Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:31:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi korak u potrazi za vanzemaljcima  (Pročitano 9652 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Po nekim teorijama zivot na Zemlju je dosao kometom koja je donela neke mikroorganizme koji su se evolucijom razvili u ov osto danas imamo na Zemlji. @pilot trazi dokaze. Ja najvise sto mogu da ponudim neko matematicko objasnjene.
U Unbirezumu postoji na milijarde galaksija. Uzmimo da ima mijarada galaksija. Kazu da te galaksije sadrza na milijarde zvezda. Uzmimo da u proseku svaka galaksija ima milion zvezda. Neka oko svake zvezde u proseku kruzi oko 5 planeta. Znaci dolazimo do sledece racunice - 1 000 000 000(galaksija) * 1 000 000(zvezda) * 5(planeta) = 5 000 000 000 000 000.
Znaci u univerzumu imamo min 5 * 1015 planeta. Neka od tolikog broja planeta samo 0.000001% pogodno za zivot onakvim kakvim ga mi znamo. To znaci da ima 5 000 000 000 planeta na kojim je moguce da ima zivota. Niko ne zna kako je poceo zivot na Zemlji. Znaci, otprilike je podjednaka verovatnoca da se na ovim planetama razvio zivot isto kao i na Zemlji. Suma sumarum. Univerzum je toliko velik da je nije realno misliti da smo mi jedini inteligentni zivot u njemu, a i ta nasa "inteligencija" je veoma diskutabilna. Druga stvar je resenje problema savladavanja rastojanja izmedju zvezdanih sistema, pa onda jos u to uskladiti vreme naseg postojanja sa postojanjima drugih civilizacija, jer sta je 10 000 - 15 000 hiljada godina postojanja nase civilizacije u osnodu na vreme starosti svemira i jos mnogo drugih varijabli.
Sto se tice ovog nacina trazenja inteligentnog zivota, sto se mene tice ima male sanse. Prvo piitanje je koje signale koriste vanzemaljci, da li su nasi uredjaji uopste sposobni za to, drugo koliko je tom signalu potrebno vreme da stigne do nas. Znaci ako gledamo neki sistem koji udaljen pola miliona svetlosnih godina od nas, i pretpostavimo da tamo postoji civilizacija koja je na nasem nivou razvoja, da bi je mi detektovali ona treba da "postoji" pre pola miliona godina  Smile
Sve ove pretostavke su da je njihov zivot zasnovan kao i nas, na ugljeniku, a imamo primera i na nasoj planeti da to ne mora da bude. Znaci dodajte na onih 5 000 000 000 planeta, bar jos toliko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Vezano za ovu temu, pre nekih 10-ak godina procitao sam jednu SF knjigu (da me ubijete ne znam naziv sada i autora - mozda Isak Asimov), ali prica je fantasticna (cak mislim da to i nije samo SF, vec da se govori o stvarima koje su se zbivale). Elem, radi se o tome da su radioastronomi preslusavajuci svemir uhvatili jedan simptomatican signal koji se ponavljao, a koji nije svemirski shum. Ispostavilo se da su analizom dosli do toga da taj signal predstavlja kod Smile, a kada su to razresili ispostavilo se da taj kod predstavlja formulu za jedan ciklicni (zatvoreni) ugljenohidrat - mislim da je u pitanju bio benzenov prsten ili sl. - koji navodno ima bitnu ulogu kada je u pitanju zivot i ziva bica Smile.

Ne secam se dobro, izvinite. Moracu da nadjem koja je to knjiga pa da preciznije navedem.
Ali stvar je simptomaticna. Na kraju knjige opet ne postoji sigurnost da li je to poruka kreativnih bica ili sam svemir tako zraci, tj da sam svemirski shum nosi u sebi poruku zivota, nesto kao trag velikog tvorca u njegovom delu.
Mozda Anea, koja je i postavila temu, zna tacnije o cemu se radi?
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ok, pa to je dokaz. Smile. UFO-i najverovatnije extraterestrijalnog porekla.
U redu, pretpostavimo da su vanzemaljskog porekla i prihvatimo to kao cinjenicu.
I sada navire gomila pitanja:
Sta oni rade tu?
Od kada su tu?
Da li nas odavno posmatraju i prate nas razvoj?
Ako to nije slucaj, zasto se onda pojavljuju tek od nedavno?
Da li smo stupili sa njima u kontakt (neke vlasti), a ako jesmo zasto se suti o tome?

