Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jogurt skida salo! I kile... I mislim, tako to...  (Pročitano 9284 puta)
01. Mar 2008, 18:40:51
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
Sad mi reče keva da je danas na TV-u gledala da je naučno dokazano da jogurt skida salo sa butina, stomaka... Kilograme jednom rečju.

Ima li neko proverenu informaciju?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Ja sam mršava, možda zbog jogurta  Smile Šalim se, jogurt kao i svi mlečni proizvodi su jako zdravi za naš organizam.

Evo nešto o jogurtu sa wikipedije - kako se pravi Smiley

Jogurt nastaje prirodnim procesom fermentacije mleka uz pomoć bakterija. Delovanjem bakterija dolazi do fermentacije pri čemu mlečni šećer (laktoza) prelazi u mlečnu kiselinu. Ovaj proces iskorišten je za industrijsko dobijanje jogurta.

Pod pojmom jogurt kao namirnica podrazumijevamo polutečni mlečni proizvod koji se dobija zagravanjem mleka i dodavanjem bakterija mlečne kiseline (lat. Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus). Na temperaturi 42-45°C za 2-4 sata dolazi do fermentacije i kiseljenja mleka. Nakon toga jogurt se hladi čime se usporava kiseljenje i produžava trajnost. Jogurt sadrži oko 0,7% mlečne kiseline.

Jogurt se na jednostavan način može pripremiti u u domaćinstvu. Potrebno je mleko zagrejati na 40-42 stepena, dodati malo jogurta ( na 2 l mleka dovoljno je 1 dl jogurta), dobro izmešati i ostaviti poklopljeno na toplom mestu 2-3 sata. Nakon toga treba ga staviti u frižider.

Jogurt - prijatelj vašeg želuca

Autor: Biljana Soldatović

Napitak, čija su blagotvorna dejstva na čovekov organizam poznavali još drevni narodi, izdržao je probu četiri milenijuma, i to u svim mogućim kombinacijama ukusa. U zavisnosti od kraja sveta, pravi se od kravljeg ili ovčijeg, kozjeg ili kobiljeg mleka, ali i mleka irvasa i bufala. Za proizvodnju jogurta koristi se čak i emulzija sojinog semena, slična mleku.

Pet osnovnih činjenica o vrstama jogurta
1. Obični jogurt sadrži 3,25 odsto mlečne masti.
2. Jogurt sa niskim procentom masti pravi se od poluobranog mleka ili mleka sa malim procentom masti i sadrži između 2 i 0,5 odsto masti.
3. Nemasni jogurt pravi se od obranog mleka i sadrži manje od 0,5 odsto mlečne masti. Ova vrsta jogurta ima za trećinu manje kalorija, odnosno 50 odsto manje masti nego običan jogurt.
4. Voćni jogurti obično sadrže neki stabilizator, kao što je želatin, kako bi zadržali oblik i čvrstinu. Takođe, oni često sadrže i zaslađivače, prirodne ili veštačke.
5. Dugotrajni, pasterizovani jogurti kao što su i voćni, u čijem procesu spravljanja je korišćena termička obrada, nemaju živih bakterija.

I mislim da ćeš ovde naći odgovor na svoje pitanje

Uz dijetu - jogurt

Imate višak kilograma i želite da taj višak izgubite. Rešili ste da držite dijetu. U principu, ukoliko još uvek rastete i razvijate se, dijeta nije preporučljiva, jer se može desiti da vašem organizmu neke namirnice zafale i da se zbog toga nepravilno razvijete; zdravija je varijanta da se viškova oslobodite time što ćete se baviti nekim sportom. Sad, ako ste baš zapeli da držite redukcionu dijetu (onu u kojoj ćete jesti manje količine hrane od uobičajenih), molimo vas da se prvo konsultujete s lekarom, kako biste došli do neke varijante koja će dovesti do toga da izgubite višak kilograma, ali da ipak ne izazovete nikakva oštećenja u organizmu. Uz tu dijetu može vam u izvesnoj meri pomoći jogurt.

