovo..."), već pošteno priznaju sebi da im stalna veza, a još manje brak, nisu ni blizu vrha liste prioriteta - i takve budu i nakon pedesete.

Neke žene uopšte ne žele da budu same, smatraju da se potpuna sreća može naći samo u zajednici. A neke uspevaju da nađu sreću i da se dobro osećaju i ako žive same, i ne smatraju da im je neophodan neko da ih "teši u starosti" (plus pedeset-i-neku ne doživljavaju kao naročitu starost). U pravu su i jedni i drugi, dokle god se, sa svojim izborom, osećaju zaista dobro.

Izvor:
Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
imam samo jedno pitanje.Who the fuck is Ivana Milaković?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
prevodilac...


Elem... sto se tice teme... moja tetka se udala i rodila sinca u 38, odnosno 39 godina...
zasto je cekala toliko... da vidimo...

fakultet...
posao...
drugi posao... jos odgovorniji...
treci posao... rukovodece odgovorno mesto...
majmun koji ju je zavlacio skoro 10 godina.... covek je zeleo da ima devojku, ali ne i obaveze... posebna sorta muskaraca - mamin sin jedinac...

sve u svemu... trebalo je da se zarati i da se pojavi moj teca... da se spandjaju, vencaju dok bombe padaju okolo (prohujalo s vihorom momenat)... i da dobiju dete...

i dalje su u braku... ona je iako je promenila sredinu i dosla kod muza u Srbiju i dalje uspesna poslovna zena, ima sina od 15 godina, muza... i svaki dan je skockana... kao i prethodnih 30+ godina svog zivota... Smiley
brak i dete nisu nimalo usporili njen poslovni uspeh... a to je cesta boljka danas Smiley

Znaci... njoj je ipak bilo potrebno dete da i zaista bude srecna...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
U nekim stvarima sam tradicionalista. Žena koja je starija nema snagu da istovremeno gura karijeru i diže dvoje dece. A za mene je idealna porodica sa dvoje dece. Ali svako ima svoju sliku idealnog pa tako i treba da živi. Samo sve žene koje do 30. godine nemaju baš neku zdravu ozbiljnu vezu treba malo da razmisle zašto.Možda ih, kao u Aneinoj priči, neko manipuliše i krade im vreme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Mene je neprijatno iznenadilo kada sam shvatila da postoje obrazovane, uspesne zene... koje neko vuce za nos...  Smile
I tu ne mislim samo na svoju tetku... poznajem jos nekoliko primera ili sam cula price o njima...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Mene je neprijatno iznenadilo kada sam shvatila da postoje obrazovane, uspesne zene... koje neko vuce za nos...  Smile
I tu ne mislim samo na svoju tetku... poznajem jos nekoliko primera ili sam cula price o njima...  Smile

Pa njih je najlakshe vuci za nos. Karijera, karijera, karijera ... a o zhivotu pojma nema. Idealna zhrtva.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Zakonomernost rađanja ljudske rase: 6 devojčica i 4 dečaka. To znači da je svaka treća devojka statistički gledano predodređena da bude babadevojka ili samohrana majka. Zbog ove disproporcije polova mnoge kulture imaju običaj poligamije.

Šta to znači drage devojke? Drž ga ne daj ga, dobrih strejt frajera je malo, pa ga još treba nagovoriti na brak.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:04:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.