Ako je ostvaren kontakt, a suti se o tome to je onda idiotska stara ljudska rabota da se zavlada nad ostatkom sveta koji nije stupio u kontakt - pisi nema pristupa novim znanjima, znaci treba ga drzati u tom neznanju jer je to prednost.
Ako ista takvo postoji (tehnologija razvijena na osnovu vanzemaljskih informacija i sl) onda je to primenjeno odmah u vojnoj oblasti, dok svet i dalje krklja u istim problemima.

Ponekad pomislim da ti vanzemaljci i nisu bas pametni kad nama, koji bi jos da se pokoljemo vise puta na svetskom nivou, daju bilo kakva znanja.
Ako nesto tako postoji onda sam uverenja da to oni i nisu dali, vec se slucajem doslo do nekih znanja (pad letilice i sl.)

Klasicna prica je da ce oni stupiti u kontakt onda kada covecanstvo sazri za to.
Mnogo interesantna prica o kontaktu i sudbini covecanstva je u delu "Kraj detinjstva" od Artura Klarka. Prava stvar.

Ne znam sta bi vise uopsteno rekao, o ovome. Toliko za sada. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Pocetak snimka predstavlja simulirano ispitivanje elektrodinamickog pogona kao i natsalo ostecenje. Slican efekat moze da se desi i na klasinom pogonu. Postoji snimak iznad Area 51 slicnih ispitivanja. Ostatak snimka se ne vidi mnogo- prvo svetlece cestice i objekti koje su prijavili jos prvi atsronauti iz SAD. Ako je objekat u obliku cigarete njima nepoznat ne znaci da je stvarno nepoznat. Na kraju krajeva vladi SAD je lakse da kaze da ima posla sa vanzemaljcima nego da ih Rusi prepisavaju kako stignu. Jos sedam,desetih su postojale izvidjacke letelice brzina preko 20.000 na cas a koje su imale vrlo zanimljiv izgled za pojedince ovde. Na opstu tragediju nekih ovde sve su zemaljskog porekla a za dve znam i gde se nalaze. Naravno nisu dostupne javnosti.

Jedini podatak koji nesto ukazuje na letelicu nepoznatog porekla je rad ruske ekspedicije sredinom '90 u Africi. Tamo su nasli ostatke letelice, navodno kosmicke, stare 750 godina. To je bila zvanicna vest TASS-a i posle toga vise ni reci o tome. To je bilo vreme kad su se ruske agencije otvorile na kratko sa podacima. Inace nepoznatog porekla ne znaci da je van zemaljskog. U "mahabkarati" imate opis i letelice kao i atomskog udara i ocito je da je postojala civilizacija jako razvijena pre nas. Iako je pretpostavka da je unistena ipak to nije potvdjeno i moguce je da su to potomci nase stare zemaljske civilizacije. Na kraju krajeva prorok Ezekielj je pisao o letecim tanjrima i ljudima unutra a ne o malim zelenim ili velikim ljubicastim.

Sto izmisljati kad vec postoje podaci. Inace Taxtexova poruka je izbrisana jer ne prikazuje vanzemmaljsku letelicu. Jel treba opet da stavim cistu i jasnu sliku aviona ili tenka i da se smejem grohotom kako ne umete da prepoznate sta je to a itekako znate da je nesto vanzemaljska letelica [i garant imate i pismenu potvrdu od pilota iste  Smile ]
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
@pilot

Ako je postojala neka naprednija civilizacija pre nas, sto mislis zasto nema dokaza ili ako ih ima zasto se skrivaju? I uostalom, zasto su nestali?

