Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Culi seljaci za "en devedeset i pet" koji kosta 1 dinar!  (Pročitano 11609 puta)
24. Okt 2007, 17:05:09
Ucesnik diskusija


Punk's not dead!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N90
Odem poslom u Pozarevac juce i ne mogu da se nacudim ponovo R-E-D-O-V-I. Prva misao koja mi je prošla glavom je bila ta da se kojim slucajem nisu vratili Dafina i Jezda i dele visoke kamate. Kad ono, Vip nudi telefone dzabe samo za 1 dinar pa raja navalila jos se gura i tiska u redovima, vredja i proziva medjusobno zbog nepostovanja mesta na kome su se mnogi nalazili. Sladio sam se celih 15 minuta tom situacijom - ma kao da su se vratile devedesete i razne kvazi banke.

Vratim se ja u selo, svratim u vecernje sate lagane na pivce u lokalnoj birtiji a ono vlasnik i ostali vec razglabaju o cudu od telefona, bili i oni na promociji. Prikljucim se ja prici a oni vec uveliko razvezli pricu kako je to najbolji telefon koji su videli, drzali ga oni u ruci jer su im ovi iz Vip-a dozvolili da ga pregledaju, pa se hvale kakva je to masina. Na moje pitanje sta ih je privuklo narocito kod istog odgovaraju: "ima sve bre, cackao sam ga ja"!

Sta cini jedna dobra reklama.

Molim moderatore da ne pobrisu ovu temu jer o ovom fenomenu en devedeset i pet nema smisla govoriti u istoimenoj temi ili temi o Vip operateru. Ovo je ipak nesto sasvim drugo i opisuje svu glupost, neinformisanost, neznanje i narocito nedostatak mozga naseg naroda. Niko ne razmislja unapred, svi trenutno i taj 1 dinar ce mnogima doci glave narocito kada se bude pojavio mobilni telefon sa 8GB diskom i vecim ekranom, RAM-om, a oni moraju placati dve godine vec prevazidjen model. Jos niko ne razmislja o tome da se mobilni ne kupuje na dvogogodisnji kredit jer mu je upotrebna vrednost danas smanjena gotovo na godinu dana i posle tog perioda ga u potpunosti gazi neki noviji model.
Ako danas trenutno vredi 440 evra vec nakon pet meseci ce vredeti 340 evra dok se kredit mora platiti celih 24 meseci i niko nece snizavati pretplatu zato sto je u medjuvremenu telefonu pala cena za vise od 100%.

Auto se kupuje ili stan na kredit a ne instant plasticna sprava koja gubi vrednost posle par meseci, ali o tome niko ne razmislja kada se ista prodaje za 1 dinar.
« Poslednja izmena: 24. Okt 2007, 17:08:53 od floramare »
IP sačuvana
social share
ljubitelj botanike
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k800i
i u novom sadu je guzva,red je 100 metara,ima i policije.. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
mob
Samsung S10 +
Kod nas u RS-u su malo bezobrazniji, doduse M-Tel,  Smile
Daju ga za 790 KM (oko 400 Evra) Smile i jos moras placati pretplatu od 80 KM dve godine  Smile
Jest da imas pun k....c minuta razgovora i SMS poruka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Punk's not dead!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N90
Hvala na otkljucanoj temi jer je zanimljivo videti glediste drugih o ovoj materiji.

"En devedeset i pet" je postao za kratko vreme kultni pojam samo zato sto se reklamira na TV-u recima: "ono sto su kompjuteri postali" i kao takav postaje privlacan mnogima kao orudje koje ce svojim nosenjem uz sebe dokazati i pokazati sam intelekt njegovog vlasnika i privrzenost novim naprednim tehnologijama to jest odavati njihovo poznavanje i koriscenje.
Njegova prodaja za 1 dinar uz obavezan ugovor na dve godine kod operatera i tako dobro smisljenu reklamnu kampanju koju vodi Vip je samo podstaklo da mnogo siri sloj gradjana naseg drustva krene o tome da razmislja i to da se o njemu kako rekoh trenutno govori sa strahopostovanjem cak i u seoskim sredinama gde su ljudi do juce na tako skupocene aparate gledali kao na obevezan luksuz i jos isti nazivali porezom na budale. Bas me sada interesuje ko su te tkz. "budale"?