Kakve veze ima baš jogurt s dijetom? Nedavno je sprovedeno istraživanje na dve grupe gojaznih ljudi koji su držali redukcionu dijetu. Držali su iste dijete, ali su u jednoj grupi bili oni koji su u toku dijete konsumirali i tri nemasna jogurta dnevno, dok su u drugoj grupi bili oni koji nisu pili jogurt.

Razlike u rezultatima? Nisu bile neznatne. Oni koji su pili tri nemasna jogurta dnevno izgubili su 22 odsto više telesne težine u odnosu na one koji nisu pili jogurt. A pošto se, kao što smo rekli, radilo o gojaznim osobama, ta razlika u gubitku mase je i te kako mogla da se primeti.

Smatra se da je do povećanog gubitka težine došlo jer konsumiranje jogurta ubrzava gubitak masnog tkiva oko stomaka. Za vas je ovaj podatak o jogurtu bitan jer je jogurt veoma hranljiv, naročito za one koji se još uvek razvijaju, pa je manja verovatnoća da ćete u organizmu napraviti neku štetu dijetom (pod pretpostavkom da dijetu držite u dogovoru s lekarom, a ne da pokušavate da preživite na jednoj jabuci dnevno).

Samo budite oprezni prilikom izbora jogurta. Jogurt s dodatim probiotskim kulturama jeste zdrav, ali dozvoljena dnevna količina je 250 ml (jedna čaša), osim ako ne želite ozbiljne stomačne probleme. Ovakvog jogurta možete uzeti jednu čašu, a preostale dve čaše bi trebalo da budu od običnog nemasnog jogurta, bez dodataka.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
E sad ćemo da se bacimo na yogurt umesto pepsi maxa pa da vidimo šta će biti  Smile Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ja pijem jogurt svaki dan i nista, sve sam siri, i siri... ili od jogurta, ili se moj metabolizam ne da Smile

@ borkes

probaj pepsi feat. limun (ili pepsi twist, whatever...) mada, ni to mi nije pomoglo Smile
« Poslednja izmena: 03. Mar 2008, 03:02:50 od masterT »
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
ja pijem jogurt svaki dan i nista, sve sam siri, i siri... ili od jogurta, ili se moj metabolizam ne da Smile

@ borkes

probaj pepsi feat. limun (ili pepsi twist, whatever...) mada, ni to mi nije pomoglo Smile

 Smile Smile pa probaj da piješ jogurt sa 0,5 odsto mlečne masti.

Ma gazirano je gazirano i to ubija...



p.s. Jel to onaj fit jogurt??  Smile
« Poslednja izmena: 03. Mar 2008, 23:11:43 od borkes »
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


*u gadnu babu rastem*

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 12422
Zastava francuska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 5610
ne fit je koliko ja znam sa 0.9

a Ella je sa 0.5

dugo nisam bila u srbiji ne secam se tacno  Smile
IP sačuvana
social share
U mom penkalu je jos mnogo mastila, ali volim da pisem samo jednoj osobi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
Ja mislim da sam pročitao da je fit sa 0,3...  Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
@ borkes

evo ja imam 100% tacnu informaciju da plivanje najbolje skida kilazu Smile

gledam slike od pre par godina, dok sam se bavio vaterpolom, i ne mogu da verujem kako sam se uprasio Smile

najozbiljnije, 3 puta nedeljno po 1 km (to ti je maksimalno 30 minuta), i za 6 meseci, odlicna linija... e sad, ako nemas vremena, onda neki drugi put... ali plivanje je zakon rekreacija...

poz
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
@ borkes

evo ja imam 100% tacnu informaciju da plivanje najbolje skida kilazu Smile

gledam slike od pre par godina, dok sam se bavio vaterpolom, i ne mogu da verujem kako sam se uprasio Smile

najozbiljnije, 3 puta nedeljno po 1 km (to ti je maksimalno 30 minuta), i za 6 meseci, odlicna linija... e sad, ako nemas vremena, onda neki drugi put... ali plivanje je zakon rekreacija...

poz

Ma to znam i ja... Dok sam živeo u Kanadi, plivao sam preko celog raspusta... Zamisli ona kako sam izgledao  Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ja vec godinama pijem 1 l jogurata  Smile dnevno i mogu ti reci da jesam mrsav  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.