Ovim ne drzim niciju stranu, samo me zanima, jer moj drugar je citao o nekoj civilizaciji Mu, knjiga 'Thiaoouba Prophecy'.
Kaze da su razni istoricari, pisci spominjali tu civilizaciju. Oni se povezuju sa onim spomenicama na Uskrsnjim ostrvima.
Mada opet, gledao sam emisiju na Discovery-iju gde su savrseno logicno i realno objasnili kako su nastali ti spomenici, zasto vise nema drveca na tim ostrvima i druge stvari.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Ne znam mnogo o tome. Znam da je u starom Egiptu bio poznat akimulator. Takodje ima dosta zanimljivosti iz Juzne Amerike na tu temu. Stvar je u tome da te stvari ne mogu tek tako da postoje i upucuju na neka visa znanja. Davno sam citao da se ta civilizacija smesta negde 80.000 godina unazad. Ako je nestala tako davno onda je moguce da je vremenom nestalo sve vezano za njih. Ili vreme ili ljudi. Sta ljudi rade na rusevinama? Razgrade i koriste materijal za nesto drugo.

Osim toga covecanstvo za vreme hrista je imalo negde po procenama oko 100 miliona ljudi. A jos dalje u proslost taj broj je manji. Znaci ziveli su u tackama, a kasnije su to bili gradovi drzave. Treba bas naci tacku i da se tu mozda kopa. Osamdesetih godina sovjetski brod za okeanografska istrazivanja je snimio planinu Atlas u Atlntiku i nasli jasne i ciste delove neke gradjevine na dnu okeana. Ta geometrija i raspored kao i velicina nije mogla biti prirodnog porekla a ni neki potopljeni brod [zbog velicine i oblika].

Dakle i ako je nesto postojalo to treba traziti po legendama. Vecina legendi su slicne a i to je ejdini nacin da neuk covek objasni nesto sto je tehnoloski iznad njega. Dobar slucaj je ona porodica u Sibiru sto su je nasli pe jednu deceniju...

Napori naucnika idu na to danadju postojanje civilizacije na drugim sistemima. Svemir je ogroman i sigurno je da jos ima civilizacija okolo. Kako one izgledaju i da li mogu doci do nas ili vec jesu, to moze samo da se nagadja.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Sony xperia
Ne znam mnogo o tome. Znam da je u starom Egiptu bio poznat akimulator. Takodje ima dosta zanimljivosti iz Juzne Amerike na tu temu. Stvar je u tome da te stvari ne mogu tek tako da postoje i upucuju na neka visa znanja. Davno sam citao da se ta civilizacija smesta negde 80.000 godina unazad. Ako je nestala tako davno onda je moguce da je vremenom nestalo sve vezano za njih. Ili vreme ili ljudi. Sta ljudi rade na rusevinama? Razgrade i koriste materijal za nesto drugo.

Osim toga covecanstvo za vreme hrista je imalo negde po procenama oko 100 miliona ljudi. A jos dalje u proslost taj broj je manji. Znaci ziveli su u tackama, a kasnije su to bili gradovi drzave. Treba bas naci tacku i da se tu mozda kopa. Osamdesetih godina sovjetski brod za okeanografska istrazivanja je snimio planinu Atlas u Atlntiku i nasli jasne i ciste delove neke gradjevine na dnu okeana. Ta geometrija i raspored kao i velicina nije mogla biti prirodnog porekla a ni neki potopljeni brod [zbog velicine i oblika].

Dakle i ako je nesto postojalo to treba traziti po legendama. Vecina legendi su slicne a i to je ejdini nacin da neuk covek objasni nesto sto je tehnoloski iznad njega. Dobar slucaj je ona porodica u Sibiru sto su je nasli pe jednu deceniju...

Napori naucnika idu na to danadju postojanje civilizacije na drugim sistemima. Svemir je ogroman i sigurno je da jos ima civilizacija okolo. Kako one izgledaju i da li mogu doci do nas ili vec jesu, to moze samo da se nagadja.