Sta ovo treba da znaci? Da li mozda to da su ljudi u ovoj drzavi bili toliko gladni za ovakvim vidom kupovine mob. telefona i toliko dugo cekali ovakvu mogucnost da se pojam 1 dinar bez ikakve rezerve prihvata i usvaja. Uzimajuci cenu telefona u slobodnoj prodaji od blizu 500 evra trenutno i ne razmisljajuci potpisuje se ugovor na dve godine vernosti samo radi toga da se doticni telefon ne plati u kesu vec dobije za dž.?!?

Sve ovo pisem iz ugla jedne osobe koja zivi na selu i ovu pojavu iz te perspektive i obradjuje. Da kojim slucajem zivim u nekom vecem gradu, verovatno bi tema nosila naziv: "Culi gradjani za en devedeset i pet koji kosta 1 dinar" i formirali redove na ulicama!

Verujem da ce uskoro svi nasi forumi biti preplavljeni hvalospevima u vezi N95 isto kao u periodu kupovine N73 na dve godine kod Telenor-a a da njegovi vlasnici i neznaju sta sve takav aparat moze.

Kod nas u RS-u su malo bezobrazniji, doduse M-Tel,  Smile
Daju ga za 790 KM (oko 400 Evra) Smile i jos moras placati pretplatu od 80 KM dve godine  Smile
Jest da imas pun k....c minuta razgovora i SMS poruka.
Znaci, kod nas je jos odlicna ponuda da se u narednih dve godine placa po 3600(uklljucen PDV) dinara sto je nekih 47 evra po trenutnom kursu i telefon naravno za dž.
« Poslednja izmena: 24. Okt 2007, 20:17:26 od floramare »
IP sačuvana
social share
ljubitelj botanike
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone
Ljudi su kod nas prvenstveno neinformisani....
A i treba biti baja i imati skup telefon..... Neki misle i dalje da telefoni predstavljaju nekakav statusni simbol  Smile


Verujem da ce uskoro svi nasi forumi biti preplavljeni hvalospevima u vezi N95 isto kao u periodu kupovine N73 na dve godine kod Telenor-a a da njegovi vlasnici i neznaju sta sve takav aparat moze.


Ja sam ubedjen da ce ovako biti...... tacnije, vec je takva situacija  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Punk's not dead!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N90
Za deset meseci se telefon moze kupiti i u slobodnoj prodaji bez potpisivanja bilo kakvog ugovora i jos potpuno otkljucan za sve mreze. To jest, i ovo nije tacno, jer ce mu cena padati u tom desetomesecnom periodu tako da nece vredeti 440 evra za par meseci nego manje, sto znaci da se stedeci po 47 evra mesecno moze kupiti N95 za manje od 10 meseci.

Samim tim, cak ni "seljak" ne moze biti toliko prost da nasedne na ovakav vid dvogodisnje vernosti. Jedino ako zaista odgovara nekome da mesecno toliko razgovara i da su mu potrebni toliki minuti razgovora. Ali uzimajuci u vidu gornji naslov tesko da iko iz te grupe korisnika i razmatra kupovinu za 1 dinar, uglavnom to rade oni koji misle da ce time biti baje i ne racunaju bas previse.
IP sačuvana
social share
ljubitelj botanike
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone
Cigani iz Karton City-ja sa laznim licnim kartama uzimaju N95, LG Prada.....  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Slazem se sa svim sto ste napisali, osim jedne stvari. N95 jeste tehnicki veoma mocan telefon, mozda i najmocniji trenutno na trzistu. To sto ga seljaci kupuju da bi bili baje, a sto ne znaju ni u imenik da udju, to je je vec druga dimenzija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 108
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung S5
 Smile bas me zanima dali ce ovo da dodje i kod nas...
Edit: makedonija  Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2007, 20:55:02 od Sharlovski »
IP sačuvana
social share
Less is more
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia n97
a uzgred svi kazu da bi se koliko toliko opravdali " ma ja i onako toliko potrosim mesecno"
a 100% svi uzimaju sam ozbog telefona,, a 50% ga vec prodaje u nekoj radnji..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.