Veoma razlozno i logicno razmisljanje. Vidim da se covek drzi onog sto, ko zna koliko puta rekoh. Imajte saznanja o necemu, ali ne donosite sud i zakljucak na osnovu jedne stvari.

@niksa517  Mu je prvobitan i pravi naziv za Lemuriju. Veruje se da je postojala pre i za vreme postojanja Atlantide, u juznom Pacifiku.
Oko Japana, nedaleko od Okinawe, na dubini 30-40 metara, su nadjeni ostaci gradjevina. U blizini najjuznijeg Japanskog ostrva Yonaguni, nalazi se nalaziste sa pet kamenih nivoa. Postoje ukupno osam tih nalazista. Svi geolozi se slazu da im je starost najmanje 12000 god. Predpostavlja se da postoji mogucnost da su njihove. E sada se vec tu prelazi u domen spekulacija, jer za to je ogroman prostor. Medjutim sta prvo upada u oci je da zvanicna nauka tvrdi da je sumerska civilizacija najstarija sa oko 6000god, a ovo je starije 12000 god.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Postoji splet tunela u Juznoj Americi i starost je oko 15.000godina. Ali nije stvar u tunelima vec kako su napravljeni- masa je istopljena i sabijena u nekoliko centimetara koje cine zid tunela.

Iz "Mahabkarate":

"I onda bacise tri strasna oruzja
jedno je udaralo kao malj
drugo ognjem rusilo
a od treceg su umirali a da ga nisu videli"

Ovo sam napisao po secanju ali sta mislite kako bi drevni primitivni covek opisao atomski udar? Dakle sve upucuje da je bilo nesto. I samo Hriscanstvo pise o borbi i o andjelima palim na zemlju. Dapsojimo- bio rat na zemlji, strana koja izgubila odletela u orbitu, pracenja vazdusnim borbama i eto nasih ostataka dole a oni se vrte gore. Ali to je samo pretpostavka. Kao i tvrdnja da je Ajzenhauer imao dodira sa vanzemaljskom civilizacijom i da su dobili nesto od tehnologije. Da jesu- iskoristili bi to... znate vec kako su oni alavi na moc i vlast.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Sony xperia
Ne samo "Mahabkarate", vec i sveta knjiga Maja " Popol Vuh " opisuje dogadjaje od pre 100.000 god. I tu se ponavlja ono kao u Bibliji da su se bogovi mesali sa kcerima ljudskim. Na jednom mestu se kaze kako je neki od pripadnika ljudskog roda, cacnuo nesto u njihovoj vatrenoj kociji i spalio boga.
Kada su bogovi odlazili Maje su se popele na najvislje vrhove planina kako bi ih ispratili. Bogovi su obecali da ce se vratiti, i otisli u pravcu, sta mislite, gde ?? Sirijusa.
E sada dosta njih predpostavlja da su Maje vekovima cekale povratak bogova. Kada su dosli Spanci, oni su mislili da su to bogovi, i zato nisu pruzali otpor.
U svom dnevniku je neki spanski kapetan, zaboravio sam mu ime, opisao ulazk u neko selo, prilikom potrage za zlatom Maja. Kaze da je na sred sela stajao stub, a na vrhu kugla koja je svetlela neprekidno, a nocu toliko jako da se videlo kao po danu. Nasao je i neku bacvu, kako on kaze, gde je bilo dovoljno da od plamena jedne svece prokljuca sva voda u toj bacvi. Plaseci se da su to stvari magije, unistavali su sve, kao i zapise, a Maje su na skrovitim mestima sklanjali sve sta se moglo skloniti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Bas zanimljivo. Inace poznato je da su se kao nikad do tada trudili da u potpunosti zatru sve sto setice te civilizacije i verovatno je jedno od najuspesnijih razaranja u skorijoj istoriji. Inace Sirijus je dvojna zvezda ali to se moze videti samo pomocu najboljih teleskopa. narodi koji zive u Okeaniji znaju da je Sirijus dvojna zvezda... zanimljivo za te urodjenike  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:31:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.